menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 01:47
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
OK Razem jest łatwiej - pisz, pomożemy!


"Nie można pomagać komuś po coś. Pomaga się z potrzeby serca
i tak naprawdę zawsze robi się to dla siebie.
Jeden dojrzewa do tej myśli wcześniej, drugi później, trzeci pewnie zbyt późno."


– mówiła w jednym z wywiadów prasowych Anna Dymna w grudniu 2003 roku, niespełna dwa miesiące po zarejestrowaniu Fundacji „Mimo Wszystko”.

Jestem w klubie Senior Cafe ponad dwa lata.
Pamiętam wiele sytuacji trudnych, wręcz dramatycznych, które przeżywaliśmy boleśnie
razem z przyjaciółmi z seniorka. Jednych znaliśmy lepiej innych mniej.
Jednak zawsze na wiadomość, że ktoś potrzebuje wsparcia, pomocy - ruszała burza mózgów.
Nie będę przytaczać przykładów. Pamiętacie je dobrze.
Nie każdy umie, chce czy odważy się głośno mówić o swoich trudnościach.
Wtedy pisze o tym "między wierszami".

Aby nie zgubić takich sytuacji w mnogości wątków i wypowiedzi,
chcę zaproponować miejsce do którego każdy, kto potrzebuje pomocy
lub tylko chce podzielić się ciężarem - mógłby trafić.


A jeśli sam nie trafi, powiedzmy o tym za jego zgodą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 01:53
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Napisała do mnie Seniorka słowa takie:

"Zrób coś dla koleżanki forumowej"

I po to otworzyłam ten watek.
Nie mam jednak zgody na mówienie o sprawie.
Liczę, że opowie nam o tym sama.
Pozdrawiam ją serdecznie

Ostatnio edytowane przez Alunia : 12-03-2010 o 09:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 01:54
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
"Nie można pomagać komuś po coś. Pomaga się z potrzeby serca
i tak naprawdę zawsze robi się to dla siebie.
Jeden dojrzewa do tej myśli wcześniej, drugi później, trzeci pewnie zbyt późno."

i na tym polega wzajemne wspieranie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 02:10
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Podejrzewam,ze sama nie opowie,bo chyba wybiera się do szpitala,jeżeli juz w nim nie jest. Ale skoro napisała o tym na blogu/a blog o ile wiem nie jest zamkniety/to chyba mnozemy powiedzieć,ze Chodzi o nasża koleżankę Zen czyli Zenię.
Pozdrawiam ją bardzo serdecznie,trzymam mocno kciuki i jestem pewna,ze wszystko dobrze sie skończy.
Tez przez to przechodziłam,udało mi się i Jej się tez uda.
Zeniu to dla Ciebie ,nasze serducha ,które są z Tobą.

__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 02:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Podejrzewam,ze sama nie opowie,bo chyba wybiera się do szpitala,jeżeli juz w nim nie jest. Ale skoro napisała o tym na blogu/a blog o ile wiem nie jest zamkniety/to chyba mnozemy powiedzieć,ze Chodzi o nasża koleżankę Zen czyli Zenię.
Pozdrawiam ją bardzo serdecznie,trzymam mocno kciuki i jestem pewna,ze wszystko dobrze sie skończy.
Tez przez to przechodziłam,udało mi się i Jej się tez uda.
Zeniu to dla Ciebie ,nasze serducha ,które są z Tobą.


A tu link do bloga Zeni - dowiecie sie wszystkiego.

http://www.klub.senior.pl/moje/zen/blog/

Zeniu, trzymam kciuki. MUSI BYC DOBRZE.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 02:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Podejrzewam,ze sama nie opowie

skoro tu nie zwraca się o pomoc nie ma co naruszać jej prywatności dyskutowaniem na temat tego co pisze w swoim blogu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 08:24
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Aluniu - dobrze zrobiłas otwierając taki wątek.
Jak ktoś będzie miał potrzebę to się wyżali.
Nie róbmy tego za kogoś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 10:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wątek może i jest potrzebny -też jestem ponad dwa lata na tym forum- ale obawiam się, że zginie on w tłumie podobnych wątków. Było ich dużo, pomagaliśmy finansowo, wspieraliśmy moralnie i były i są pozytywne efekty co widać wyraźnie. Z całego serca życzę powodzenia tego tematu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 12:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wątek może i jest potrzebny -też jestem ponad dwa lata na tym forum- ale obawiam się, że zginie on w tłumie podobnych wątków. Było ich dużo, pomagaliśmy finansowo, wspieraliśmy moralnie i były i są pozytywne efekty co widać wyraźnie. Z całego serca życzę powodzenia tego tematu.

Wypowiedz bylaby milsza bez tego "moze".
Zdecydowanie watek, ktory otworzyla Ania jest potrzebny i otworzyla go z sercem, bez zadnych ubocznych mysli. Nie tylko alkoholizm, "raczki" - sa inne choroby, wypadki, czasami wazniejsze i uciazliwsze....uwazam, ze mozliwosc wymienienia paru zdan, nawet z wirtualna osoba moze podbudowac zadolowany moral.

Jestescie w wiekszosci "mlodziaszkami" ...to wiemy wszyscy, tylko jednego dnia Was tez dopadnie i wtedy? Klopsik, totalny klopsik.

Pamietam kiedy w ub. roku mialam wypadek samochodowy, ktory nie byl i ciagle nie jest wesoly w konsekwencjach dla mnie i meza....moje wirtualne kolezanki z "babinca", "meliny" bardzo mi pomogly...podniosly moral. I wlasnie to sie liczy moi panstwo.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 12:17
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Wątek może i potrzebny ,ale szczerość i wylewność czasem nie popłaca ,ale jak ktoś tego potrzebuje niech pisze.
Pozdrawiam.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 12:32
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jestem za, jak najbardziej, ale jest zawsze to ale....
Pamiętam jak miałam kłopoty, dostałem ogromne wsparcie od wielu z Was. Byłam na zakręcie, ale Wasza pomoc słowna i proponowana finansowa bardzo mi pomogły w dojrzewaniu do ważnej decyzji.
Ale było też to ale i do dziś widzę przed sobą słowa eweliny 55, która ostro mnie zaatakowała. Powstrzymało mnie to przed dalszym pisaniem. Jednak moja wiara w człowieka zawsze każe mi dawać im szansę i pomaga uwierzyć w jego dobre intencje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 12:39
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Uważam, że wątek jest potrzebny ale niepotrzebna jest niewiara Tadeusza, który jak zdążyłam zauważyć przy każdym nowo otwartym wątku z góry zakłada, że wątek polegnie.
Temat ma budować ludzi w trudnej sytuacji życiowej i tworzyć dialog napełniony wiarą w lepsze jutro.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 12:42
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wątek może i jest potrzebny -też jestem ponad dwa lata na tym forum- ale obawiam się, że zginie on w tłumie podobnych wątków. Było ich dużo, pomagaliśmy finansowo, wspieraliśmy moralnie i były i są pozytywne efekty co widać wyraźnie. Z całego serca życzę powodzenia tego tematu.

Tadeusz
w/g mnie wątek jest potrzebny i to jak najbardziej
Tak mało od nas potrzeba
wystarczy jeden raz dziennie zajrzeć i od czasu do czasu cos napisac
,Tak mało- I tak wiele!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 13:01
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Elu-Sagela, mysle, ze intencje ludzi, ktorzy Ci chcieli pomoc byly szczere. Nie sadze, ze Ewelina miala zle intencje, poprostu zle sie zrozumialyscie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 14:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Uważam że nadmierna szczerość bywa czasem zgubna. Ela tu juz napisała o swojej szczerości i po kostkach została skopana, ja też nie mniej jestem kopany gdzie tylko sie da (o moim alkoholiźmie) nawet pewien dureń wmawia mi narkomanię. Basiu -marbelo a Ty mało zostałaś poniżona? Często wymawiana jest pomoc jak to te osoby nadmiernie się wzbogaciły po katakliźmie w jakim się znalazły. Ot po prostu życie. Dlatego napisałem to "może" za co też dostałem reprymendę. Jakoś nie chwaląc się bywam prawie wszędzie gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Czasem wątpię czy faktycznie chodzi o pomoc czy naciąganie. Mam do tego prawo.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 14:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Uważam że nadmierna szczerość bywa czasem zgubna. Ela tu juz napisała o swojej szczerości i po kostkach została skopana, ja też nie mniej jestem kopany gdzie tylko sie da (o moim alkoholiźmie) nawet pewien dureń wmawia mi narkomanię. Basiu -marbelo a Ty mało zostałaś poniżona? Często wymawiana jest pomoc jak to te osoby nadmiernie się wzbogaciły po katakliźmie w jakim się znalazły. Ot po prostu życie. Dlatego napisałem to "może" za co też dostałem reprymendę. Jakoś nie chwaląc się bywam prawie wszędzie gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Czasem wątpię czy faktycznie chodzi o pomoc czy naciąganie. Mam do tego prawo.

Tadeuszu, ten watek zostal stworzony nie po to abysmy wylewali swoje OSOBISTE zale, co ktos nam zrobil cos zlego czy niegodnego. Poprostu intencja jest abysmy wsparli slowem kazdego kto znajduje sie w potrzebie. Zapewniam Cie jest wiele osob, ktorym dobre slowo podniesie moral. Mnie na przyklad podnosi. Postaraj sie zapomniec o Twoich osobistych problemach, kto Cie atakowal i krytykowal...a moze otworz specjalny watek wlasnie w takim celu.

I na koniec. Sa pewne sprawy (nie zwiazane ze zdrowiem), ktore wydaja sie niby proste, ale jak sie blizej przypatrzysz i przeanalizujesz sa bardziej skomplikowane niz sie nam wydaje i wlasnie tu nalezy byc bardzo ostroznym z emocjami i radami "dobrej cioci".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 15:03
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Ja uważam, że Zen napisała na blogu, dosyć oględnie o swojej chorobie, bo wiedziała, że na ten blog czyta określona ilość osób, które ją znają, jedne bliżej, a inne tylko troszkę.
Uważam, że nie każdy chce, aby jego choroba była podawana do publicznej wiadomości na ogólnie dostępnym forum i dlatego napisała, że idzie na urlop. Na swoim profilu skasowała blok z komentarzami i to powinno dać do myślenia
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 15:16
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Może nie powinnam się odzywać, bo jestem wciąż "nowa" i nie znam tak dobrze jak Wy historii forum.
Ale pozwolę sobie na jedną uwagę.
Moim zdaniem wątek jest bardzo potrzebny, ale...
Należy pamiętać, ze to tylko internet i każdy może napisać to co myśli - niekoniecznie to, co chcielibyśmy usłyszeć. Ja też już niejednokrotnie zostałam zraniona, ale jednocześnie poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, zawiązałam przyjaźnie i otrzymałam ogromne wsparcie, którego potrzebowałam.
Uważam, ze jeśli ktoś weźmie to wszystko pod uwagę i mimo to odważy się poprosić o pomoc na forum - trzeba dać mu tę szansę. I tą szansą może być taki właśnie wątek
__________________
Zapraszam na stronę Amazonek i do słuchania naszego Radia Pozytyw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 17:52
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Elu-Sagela, mysle, ze intencje ludzi, ktorzy Ci chcieli pomoc byly szczere. Nie sadze, ze Ewelina miala zle intencje, poprostu zle sie zrozumialyscie.

Basieńko marabellko. Czy napisanie tego, że jako zdradzona żona, wstydzę się z pewnością wychodzić na miasto, to jest żle zrozumiane? Nie chce mi się tego szukać, ale na sam widok nicka ewelina 55 dostaję czegoś i to przez nią nie wchodzę na wątek o Wrocławiu.
Chciałabym ewelinie 55 jednak napisać, że się nie wstydzę, bo tylko głupiec może tak postrzegać problem żon, którym to się przytrafiło, a ok 40% małżeństw w Polsce to spotyka jednak.
Na forum można się wyżalić, można szukać porady, tak jak ja to zrobiłam w rozpaczy i nie żałuję, gdyż dostałam wielkie wsparcie, a na priv masę wiadomości, z których mogłaby powstać niezła książka dla zdradzonych żon.
Co dzieje się teraz w moim życiu jednak pozostanie już tylko moją tajemnicą. Nie chcę przeżywać tego po raz drugi tj. docinków i poniżenia.

Zeniu, a Ty moja droga forumowa koleżanko, która wciąż pytałaś jak się czuję i z troską zagląałaś na mój profil, bez niezdrowej ciekawości, co u mnie, pamiętaj, że sercem jestem z Tobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 18:06
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Pamiętam

Pamiętam dzień i okoliczności,gdy założyłam wątek wołając o
pomoc...
Byłam w totalnym chaosie,nie miałam żadnego punktu zaczepienia,planu dzialania.
Dziś wiem,że to było DLA MNIE bardzo korzystne działanie.
Podkreślam,że dla mnie,bo może takie upublicznienie nie każdemu odpowiadałoby.
W najcięższych chwilach czytałam Wasze słowa wsparcia.Wręcz czułam ich siłę.Czytałam Natalii.
Uważam ,że wątek założony przez Alunię jest potrzebny,bo kto nie chce -nie napisze.Natomiast może ośmielić kogoś ,kto ma problem ,a sam nie może się "przełamać" ...
pozdrawiam
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ChĘtnie PomoŻemy :) E-ASYSTENT.COM eSenior 479 28-11-2013 20:53
Chcecie?! Pomożemy!:) E-ASYSTENT.COM mazowieckie 0 05-01-2009 02:33
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 14:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 14:39
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 18:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.