menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 15:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ja to zrozumiałem, że ich (dzieci) po prostu nie ma. Oni nigdzie nie są zapisani, zarejestrowani (diabli wiedzą jak to napisać by nie urazić wrażliwych). Człowiek jest -ciałem- ale też go nie ma - w papierach.

Tadek, no to z czego zyja te "liczne" dzieci? Na jakiej podstawie biora zasilki na dzieci......Co do diabla robia wladze lokalne? Merowie i radni? Przymykaja oko, bo tak jest wygodnie? A policja.....Nie bardzo moge uwierzyc, ze w ¨Polsce gdzie "lud" super podejrzliwy i "dociekliwy" i do tego pobozny - NIC NIE WIE.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 15:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Tadek, no to z czego zyja te "liczne" dzieci? Na jakiej podstawie biora zasilki na dzieci......Co do diabla robia wladze lokalne? Merowie i radni? Przymykaja oko, bo tak jest wygodnie? A policja.....Nie bardzo moge uwierzyc, ze w ¨Polsce gdzie "lud" super podejrzliwy i "dociekliwy" i do tego pobozny - NIC NIE WIE.
Basiu nie pytaj mnie bo nie znam środowiska
Romów. Czy biorą zasiłki? Może nie biorą! Domyślam się, że nie rodzą się w szpitalach to i w statystykach ich nie ma. Mer jak to nazwałaś czyli sołtys, prezydent czy tez jak nazwać przewodniczącego miasta gminy przecież nie chodzi od domu do domu i sprawdza kto tam mieszka. Dociekliwych tez jakoś mniej bywa
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 15:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu nie pytaj mnie bo nie znam środowiska
Romów. Czy biorą zasiłki? Może nie biorą! Domyślam się, że nie rodzą się w szpitalach to i w statystykach ich nie ma. Mer jak to nazwałaś czyli sołtys, prezydent czy tez jak nazwać przewodniczącego miasta gminy przecież nie chodzi od domu do domu i sprawdza kto tam mieszka. Dociekliwych tez jakoś mniej bywa

No to za co bierze pieniadze taki soltys - za wachanie powietrza? Dobry gospodarz wie co rosnie na jego dzialce (to nie do Ciebie - tylko ogolnie). A ksiadz - chodza przeciez pare razy w roku "po koledzie"....."po.....", tez napewno wiedza, bo Romowie, z reguly sa katolikami i wrzucaja cosik brzeczacego do koszyczka!!!!!!

Wedlug mnie powinno sie cos zrobic z tymi dzieciakami, ktore sie na swiat nie prosily - Z tego co czytalam, to Bruxella przyznala wszystkim czlonkom Uni, ktore "maja" u siebie Romow - dosc powazne kwoty pieniedzy na tzw ich "adaptacje". Mysle, ze Polska rowniez cos tam dostala...bo z reguly nasi przedstawiciele sa jednymi z najaktywniejszych jezeli chodzi o pieniadze unijne. A tak naprawde, ciezko to wszystko zrozumiec - problem jest ogolno europejski.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 13:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z pieluch do przedszkola
http://wyborcza.pl/1,75248,8580213,Z...zedszkola.html


Cytat:
Dwulatek w pieluchach w przedszkolu? MEN chce na to pozwolić. Pod warunkiem że to dwulatek samodzielny



Jeśli dzieciak jest samodzielny i sprosta wymaganiom przedszkolnym to czemu nie. Bez nakazów jak to robi się z sześciolatkami posyłając je przymusem do szkoły. Może początkowo z rodzicem kilka godzin, mniejsze grupy przedszkolne, ale znając nasze realia to dość trudne w realizacji.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 05-07-2011, 10:27
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Czy nasze wnuki mają iść do szkoły w wieku 6 lat,
czy nie. Rozpętał się temat dyżurny tj. przedwyborczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 06-07-2011, 11:13
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Mówiąc szczerze to ja mam mieszane uczucia na ten temat, bo z jednej strony żal mi dzieci i ich dzieciństwa, a z drugiej strony sami "fundujemy" naszym pociechą przyspieszoną edukację, przecież od samego początku dostarczamy im same edukacyjne zabawki, książeczki itp, w przedszkolu dzieci mają coraz więcej zajęć, a to języki obce, a to inne sprawy.
Przyznajcie które z naszych dzieci lub wnuków potrafi skakać w gumę, czy robić fikołki na trzepaku lub sami potrafią wymyśleć sobie zabawę "z niczego"?.

Fakt, że znając nasz system szkolnictwa, to szkoły w dużych miastach może są przygotowane na przyjęcie 6 latków, ale szkoły w małych miasteczkach lub wsiach ... z tym może być różnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 13:48
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Zamieszanie z sześciolatkami ma kolejne konsekwencje. Tym razem nie w szkole, a w kościele. 300 tysięcy dzieci, które przez to, że wcześniej zaczną naukę, w konsekwencji później zostaną przygotowane do przyjęcia komunii świętej. Tak zdecydował Episkopat, a to oznacza, że w 2014 roku komunii w Polsce w ogóle nie będzie. To z kolei spowoduje wielkie problemy dla biznesu.


http://www.tvn24.pl/-1,1719166,0,1,n...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 13:26
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorota45
Mówiąc szczerze to ja mam mieszane uczucia na ten temat, bo z jednej strony żal mi dzieci i ich dzieciństwa, a z drugiej strony sami "fundujemy" naszym pociechą przyspieszoną edukację, przecież od samego początku dostarczamy im same edukacyjne zabawki, książeczki itp, w przedszkolu dzieci mają coraz więcej zajęć, a to języki obce, a to inne sprawy.
Przyznajcie które z naszych dzieci lub wnuków potrafi skakać w gumę, czy robić fikołki na trzepaku lub sami potrafią wymyśleć sobie zabawę "z niczego"?.

Fakt, że znając nasz system szkolnictwa, to szkoły w dużych miastach może są przygotowane na przyjęcie 6 latków, ale szkoły w małych miasteczkach lub wsiach ... z tym może być różnie.

Rodziców nikt o zdanie nie pyta.
Mój wnuczek został zmuszony do podjęcia nauki w szkole(zlikfidowano w przedszkolu oddział 5-latków).Szkoła nie jest przystosowana dla tych dzieci....np.łazienki dla dzieci na innm piętrze.Dzieci 5 i 6 letnie w jednej klasie(program dla 6 latków).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 19:48
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Żadna tragedia się nie stanie, aby były szkoły przygotowane do przyjęcia maluchów to będzie dobrze.
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 01-02-2012, 20:29
pogorzell50 pogorzell50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 18
Domyślnie

Jestem nauczycielem i decyzję o pójściu 6'latków do szkoły - uważam za świetny pomysł, lecz źle wprowadzony.
Na początku, aby przekonać mniej ufnych rodziców, do pierwszej klasy powinny iść 6'latki, których rodzice wyrazili na to zgodę. Dopiero później, stopniowo wprowadzać przymus rozpoczęcia edukacji w wieku 6 lat - dla wszystkich.

Ważną i odrębną sprawą - jest przystosowanie szkół dla 6'letnich dzieci.
Ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Na zachodzie system już dawno funkcjonuje i sprawuje się świetnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 02-02-2012, 18:31
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

U nas jak zwykle -nowy minister,nowe wytyczne.
Dobrze napisałaś 6 a nie 5 letnich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
....Cztery Pory Roku.....LATO... tar-ninka Humor, zabawa - wątki archiwalne 131 29-09-2008 23:43
..... Cztery Pory Roku.....Wiosna.... tar-ninka Różności - wątki archiwalne 238 21-06-2008 09:18
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 12:08
Emerytury dla kobiet od 65 roku życia. kufa86 Polityka - wątki archiwalne 34 14-01-2008 15:21
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 20:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.