menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4621  
Nieprzeczytane 14-12-2018, 22:32
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam

Dobry wieczór!
IZO,ANIU-jesteście kochane ,,że jesteście na wątku i ze mną.Dziękuję Wam bardzo ,bardzo.
Zyczę Wam i pozostałym duszkom DOBREJ NOCY
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4622  
Nieprzeczytane 15-12-2018, 05:27
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam

Dzień dobry !
Witam Wszystki dobre duszki.Widzę.żejest Was bardzo malo.
No cóż święta!Dlatego tak się cieszę.ze IZA i ANIA zaglądają na watek.
Dziewczyny ,jak tam przygotowania do świąt.Jesli chodzi o sprawy kulinarne ,to niewiele będę robić,poniewaz wszysko przygotuje mój syn..Świetnie gotuje i bardzo to lubi,wiec zostawiam mu tą przyjemnośc.
Helenko
Beniu
Jagódko
Izo
Aniu
Życzę WAm miłego dnia.
Oczywiscie nie zapomniałam o naszym rodzynku -Stefanie- Tobie też życzę miłego dnia i nie zapominaj o nas
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4623  
Nieprzeczytane 15-12-2018, 06:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

W ślad za naszą gospodynią witam się z Wami ciepło i serdecznie, chociaż za oknem szaro, buro i ponuro. I mimo ciemności widać jakieś rozlane mleko - ściana mgły... nie widać płotu u sąsiada. Mam nadzieję jednak na ładny dzień.
Wprawdzie nie mam planów wyjściowych, ale to zawsze przyjemniej jak świeci słoneczko. Dziś dzień domowy - w planach mam ubieranie choinki i jakieś drobne prace porządkowe. A potem luz... przed komputerem i telewizorem.
Pytasz Marysiu o przygotowania do świąt. Porządki mam zrobione w 95 %... jeszcze gdzieniegdzie dopieścić i można świętować. Gotowanie i pieczenie zostawiam na przyszłą niedzielę i poniedziałek... lubimy świeże potrawy, nie mrożone, więc czekam na ostatnią chwilę. Dam radę... chociaż będę musiała się sprężać, bo na Wigilii będzie nas spora gromadka - 10 osób. Wprawdzie zięć obiecał, że usmaży karpie a córka, że zrobi łososia dla dzieci, ale pozostałe potrawy trzeba mi będzie zrobić samej.
WSZYSTKICH pozdrawiam. Życzę miłego i dobrego dnia. Buźka....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4624  
Nieprzeczytane 15-12-2018, 07:52
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam i ja przepraszam że tak jakoś z oporami ale ciągle coś mi przeszkadza...że nie wyrabiam z domu wychodzę i wracam ciemno...w pracy ostatnio wiele się dzieje więc...Ma rylko jestem i pamiętam wszystkim dobrego dnia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4625  
Nieprzeczytane 15-12-2018, 09:45
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Witam Cię MARYSIU oraz wszystkie dobre duszki tego wątku;
Izę,Anię,Jagodę,Helenkę,Stefana
i pozdrawiam jakże wymownym wierszem znajomego
wspaniałego człowieka z moich stron;

..By zatętnił ogród życiem,
kwitły w nim magnolie, bzy,
tulipany, róże, wiśnie –
musi słońce zza chmur wyjść.

By rozbrzmiały miłe dźwięki –
trel skowronka, szpaka gwizd,
rechot żab, cykanie świerszczy –
musi słońce zza chmur wyjść.

Bym mógł, idąc własną drogą,
spowitą kłębami mgły,
wymarzony cel osiągnąć –
musi słońce zza chmur wyjść.

By znów oczy cieszył widok,
który w gęstym mroku znikł –
barwny, rozległy horyzont –
musi słońce zza chmur wyjść.

By nadziei krucha iskra,
co się w sercu jeszcze tli,
nie zagasła i rozbłysła –
musi słońce zza chmur wyjść.


Janusz Wróblewski

Życzę Wam kochani /także sobie/ tej nadziei na słońce
w duszy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4626  
Nieprzeczytane 16-12-2018, 07:09
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

[color="Blue"]Dzień dobry dobre duszki! Witam Wszystkich cieplutko!

Dziękuje iZO,Helenko,Beniu,za to że jestescie.
Helenko=wiem,że jestes zalatana,że masz malo czasu,dlatego doceniam to,że znajdujesz czas dla nas.
IZO-jak miło ,że juz masz wszystko poukladane ,posprzatane.jak Ty to robisz? ja chyba jestem trochę balaganiarą,bo zawsze coś się znajdzie do posporzatania.
Beniu-nawet nie wiesz ,jak cieszy mnie Twoja obecnoąśc.A wiersz jast piękny.Beniu ja też mam nadzieje,że słonko zaświeci w Twoim sercu.Nie nadzieję-WIERZĘ W TO.
A teraz życzę Wszystkim miłego dnia[
/COLOR]


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4627  
Nieprzeczytane 16-12-2018, 07:31
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich na czelez nasza kochaną gospodynią Marylką życzę wszystkim milutkiej niedzieli
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4628  
Nieprzeczytane 16-12-2018, 07:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

I ja witam w ślad za Marysią i Helenką. Cieszę się, że jesteście takie niezawodne. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś do nas dołączy. Wprawdzie mamy okres przedświąteczny, obowiązki domowe, ale chwila wytchnienia się należy. Może Renia zajrzy ze swoim kolorowym postem...
Marysiu...pytasz jak ja robię, że mam wszystko poukładane... ??? Nie wiem... z natury też jestem bałaganiarą, ale staram się aby dom utrzymywać w jako takiej czystości. Nie wariuję, ale sprzątam dość dokładnie co tydzień... a w okresach przedświątecznych rozkładam pracę na cały tydzień - nie zmęczę się, a dokładnie wypucuję pokój po pokoju, łazienkę i kuchnię... A później zostają już zakupy, pieczenie i gotowanie.
Nocą śniegu napadało... zaczęło się szuflowanie.
Pozdrawiam... Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4629  
Nieprzeczytane 16-12-2018, 13:49
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie

Dzień dobry.
Też witam i WSZYSTKICH pozdrawiam.
Miło mi Marysiu - "...oczywiście, nie zapomniałam o naszym rodzynku -Stefanie- Tobie też życzę ....", że o mnie pamiętasz. Do Ani i Izabeli napisałaś też -"...jesteście kochane...". A ja, jak to ja, czuję się tu obco. Wiem, wiem, mało piszę. Bo i o czym. Wszystko robię mało i powoli. I tak już zostanie. A nawet tak zwolnię..... - pamiętacie T.Woźniaka "Zegarmistrz Światła..." ? To na inny raz.
Staram się pomagać Edytce. Część kartek świątecznych ja też napisałem. Na zakupy Ją wożę. Tylko ostrożnie, bo.... Cóż mi pozostało: książki, komputer, czasem coś w TV. Tylko broń boże nie wiadomości i propaganda w wydaniu PIS-owskim. Niczego tak nie nienaw.... jak kłamstw, fałszu i hipokryzji. Tak już mam. Moja wspaniała Mama mnie tego uczyła, wpajała zasady. Podobnie ma moja Edytka. Z tym, że ona ma coś więcej. Ona ma taki imperatyw, kodeks - wrodzony. Naturalny. Pamiętacie imperatyw moralny Kanta: "...niebo gwiaździste nade mną..." ? Ona nie musiała się tego uczyć. Ona to ma, wrodzone.
Dbam o komputer. Bo wszelkie opłaty robię z komputera. Otrzymuję pocztę, priv-y..., wolę pisać elektronicznie niż ręcznie. Teraz właśnie uaktualniłem Firefox'a. Bardzo często czyszczę CClener'em. Oraz korzystam z funkcji "Oczyszczanie dysku". Często robię "Defragmentację". To razem - chociaż komputer mam stary i małej mocy, (dysk 132 GB, a RAM zaledwie 2 GB) - powoduje, że jest on zawsze sprawny i względnie szybki.
A teraz idę obejrzeć w TV western "Powrót siedmiu wspaniałych". Ciągle bardzo lubię westerny. Te stare, np. "Rio Bravo"... Zaś o 14-stej oglądam skoki narciarskie. Edytka szczególnie je lubi. To zimą najlepsza jej rozrywka.
Jeszcze raz POZDRAWIAM.
Stefan.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 16-12-2018 o 21:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4630  
Nieprzeczytane 16-12-2018, 20:26
arema arema jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Niemcy
Posty: 26
Domyślnie

Dobry wieczör dla wszystkich

Ciesze sie jestescie wszyscy zdrowi
ufff cale 4 Dni robilam Praliny (ponad 120) jeszcze tylko jutro zrobie rumowe kulki i moge wreszcie jakies ciasteczka upiec bo te ktore upieklam w zeszlym Tygodniu juz sa zjedzone
i potem popakowac do 19 Torebek .
Wieczorami bylam taka zmeczona ze nie mialam checi wlaczyc Komputera , dlatego tez nie zagladalam tutaj no i tez troche zaniedbalam moje inne Fora gdzie robimy rozne Obrazki na rozne Tematy - co Tydzien nowy ateraz w dodatku na kazdy dzien Adwentu mamy cos do zrobienia
Z mojego smartfona nie lubie pisac
zycze wam spokojnego i radosnego Wieczora


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4631  
Nieprzeczytane 17-12-2018, 05:07
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dobrego dnia dla wszystkich dnia ze zdrowiem i uśmiechem, radością
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4632  
Nieprzeczytane 17-12-2018, 07:22
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry Wszystkim!
Cieszę sie,że jestescie.DZiekuje Helenko za dzień dobry i kawusię!
Izo-u mnie tez chłodno i spadło trochę sniegu.Oby nie było ślisko,bo jak teraz przyjdzie temperatura plusowa ,to będzie zle.
Reniu -dziękuje za dobranockę.Jestes niesamowita -zrobiłas tyle pralinek!To piękne.Powiem szczerze,że nie miałam pojęcia,ze takie można robić.Do tego myslisz o innych.Super.Dziękuję,że znalazlaś czas,żeby do nas zajrzeć.
Stefanie-zawsze pamiętam O Tobie.To pięknie,że tak miło piszesz o swojej zonie.Pomagasz jej ,wyreczasz ją,a,że trochę wolniej pracujesz !? Ja też ,ja też!Nie chcę mówic na temat polityki ,ale zgadzam się z tym co napisałes.Hipokryzja ,to straszna rzecz.
Jadę za chwilkę do lekarza do Gdańska,na kontrolną wizytę do lekarza ,który mnie operował.Zobaczymy co powie.
A teraz zyczę Wszystkim miłego dnia!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4633  
Nieprzeczytane 17-12-2018, 07:34
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

Witam w "Witam" - tych co byli i tych, którzy być może przyjdą. Dzień dobry na nowy dzień....
Stefanie... zmartwiłam się Twoimi słowami, że czujesz się tu obco... czyżbyśmy dały Ci powód do takiego odczuwania. Wiadomo... po odejściu Frania są tu same kobiety, a te, jak wiadomo bleblają o wszystkim i o niczym... piją wirtualne kawki, których nie lubisz, obrzucają się komplementami, dyskutują o codzienności... wspierają się w sprawach zdrowia. Ale pamiętamy i o Tobie... wrzucasz nam przydatne informacje na tematy komputerowe, piszesz pięknie o swojej rodzinie, za co dziękujemy. Jesteś jednym z nas i to cieszy. Pamiętam Woźniaka... a i westerny lubię... Dysk oczyszczam i robię defragmentację. - to umiem. CClener'a nie mam, bo zięć mi odinstalował, kiedy wraz z tym programem naściągałam sobie wirusów na laptopa. Laptopa mam starego - prawie 10 letniego, ale chodzi sprawnie, w miarę szybko i do "zabawy" wystarcza.
Reniu... myślałam o Tobie, a Ciebie pochłonęła kuchnia. I ciasteczka, praliny i rumowe kulki. U nas nie ma zwyczaju obdarowywania sąsiadów paczkami ze słodkościami... co najwyżej w najbliższej rodzinie dzielimy się plackami... przynajmniej ja tak mam.... córka piecze dwa placki, ja jeden i po połowie wymieniamy się. No.. i córka piecze pierniczki dla chłopaków - bardzo je lubią. Twoje obrazkowe wstawki do posta są super.
Helenko... dzięki za kawę... Ty zawsze o nas myślisz.... Za życzenia dobrego dnia dziękuję....
Witaj Marysiu... gdy zaczynałam pisać Ciebie nie było... teraz edytuję i zostawiam miłe słowa pod Twoim adresem.... Dobrych wieści u lekarza.
Pozdrawiam WSZYSTKICH.... Buźkę zostawiam....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4634  
Nieprzeczytane 17-12-2018, 18:11
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dobry wieczór. Miło jest czytać wszystkie Wasze posty i ciekawe informacje o codziennym dniu, o bliskich i o przedświątecznej krzątaninie. Zazdroszczę umiejętności...zwłaszcza kulinarnych - mnie święta i przygotowywanie potraw bardzo stresuje i męczy (boję się, że coś mi nie wyjdzie). Marysiu, zazdroszczę Ci syna (budzą podziw jego umiejętności kulinarne) - wyręczy Ciebie z najtrudniejszych zajęć. Stefanie, pięknie piszesz o żonie...tylko pozazdrościć Jej pięknej i mądrej (wrodzonej) postawy i podejścia do życia. Reniu - Ciebie też podziwiam za Twój talent... też wrodzony. Helenko, Beniu, Izo...też nie narzekacie i każda w swoim stylu powolutku, nie panikując zbliża się do świąt. Serdecznie Was pozdrawiam...miłego wieczoru!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4635  
Nieprzeczytane 17-12-2018, 19:00
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wieczorem ...ciekawe jak tam u naszej Marylki nie dzwoniłam bo jak rozumię może to dziś miala podłączony....oby tylko czuła się dobrze ale tak myślę że pomalutku.Stefanie jesteś nam potrzebny...podziwiam Twoją wiedzę, chęć pomocy nie myśl nawet że jest inaczej ...ukłony dla żony...jeśli mogę,zdrowka życzę. Aniu , Beniu,Izuniu pozdrawiam wszystkich serdecznie...znajdę czas napiszę
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4636  
Nieprzeczytane 17-12-2018, 20:29
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
IZO-to moja wina ,że Stefan tak napisal.
Stefanie-trochę głupio mi było napisac-JESTEŚ KOCHANY.
Ale teraz napiszę -JESTES KOCHANY .
Jestes nam potrzebny i nie wyobrazam sobie wątku bez Ciebie,z Twoimi radami ,propozycjami i humorkami.Przecież ja i inni to ciagle podkreślają.
Aniu-tak ,ja się cieszę,że syn ma takie zdolności.Obecnie to dla mnie wielka rzecz.
Byłam dzisiaj u lekarza (tego ,który mnie operował).Też był zaskoczony ,że jeszcze mnie nie podłaczono do stymulatora.A powinni to zrobić w szpitalu na Zaspie..Niestety ,a ja czuję się coraz gorzej.Dowiedziałam się,że jesli ta sprawa będzie się przeciągała,to on może mi to podłączyć,ale prywatnie.Ale to koszt ok 500zł.Mam już dosyć,za wszystko płacić,a oni ciągle wyciagają łapę.Nie wiem co robić. I jak tu się nie załamać!
No nic ,jutro może będę miała lepsze wieści.
Dobranoc dobre duszki.Jak dobrze ,że jestescie

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4637  
Nieprzeczytane 18-12-2018, 05:14
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich witaj Marylko to bulwersujące ...płacić ...czekać ? ...taka jest metoda? ...Marylko trzymaj się kochana.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dobrego dnia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4638  
Nieprzeczytane 18-12-2018, 06:42
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Witam Ciebie Helenko i Wszystkie dobre duszki!
Niestety u nas służba zdrowia kuleje i myślę ,że się nie zmieni.A ja mam już dosyc .Próbuje jakos sie trzymać,ale jest mi coraz trudniej.
Ale dosyc o mnie -życzę Wszystkim dobrego dnia(bo świeta coraz bliżej).Tylko nie przemęczajcie się.

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4639  
Nieprzeczytane 18-12-2018, 07:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

Witam na progu nowego dnia. WSZYSTKICH... bez imiennego wymieniania. Wszyscy jesteście mi bardzo bliscy i martwię się Waszymi problemami i troskami. W moim sercu jest więc Marysia i Jej problem z wszczepieniem stymulatora. Przykro czytać aż takie wieści... w państwowej służbie zdrowia każą sobie płacić za usługi. - to nie do pomyślenia... to wręcz skandal. Marysiu... wytrwałości życzę.
Za kawkę dziękuję... właśnie sączę. Bardzo smakuje mi tak z rana, na rozruch... daje kopa na cały dzień.
Pozdrawiam.... Radosnego i miłego dnia życzę. Buźka...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4640  
Nieprzeczytane 18-12-2018, 11:22
jagoda49 jagoda49 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2 219
Domyślnie Dzień dobry wszystkim:)))

Marysiu to nie jest w porządku...w służbie zdrowia nic dobrego sie nie dzieje...bardzo Ci współczuje takiej sytuacji....czyżby zapomnieli o Tobie?Kochana życzę Ci zdrowia i oby ta sytuacja zmieniła się na lepsze....
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019.
__________________
Jagoda
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 09:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 16:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 22:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 15:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.