menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:02
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

No a jak melatonina , ktora nie uzaleznia . Czy ktos próbował ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:36
Ferdzik Ferdzik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 7
Domyślnie

zakładając ten wątek liczyłam,że może jest jakiś cudowny środek o którym nie wiem.Wygląda na to,że tylko profesjonalna terapia może mi pomóc.Odnośnie melatoniny- stosowałam ją przez pół roku,trochę pomaga, w moim przypadku pozwalała mi przespać około 3 godzin bez wybudzania się.Myślę,że w mniej zaawansowanej bezsenności jest skuteczna.Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 22:43
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ja po melatolinie nie śpię, wybaczcie, nie pomogę.
Mam inne tabletki i tylko dzięki nim przesypiam, ale o tym sza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 23:43
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

No to ja mam kłopot z zaśnięciem w nie swoim swoim łóżku . Problem jest poważny kiedy wyjeżdżam na kilka dni z domu , powiedzmy w celach turystyczno - wypoczynkowych . Pewnie problem by przestał istnieć gdybym zabierał z sobą kołdrę i poduszkę , lub przynajmniej pościel .Niestety podróżuję też rowerem i oczywistych powodów jest to niemożliwe. Takie bezsenne noce powodują że uroki podróżowania są dużo mniejsze , nie wspomnę o kondycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-11-2009, 23:48
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanley47
No to ja mam kłopot z zaśnięciem w nie swoim swoim łóżku . Problem jest poważny kiedy wyjeżdżam na kilka dni z domu , powiedzmy w celach turystyczno - wypoczynkowych . Pewnie problem by przestał istnieć gdybym zabierał z sobą kołdrę i poduszkę , lub przynajmniej pościel .Niestety podróżuję też rowerem i oczywistych powodów jest to niemożliwe. Takie bezsenne noce powodują że uroki podróżowania są dużo mniejsze , nie wspomnę o kondycji.
To bierz ze sobą mały jasieczek. Na rowerze też się przyda, na siodełku. Nie żartuję. Sama to przerabiałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 00:11
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Jak widać problem bezsenności potraktowano tutaj trochę humorystycznie i lekceważąco , a to wcale nie jest błahym problemem.Coraz częściej mówi się o tym jako o poważnym schorzeniu zagrażającym życiu.
Kto tego nie doświadczył , nie wie jak czuje się człowiek po " białych " nocach.Nie chodzi tu o bezsenność chwilową , bo mamy jakiś problem , " gonitwa myśli " z nim związana , ale o chroniczny brak spania.Tabletki ( szczególnie niebieskie ) proponowane przez jedną z wypowiadających się pomagają , ale w innym problemie , .
A tak poważnie , to jest to dolegliwość , z którą się trudno żyje- znam problem z autopsji .Ja czytam , słucham nocnych audycji , albo ulubionych melodii z kaset.Raz zrobilam wielkie prasowanie.Tabletki nasenne przywołują sen na 2 - 3 godziny i to w nieodpowiedniej porze.A nadużywać ich też nie chcę , bo uzależniają i pogłębiają problem.
Witam
Dzisiaj dopiero weszłam na wątek o bezsenności.Wyszło nieporozumienie.Miałam na myśli tabletki nasenne ,ktore biorę od dawna i mają niebieski kolor.Napisałam to faktycznie żartobliwie,ale z myślą,że w tym wieku nie boję się uzależnienia.Wolę być wyspana i wypoczęta ,niż walczyć z bezsennością i padać na twarz cały dzien ze zmęczenia.
A jeśli chodzi o tabletki mają nazwe na literkę D .Zainteresowanym podam nazwę na priv.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 01:45
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Własnie wzięłam moją białą tabletkę. za 30 min. kładę się spać. Zasypiam i śpię do rana , Chyba ,że mocno daje popalić ból w kolanach, wtedy nie ma mocnych, wstaję, biorę leki przeciw zapalne, mała przegryzka, bo pusty żołądek nie da zasnąć - nadkwasota.
Rano zawsze wstaję wypoczęta, bez jakichś tam skutków ubocznych.
Te tabletki biorę już od naście lat, pewno od ich narodzin,bo przed nimi miałam inne, ale identyczne działanie. W poprzednich latach, kiedy choroba nie była tak zaawansowana,robiłam nawet miesięczne przerwy, albo tylko połóweczki
Dopiero w tym roku, kiedy doszedł jeszcze ból biodra, biorę codziennie , całą.
Czy uzależniają ?..nie wiem. Ale skoro mogłam robić większe, mniejsze - zależnie od choroby- przerwy, no to nie wiem czy mogę mowić o uzależnianiu.
Wiem tylko, że w okresie , kiedy nie miałam aż tak zaawansowanej choroby , mogłam nie brać.Wystarczyła herbatka z melisy i rumianku z łyżeczką miodu , relaksująca ,albo nastrojowa muzyczka + książka.
Dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 02:00
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Czytałam że w starszym wieku wystarczy 6 godzin snu.Czy jeśli zasypiam póżno bo grubo po 24-tej ale przesypiam 6 godzin bez jakichkolwiek tabletek to jest bezsenność? Czuję się wypoczęta.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 02:13
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Nie, to nie jest bezsenność...

Jednemu człowiekowi wystarczy nawet 5 godzin snu ...
Inny potrzebuje 10-ciu i więcej...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 02:19
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

To nie jest bezsenność, masz po prostu taki zegar biologiczny.
Moj małzonek, chodzi spać ok. 23.00 - wstaje po 5.00.,i jest zawsze wyspany
Dobranoc..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 06:49
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Ja tylko przyłożyłam głowe do poduchy i spałam.Mój maż zazdrościł mi tego a dzisiaj się poprzewracało u mnie to ja śpie mało.
Musze pogadać z susłem jak On to robi.One juz też chrapia poczekam do wiosny.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 24-04-2014, 18:54
izka84's Avatar
izka84 izka84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

melisa na bezsenność polecam :-) ewentualnie liczenie baranów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 16-05-2014, 11:40
Wandawa Wandawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: łódz
Posty: 36
Domyślnie

powodów złego spania może być wiele. Ja się męczyła przez złą poduszkę, przez palenie papierosów, przez bóle mięśniowe i szkieletowe oj wymieniać by można było.
Jedno jest pewne trzeba przed snem się pozytywnie zmęczyć, wywietrzyć sypialnię, spać w czystej pościeli na wygodnym materacu myśląc o miłych rzeczach i zasypiamy z uśmiechem na twarzy.
Ja mam jeszcze strasznie czuły sen więc mnie każdy dzwięk budzi i z tym mam największy problem. Poradzi ktoś coś? Zatyczek do uszu nie mogę stosować a jak wstaję to jestem niewyspana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 15-09-2014, 11:48
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Problemy z bezsennością potrafią mieć również podłoże psychologiczne. Zastanawialiście się może nad wizytą u psychologa? Aktualnie w Warszawie bardzo dobre terapie prowadzą tutaj:
http://psychoterapia-kielczyk.pl/psy...-indywidualna/
Gabinet znajduje się przy ulicy Gocławskiej. Mój mąż uczęszczał tam właśnie z tego powodu. Okazało się,ze bezsenność wynikała ze stresu. Pani psycholog zleciła odpowiednie działania, techniki relaksujące i mąż od razu zaczął lepiej sypiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 24-11-2014, 12:19
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

W zwalczaniu bezesnnosci pomóc mogą leki zawierajace mianserynę, mirtazapinę, trazodon (to antydepresanty), chlorprothixen (słaby neuroleptyk). Żaden z nich nie uzależnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 14:51
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Mnie ziółka pomagają przed snem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 11:24
kasandra kasandra jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 60
Domyślnie

Oj tak, bezsenność dotyka wiele osób po 55 roku życia. Warto wspomnieć, że z tym problemem można sobie jednak poradzić. Warto zredukować czas spędzony w łóżku, czy też unikać drzemek w ciągu dnia. Jakbyście chcieli poznać więcej takich zaleceń, to polecam zerknąć do tego https://melatonina.pl/akademia-snu/b...-55-roku-zycia artykułu. Wszystko jest tam ładnie rozpisane. Osobiście sporo się z niego dowiedziałam, mam nadzieję, że w waszym przypadku będzie podobnie. Pozdrawiam was, trzymajcie się ciepło!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-04-2021, 17:17
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Spróbujcie godzinę przed zaśnięciem wywietrzuć porządnie sypialnie i zażyć Neurexan. Mnie się po nim bardzo dobrze zasypia i nie budze się nieprzytomna, nie jestem otumaniona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 13-05-2021, 13:49
sbrekke's Avatar
sbrekke sbrekke jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

U mnie związane to było z depresją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 20-06-2021, 09:18
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

To naprawdę poważny problem. Jeśli zmagacie się z problemami związanymi ze snem, to koniecznie powinniście wybrać się do dobrego specjalisty, który pomoże Wam rozwiązać to wyzwanie. Na stronie https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ macie kontakt do Kliniki Psychomedic. Korzystając z ich wsparcia, będzie Wam o wiele prościej poradzić sobie w tej sytuacji. Warto mieć to na uwadze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bezsenność a zdrowie - komentarze kristof1976 Ogólny 4 12-06-2023 11:50
Sposoby na bezsenność - komentarze Lusia Ogólny 68 31-10-2022 10:42
Bezsenność - komentarze Jaga_13 Ogólny 28 06-06-2022 11:46
Co robicie,gdy zawita bezsenność? Nika Różności - wątki archiwalne 154 20-12-2007 21:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.