menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 15:18
Annanna Annanna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Domyślnie Dieta dla niskociśnienowca


Witam! Mam od kilku lat problemy z niskim ciśnieniem. Wiadomo jak to jest – zmęczenie, senność, zdarzało mi się parę razy zasłabnąć w miejscach publicznych i trochę poobijać (na szczęście tylko!), ale teraz biorę na to leki i jest zdecydowanie lepiej. Wiadomo jednak że leki to nie wszystko i zastanawiam się czy powinnam w związku z tym stosować specjalną dietę, tak jak w przypadku nadciśnienia? Wprowadzić jakieś zmiany w swoim trybie życia? Macie jakieś doświadczenie albo wiedzę związaną z tego typu dolegliwościami którą moglibyście się podzielić? Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pozdrawiam cieplutko w ten paskudny dzień :-) Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 16:02
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Aniu, ja bym się wściekła, gdybym do swojego niskiego ciśnienia musiała jeszcze dokładać reżim diety. A wrr!
Kiedyś tam doraźnie ratowałam się kawą, nie lubianą herbatą, kardiamidem z kofeiną.
Na pocieszenie Ci powiem, że z czasem ciśnienie się trochę podnosi.
Pewnie wypisuję tu jakieś herezje, ale wspomniałaś, że jesteś pod opieką lekarza, więc Ci nie zaszkodzę
A może te linki pomogą?
http://kobieta.interia.pl/wiadomosci...nienie,1135774

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...iem_34100.html

http://www.forum.axxa.com.pl/viewtopic.php?p=75214
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 16:45
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Uśmiech

Dziękuje Ci Alsko - ja również mam problem z niskim ciśnieniem i poczytałam sobie te linki. Pozdrawiam.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 17:24
babubia babubia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 13
Domyślnie

w aptekach są dostępneróżne ziołowe suplementy diety dla osób z niskim ciśnieniem, sama nie stosowałam ale zapytać możęsz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 19:49
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Tez mam niskie cisnienie. Ratuje sie kawa, bo baaardzo lubie to lekarstwo. Mozna sie wnerwic, pomaga!
Pono niskocisnieniowcom nie grozi zawal.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 23:13
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

Mój maż też jest niskociśnieniowcem, swego czasu czytałam dużo na ten temat, poszukaj, nawet tu na seniorze było coś kiedyś w tym temacie. Poleca się napoje orzeźwiające, jak mocna herbata czy kawa, ale z tym trzeba bardzo uważać, tak jak z solą, bo, jak to zwykle bywa, na jedno pomaga a na inne szkodzi. Bardziej jestem przekonana do soków i wzbogacanych minerałami wód. My z mężem na tyle się do nich przyzwyczailiśmy, że herbatę pijamy tylko rano, kawy wcale. No i oczywiście ruch na świeżym powietrzu, ale tego chyba nie trzeba nikomu polecać. Generalnie mąż czuje się dużo lepiej, zrobił się bardziej aktywny, ale nie wiem na ile to zasługa moich zabiegów a na ile Gutronu, który przepisał mu lekarz. W każdym razie dzięki Bogu da się z tym żyć, są gorsze choroby...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 11:02
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Sól na prawdę podnosi ciśnienie, nie trzeba się jej bać, wiadomo że trzeba ją stosować rozsądnych ilościach. Wystarczy kanapka z osolonym pomidorem Znalazłam dużo propozycji na tej stronie - może coś Cię zainspiruje http://www.medigo.pl/artykul/1665_Di...eniu_krwi.html
A w ogóle najlepiej to po prostu zapytaj o to swojego lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 14:38
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Domyślnie

zabawny ten artykulik: „50 g włoskiego makaronu o ciekawym kształcie (zwierzątka, literki) ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu...” rzeczywiście kształt makaronu ma kluczowe znaczenie dla osób z niskim ciśnieniem ... Pani Anno -po prostu zdrowy tryb życia - w każdym wieku i przy każdej dolegliwości będzie najlepszym rozwiązaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 17:11
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

równiez cierpie na niskie cisnienie. mysle, ze dieta w tym wypadku nie powinna sie wyrozniac niczym specjalnym, poza tym ze powinna byc zdrowa!!! zasłabniecia i zmeczenie mogą byc rowniez przyczyną zbyt malego dziennego dostarczenia organizmowi kcal, lub za malo wartosciowych potraw. jesli brak czasu, polecam ryby w puszce, czy tez salatki, osatnio ciagle o tym pisze, ale naprawde dziala i do tego smaczne (najbardziej lubie z neptuna, inne firmy nie zawsze swieze) poza tym jedz takie rzeczy jak orzechy, chude mieso, uniakalabym czerwonego, duzo wody, jesli cisnienie jest bardzo niskie mozna i dieta tego nie poprawi radze sie troszke poruszac, aktywnie spedzac czas i najwyzej jakies tabletki, ale to w ostatecznosci pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta niskowęglowodanowa - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 32 23-02-2018 11:34
Dieta niskocholesterolowa - komentarze Anilah Ogólny 7 09-12-2012 10:42
Dieta cukrzyka - komentarze afrodyta42 Ogólny 0 06-12-2008 17:33
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 18:07
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.