menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6381  
Nieprzeczytane 01-02-2022, 21:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Ha! Ja naprawdę robię frekwencję na tym wątku - na 20 postów na stronie 10 jest moich.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6382  
Nieprzeczytane 02-02-2022, 17:36
anuska15's Avatar
anuska15 anuska15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: dolnośląskie
Posty: 663
Domyślnie

Dobry wieczór,czytam o waszych kociakach i oglądam zdjęcia,macie już dorosłe piękne koty a ja dopiero jestem początkującą właścicielką malucha,no może nie takiego malucha bo mamy już pół roku.Problemu z wychodzeniem nie mamy,bo na razie jest niewychodzący,ale jak będzie dalej to duży znak zapytania. Przedstawiam moją Kicię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6383  
Nieprzeczytane 02-02-2022, 22:12
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Witaj, Danusiu! Miło, że zajrzałaś do nas, kociolubnych. Może będziesz tu stałym bywalcem? Czekamy!
Milutka jest Twoja Kicia, ma ładny "wzór na twarzy".
Mój Curek ma 2 lata i 4 miesiące. Przez długi czas był kotem domowym, świat zewnętrzny widział tylko przez okno. Ale że kocisko niebywałej energii i siły, więc było mi coraz trudniej. Szalał po mieszkaniu, próbował nawet włazić na karnisze i przypatrywał się lampom sufitowym, jakby szukał sposobu, aby tam wleźć. Chwilami stawał się agresywny, gryzł mnie i drapał, i to wcale nie w zabawie. Zmieniło się wszystko, gdy ostatniego lata zaczęłam wychodzić z nim na zewnątrz, a potem wypuszczałam samego. Teraz jest tak, jakbym wcale nie miała kota - noce spędza poza domem, całe dni śpi, czasem tylko na moment wskoczy mi na kolana. Gdyby tylko nie przychodził posilać się 2-3 razy w ciągu nocy... Ale nic to, potulnie wstaję, wpuszczam i wypuszczam tego kochanego rudzielca.
Pewnie sama już się przekonałaś, że dobrze jest mieć takie miłe stworzonko.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6384  
Nieprzeczytane 03-02-2022, 18:05
anuska15's Avatar
anuska15 anuska15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: dolnośląskie
Posty: 663
Domyślnie

Dobry wieczór,oj chyba będę tu częstym gościem,bo dobrze porozmawiać z doświadczonymi ''kociarzami''.Bardzo chciałabym żeby był niewychodzący ale czy dam radę go zatrzymać w domu?.Mieszkam w domu z ogrodem przy głównej ulicy w mieście i to jest problem.Kociak jest z charakterkiem i też potrafi podrapać czy podszczypać ząbkami jak mu się coś nie podoba.Założenie szelek to walka kilkunasto- minutowa,ale jak przyjdzie i zamruczy,przytuli się,to odpuszczam mu wszystkie grzechy Sąsiedzi pukają się w czoło,że wzięłam na siebie taki obowiązek,wszystkie koty na naszej ulicy skończyły po kołami No cóż może dam radę. Po szaleństwach kici się zasnęło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6385  
Nieprzeczytane 03-02-2022, 21:28
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Hej, Danusiu! No nie wiem, czy uda Ci się utrzymać Kicię w domu. Główna ulica w mieście to realne niebezpieczeństwo, a koty to włóczęgi i na pewno nie ograniczy się do ogrodu. Ja też mieszkam przy dość ruchliwej ulicy, ale raczej w dzień, bo nieco dalej są urzędy. Wieczorem i nocą jest spokojnie, a w dodatku są progi spowalniające i auta nie jeżdżą szybko. Też jednak często jestem niespokojna, gdy nie przyjdzie rano.
Twoja Kicia już pokazuje charakter - nic na to nie poradzisz - one takie są. Curek pierwszego dnia pobytu u mnie, niespełna 6-tygodniowy maluch, już pokazał, kto będzie rządził. Przygotowałam mu legowisko w swojej sypialni żeby nie bał się w nocy. Zdążyłam odsunąć się o 2 metry, a on już wdrapywał się na moje łóżko. Powtórzyło się to kilka razy i, jak myślisz, kto ustąpił? Szelki - próbowałam, ale szybko zrezygnowałam. Nawet pazurków nie dawał sobie obciąć u weterynarki. Meble drapał zawzięcie dopóki nie zaczął wychodzić.
Starczy na dzisiaj, chociaż mogłabym jeszcze dużo więcej. Cieszę się, że tu przyszłaś, będzie trochę życia na wątku.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6386  
Nieprzeczytane 03-02-2022, 21:31
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Jeszcze dokończę - Kicia to rzeczywiście władcza dama, skoro podporządkowała sobie takiego dużego psa.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6387  
Nieprzeczytane 07-02-2022, 22:39
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie



O rany! Dlaczego ja dowiaduję się ostatnia?!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6388  
Nieprzeczytane 14-02-2022, 11:04
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

hej moje kochne kociarki... Moja zakopianka leciwie i sennie wiedzie swój żywot



ale przedstawiam kicie mojego brata Milusię



Kaimko... może masz fotke Curka.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6389  
Nieprzeczytane 14-02-2022, 16:02
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Jak Walentynki - to dla wszystkich!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6390  
Nieprzeczytane 14-02-2022, 16:18
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

O matko, co się dzieje? Najpierw powtarza się post, potem nie daje się usunąć, a w końcu usuwają się obydwa. Chyba muszę kupić nową myszkę - starą oddam kotu.
Alu, Curek też często śpi w takiej pozycji. Behawioryści uważają, że kot czuje się bezpiecznie i dlatego nie boi się odsłonić najbardziej wrażliwych miejsc. Po mojemu - wietrzy biżuterię .





Milusia chyba nie lubi obiektywu... To jeszcze młoda koteczka?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)

Ostatnio edytowane przez Kaima : 14-02-2022 o 21:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6391  
Nieprzeczytane 16-02-2022, 10:59
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

hej Krysiu.. ale Curek sie rozłożył no ale klejnoty ważna sprawa. Wspaniały kociak.
Milusia brata to ostatnia koteczka z miotu, najsłabsza..i brat ją wziął..niedawno pochował pieska..wieloletniego Szafirka i utwierdzam go,ze kociak to najfajniejsza sprawa..
młodziutka ..ale sie odbije...

wspaniały Curek że nie wspomne o łożu...marze o takim łózku ale nie wiem jak je zdobyć..

toszke wiosny




.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6392  
Nieprzeczytane 16-02-2022, 20:04
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 846
Domyślnie witajcie

podoba mi się ten tekst

__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6393  
Nieprzeczytane 17-02-2022, 12:20
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 403
Domyślnie Światowy Dzień Kota



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6394  
Nieprzeczytane 17-02-2022, 12:38
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Kitty Kotakita z okazji Dnia Kota pozdrawia wszystkie koty znajome i nieznajome.

"Koty wszystkich krajów łączcie się!"


__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6395  
Nieprzeczytane 17-02-2022, 12:59
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

!7. lutego Dzień Kota.
Chwilo, jesteś piękna, trwaj wiecznie!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6396  
Nieprzeczytane 20-02-2022, 15:57
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Nic dodać, nic ująć...

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6397  
Nieprzeczytane 23-02-2022, 09:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Jest mi źle, bo kociołek mój rudy cudny zostawił mnie. W niedzielę tuż po północy wyszedł, nie mówiąc nawet adieu i piszi do mnie na Berdyczów. Jestem niespokojna, wyglądam oknem, wychodzę przed dom, wypatruję, nasłuchuję - i nic, kamień w wodę. Rozum i otoczenie mówią mi, że to ten czas, że kot musi, nawet jeśli nie chce i nie ma tego, co to wiadomo...
Martwię się, bo to jeszcze młode i głupiutkie, i jeśli gdzieś daleko zawędrowało, to może nie znaleźć drogi do domu. Na razie jeszcze nie wariuję, staram się być rozsądna, nie wiem jednak, jak długo.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6398  
Nieprzeczytane 26-02-2022, 22:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Wrócił, wczoraj wrócił. Wcale nie był skruszony ani zmarnowany. Może, jak Alfie, to kot wielorodzinny?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6399  
Nieprzeczytane 27-02-2022, 01:26
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Witaj Kaimo

Cieszę się wraz z Tobą, że Curek wrócił.
Codziennie zaglądałam na wątek, tak jakby to był mój kot i aż mi ulżyło

Pisałam kiedyś na tym wątku, teraz tylko podczytuję.

Pozdrowienia dla Ciebie i Curka odemnie i mojej gromadki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6400  
Nieprzeczytane 13-03-2022, 15:47
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

Krysiu..jak tam Twój Curek? Pamiętał ,że Pani ma święto..
Na pewno pamiętał, Ja też.
Z okazji Imienin życzę Ci dużo dobrego nastroju,
wesołych zabaw z Curkiem,
zdrowia i spełnienie marzeń



Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.