menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41841  
Nieprzeczytane 27-01-2020, 14:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Rosół każdy zrobić może, żadnej filozofii tutaj nie ma, prościzna. Ale jak zrobić "rosół doskonały klasyczny"? U mnie w domu to tradycja rodzinna. Już wcześniej roznosi się zapach rosołu i przypraw.
Dobry rosół wymaga czasu. Trzeba go gotować długo, na małym ogniu cztery godziny to norma. Ma tylko pyrkać. Potrzebuje dobrego mięsa i dużo warzyw.
Klasyczny rosół gotuje się na wołowinie i drobiu
Z drobiu najlepsze są porcja z gęsi, kaczki, perliczki a najlepsza z gołębia
Wołowina: szponder, pręga, antrykot, ogon, łata, mile widziany kawałek cielęciny
Smakosze rosołu dodają kuper kurzy lub gęsi, kilka serduszek i kilka żołądków drobiowych
Pamiętajmy także, że tłuszcz jest najlepszym nośnikiem smaku, dodatkowo pozwala na lepsze wchłanianie witamin z warzyw, użytych do przyrządzenia wywaru.
Z jarzyn potrzebne są. 1 marchewka
2 spore pietruszki
1/2 dużego selera lub 1 mały por
cebula
2 ząbki czosnku
1 laska selera naciowego
5-6 ziarenek ziela angielskiego
parę ziarenek pieprzu 8
3 goździki
2-3 liście laurowe
3 gałązki natki pietruszki
3 gałązki tymianku
lubczyk, o ile mamy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41842  
Nieprzeczytane 27-01-2020, 18:41
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 870
Domyślnie Bardzo dobrze napisałes Jarek

Witam a wieczór wszystkich na leśniczówce.
Jarek dobrze pisze chyba kucharzem jest, lub był. Nie każda kobieta umi gotować smaczne obiady . Wtedy włączają się mężowie do gotowania.
Taka prawda.
Enia bądź zdrów i trzymaj się.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41843  
Nieprzeczytane 28-01-2020, 07:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

W obliczu nadchodzącego niebezpieczeństwa warto przypomnieć.

W związku z ryzykiem rozwoju epidemii wywołanej przez nowego wirusa międzynarodowi eksperci przypominają o podstawowych zasadach profilaktyki zakażeń:
• Jak najczęściej myj ręce, najlepiej używając mydła i wody albo preparatów odkażających zawierających alkohol,
• Kiedy kichasz lub kaszlesz będąc między ludźmi zakryj usta chusteczką lub swoim zgiętym łokciem, zaraz po tym wyrzuć chusteczkę i umyj ręce,
• Unikaj bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę i kaszlą,
• Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem udaj się do lekarza, powiedz mu o ewentualnych, odbytych wcześniej dalekich podróżach,
• Unikaj bliskiego kontaktu z żywymi zwierzętami przebywając na terenach, gdzie odnotowano przypadki zakażenia nowym koronawirusem,
• Unikaj konsumpcji surowego lub niedogotowanego mięsa oraz mleka, a także dbaj o higienę miejsc, w których używa się surowego mięsa czy podrobów,
• Jeśli podróżujesz do Azji, unikaj bliskiego kontaktu z osobami chorymi, zwłaszcza z objawami ze strony układu oddechowego; unikaj odwiedzania bazarów lub innych miejsc, w których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta i ptaki; unikaj kontaktu ze zwierzętami, ich wydalinami lub odchodami oraz przestrzegaj zasad higieny rąk.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41844  
Nieprzeczytane 28-01-2020, 12:39
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 870
Domyślnie Witam lesniczówkę

CZOSNEK:
Składniki:
15 deko świeżego czosnku polskiego 1/2 litra spirytusu.
Czosnek utrzeć na tarce lub na prasce . Zalać spirytusem i postawić w zamkniętej butelce przez 5 dni , często w cząsając . Po odcedzeniu na gęstym sicie i przesączeniu przez gazę, przelać do butelek i zostawić na 10 dni.
Czosnek ma silne właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze. Pozytywnie wpływa na trawienie, działa żółciopędnie, zapobiega niestrawności, jest pomocny w leczeniu czerwonki, grypy, zwykłego przeziębienia, stwardnienia tętnic, i nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, bezsenności i migreny.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41845  
Nieprzeczytane 28-01-2020, 12:53
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 638
Domyślnie

Fajne przepisy dajecie ..Jarek nigdy nie dawałam gozdzików do rosołu ,raczej kojarzą mi się z kompotem z gruszek i szarlotką ??

Gieniu taką nalewkę mam z czosnkiem niedzwiedzim (zieloną) ale Bożesz ty mój ..CAPI okrutnie ..i wypić mogę parę kropel ..brrrr

Jarek w obliczu tego koronowirusa niektórzy odradzają nawet wizyty w chińskich marketach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41846  
Nieprzeczytane 28-01-2020, 14:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał kobra5
Fajne przepisy dajecie ..Jarek nigdy nie dawałam gozdzików do rosołu ,raczej kojarzą mi się z kompotem z gruszek i szarlotką ??

Jarek w obliczu tego koronowirusa niektórzy odradzają nawet wizyty w chińskich marketach

2-3 goździki nie są potrzebne ale ja lubię.

Nalewkę z czosnku mam zawsze w zapasie. 10 kropli na pół szklanki wody i jeszcze czasem dwie krople nalewki bursztynowej.

Z tymi marketami to jest problem, bo zalani jesteśmy chińskim mięsem z napisem produkt unijny.
Ponieważ robię sam wyroby wędliniarskie na swoje potrzeby to zaopatruję się w prywatnych ubojniach. Słonina po ukraińsku z takiej świni, bekon czy schab to niebo w gębie.

Przeczytałem, że rosół z ogona był nie smaczny, bo ogon był "obkakany" ciekawe jak mu smakowały zimne nóżki (galaretka) całe życie stojące w gó*nie. Ogon to część mięsa pochodząca od pierwszej krzyżowej czyli najlepsze. Jednak od dzisiaj nie namawiam.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 28-01-2020 o 19:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41847  
Nieprzeczytane 28-01-2020, 20:35
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Domyślnie

Witajcie, od czytania tych przepisów o rosole, można się wirtualnie najeść. Każdy ma swój sposób gotowania, warzywa, porcja drobiu lub na żołądkach. W zależności jak kto lubi smaki. Pozdrawiam wszystkich zaglądających i podczytujących ,życząc spokojnego wieczoru. Zapisałam się dzisiaj w klubie na zabawę walentynkową, która ma być zorganizowana w zaprzyjaźnionej nam seniorom restauracji DUET. Wszystkim życzę spokojnej nocy DOBRANOC
.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41848  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 09:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wodniczka
[font="Georgia"][size="4"][color="DarkGreen"]Witajcie, od czytania tych przepisów o rosole, można się wirtualnie najeść. Każdy ma swój sposób gotowania, warzywa, porcja drobiu lub na żołądkach. W zależności jak kto lubi smaki.

Oczywiście, że każdy gotuje według swoich upodobań i smaków ale ja miałem na myśli klasykę, która jest niepodważalna, bo można ugotować rosół wegetariański bez mięsa
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41849  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 12:05
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Domyślnie

DarkGree[/color]
Jarku nasza rodzina jest mięsożerna, na wszelkie zupy mają :długie zęby [/size][/font][/i]
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 29-01-2020 o 12:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41850  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 14:59
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Domyślnie

Witajcie ponownie, rozwiązałam krzyżówkę z pomocą wujka google,szukałam hasła zimny napój, znalazłam hasło co pasowało orszada, pewnie Geniu by znał odpowiedź, pokombinowałam z literami i się udało.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41851  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 18:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wodniczka
Witajcie ponownie, rozwiązałam krzyżówkę z pomocą wujka google,szukałam hasła zimny napój, znalazłam hasło co pasowało orszada, pewnie Geniu by znał odpowiedź, pokombinowałam z literami i się udało.

Dawniej się samemu rozwiązywało bez pomocy ale były łatwiejsze.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41852  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 18:56
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Domyślnie

Jarosławie , ale dawniej nie było komputerów i rozwiązywano znane hasła. Pozdrawiam milutko i cieplutko
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41853  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 20:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wodniczka
Jarosławie , ale dawniej nie było komputerów i rozwiązywano znane hasła. Pozdrawiam milutko i cieplutko

Mimo tych technicznych udogodnień jednak dawniej żyło się spokojniej, bezpieczniej i weselej niż teraz gdzie każdy ślęczy nad klawiaturą telefonu lub komputera i nie ma czasu pogadać w realu z rodziną.

Pokolenie zombi.
[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41854  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 21:15
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 680
Domyślnie

Witam lesniczówkę.
Trochę mnie nie było,ale tak nie mogę wstrzelić się w dyskusję.Kuchni i gotowania nie znoszę.Gotuję podstawowe
posiłki a już taką finezje kuchenną,czy wyszukane potrawy robi mój mąż.Jest kucharzem z zamiłowania.
Choć właściwie najlepsi kucharze to właśnie mężczyźni.
Jarek zgadzam się,że dziś
to pokolenie to zombi.Moje wnuki jak przyszły na dzień babci i dziadka to od drzwi zabrałam smartfony.
To pokolenie nie potrafi ze sobą rozmawiać,posługują się znakami w telefonie.
Zosiu,Helenko,Eniu,Gynek
Kobra pozdrawiam i zyczę miłego wieczoru.
A ja teraz poczytam co tam panie w polityce?
Oj niedobrze,niedobrze.


Ostatnio edytowane przez mirellka : 29-01-2020 o 21:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41855  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 21:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
Witam lesniczówkę.
Trochę mnie nie było,ale tak nie mogę wstrzelić się w dyskusję.Kuchni i gotowania nie znoszę.Gotuję podstawowe
posiłki a już taką finezje kuchenną,czy wyszukane potrawy robi mój mąż.Jest kucharzem z zamiłowania.
Choć właściwie najlepsi kucharze to właśnie mężczyźni.
Jarek zgadzam się,że dziś
to pokolenie to zombi.Moje wnuki jak przyszli na dzień babci i dziadka to od drzwi zabrałam smartfony.
To pokolenie nie potrafi ze sobą rozmawiać,posługują się znakami w telefonie.

U nas w domu Żona jest mistrzynią w kuchni ale ja jestem za pomoc kuchenną od czarnej najcięższej roboty, dlatego znam te wszystkie zakulisowe niuanse

To pokolenie dzieci w symbiozie z telefonami to najgorsza przyszłość, nie mam pojęcia co będzie dalej, bo postęp techniczny jest zawrotny i uzależnienie jak każde niczego dobrego nie wróży.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41856  
Nieprzeczytane 30-01-2020, 10:37
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 870
Domyślnie Witam leśniczówkę

Dzień dobry w dniu dzisiejszym . Pogoda nas nie rozpieszcza, tylko dokucza, silny porwisty wiatr wieje, słonko lekko se przebija, temp plus +4 jest
Pozdrawiam Was tu wszystkich.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41857  
Nieprzeczytane 30-01-2020, 11:28
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Domyślnie

Witajcie
Jadziu, Jarku, Genku i nieobecnych ,
Co do komputerów , wszyscy mają rację, mój wnuczek liceslista(klasa maturalna, też widzi tylko komputer,ma ograniczony czas przesiadywania,
Genku pogoda wszystkich nas nie rozpieszcza,przed chwilą pada deszcz ze śniegiem,za oknem szaro, buro i chlapa
Jadziu ja też nie lubię gotowania,ale ktoś musi, babcia na emeryturze, córka ,zięć w pracy a wnuczek w szkole(mama ma na niego tam oko , bo pracuje w sekretariacie,a jego nieobecności w szkole, zaraz meldują nauczyciele.
Na dzisiaj nie mam nic zaplanowane, tylko na sobotę,z rana fryzjer, końcówka zakupów,po południu impreza rodzinna.
Wszystkim życzę spokojnego miłego dnia.

Na tyle wiadomości, coraz gęstszy śnieg pada.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41858  
Nieprzeczytane 30-01-2020, 13:43
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Moi Kochani,Witaj leśniczówko
Przesyłam pozdrowienia przemilej gromadce przy kominku
2 tygodnie tu jestem ,nikt jeszcze nie określił terminu wypisu bo rehabilitacja opóźniona jest przez różne przeszkody, teraz z powodu małego przeziębienia znów ćwiczę na łóżku.
Ale są też pozytywy ,Szwy zajęte opuchlizna schodzi i bóle też do zniesienia.
Miło mi że leśniczówka tętni życiem i ciekawe tematy poruszacie
Wszystkim życzę dużo zdrowia trzymajcie się dzielnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41859  
Nieprzeczytane 30-01-2020, 14:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał enia60
Moi Kochani,Witaj leśniczówko
Przesyłam pozdrowienia przemilej gromadce przy kominku
2 tygodnie tu jestem ,nikt jeszcze nie określił terminu wypisu bo rehabilitacja opóźniona jest przez różne przeszkody, teraz z powodu małego przeziębienia znów ćwiczę na łóżku.
Ale są też pozytywy ,Szwy zajęte opuchlizna schodzi i bóle też do zniesienia.
Miło mi że leśniczówka tętni życiem i ciekawe tematy poruszacie
Wszystkim życzę dużo zdrowia trzymajcie się dzielnie

Eniu witaj. Cieszymy się wszyscy, że wychodzisz na prostą, teraz już będzie tylko lepiej ale cierpliwości. Ćwicz koniecznie na leżąco napięcie mięśni łydek TO BARDZO WAŻNE!!!!!!!
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41860  
Nieprzeczytane 30-01-2020, 18:47
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Domyślnie

[font="Georgia"][SIZE="4"
Eniu witaj milutko, ciesze się z Tobą,że choroba pomału mija dzięki Twojej wytrwałości, musi być dobrze.

Pozdrawiam wszystkich obecnych
[/size]
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W Lesniczowce-przy Kominku.20-czesc. inka-ni Humor, zabawa - wątki archiwalne 508 01-09-2009 20:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.