menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 09:37
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Ukraińskie "chwasty roku".


Ukraiński Związek Helsiński przyznał antynagrody "Chwast Roku" przeciwnikom praw człowieka zgodnie z wynikiem konkursu jaki ogłosił z okazji 60 rocznicy przyjęcia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Pierwsze miejsce i główny "Chwast Roku" przypadł prokuratorowi generalnemu Ukrainy Ołeksandrowi Medwedce za to, że działając wbrew prawu i decyzjom sądów wydał zgodę na ekstradycję do Rosji obywatela tego kraju Olega Kuzniecowa mimo, że Kuzniecow uzyskał na Ukrainie status uchodźcy.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko znalazł się na drugim miejscu wraz z całym klubem parlamentarnym Bloku premier Julii Tymoszenko, jego sojuszniczki z czasów pomarańczowej rewolucji 2004 r. Prezydent i deputowani Bloku Tymoszenko otrzymali antynagrodę "za polityczną ingerencję w system sądowniczy" w październiku, kiedy Juszczenko ogłosił dekret o przedterminowych wyborach parlamentarnych. Przeciwko tej decyzji wystąpił wówczas Blok Tymoszenko, który zaskarżył ją w jednym z kijowskich sądów. Sąd stanął po stronie ugrupowania pani premier i ogłosił, że dekret prezydenta jest nieważny. Juszczenko w odpowiedzi zwolnił z pracy sędziego, który wydał takie orzeczenie, po czym zlikwidował cały sąd.

Ukraiński Związek Helsiński uznał takie działania za poważnie naruszenie zaufanie obywateli do bezstronności i niezawisłości sądów jako instytucji obrony praw człowieka.

Różnimy się naszą demokracją od ukraińskich demokratów - chyba nie.
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 09:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ja bym przyznała jeszcze Juszczence ''chwaściora roku ''dodatkowo ,za odznaczeniem orderami bandziorów UPA ,mających na rękach krew wołyniaków.
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 10:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja bym przyznała jeszcze Juszczence ''chwaściora roku ''dodatkowo ,za odznaczeniem orderami bandziorów UPA ,mających na rękach krew wołyniaków.
Ja bym aż tak jednoznacznie się nie wypowiadał, tam i z jednej i z drugiej strony były postępowania różne. Być może oni tak samo patrzą na krew swoich ludzi, z którymi nasi postępowali różnie, nie sądzisz? (akcja Wisła-np) Ale to ja tak myślę i moje myślenie idzie dalej, a może byśmy dali sobie już spokój z tymi oskarżeniami, kto był gorszy? Może warto podziałać nad zasypaniem rowów?
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 12:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ja bym aż tak jednoznacznie się nie wypowiadał, tam i z jednej i z drugiej strony były postępowania różne. Być może oni tak samo patrzą na krew swoich ludzi, z którymi nasi postępowali różnie, nie sądzisz? (akcja Wisła-np) Ale to ja tak myślę i moje myślenie idzie dalej, a może byśmy dali sobie już spokój z tymi oskarżeniami, kto był gorszy? Może warto podziałać nad zasypaniem rowów?

Ty jip zasypuj sobie co chcesz.
I nie porównuj akcji ''Wisła '' z Wołyniem,bo tam zginęło 60.000 mordowanych w taki sposób,że włos się jeży.Zanim zaczniesz nawoływać do zasypywania,to wejdź w temat ,dobrze ?

Nikomu nie chodzi o to kto był gorszy,tylko nie pamiętać czy nie znać swojej historii ,to zbrodnia jest.ONI -czekają.Nasi rodacy.To że Ty w tym czasie w Reichu byłeś ,jak każdy poznaniak,nie usprawiedliwia niewiedzy.
A poza tym ja ,jako Polka ,nie życzę sobie pomników OUN w Polsce i koniec !
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 12:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ja bym aż tak jednoznacznie się nie wypowiadał, tam i z jednej i z drugiej strony były postępowania różne. Być może oni tak samo patrzą na krew swoich ludzi, z którymi nasi postępowali różnie, nie sądzisz? (akcja Wisła-np) Ale to ja tak myślę i moje myślenie idzie dalej, a może byśmy dali sobie już spokój z tymi oskarżeniami, kto był gorszy? Może warto podziałać nad zasypaniem rowów?

Ty jip zasypuj sobie co chcesz.
I nie porównuj akcji ''Wisła '' z Wołyniem,bo tam zginęło 60.000 mordowanych w taki sposób,że włos się jeży.Zanim zaczniesz nawoływać do zasypywania,to wejdź w temat ,dobrze ?

Nikomu nie chodzi o to kto był gorszy,tylko nie pamiętać czy nie znać swojej historii ,to zbrodnia jest.ONI -czekają.Nasi rodacy.To że Ty w tym czasie w Reichu byłeś ,jak każdy poznaniak,nie usprawiedliwia niewiedzy.
A poza tym ja ,jako Polka ,nie życzę sobie pomników OUN w Polsce i koniec !
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 13:13
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z Ukraincami nalezy ostroznie - to bardzo msciwy narod.
Najlepiej sie z nimi nie zadawac i nie wchodzic sobie w droge.
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 13:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Z Ukraincami nalezy ostroznie - to bardzo msciwy narod.
Najlepiej sie z nimi nie zadawac i nie wchodzic sobie w droge.

Ale właśnie my się zadajemy.I nawet niektórzy miłosierni ,chcą latać z łopatami i rowy zakopywać.
Może najpierw niech odkopią i godnie pochówek zrobią .Chociaż symboliczny.

Ku odświeżenia pamięci...

http://strasznezbrodnie.blox.pl/html

Może zastanówmy się ,czy coś nie jesteśmy im winni ? Może chociaż.....PAMIĘĆ ?
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 13:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ty jip zasypuj sobie co chcesz.
I nie porównuj akcji ''Wisła '' z Wołyniem,bo tam zginęło 60.000 mordowanych w taki sposób,że włos się jeży.Zanim zaczniesz nawoływać do zasypywania,to wejdź w temat ,dobrze ?

Nikomu nie chodzi o to kto był gorszy,tylko nie pamiętać czy nie znać swojej historii ,to zbrodnia jest.ONI -czekają.Nasi rodacy.To że Ty w tym czasie w Reichu byłeś ,jak każdy poznaniak,nie usprawiedliwia niewiedzy.
A poza tym ja ,jako Polka ,nie życzę sobie pomników OUN w Polsce i koniec !
Tak szczerze to tutaj wlazłem dla niby przyjemności i nie mam zamiaru rowów pogłębiać a taką mam naturę, że wolę zasypywać, nie lubię mściwości, zawziętości, co jeszcze nie lubię dużo innych spraw i napisałem, że to są moje myśli.
  #9  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 13:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"jip-ek" - napisz szczerze,o co ci chodzi ?
  #10  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 13:59
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"jip-ek" - napisz szczerze,o co ci chodzi ?
Sam już nie bardzo wiem o co mi idzie? na pewno nie o podszczuwanie, chociaż nieraz też się wkurzam jak ktoś coś próbuje mi wmówić. A tak normalnie to jestem całkiem spokojny człowiek, nawet Lucia to mówi.
  #11  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Tak szczerze to tutaj wlazłem dla niby przyjemności i nie mam zamiaru rowów pogłębiać a taką mam naturę, że wolę zasypywać, nie lubię mściwości, zawziętości, co jeszcze nie lubię dużo innych spraw i napisałem, że to są moje myśli.

Jasne.Nie lubisz.Choćbyś nawet lubił,to takich możliwości nie masz..

ps.miałeś tam kogo ? Może chociaż jakiegoś kolegę ,czy tylko znajomego ?
Poza tym mściwość...nie obraź się ,ale wyziera z wielu twoich postów. Chcesz tego czy nie.
  #12  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:22
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jasne.Nie lubisz.Choćbyś nawet lubił,to takich możliwości nie masz..

ps.miałeś tam kogo ? Może chociaż jakiegoś kolegę ,czy tylko znajomego ?
Poza tym mściwość...nie obraź się ,ale wyziera z wielu twoich postów. Chcesz tego czy nie.
Może masz rację niżej napisałem, że sam nie wiem o co mi idzie.
  #13  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Może masz rację niżej napisałem, że sam nie wiem o co mi idzie.

Zapytaj się Luci ...
Nota bene ,kto to ? Papuga ?
  #14  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:28
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zapytaj się Luci ...
Nota bene ,kto to ? Papuga ?
Dzięki za podpowiedź, zapytam, przecież napisałem, że to sąsiadka, ale dzisiaj jej nie ma, mogę inaczej pisać. A do mnie mów prościej, nie jestem tak kumaty. co to nota beme? A Luci nie ma i nie mam sie kogo zapytać?
  #15  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 14:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Poszla na zakupy,jutro przeciez ma imieniny,pol litra w domu musi byc !
  #16  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 18:04
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie a nasze polskie chwasty ...

Chwast Główny dla ex aequo;
Prezydent-Premier-Marszałkowie Sejmu i Senatu

Chwaścik Pocieszenia dla;
Premiera pokrzywdzonego w aferze Rywina
  #17  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 09:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Dzięki za podpowiedź, zapytam, przecież napisałem, że to sąsiadka, ale dzisiaj jej nie ma, mogę inaczej pisać. A do mnie mów prościej, nie jestem tak kumaty. co to nota beme? A Luci nie ma i nie mam sie kogo zapytać?

Nota bene.Nota -tka (do) bene-dyktynów.Do opactwa konkretnie.

Czyli pismo wysłane do benedyktynów ,w skrócie.Chodzi o to ,czy owa Lucia jest już santa ,czy jeszcze ?
  #18  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 13:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bieda na Ukrainie az piszczy,nawet pohandlowac juz nie daja.
Cala nadzieja w Rosji.
Jak tu teraz zdazyc z tymi stadionami na igrzyska dla ludu ?
Chinczycy pomoga.
  #19  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 14:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Bieda na Ukrainie az piszczy,nawet pohandlowac juz nie daja.
Cala nadzieja w Rosji.
Jak tu teraz zdazyc z tymi stadionami na igrzyska dla ludu ?
Chinczycy pomoga.

Nadzieja w Rosji ? A onaż przymierza się właśnie do nacjonalizacji.Ukryta już się dzieje .Jawna - niebawem.
  #20  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 14:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja mysle,ze..... to jest potrzebne ludziom Wschodu.
Stalin faktycznie moze zostac "swietym" choc ponoc Gruzinem byl.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" cz.III jolita pomorskie 523 22-04-2009 18:25
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
Pogaduchy "prawie" literackie - przenesione z wątku poetyckiego zochna Książka, literatura, poezja 34 28-06-2008 17:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.