menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 09:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Hypatio- objawy kręgosłupowe u tych mlodych ludzi z hipermarketow są spowodowane olbrzymimi przeciązeniami kregoslupa-dzwiganiem ponad siły, schylaniem się itd, tego nie wykonują zatrudnieni np. na stacjach benzynowych.
Oni nie zgłaszaja się z tymi dolegliwosciami.
A go hipermarketów nie przekonam się- tak jak pisałam- z powodów jak wyzej i bardzo niskiej jakości produktów.Ze w jednym miejscu- a pochodzmy sobie trochę po różnych malych sklepikach- to tylko dla zdrowia, dzwiganie przez kupujacych olbrzymich koszy z zakupami?-popatrzmy na swoje kregoslupy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 09:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moi drodzy- moja niedawna podroż do Hiszpanii-oni umieja dbać o swoje interesy- z zachodnich supermarketów jedynie Lidl jakos się wcisnął- reszta hipermarketów- tylko rodzima.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 09:50
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Sluszna uwaga. Tylko jedno małe "ale". Dlaczego chcesz w tak szczególny sposób wyróżnić pracowników handlu? Czy zdajesz sobie sobie sprawę ilu ludzi i w ilu zawodach pracuje w świątek,piątek i niedzielę i to nie tylko w dzień, ale również w nocy? Nawet to abyś mógł tu sobie w niedzielę klikać o wszystkim i o niczym wymaga nadal pracy ludzi, bo energia elektryczna,bo serwery,bo administracja itd. A kiedy późną porą w niedzielę wracasz do domu,a tu nagle zaczyna migać czerwone światełko to co robisz? Zjeżdżasz na pobocze i czekasz do poniedziałku czy podjeżdżasz pod najbliższą stację paliw, aby zatankować, a przy okazji jeszcze kupisz w stacyjnym sklepiku to i owo,no i z wc warto skorzystać, bo jeszcze kawałek drogi itp itd. ?
I co, wtedy też pytasz pracowników stacji co myślą o handlu w niedzielę? To czysty populizm i demagogia. Chcesz być wierny głoszonym zasadom to wyjedź na Marsa, bo na ziemi żyjemy w systemie wzajemnych zależności i kiedy lekarka wraca w niedzielę rano z dyżuru na ktorym była od piątku, to ma prawo wstąpić do sklepu i zrobić sobie zakupy, podobnie jak pracownik służb miejskch(jest ich bodaj około 16) wracając w srodku nocy do domu ma prawo zatankować paliwo.
Praca w handlu jest ciężka, ale bywają cięższe, trudniejsze i bardziej wyczerpujace. Jak tysiace kobiet stracą pracę, jedyną do ktorej sie nadają, to podziękują dobrodziejom.
Gdyby moja opinia należała do populistycznych, to z pewnością byliby tacy, którzy gardłowali na ten temat już wcześniej, a jak wspomniałem - nie zauważyłem tego.
Z zasady - jak ją nazwałaś – wzajemnych zależności, wyciągasz wniosek, że handel należy zaliczyć do służb permanentnej aktywności, gotowych nieść strudzonym ludziom pomoc, najlepiej we dnie i w nocy, przez 7 dni w tygodniu, tak jak policja, straż pożarna, pogotowie itp.
Nie miałbym nic przeciwko temu, aby tak było, ale handel ma jak sądzę granice swoich zdolności organizacyjnych i każde naciągniecie tych granic odbija się na jego szeregowych pracownikach.
Ludzie pracujący w innych zawodach, o których tak się troszczysz, mają wolną wolę, rozum, pamięć, zdolność przewidywania i wyobraźnię (ci w handlu oczywiście też). Nie będzie więc dla nich tragedią zaopatrzenie się w potrzebne produkty w odpowiednim czasie.
Nie wiem, czy konieczność świątecznej pracy w hipermarketach cieszy ich pracowników i dlatego uważam, że należałoby ich o to zapytać zamiast ciskać argumentami doktrynalnymi lub patriotyczno-gospodarczymi, albo też traktować ich jak pogotowie ratunkowe.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 11:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat

Nie wiem, czy konieczność świątecznej pracy w hipermarketach cieszy ich pracowników i dlatego uważam, że należałoby ich o to zapytać
Wydaje mi się, ze 99,99% pracowników odpowie przecząco. Muszą pracować, bo inaczej zostaną zwolnieni, a o inną pracę trudno. Jeśli wejdzie w życie zakaz handlu w niedzielę, to wpłynie też na zmniejszenie zatrudnienia. A przy tym wprowadzenie takiego zakazu będzie ślimaczyć się z wiadomych przyczyn. Uważam, że dopóki zakupy w niedzielę będą się opłacały właścicielom sieci, dopóty sklepy będą pracowały. Jeśli wpływy do kas będą niewielkie - sami zrezygnują z handlu i nie będą przejmować się zwolnieniami pracowników.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 11:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jeszcze jedno- pracownicy slużb sa wynagradzani oddzielnie za pracę w dni wolne od pracy, natomiast hipermarkety,KFC,itd mają tak obliczony czas pracy, że praca w wolne soboty i niedzielę wchodzi w skład pensji(odbierają wolne dni za przepracowane soboty i niedzielę)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 18:23
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Hypatio- objawy kręgosłupowe u tych mlodych ludzi z hipermarketow są spowodowane olbrzymimi przeciązeniami kregoslupa-dzwiganiem ponad siły, schylaniem się itd, tego nie wykonują zatrudnieni np. na stacjach benzynowych.
Oni nie zgłaszaja się z tymi dolegliwosciami.
A go hipermarketów nie przekonam się- tak jak pisałam- z powodów jak wyzej i bardzo niskiej jakości produktów.Ze w jednym miejscu- a pochodzmy sobie trochę po różnych malych sklepikach- to tylko dla zdrowia, dzwiganie przez kupujacych olbrzymich koszy z zakupami?-popatrzmy na swoje kregoslupy...
A czy ja tu kogos przekonuje do hipermarketow?
Ja tylko twierdzę z calym przekonaniem, ze zakaz handlu w niedzielę to demagogia,populizm i tandeta polityczna wciskana tym biednym ludziom głównie kobietom. Zamiast rygorystycznie egzekwować od sieci handlowych przestrzeganie BHP i Kodeksu Pracy , aby zapewnic godziwe warunki pracy i placy ,to funduje się wzrost bezrobocia w grupie zawodowej i dyktat pracodawcy, kiedy to o miejsce pracy " na kasie" będą się ubiegać 2-3 osoby.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 18:45
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Gdyby moja opinia należała do populistycznych, to z pewnością byliby tacy, którzy gardłowali na ten temat już wcześniej, a jak wspomniałem - nie zauważyłem tego.
Z zasady - jak ją nazwałaś – wzajemnych zależności, wyciągasz wniosek, że handel należy zaliczyć do służb permanentnej aktywności, gotowych nieść strudzonym ludziom pomoc, najlepiej we dnie i w nocy, przez 7 dni w tygodniu, tak jak policja, straż pożarna, pogotowie itp.
Nie miałbym nic przeciwko temu, aby tak było, ale handel ma jak sądzę granice swoich zdolności organizacyjnych i każde naciągniecie tych granic odbija się na jego szeregowych pracownikach.
Ludzie pracujący w innych zawodach, o których tak się troszczysz, mają wolną wolę, rozum, pamięć, zdolność przewidywania i wyobraźnię (ci w handlu oczywiście też). Nie będzie więc dla nich tragedią zaopatrzenie się w potrzebne produkty w odpowiednim czasie.
Nie wiem, czy konieczność świątecznej pracy w hipermarketach cieszy ich pracowników i dlatego uważam, że należałoby ich o to zapytać zamiast ciskać argumentami doktrynalnymi lub patriotyczno-gospodarczymi, albo też traktować ich jak pogotowie ratunkowe.
Krótka piłka i brak odpowiedzi.
Zapytałam - dlaczego chcesz pytać o zdanie tylko jedną grupę zawodową?
Moim zdaniem stacje benzynowe tez należy zamykać w niedzielę i święta. Przeciez mozna sobie benzyne kupic sobie wczesniej, a biedni pracownicy siedzą w trujacych oparach benzyny.
A gastronomia? A niech sobie ludzie sami ugotuja niedzielny i swiateczny obiad. A co, biedni kucharze zamiast niedzielę spędzić z żoną i liczną gromadka pociech, musi stac przy garach - znów ten kręgosłup i obrzeki nog - bo się niektórym w domu gotować nie chce.
A multipleksy? Tfu,zachodni wymysł i te filmy ,ktore tam puszczają, zgroza ! A to juz tv republika i tv trwam nie wystarczy?
W glowach się poprzewracało i tyle.
Kiedy jutro będę w Silesii na siłowni - też przecież należy im się wolna niedziela,a nie doglądać starych i młodych wygibasy - to zapytam personel w recepcji czy wolą w niedzielę pracować, mieć obniżone wynagrodzenie czy może na zasiłek?
Zakupy bardzo rzadko robię w niedzielę, jesli juz to w sklepiku pod domem,gdzie za kasą stoi wlasciciel.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 20:47
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Krótka piłka i brak odpowiedzi.
Zapytałam - dlaczego chcesz pytać o zdanie tylko jedną grupę zawodową?
Moim zdaniem stacje benzynowe tez należy zamykać w niedzielę i święta. Przeciez mozna sobie benzyne kupic sobie wczesniej, a biedni pracownicy siedzą w trujacych oparach benzyny.
A gastronomia? A niech sobie ludzie sami ugotuja niedzielny i swiateczny obiad. A co, biedni kucharze zamiast niedzielę spędzić z żoną i liczną gromadka pociech, musi stac przy garach - znów ten kręgosłup i obrzeki nog - bo się niektórym w domu gotować nie chce.
A multipleksy? Tfu,zachodni wymysł i te filmy ,ktore tam puszczają, zgroza ! A to juz tv republika i tv trwam nie wystarczy?
W glowach się poprzewracało i tyle.
A kogo jeszcze proponujesz pytać, skoro problem dotyczy tylko tej jednej grupy zawodowej?
Nie słyszałem dotąd o planach zamykania w niedziele stacji benzynowych, gastronomii, pogotowia ratunkowego, szpitali, komisariatów policji, straży pożarnej, elektrowni, siłowni itd, itp.
Gdyby jednak okazało się, że coś mi umknęło, to oczywiście, należy pytać i uświadamiać jak najszerzej, pod hasłem "Wszystkie zawody niedzielnego wyzyskiwania, łączcie się".
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 21:29
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Pomijasz subtelny detal. Problem wymyslili politycy okreslonej formacji pod wplywem nacisku KK, bo dzień swiety nalezy swiecic, a nie łazic po galeriach. Handlowych galeriach. Podłoże jest z gruntu ideologiczne, a nie ideowe, a ofiarą tej gierki będą maluczcy.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 23:09
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

A to doszłaś mocno okrężną drogą do refleksji, od której zacząłem temat (#17). Brawo!
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 07-08-2016, 12:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Jeszcze jedno- pracownicy slużb sa wynagradzani oddzielnie za pracę w dni wolne od pracy, natomiast hipermarkety,KFC,itd mają tak obliczony czas pracy, że praca w wolne soboty i niedzielę wchodzi w skład pensji(odbierają wolne dni za przepracowane soboty i niedzielę)

A skąd masz takie informacje? A jesli nawet, to co z tego?
A w temacie nadwyrężanych kregosłupów, to jako tzw. pracownik służby zamiast wylewać żale nad ciężką dolą handlowców, mogłabys użalić się nad dola pielęgniarek, pielęgniarzy, pracowników pogotowia rat. itd, którzy ciężko tyrają przy ponadstukilowych pacjentach, których trzeba wynieść z wielopietrowych bloczysków, bo nosze do windy się nie mieszczą, albo znieśc z ostatnich pieter kamienic, czy bloków bez wind, albo oporządzić na dyżurze kiedy jedna kobita musi obsłużyć 30 + pacjentów w dzień i w nocy24/24.
I skoro omijasz markety to wieści o tym jak działają nie są chyba wieściami z ...pierwszej ręki I obserwacji własnych.
No I powinnaś też brać pod uwagę, że spora część klienteli tych marketów nie dysponuje pojazdami, żeby uzupełnić menu wiejskimi ecoproduktami.
pssst te dziewczyny -najczęściej ze stacji benzynowych 24/24 maja bardziej przerąbane w pracy niz ci z marketów. Muszą robić co te drugie, a jest ich mniej. I w bardziej paskudnych warunkach pracują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 07-08-2016, 14:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A to doszłaś mocno okrężną drogą do refleksji, od której zacząłem temat (#17). Brawo!

Frat'cie - w Europie sa kraje, gdzie w niedziele wszystkie supermarkety, nawet sklepy sa zamykane. Do tego w soboty wszystko jest zamykane po 18-ej. W niedziele rano do poludnia funkcjonuja piekarnie...drobne zakupy mozna zrobic na stacji benzynowej. Ludzie zyja, ponoc maja jeden z najwiekszych dobrobytow na swiecie. I na dodatek nie sa to kraje na 100% katolickie.

Ha ha, silownie w wielu przypadkach maja w domach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 07-08-2016, 21:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

.O hipermarketach wiem, bo mam pacjentow właśnie stamtąd- czytaj uwaznie.KFC znam , bo mam bliska osobe zatrudnioną w tej sekcie.Natomiast o pielęgniarkach-zreszta o lekarzach też- sami swiadomie wybraliśmy sobie ten zawód- wiedząc, ze neurologia ortopedia, chirurgia itd niesie za sobą ciężką pracę- równiez fizyczną.
Nasza praca jest służbą- ale za dyżury mamy placone, niezależnie od pensji.
A bzdurą jest twierdzenie, ze pracę w niedzielę hipermarketów potępia tylko Kościol Katolicki- potepiaja wszyscy, ktorzy wiedzą co to jest praca w święto i soboty-w hipermarketach pracują najczęsciej osoby majace rodziny, male dzieci.Osoba , ktora tak twierdzi, nie ma pojęcia co to jest pozostawienie domu , dzieci własnie w dni, ktore najbardziej powinny byc poświecowe rodzinie.
Moje dzieci prosily- mamo,nie bierz juz tych dyzurów, my chcemy byc z Tobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 10:14
babciatrudzia babciatrudzia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Katowice
Posty: 45
Domyślnie

Teraz jest tak dużo tych galerii, masakra. Niby fajnie bo jest gdzie kupować ale w drugiej strony to przytłaczające.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 10:26
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Słyszałam , że sklepy internetowe w niedziele , także będą nieczynne ...o zgrozo
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 10:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Faktycznie zgroza, która już się dzieje.
Karmy dla zwierząt nie można w niedzielę zamawiać.
Straszne!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 10:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

,I jeszcze;
zagraniczne sieci handlowe- poza dyskontami- nie wykazują zysków w Polsce więc to powinno być im obojętne czy handlują przez 7 czy przez 6 dni.
Pomóżmy im zmniejszyć straty.
Tyle to już lat się borykają.
Cytat:
Proponujemy sprawdzenie, dlaczego wielkie sieci handlowe w Polsce wykazują rentowność na poziomie 1 proc. i od tej rentowności płacą podatki,
a te same sieci we Francji, w Niemczech mają rentowność od 10 do 17 proc. To co, w Polsce pracują charytatywnie? Trzeba to sprawdzić - powiedział we wtorek PAP szef klubu PSL Stanisław Żelichowski.

Rok 2009.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-09-2016, 21:53
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Nie robię zakupów w niedzielę od lat. Nie z jakichś powodów poważnych, a z lenistwa. Lubię sobie zapasy porobić, jedzonko wszystkim zapewnić, a potem mieć przyjemne godziny na spacer z psami, czytanie itd.
W sklepach internetowych zamówienia przyjmują specjalne programy, więc wcale bym się nie zdziwiła, że nie będzie z ich strony protestów w sprawie pracy w dni wolne.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.