menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 15:29
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Post Dom rodzinny czy dom opieki - komentarze


Komentarz do artykułu: Dom rodzinny czy dom opieki
--------------------
Moim marzeniem jest żyć tak długo, jak długo będę w stanie być samodzielną bez potrzeby korzystania z pomocy kogokolwiek.
Żadnej innej opcji na dzień dzisiejszy nie biorę pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 22:29
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Mam tak samo, nie wyobrażam sobie abym mogła żyć w domu opieki.....do końca w sprawności fizycznej i umysłowej w swoim domku. Myślę że nawet najlepszy dom opieki nie zapewni mi tego co mam w swoim, może być skromniej ale u siebie.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 23:04
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

marzę o tym żeby nie być kiedyś ciężarem dla mojej córki , tylko z nią zostałam, ale jeszcze bardziej się boję kto jej pomoże gdy mnie zabraknie, czy da sobie radę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 12:07
cnapan cnapan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 3
Post

Tak naprawdę mało jest dobrych i uczciwych domów opieki.
Ja ze swojej strony polecam Dom Seniora " Willa Raj" w Rumi koło Gdyni - www.willaraj.pl
Od 3 miesiecy w tym ośrodku jest moja mama. Pełna profesjonalna obsluga, jedzienie domowe, opieka calodobowa i raz w tygodniu przychodzi lekarz. Wyposażenie wystarczające na potrzeby osób starszych, bądź przewlekle chorych. Polecam bez zastrzeżeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 16:52
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
marzę o tym żeby nie być kiedyś ciężarem dla mojej córki , tylko z nią zostałam, ale jeszcze bardziej się boję kto jej pomoże gdy mnie zabraknie, czy da sobie radę?

Napewno da sobie rade, Twoja corka, ja tez obawiam sie domu starcöw, do puki jestem sprawna, sama dam sobie rade, potem co bedzie, hmmm dozyje, zobacze, ale nie chcialabym byc ciezarem dla cörki, choc wierzcie mi, dom starcöw tez przeraza mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 13:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sunshine
Komentarz do artykułu: Dom rodzinny czy dom opieki
--------------------
Moim marzeniem jest żyć tak długo, jak długo będę w stanie być samodzielną bez potrzeby korzystania z pomocy kogokolwiek.
Żadnej innej opcji na dzień dzisiejszy nie biorę pod uwagę.
Ja te nie .Nie ma wiekszego smutku niz smutek tzw domow spokojnej starości.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 13:47
~gość: 77.253.109.xxx's Avatar
~gość: 77.253.109.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja słyszałam o nowo otwartym domu opieki w Radzyminie to jest pod Warszawą. Nazywają się LARIS Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny - www.domlaris.pl
Obecnie mieszka tam mama mojej koleżanki. Podobno bardzo miły personel, bardzo przytulne i czyste pokoje i bardzo smaczne jedzenie. Zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co obydwie Panie sobie chwalą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 16:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Domy Opieki w Polsce traktuję jak "wysypisko śmieci" dla ludzi niezdolnych do samodzielnego życia. Jednak są potrzebne tego rodzaju domy w wyjątkowo szczególnych przypadkach. Mam wiele zastrzeżeń do warunków panujących w tych domach. W innych krajach tez są domy o takim charakterze np. moja córka pracowała przez rok jako pielęgniarka w domu opieki w Niemczech. To niebo, a ziemia w porównaniu z polskimi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 17:56
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Domy Opieki w Polsce traktuję jak "wysypisko śmieci" dla ludzi niezdolnych do samodzielnego życia. Jednak są potrzebne tego rodzaju domy w wyjątkowo szczególnych przypadkach. Mam wiele zastrzeżeń do warunków panujących w tych domach. W innych krajach tez są domy o takim charakterze np. moja córka pracowała przez rok jako pielęgniarka w domu opieki w Niemczech. To niebo, a ziemia w porównaniu z polskimi.
Nie wszędzie w Polsce jest syf.
Obiegowe, niesprawdzone wiadomości podajesz, bez konkretów.
Podaj przykład takiego syfu w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 18:13
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
Nie wszędzie w Polsce jest syf.
Obiegowe, niesprawdzone wiadomości podajesz, bez konkretów.
Podaj przykład takiego syfu w Polsce.

Nie podam dokładanie miejscowości, ale jak jeszcze oglądałam ten syf - telewizor, to było parę reportaży o takich domach,
gdzie traktowano starszych ludzi bardzo źle, liczył się tylko kesz.

Ostatnio edytowane przez slava : 21-10-2011 o 19:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 18:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
Nie wszędzie w Polsce jest syf.
Obiegowe, niesprawdzone wiadomości podajesz, bez konkretów.
Podaj przykład takiego syfu w Polsce.

Nie chodzi o syf jako taki, bo wszystkie domy są kontrolowane pod względem sanitarnym. Gównie chodzi mi o traktowanie tych ludzi jak przedmioty, a nie podmioty, Psychika tych ludzi jest tragiczna. Jedynie na co czekaj to na zejście z tego świata, Oni czują się nikomu nie potrzebni, totalny brak uczuć - troski bliskich, tęsknota, samotność w tłumie, a więc beznadzieja. Dlatego napisałam, że są jak śmieci na wysypisku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 18:33
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Wczoraj w Dzienniku był krótki Reportaż na poczynania w Domach Opieki.
O,,,,ZGROZO.....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 22:07
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Najgorsze jest to jak nie ma się nikogo, wtedy też ma się mniej opcji.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-12-2011, 19:04
jarzebina21 jarzebina21 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Sasino
Posty: 3
Domyślnie rodzinny dom opieki

Muszę się nie zgodzić.Moja mama otworzyła niedawno rodzinny dom opieki i prowadzi go naprawdę z powołania. Codzienne spacery, pyszne obiady, masaże i dobra organizacja wolnego czasu. Rodzinna moze zostać na noc oraz przyjechać na dłuzsze pobyty. W domu zawsze pieknie pachnie, posciel potrafi zmieniać codziennie W dodatku robi to co kocha. Problemem jest raczej to że rodzinna woli zapłacić 200zł mniej i oddać rodzica do umieralni. Chyba dlatego tak ciężko jest utrzymać sie komuś kto robi to z sercem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-12-2011, 19:09
jarzebina21 jarzebina21 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Sasino
Posty: 3
Domyślnie

Poza tym uważam że jeśli mozna spędzić jesień swojego życia w miejscu gdzie mozesz zabrać wszystkie swoje rzeczy, meble itd. więc poczuć się jak u siebie, żyć wg własnych zasad, mieć swoje zdanie , respektowane przez innych i jedynie pomoc ludzi którzy chcą byś czuł się dobrze to nie rozumiem dlaczego cierpieć z samotnosci w czterech ścianach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-12-2011, 23:13
ciociabisia's Avatar
ciociabisia ciociabisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 777
Domyślnie

Jarzębino a gdzie jest ten dom?
Gdzie leży Sasino?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 00:07
kasior kasior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: warszawa
Posty: 1
Post

moja ciocia była w ZPO Pokój i dobro w Otwocku, to jest jakieś 5 min samochodem od centrum Otwocka. Miły personel, cierpliwy co ważne. Moim zdaniem profesjonalna obsługa i jak na prywatny dom opieki nie było kosmicznych opłat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 18:47
OpiekunkaBabci OpiekunkaBabci jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Myślenice
Posty: 1
Domyślnie Właśnie zastanawiam się nad otwarciem takiego domu

Wraz z moją przyjaciółką mamy zamiar otworzyć taki właśnie dom o jakim pisze jarzebina21
Nie wyobrażam sobie inaczej. Moja Babcia była w domu opieki i nie wspominam tego dobrze.Zabrałam ją do siebie i opiekuję się nią najlepiej jak potrafię. Babcia ma demencję starczą i nie jest łatwo, ale mam sporo cierpliwości. Na początku wydawało mi się że nie dam rady, że to jest za trudne, ale przyznam się Wam, że Babcię kocham coraz bardziej.
Pomyślałam sobie, że taki dom jest potrzebny.
Nie mam pojęcia czy nam się to uda, ale jeśli tak, to z całą pewnością nikt nie będzie u nas cierpiał ! Będzie rodzinnie To wiem na pewno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 23:42
orkisz orkisz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 7
Post

Wiem z własnego doświadczenia ile samozaparcia potrzeba aby znaleźć przyjazne miejsce dla naszych rodziców na czas naszej nieobecności czy wyjazdu na wczasy. Taki aby oni byli zadowoleni a my spokojni o ich zdrowie. Przez wiele lat szukaliśmy takiego ośrodka typu wczasowego, ale żeby była w nim udzielana pomoc osobom starszym w czynnościach dnia codziennego. Żebyśmy mogli spokojnie wyjechać na wczasy i odpocząć. Po wielu trudach znaleźliśmy Ośrodek Wypoczynkowy "Krokus" w Kościelisku k/Zakopanego. Nie jest to ani zakład opiekuńczy dla obłożnie chorych, ani dom opieki. Są tam organizowane wczasowe turnusy specjalne dla osób starszych. Piszę o tym aby pomóc osobom poszukującym takich miejsc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 19:39
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

No cóż, mam pewne doświadczenia, bo nie zawsze jest tak, że ma się warunki do opieki, albo taka osoba wymaga wybitnej kontroli i stałego czuwania i nie jest się fizycznie w stanie zagwarantować opieki we własnym domu. Przerabiałam coś takiego i nic to, że prawie codziennie jeździłam, jeśli tylko zdrowa byłam i tak to nie to, bo każdy najlepiej się czuje u siebie w domu. I może być miła obsługa i serdeczne panie i smaczne jedzenie a i tak to nie to, bo każdy woli mieć koło siebie najbliższych.

Ja bym sobie spokojnie dała odejść, jakbym miała obarczać moje dzieci jakąś apokalipsą. Tylko, że nie wiem czy będę w stanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pierwszy rodziny dom opieki dla osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 44 10-08-2013 17:48
Dom opieki społecznej - co każdy powinien wiedzieć - komentarze misia Ogólny 2 23-09-2011 20:28
Dom opieki bez opieki? - komentarze Basia. Ogólny 19 20-07-2009 12:30
Elektroniczny dom opieki - komentarze zdkoski Ogólny 2 09-07-2009 19:07
Dom opieki dla osoby starszej i niepełnosprawnej Ewunia Opieka 5 03-08-2007 13:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.