menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 20:31
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Taurus klub


20 kwietnia – 20 maja
Byki są domatorami, które z ochotą dbają o ciepło domowego ogniska
Lubią przyrodę, wąchać kwiatki.
Często obdarzone talentem artystycznym.
Wrażliwe i potwornie uparte równocześnie są byki, często apodyktyczne.
Łagodne i spokojne, raczej leniwe, ale nie radzę rozwścieczyć byka, z dziką siłą gotów jest wtedy zniszczyć wszystko.

. W przyjaźni oddani, przywiązują się do raz obranej drogi - trudno namówić ich na pójście z duchem czasów. Uwielbiają posiadać, a wszelkie dobra z ochotą gromadzą w ukrytej dziupli - nie dzielą się. Bardzo zależy im na zgranej rodzinie, ponieważ uważają ją za fundament każdego człowieka, a rodzina musi chodzić jak w zegarku, inaczej powodują frustrację.
Są nastawionymi nieufnie do obcych egocentrykami - często stawiają na swoim, a niepowodzenia zrzucają na karb niesprawiedliwości losu.
Uwielbiają pieniądze, bez których ciężko im się żyje, liczą je przed snem
Równie mocno jak własny dom, kochają podróże, lubią się pokazywać - są snobami na maksa.
Byki znajdą wspólny język z Panną, Koziorożcem, Rakiem i Rybami, te ostatnie lubią się razem z Bykami pluskać w wodzie.
Zaobserwowałem, że byki lubią przebywać w swoim towarzystwie, mają podobne podejście do życia.
Z tego co wiem to zodiakalnymi bykami są: Basia, Ewita, HB, Wilhelmina no i mi.
  #2  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 20:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Sprostowanko

kufo, jeżeli miałeś na myśli mnie to ja jestem skorpionem za to mamy taką samą grupę krwi "B" ogólnie z bykami da się wytrzymać skorpionom.Pozdrawiam wszystkie byczki.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 09-05-2008 o 20:41.
  #3  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 20:54
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Byk łagodny,
bardzo zgodny.
Liczyć lubi, stwierdzić trzeba,
przyjaciołom chyli nieba!
"Kto rozzłości jednak byka,
niech na drzewo szybko zmyka!!!
byk.gif
  #4  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:02
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Bykiem jest jeszcze AnnaMaria57 i jp50.

__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #5  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:13
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Kufa, to nie całkiem tak jak napisałeś.

Podstawową cecha pozytywną osób urodzonych pod znakiem Byka jest siła,odwaga. Przeto pewność siebie wynika u nich z poczucia swojej wartości. A ponieważ najczęściej są szlachetne, a także ostrożne, dlatego w życiu nie powodzi im się źle. Przez cały okres stabilizowania swojego życia, chłoną wiedzę, utrwalając wysokie zalety inteligencji. Ponad wiedzę przekładają odmienne zalety... Kobiety spod znaku Byka nie ujawniają swojej przewagi nad kobietami spod innych znaków. Mężczyźni są mile widziani w towarzystwie, bywają zawsze uprzejmi, tolerancyjni, nieraz hojni. Uchodzą najczęściej za ludzi dobrych, choć zdarzają się także,złośliwcy. W zawodzie miewają nieraz trudności, poprzez swa szorstkość bycia, surowy tryb życia,trwały charakter. Kobiety ze znakiem Byka są energiczne,odważne. Ich wygórowane ambicje powodować mogą nieporozumienia . W wieku dojrzałym są chorobliwie zazdrosne,niezwykle gadatliwe, co może wpłynąć na urobienie im opinii trudnych we współżyciu. Jednak w większości są one wzorowymi żonami,dobrymi matkami. Całe swoje życie poświęcają bez reszty rodzinie,kształtowaniu cieplej, domowej atmosfery. Mężczyźni spod znaku Byka odznaczają się dużą odwagą, męstwem. Jeżeli dojdzie do tego ich śmiałość, pełne inicjatywy życie, to przedsiębiorczość ich doprowadzi do wielkich sukcesów. W życiu umieją znaleźć się w każdej sytuacji, nic co ludzkie nie jest im obce. Nie są rozrzutni, ale również nie skąpi -umieją wynagrodzić tych, których uwielbiają. Wrażliwość na dole człowieka jedna im zwolenników i przyjaciół. Każdy mężczyzna spod znaku Byka jest najwierniejszym mężem. Najidealniejszym związkiem jest małżeństwo osoby Byka z osoba spod znaku Lwa. Wiele radości,szczęścia w życiu przynosi również związek Byka z Rakiem. Porady dla urodzonych pod znakiem Byka: Możliwości szybkiego,dużego dorobienia się osób spod znaku Byka muszą być osiągnięte przez umiejętne kierowanie swym życiem. Osoby te nie powinny zaprzepaścić swych szans szybkiego dorobienia się,osiągnięcia sukcesów majątkowych. W przypadku gdy czasowo los nie sprzyja, muszą wykazać wiele cierpliwości, uporu,konsekwencji w dążeniu do celu. W dążeniu do sukcesów,realizacji planów, wszystko jest do pokonania. Wszelkie trudności w dążeniu do szczęścia mogą tylko hartować osobowość,przybliżać prawdziwe powodzenie w życiu. Osoby urodzone pod znakiem Byka, od urodzenia obdarzone są uzdolnieniami literackimi - jeżeli zwrócą na nie uwagę, to mogą odnieść poważne sukcesy. Zamiłowanie do nauk ścisłych odpowiednio pielęgnowane, rokuje duże nadzieje w zdolnościach konstruowania aparatury,wynalazczości. Te walory muszą być odpowiednio odkryte,rozwinięte.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #6  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:20
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

A ja juz myslalam ze Byków niema
pieknie ich powitalam 21 go IV w Porach Roku i zaden sie nie odezwał . Przypominam :
................
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:21
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Kufa, to nie całkiem tak jak napisałeś.
Wychodzi tutaj byczy upór.
Byk jak jedzie do sądu, to zabiera ze sobą granaty - tak na wszelki wypadek.
  #8  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:22
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Wilhelmino! Dlaczego wcześniej mi nie powiedziałaś , że tylko Lew? A ja biedna muszę sie borykać z dwoistością natury Bliźniaka!

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 09-05-2008 o 21:26.
  #9  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:25
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
A ja juz myslalam ze Byków niema
pieknie ich powitalam 21 go IV w Porach Roku i zaden sie nie odezwał .
Tarninko, ty też Egri bikawer?
  #10  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 21:27
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Haniu, ja też mam właśnie bliźniaka. A niech to....
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #11  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 23:38
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Tarninko, ty też Egri bikawer?
nie Kufo nie jestemn byczej krwi ja 27.VI. Rak
biedny łatwowierny, romantyczny, sentymentalny Rak..
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 01:30
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Tarninko! Nie ubolewaj, masz 10 łapek, że o 27 nie wspomnę, chociaż to szczęśliwa liczba!
  #13  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 07:37
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Po pierwsze primo!

Basia jest Skorpionem, nie Bykiem! A te charakterystyki nie oddają istoty rzeczy - może dlatego, że w kształtowaniu osobowości ma swój udział tzw. ascendent - czyli planeta znajdująca się w chwili urodzenia dokładnie na przeciw
Jestem bykiem niewątpliwym. Do pieniędzy, gromadzenia majątku itp mam się jednak w stosunku odwrotnie proporcjonalnym. Pan Bozia dał mi trochę talentów, ale zapomniał o umiejętności "sprzedawania" ich. Na każdy grosik muszę ciężko zasuwać - zgodnie z zasadą, że robota kocha głupiego, a ze swoich talentów użytku finansowego zrobić nie potrafię Poza tym jestem bykiem tolerancyjnym i uznającym prawo innych do funkcjonowania na tym najlepszym ze światów. A trzydzieści kilka lat przeżyłam szczęśliwie z Bliźniakiem, hodując jednocześnie w domu Baranka i Lwicę Oj, się działo! Musiałam być piorunochronem, kiedy mąż zaczynał rozmawiać z dorastającym synem!
Wszystkie "Byczki" pozdrawiam serdecznie!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #14  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 08:12
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Czyżbyśmy tworzyły nowe horoskopy? Coraz więcej z " byczyc " za partnera ma lub miało bliźniaka. Moja córka jest lwem, więc też wiem co znaczą starcia tych dwóch znaków. Syn to ryby, więc trochę łagodniejszy.
Oczywiście, że ponoć ascendent decyduje o tym jakim jest się naprawdę. A tak de facto - to przecież niemożliwe i nieciekawe, aby ludzie w tym samym znaku byli tacy sami.
Lubie swój znak zodiaku, ale traktuję to jak miłą bajkę.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #15  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 11:57
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Bajkę? To prawda absolutna. Między innymi głosi, ze Byki w zadnych loteriach nigdy nie wygrywają. Wygrywają jak nie grają, tylko! Proszę bardzo, kto obali moją teorię i napisze, że coś wygrał!
  #16  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 16:43
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Raz na loterii w której wszystkie losy były wygrane, wygrałam słonia z ubitą trąbą.
Nie śmiej się, przecież wygrałam. Słoń to szczęście, a że trąba trochę uszkodzona, to i moje życiowe szczęście ma drobne rysy. Tylko przepowiednia była doskonała, smuga cienia jest niewielka. Byki to raczej szczęściarze w zodiaku.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #17  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 18:14
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
nie Kufo nie jestemn byczej krwi ja 27.VI. Rak
biedny łatwowierny, romantyczny, sentymentalny Rak..

Tarninko ja też 27.VI....od urodzenia.

"Osoby urodzone w Raku są wrażliwe i łatwo ulegają wzruszeniom.Tak jak mimoza składa liście,gdy się ją
dotknie,tak Rak się zamyka w sobie gdy go coś/lub ktoś/urazi.
A jak się potrafi martwić! Często na zapas i bez powodu.
Wśród osób z tego znaku jest dużo hipochondryków,oraz ludzi widzących przyszłość w czarnych kolorach.Kasandra napewno
miała słońce w Raku.Rak nie może uwierzyć,żę mu się wszystko powiedzie,że nie będzie miał kłopotów.Jest przekonany,że gdzieś tkwi niebezpieczeństwo,tym większe bo niewidzialne i nieznane.
Naprawdę dobrze czuje się Rak u siebie w domu, w swych 4 ścianach.Tu czuje się bezpieczny,może spokojnie odetchnąć.
Te cechy Raka łączą się z jego charakterystycznymi skłonnościami do bogatego życia wewnętrznego.
Do tego dokłada się jego łagodność i uczuciowość.Rak w swej wrażliwości przypomina chwilami swojego imiennika raka
skorupiaka.Receptywność,subtelność i delikatność uczuć Raka są tak silne,że w ogóle trudno go oszukać.Natychmiast wyczuje on obecność osoby nieprzychylnej,nie mającej w stosunku do niego uczciwych intencji,dlatego jego przesadna ostrożność jest zbędna,niepotrzebna.
Raki mają zdolności twórcze i artystyczne,są inteligentne i dowcipne."



Zacytowałam fragmenty horoskopu,który przeleżał u mnie 40 lat. W moim wypadku jest on trafny prawie we wszystkim.
Dołożyłabym jeszcze niezdecydowanie.Zakupy ze mną to tragedia.Nigdy nie wiem .. czerwone,czy zielone..krótkie czy długie. Tej firmy,czy może tej drugiej..która jest lepsza?
A jak wrócę do domu z udanym wydawałoby się sprawunkiem - przestaje mi się podobać i żałuję, że nie kupiłam tego drugiego.Zamartwianie to oczywiście moja specjalność. Nie lubię planować, bo nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie.
Całe szczęście,że mąż dokładnie wszystko planuje co do dnia. Jest zodiakalną Rybą ,dopasowaną chyba dobrze do tego delikatnego Raka bo przeżył ze mną bezkonfliktowo 50 lat.
Syn Bliźniak o dwóch naturach ,bardzo ciężko wytrzymać jego zmienność.
  #18  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 18:33
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Donka a jak to jest z zodiakalnymi lwami jestem ciekaw nigdy sie nad tym nie zastanawiałem?
  #19  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 18:55
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Stanley- nie gniewaj się,że Ci teraz nie odpowiem,ale wychodzę na długi spacer z Wiki,czyli naszą jamniczką. Pewnie słychać jak donośnie szczeka z radości. Pani już ubrana,a ona nie ma zamiaru tak długo czekać.Co ta Pani sobie myśli.
  #20  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 21:55
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Stanleyu wklejam Ci to co znalazłam o Lwach :


Lew 23 VII - 23 VIII

Żywioł: ogień
Planeta: Słońce
Kolor: żółty
Kamień: bursztyn
Kwiat: słonecznik, róża
Przyprawa, zioło: kminek, gałka muszkatołowa

Lew to podobno król wśród znaków. Dowcipny, błyskotliwy i pełen życia. Od razu skupia na sobie uwagę wszystkich. Lwy mają barwną i ekspansywną naturę, dlatego gardzą banalnością, zwykłością i głupotą. Jeśli ich życie jest spokojne i monotonne, z całą pewnością zrobią wszystko aby je sobie ubarwić.
Lubią działać na wielką skalę. Uważają, że należy im się wszystko co najlepsze, wszelkie dobra tego świata, dlatego zawsze starają się żyć na wysokim poziomie niezależnie od tego, ile to kosztuje i czy stać ich na to.
Wygląd zewnętrzny jest dla Lwa bardzo ważny. Potrafi wydać ostatnie pieniądze na ciuch, który oszołomi wszystkich. Lwy są otwarte, szczere, uczciwe. Mają silne poczucie sprawiedliwości i są wspaniałomyślne. Zwykle nie żywią do nikogo zbyt długo urazy, potrafią wybaczać. Emanują energią, światłem i magnetyzmem. Potrafią cieszyć się chwilą i drobnymi przyjemnościami.
Masz wielkie szczęście jeśli Lew jest twoim przyjacielem. Pamiętaj jednak, że jest to znak bardzo dumny i niezwykle łatwo go urazić. Ze względu na dużą próżność Lwy padają często ofiarą różnych oszustów. Odpowiednio im schlebiając można osiągnąć niemal wszystko.
Lwy potrafią ciężko pracować, zwłaszcza gdy podoba im się to, co robią. Gdy Lew jest zmuszony do wykonywania nudnych, rutynowych zajęć, robi się nieszczęśliwy. Na szczęście taki stan nigdy nie trwa długo - Lwy cierpią krótko acz intensywnie. Bywają leniwe, egoistyczne, żądne władzy i agresywne. Zwykle jednak są lojalne, szczodre i szlachetne. Kochają mocno i szczerze, nigdy z premedytacją nie zadają innym bólu.

I jeszcze adres - gdzie też przeczytasz coś na swój,czyli Lwa
temat :

http://www.horoskop.parapsycholog.com.pl/lew.html

Mój horoskop nie pochodził z internetu.Kiedyś,bardzo dawno
kupiłam go na ulicy.Ale to chyba nie ma dużego znaczenia.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klub Raczków Basia. Choroby, badania, terapie 505 23-08-2008 10:40
kierunek-klub seniora Nika Różności - wątki archiwalne 76 17-06-2008 13:45
Klub miłosników GIMPA vega Hobby, pasje 502 04-05-2008 14:10
Klub Senior Cafe w TVN24 admin Informacje 7 21-03-2007 22:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.