menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Praca, wolontariat
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Praca, wolontariat Zapraszamy Seniorów szukających pracy i firmy, które chętnie zatrudnią Seniorów. Ogłoszenia mogą dotyczyć także wolontariatu.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 11:24
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie szukam chętnych do pomocy przy sprzedaży miodu

Miejscowość: Pomorze, Kaszuby   Ogłoszenie aktualne do dnia: 30.12.2009   

Szanowni Państwo! Jako emeryt dysponujacy czasem i autem, w sezonie letnim pomagam rodzinie w sprzedaniu naprawdę bardzo dobrego miodu (zgadzam się z góry na wszelkie testy jakości). Dzięki temu mam sporo zadowolonych znajomych, którzy od lat się u mnie zaopatrują podczas wakacyjnego sezonu.
Ponieważ wiele osób z Kaszub lub odwiedzajacych Kaszuby (okolice Koscierzyny i Wdzydzów, Słupska, Kartuz, Lęborka) nabywa miód, zaś ja - jako dostawca - często przejeżdżam przez wymienione okolice, stąd moja propozycja skierowana do tych, którzy także chcieliby mieć stałą dostawę określonego gatunku miodu.

Miód jest najwyższej jakosci (powtórzę: zgadzam się z góry na wszelkie testy jakości), nie jest podgrzewany, mieszany itp. Cena nie odbiega od obiegowej w danym sezonie na Kaszubach.

Swoją ofertę kieruję więc przede wszystkim do wymagajacych smakoszy znających się na miodzie, jego gatunkach i własciwościach. Z miodem jest bowiem jak z samochodami: są polonezy i są mercedesy. Ja oferuję mercedesy z dostawą do domu.

Nie chcę nikogo urazić, bo znam polskie realia, ale z doświadczenia wiem, iż są nabywcy miodu, którzy kierują się wyłącznie ceną i szukają miodu przede wszystkim taniego, nie zwracając uwagi na jakość ani pochodzenie (stąd popularnoscią u takich osób cieszą się np. tanie chińskie pseudomiody nafaszerowane antybiotykami kupowane w niektórych marketach). Odradzam też nabywanie miodu u mnie osobom, które usiłują wynegocjować nizszą cenę, a którym zupełnie nie jest żal wydawać dużo większych kwot np. na papierosy lub inne rzeczy szkodzące zdrowiu.

Słoik miodu kosztuje zwykle tyle, co (zależnie od gatunku) 3 -5 paczek papierosów. Dla jednej rodziny słoik miodu wystarcza zwykle, przy codziennym spożywaniu, od jednego do dwóch tygodni. A papierosy? (pomijam już koszty związane z utratą zdrowia). Myślę, że to porównanie jest wystarczająco wymowne...

Poza tym można też komuś zrobić słodki upominek w postaci ładnie opakowanego słoika miodu...

Najczęściej oferuję: rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, lipowy, malinowy, gryczany, gorczycowy, spadziowy.
Nie oferuję natomiast miodu wrzosowego, bo jest zbyt kosztowny w uzyskaniu (za dużo pszczół ginie w pajęczynach na wrzosowiskach).

Gdyby ktoś był zainteresowany - wkrótce będzie miód rzepakowy (biały, bardzo łagodny w smaku - o jego szczególnych własciwościach wzmacniajacych i regenerujących organizm proszę poczytać w Internecie, wspaniale nadaje się dla małych dzieci, seniorów i osób mających problemy z przewodem pokarmowym, łatwo przyswajany przez organizm, a także w dosładzaniu np. surówek) i wiosenny wielokwiat (jasny kremowy kolor, łagony aromatyczny smak, typowy miód tzw. przeziębieniowy, wspaniały na chleb lub do słodzenia napojów).

Może ktoś z państwa prowadzi agroturystykę i chce mieć miód dla swoich gości?...
Zwykle każdy z nas ma znajomych (w tym takich, którzy lubią miód), a znajomi mają swoich znajomych. Stąd dla osób, które będą zamawiały miód dla siebie i rodziny/znajomych - mam korzystną ofertę.


Zainteresowanych proszę o kontakt:

gg 8278746 e-mail: rankor2@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 13:19
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
... Z miodem jest bowiem jak z samochodami: są polonezy i są mercedesy. Ja oferuję mercedesy z dostawą do domu.

Lubie miod i pszczoly tez, ale wkroczyles pan w dilerke samochodowa i to mnie smuci. Moj kolega podrasowywal polonezy silnikami z mercedesa (nie oplacalo sie tego robic odwrotnie) i autka byly zwrotne jak pszczelarz w pasiece, a sprzedawaly sie lepiej niz miod spadziowy na Krupowkach.
Z pszczelarskim pozdrowieniem, Rayton
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 18:00
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Fajne, podoba mi się takie podejście do sprawy
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomocy ... Qcharek Dom, wnętrza, ogród 2 16-06-2009 15:14
wykluczeni.org - poszukuję osób chętnych do wymiany poglądów gosia1972 Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 10-03-2009 16:02
mieszkanie zakładowe -Pomocy!!!!!! sandi Dom, wnętrza, ogród 6 20-02-2008 14:52
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 20:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.