menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 10:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Co boli polskich rolnikow.


Czytajac doniesienia z Polski odnosze wrazenie,ze z polskim rolnictwem dzieje sie cos zlego. W rozmowach z rolnikami (mam takich w rodzinie) slyszy sie,ze w obecnych czasach nic nie jest oplacalne w produkcji rolnej - uprawa roslin (cztery podstawowe zboza),hodowla bydla,swin,drobiu, warzywnictwo i ogrodnictwo - jednym zdaniem nic sie im nie oplaca,bo ceny na sprzedawane przez nich produkty sa za niskie i nie zwracaja sie ponoszone koszty ,nie mowiac o wlozonej pracy .
Czy sa na forum seniorzy rolnicy lub ogrodnicy ?
Na stronie samoobrona.pl wyczytalem ,ze jej przewodniczacy Andrzej Lepper wystosowal pisma do premiera oraz ministra rolnictwa o interwencje i rozwiazanie powyzszych problemow. Do tego jeszcze dochodzi nowelizacja ubezpieczen dla rolnikow.
Gdzie lezy prawda ?
  #2  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:20
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Imponujesz mi seniorze A.P. swoją niezmierną zywotnością, kopalnią pomysłów i dociekliwością. Kombinuję nawet, ze taki niespokojny duch przydałby sie w naszym Stowarzyszeniu.
A co do polskiej wsi, to mogę Ci napisać tak:
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.Gdy się jedzie przez kraj to nie widzi się biedniutkich wiosek, lecz osiedla z bardziej lub mniej zadbanymi domami, które bardziej przypominaja luksusowe wille, niz dawne chaty. Mało jest skąpych poletek, raczej wielkie pola obsiane zbożem, rzepakiem, warzywami.Mało pojedynczych krówek, jak już to duże stada. Słowo "opłaca się" zmieniło swój sens. Kiedyś opłacało się wyżywić rodzinę i jeszcze trochę grosza odłożyć. Dziś każdy chce mieć duże dochody, przy tym wygody, podróże, kształcone dzieci. Nie twierdzę, że zniknęły obszary biedy, bo małoobrotnych, małopracowitych nigdy nie zabraknie.
  #3  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Andrzeja Leppera społeczeństwo odesłało do narożnika. On już był i nic nie zrobił. Śnią mu się salony.Ubezpieczenie rolników, jak to jest,że wszyscy płacą taką samą składkę. Ten o gigantycznych dochodach i ten o bardzo skromnych. Emerytowi i renciście zabierają z najbardziej skromnej kwoty. Rolnicy to taka wiecznie narzekająca grupa społeczna. Urodzaj żle, nieurodzaj niedobrze klęski susza powódż itd. zawsze powód do narzekania.
  #4  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To cieszy co pisze hannabarbara,ze polska wies pieknie wyglada gdy sie przez nia jedzie ale mam pytanie: Czy rozmawialas z ludzmi w tych pieknych domach ?
Z czego oni sie dorobili tych pieknych domow ,na jakim areale gospodaruja ,a moze tylko mieszkaja w tych domach na wsi a dochody maja z innych zrodel ?
Dla Tadeusza mam pytanie : Co to znaczy ,ze Leppera spoleczenstwo odstawilo do naroznika ? Ktore spoleczenstwo to uswiadomione czy to co posluchalo propagandy i oczernien Leppera w jakiejs tam sexaferze ?
Czy ty przypadkiem nie ulegasz sugestii medialnej ?
  #5  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Augustynie 99% społeczeństwa pomyliło się????Ci na wsi też.
  #6  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:49
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

  #7  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Senior,nawet nie przywołuj tu tej żałosnej postaci,tym bardziej że startuje w wyborach na senatora z woj.podkarpackiego.
Niestety,ustawa nad którą pracował PiS,nie pozwalająca ubiegać się o mandat osobom karanym,została odstawiona na bok,przez obenie zapracowany (?) Sejm.
  #8  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zza wody widać inaczej pana A.L.
  #9  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 11:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bedac w Polsce musze sie spotkac z Andrzejem Lepperem (podkarpacie to przeciez moja "gubernia" i tam sie nawacham bzow) wtedy napisze jaka prawde od nie go wyciagnalem.
Cos mi sie wydaje,ze zaduzo "rodakow" na niego nalatuje ,ja lubie bronic takich "napadanych" ,moze nie calkiem biednych ale chcacych cos zrobic dla Polski. Czytajac program partii Samoobrona widze tam duzo pozytecznych zalozen,nawet nic tam nie znalazlem o wysypywaniu zboza na tory kolejowe ani tez jak sie podrywa wszalkie "Anety".
Nie zaduzo to huzia na jozia (w tym wypadku na jedrusia) ?
Magia cyrkowa jest dobra w cyrku lub jarmarku ale nie tam gdzie idzie o sprawy polskie "byc albo nie byc " !
  #10  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 12:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A porozmawiaj. Jeszcze nie widziałem takiego co by krytykował samego siebie. Względem podkarpacia, następny spadochroniarz. Przecież on z pomorza.
  #11  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 12:19
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Nie muszę rozmawiać!

Cytat:
Napisał senior A.P.
To cieszy co pisze hannabarbara,ze polska wies pieknie wyglada gdy sie przez nia jedzie ale mam pytanie: Czy rozmawialas z ludzmi w tych pieknych domach ?
Z czego oni sie dorobili tych pieknych domow ,na jakim areale gospodaruja ,a moze tylko mieszkaja w tych domach na wsi a dochody maja z innych zrodel ?
Dla Tadeusza mam pytanie : Co to znaczy ,ze Leppera spoleczenstwo odstawilo do naroznika ? Ktore spoleczenstwo to uswiadomione czy to co posluchalo propagandy i oczernien Leppera w jakiejs tam sexaferze ?
Czy ty przypadkiem nie ulegasz sugestii medialnej ?
Z rozmowy znałabym tylko subiektywne odczucia człowieka. A jak się obserwuje przez dłuższy czas te same obiekty, to wnioski nasuwają się same. W moim umyśle układa się to tak:
1.trzeba stawiać na gospodarstwa wielkotowarowe, wyspecjalizowane tylko w kilku kierunkach ( nie jeden, bo klęska zniszczyłaby wszystko)
2. Takie gospodarstwo daje pracę dużej ilości okolicznych mieszkańców
3. Obok tego powstaje cała sfera usługowa, też praca i mozliwość zarobków
Na własne oczy widzę takie popegierowskie wsie, które przyjęły taki kierunek działania. Widzę coraz to nowe maszyny kupowane przez właścicieli, widzę torby z zakupami gospodyń, widzę zadbane dzieci. Gdyby nawet ludzie Ci mi opowiadali, jak to się wszystko nie opłaca, to i tak fakty mówią za siebie.
Zaś co do pana A.Leppera, to grubo się mylisz sadząc, że seksafery go zniszczyły. Zniszczyła go własna buta i niekompetencja. Przez kilka lat mamił ludzi obietnicami i przy pomocy różnych socjotechnik jawił się jako zbawca narodu. Gdy dorwał sie do władzy, pokazał prawdziwe oblicze. Nie on jeden zresztą!
  #12  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 12:44
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jest jeszcze jeden drobiazg: większość z tych pięknych domów na wsiach powstała w okresie, gdy jeszcze nie obowiązywały przepisy unijne , ograniczające produkcję rolną, mleko, cukier i alkochol były produkowane w Polsce, a rolnicy nie musieli ubiegać się o dopłaty za narzuconą im z urzędu nieproduktywność.
  #13  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:07
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Taaak!

Cytat:
Napisał siekierka
Jest jeszcze jeden drobiazg: większość z tych pięknych domów na wsiach powstała w okresie, gdy jeszcze nie obowiązywały przepisy unijne , ograniczające produkcję rolną, mleko, cukier i alkochol były produkowane w Polsce, a rolnicy nie musieli ubiegać się o dopłaty za narzuconą im z urzędu nieproduktywność.
Jak na razie to w/g moich obserwacji to biedni ograniczeni producenci, to szybciutko biegną po unijne dopłaty. Nawet zaczęli 2x w sezonie kosić łąki, które wiele lat zarastały ostem, aby takie dopłaty uzyskać.
A piękne domy jak powstawały tak powstają, powiedzialabym, że bardziej nawet "wypasione" niz dawniej!
  #14  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Siekierka wymienil "drobiazgi" tych niezadluzonych a hannabarbara wypasione i zadluzone - ciekawe kto te pozyczki bedzie splacal - zastanawiaja sie ludzie w Polsce ?
Komasacje gospodarstw rolnych tez juz przerabiano w Polsce po IIWS gdy zakladano spoldzielnie produkcyjne,chyba powazni seniorzy pamietaja czym sie to skonczylo.
Teraz kiedy przyjdzie juz niemiecki gospodarz to dopiero beda zbiory a ludzie beda lezec na wozach i je zbierac w ruchu.Wszystko bedzie sie oplacalo ,pytanie tylko komu ? Mlodziez polska juz tego doswiadcza w Niemczech podczas sezonowych robot polowych ale dobrze jej tak jak nie chce wlasnej polskiej ziemi uprawiac albo jej na to nie pozwalaja przepisy unijne,dobrze,ze jeszcze wolno im trawe kosic we wlasnej Ojczyznie.
Nie ma to jak komasacja i obcy gospodarz !
  #15  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:27
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Skoro dostają dopłaty na poziomie 25% tego co niemcy czy inni unioniści, to muszą biegać. A z tym "full wypasem" to jest tak: dziś komputer wielokrotnie lepszy od takiego z przed 10 lat kosztuje prawie tyle samo co wtedy. Technologia tak idzie szybko do przodu, że aby sprzedać wyrób, producent musi mocno obniżać cenę.
  #16  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co boli polskich rolnikow? -moze glowa .I prawdę mowiąc oszolamia mnie siekierko twoja troska o to co ich boli .Powiem szczerze ,ze mnie nie za bardzo to obchodzi...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #17  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:32
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Mój zawód przez większość życia wiązał mnie z pobytem na wsiach i doskonale znam te problemy z autopsji.
  #18  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To faktycznie moze byc prawda,ze Warszawiakow stan rolnictwa nie obchodzi,oni sie sami wyzywia ,UE podrzuci ,to nie tak jak z tym octem w PRL-u.
  #19  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tak kochany,w przydomowych ogródeczkach posadzimy sobie rzepke podhodujemy kurki i swiniaczka na balkonie ,ty nam przyslesz żółty ser marki USA i bedziemy spiewać "O Radości, iskro bogów, kwiecie elizejskich pól....." wymachujac wymachujac gwiażdzistym sztandarem.......żółto -niebieskim

__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 23-04-2008 o 13:45.
  #20  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 13:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co to za sztandar ,chyba nie zmienili tego unijnego ?
Nic o tym moj wywiad nie zameldowal .
Wprawdzie na ostatnim spotkaniu prezydentow w Warszawie widzialem sztandar Polski i Izraela ale takiego o jakim piszesz nie dojrzalem - slepota starcza czy co,lub okulista zle mi dobral okulary ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tragedia polskich pielgrzymów: 26 ofiar - komentarze Ewunia Ogólny 38 29-08-2007 17:16
Telefon w 92 proc. polskich domów - komentarze Basia. Ogólny 24 04-06-2007 17:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.