menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 14:27
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie Pomogę każdemu - część IV


Część trzecia przekroczyła 500 postów.Otwieram następną.

__________________
  #2  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 18:51
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Witam na RWPK

Od niedawna usiłuję zgłębić program gimp-2.6. Korzystam z tutorialu
http://docs.gimp.org/2.6/pl/index.html,
ale mam z nim problemy. Chodzi o to, że zawarte w nim angielskie opisy i zrzuty ekranów nie zupełnie zgadzają się z tymi, które występują w polskiej wersji programu gimp-2.6, z którego korzystam. Mam kilka konkretnych pytań, których ciągle przybywa. Kto zna dobrze ten program i mógłby mi pomóc ? Nie mam na razie żadnych doświadczeń z tym programem i zaczynam "od zera". Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #3  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 19:02
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Bogdanaster witaj
GIMP to jeden z moich ulubionych programów graficznych,
Mielismy nawet na seniorku wątek poświęcony temu programowi-"Klub miłosników GIMPa"

http://www.klub.senior.pl/hobby-pasj...impa-2026.html
Na początek to wejdź na polskie forum poswiecone GIMPowi
http://www.gimpuj.info/index.php?action=tutoriale
Mozesz tez zobaczyc moje filmiki (robione do wersji 2.4 ale moze przydadza się)
http://www.nata58.lua.pl/
W razie problemów pytaj na watku
http://www.klub.senior.pl/hobby-pasj...ge15-5806.html
  #4  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 17:07
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie Pomoc

Może ktoś wie jak robi się zrzut ekranu . Za pomoc serdecznie dziękuje.
  #5  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 18:12
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam

Kliknij na poniższy link, zainstaluj sobie b. łatwy programik do wykonywania zrzutów.
Jest w jęz. polskim.
W razie czego – po prostu pytaj

http://www.dobreprogramy.pl/MWSnap,P...ows,11460.html
  #6  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 18:47
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Cytat:
Napisał alicja211046
Może ktoś wie jak robi się zrzut ekranu . Za pomoc serdecznie dziękuje.
Alicjo. Zapoznaj się koniecznie z tym wątkiem: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-poznac-i-polubic-5828.html
A w nim posty # 56 i 57 !

I jeszcze te dwa wątki:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-przegladarka-internetowa-firefox.-6002.html

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-tworzenie-i-przesylanie-obrazkow-na-forum-page2-6025.html

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku życzę.
S.
  #7  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 21:42
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Witam was serdecznie w nowym roku.
Po przeczytaniu informacji o zrzutach,kliknęłam na Dutkiewicza i jak to u mnie można nazwać pobrało sie to ale ikonka niebieska koło zegarka sie nie pojawiła.
Jutro będe próbowała zrzut zrobić z Windowsa.Może wtedy cokolwiek zobaczycie co ja mam.
Studiowałam całe święta i Sylwestra nocami krok po kroku z folderami-wg.książki 'Samouczek Windows Vista.Pl.
Niektóre rzeczy z pewnością nie są trudne ale chwilowo zbyt skomplikowane.
Za okazaną mi dotychczasową pomoc wszystkim Wam serdecznie dziękuje za cierpliwośc i tolerancje dla starszych ludzi.

Pragnę Wam dopisać że w załącznikach poprzez spinacz znalazłam mój zrzut.To jest super całosc sfotografowało i tylko teraz mozliwosc to przesłanie na nasze forum.Ten Screenhotek jest bombowy Hura!

Jesteście nieocenieni w Waszych pomocach a od serca posyłam serdeczne podziekowania.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez eledand : 02-01-2010 o 22:12.
  #8  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 22:30
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Ewo. Znajdź, gdzie to się zapisało/pobrało.
Powinien się zapisać w "Moje dokumenty", może w "Pobieranie". Jak znajdziesz, to otwórz, powinno się pokazać takie okno:



Przyjrzyj się dokładnie temu oknu. Widzisz "Adres:" ?. Na tej ścieżce się zapisało! U mnie na dysku D:\. Bo tak wybrałem.

Gdy klikniesz 2x na jego ikonę (niebieską), powinna wskoczyć obok zegarka.
Ta różowa po prawej na moim zrzucie, to właśnie powyższy zrzut, skąd przeniosłem go TinyPic-iem na ten post.
Poszukaj gdzie się zapisał i tak zrób.
S.

PS. Przed zamykaniem komputera ikonkę Scr-ka przy zegarku trzeba koniecznie zamknąć.
  #9  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 22:33
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Ewo, od kiedy to mówisz do mnie per "wy". Do partii nigdy nie należałem
  #10  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 23:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Stefan



Krok B punkt 6 [akurat na obrazku widoczny] powoduje ciągnięcie obrazka w całości i powstaje "odsunięcie". No i dobrze. Należy tylko aby to odsunięcie było na 3 mm łatwiej wtedy widać obrazek.
Ja zrobiłem duże odsunięcie, aby mieć miejsce na pisanie tekstu.

Jak się kliknie tam gdzie tekst pisałem, to znika ramka z kropek [strzałka czerwona] Obrazek jest już nie do przesuwania, jakby się przykleił do podłoża. Teraz można zaznaczyć jaką część chcemy pobrać. Ja to zaznaczyłem czerwoną ramką, bo inaczej nie mógłbym zapisać.

Teraz pobierze to co w ramce, dalej w lewym górnym rogu mamy "Plik" a w nim "zapisz jako". Już teraz nadaję nazwę. A zapisuje jako bit mapa BM. Waga obrazka ok 2MB, czyli dużo. Otwieram go przeglądarką ACD [moim zdaniem najlepsza] i mam tam sporo narzędzi. Mam "konwertuj" --pisze "convert" i obrazek się zmieni na JPG na kilkadziesiąt kb zaledwie.

Stefan, tego mi zabrakło w wyjaśnieniu. To ten post #56 który podałeś. Ale bardziej to piszę dla Alicji 21.........
  #11  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 23:49
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj.

Witam i cała zgrzana jestem a teraz wciorne sobie Insuline i dalej do roboty.

Stefan otóz mój zrzut znalazł sie w mojej Galerii Windows.
Co dalej ..........

Drugi zrzut poprzez Windows ukazał sie tylko w kawałkach,także poprzez Screenhotek jest to super.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #12  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 14:04
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Stefan otóz mój zrzut znalazł sie w mojej Galerii Windows.
Co dalej ....
poprzez Screenhotek jest to super!
Ewo, zrzut ekranu jest obrazkiem, więc może być w Galerii. Nie znam takiej galerii pod Windows - przyznaję.

Co dalej. Trzeba Screenshotka umieścić, dla wygody, na pulpicie jako skrót
(strzałeczka przy ikonce na pulpicie oznacza, że to jest skrót).
Tam gdzie Ci się przy ściąganiu zapisał, otwórz go. Powinnaś zobaczyć takie okno jak u mnie, w poście #8.
Kliknij prawym na jego niebieską ikonkę (może też być żółta w kształcie aktówki).
Otworzy Ci się małe okienko, w nim "Wyślij do". Idź w prawo do "Pulpit (utwórz skrót)".
Kliknij to i powinnaś mieć skrót na pulpicie.
Pokazuje to poniższy zrzut:



Tylko uwaga!, ikonka Scr-tka będzie miała inny wygląd - nie jak u mnie, prostokątu z 4-ma kwadracikami, tylko kształt żółtej aktówki.
Tutaj do niego będzie Ci się zawsze zapisywać robiony zrzut ekranu, i stąd będziesz go pobierać za pomocą hostingu, najlepiej TinyPic.
Opisałem to w postach #57 i 56 wątku: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age3-5828.html

Myślę, że powinnaś już sobie poradzić. Powodzenia.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 04-01-2010 o 17:59.
  #13  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 14:50
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
OK Dzięki.

Witam w niedzielne popołudnie i bardzo dziękuje za pomoc.
Jak pisałam wczoraj że pierwszy raz kliknęłam w ikonkeWidows -Galerie i oczom nie wierzyłam.
Tam są w Galerii wszystkie orazki między innymi koty,psy kwiaty itd około 2oo sztuk.
Poniżej tych obrazków pokazuje mi się ikonka:
Galeria fotografii systemu Windows. z zapytaniem: Nie mozna znależć folderu a w niebieskiej ramce.Znajdż folder.
Kliknęłam w to znajdz folder i pisze dodaj folder do galerii.

Poniżej na tej tablicy jest
Asus -E Serwic
Nowy folder
Nowy folder kwiaty.


Tego Screenhoteka nie umiem znależć,a wiem że jest ani nie ma go na pulpicieani w dokumentach wszystko obszukałam.
Z pewnością przez przypadek wejdzie mi w rękę.


Pozdrawiam efka.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #14  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 15:59
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie Podziękowanie

Witam i pozdrawiam i dziękuje za pomoc .
By alicja211046 at 2010-01-03
  #15  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 16:45
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Tego Screenhoteka nie umiem znależć,a wiem że jest ani nie ma go na pulpicieani w dokumentach wszystko obszukałam.
Z pewnością przez przypadek wejdzie mi w rękę.


Pozdrawiam efka.
Sprawdź w "C" w folderze "downloads". Powinien być kompresowany, więc go przenieś w dokumenty, możesz zrobić folder nowy i go nazwać. Tak przeniesiony, rozpakujesz już we właściwym i nazwanym folderze. Extract Here--to wybierasz po kliknięciu [prawym] na tą książeczkę. Wypakuje i tam umieszczać będzie zrzuty. No i ten skrót na pulpit zrób, bo będziesz go klikać przed każdym zrzutem.

Ja mam skrót na pasku zadań, bo skrót tam ściągnąłem, aby nie zaśmiecać pulpit.

Po wykonaniu zrzutu to przechodzisz do Paint. Stefan to opisał, ale zapoznaj się z tym co napisałem w #10

Na koniec klik w ikonkę obok zegara. Wygląda ona jak monitorek. Tak zamkniesz ten program.
  #16  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 18:03
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Dzięki Ewo (Yewo) !

Bardzo Ci jestem wdzięczny za odesłanie mnie do ciekawych stron. Jeszcze ich dokładnie nie przestudiowałem, ale jestem "w trakcie". Ja nie mam niestety jeszcze żadnych umiejętności w posługiwaniu się GIMPem i mam problemy podstawowe. Jeszcze trochę poczytam i pewnie znowu się do Ciebie odezwę. Dotychczas korzystam z tutorialu
http://docs.gimp.org/2.6/pl/index.html
ale dość mi to ciężko idzie, bo jest tam zbyt wiele szczegółów. Szczerze mówiąc ten tutorial nie jest zbyt dobrze napisany, a poza tym nie wszystko co tam pokazują zgadza się z tym co mam na ekranie. Mam tak dużo problemów, że czasem mam wrażenie, że pewnie za późno się zabrałem za GIMPa, ale może jeszcze coś mi się uda zdziałać. Jeszcze raz dziękuję.

PS: U mnie na ekranie jest wiele miejsc, w których zamiast obrazków są prostokąciki z czerwoną liteką x. Czy to może być wina Internet Explorera, czy też leży ona gdzie indziej ? Co o tym sądzisz ?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #17  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 18:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie bogdanaster

iv.pl tym był robiony hosting obrazka jako podpis. Może to się otwiera powoli. Bo się otwiera ten kot, jak dłużej jest strona otwarta. Spróbuj inny hosting.
  #18  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 21:37
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kaziku

Jeżeli chodzi o hosting, którego ja używam, to jest to właśnie iv.pl i z nim ja kłopotu nie mam żadnego. U mnie wszystko jest OK. Problem polega na tym, że te okienka pojawiają się u mnie na ekranie, ale w postach innych ludzi. Nie sądzę, aby autorzy tych postów byli obojętni na to czy ich obrazki są widoczne czy nie. Widocznie oni, i nie tylko oni, są najwyraźniej zadowoleni. I przyczyna musi leżeć gdzie indzej. Moim zdaniem wszystko wskazuje na to, że musi być winien mój Internet Explorer, który najwidoczniej "nie umie" otworzyć tych plików z obrazkami. Muszę chyba zainstalować np. FireFoxa i zobaczyć czy coś się zmieni. Innej rady nie widzę.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #19  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 21:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

To poszukaj post gdzie są te krzyżyki, daj dokładny namiar strona, post lub link i nr postu. Zobaczę jak jest. Teraz ten kot w podpisie otworzył się szybko. Poprzednio był krzyżyk i dopiero po czasie otworzył.
  #20  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 21:55
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

bogdanaster tio nie wina przeglądarki tylko hostingu.Na darmowych tak jest ,ze po pewnym czasie moga wygasnąc linki.A co do GIMPa to chętnie pomogę. Na wątku
http://www.klub.senior.pl/hobby-pasj...ge15-5806.html są tez inne osoby korzystające z GIMPa, tez chętnie pomogą.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.