menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 22:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Dom opieki bez opieki? - komentarze


Komentarz do artykułu: Dom opieki bez opieki?
--------------------
Bardzo smutny artykuł, tak wygląda rzeczywistość w domach "opieki". Straszne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 23:19
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Czytałam ten artykół straszne - ale niestety to jest nasza smutna rzeczywistość i takie sa prawie wszystkie te domy starców psyt pogodnej starości ,złotej jesieni czy jak je tam zwą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 00:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Post

A ja zwrócilam uwagę na jedno...Córka i zięć...
Moi kochani,dreszcze mnie przechodzą.To po co nieprzespane noce i praca ,aby dzieci miały jak najlepiej.
Czy naprawdę dla tego staruszka nie znalazł się kąt w domu córki ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 09:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał Lila
A ja zwrócilam uwagę na jedno...Córka i zięć...
Moi kochani,dreszcze mnie przechodzą.To po co nieprzespane noce i praca ,aby dzieci miały jak najlepiej.
Czy naprawdę dla tego staruszka nie znalazł się kąt w domu córki ?
Gdybym mogła zacząć wszystko od nowa zostałabym singlem z wyboru. Wtedy nie cierpiałabym katuszy fizycznych i psychicznych jak ten staruszek, bo go córka oddała do przytułku. Moja Mama w wieku 72 lat miała amputowaną nogę, wszyscy pracowaliśmy i nikomu nie przyszło do głowy żeby Matkę oddać do domu opieki. Mieliśmy dyżury, mama mieszkała sama i nie moglismy jej wziąć do siebie z prostej przyczyny: wózek i balkonik nie zmieściłyby się w żadnych drzwiach a bez nich Mama nie mogła egzystować /nie nauczyła się chodzić o kulach/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 11:39
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Nie do końca zgodzę się z Basią,nie zawsze dzieci oddają rodziców do domu opieki,czasami jest to ich wybór.Ale nie o to tu chodzi- w tym wątku chodzi o same domy opieki.Według mnie zbyt wiele ostatnio powstało takich prywatnych domów gdzie liczy się przede wszystkim zysk właścicieli,jest to także "przechowalnia" dla konowałów/bo to nie są lekarze/.Podobne sprawy zdarzają się także w publicznych zakładach opieki.Dzisiaj tak często się składa że dzieci rozrzucone są po całej Polsce i nie tylko i nie mają możliwości/czasem rzeczywiście nie chcą/ i nie mogą zająć się rodzicami,i tą opiekę właśnie tym ośrodkom powierzają ,wierząc że prawidłowo będzie wypełniana.To właśnie tym ktoś powinien się zająć.Wiele jest spraw w TV i gazetach poświęconych temu zagadnieniu.Ale...za dużo jest kumpli u władzy którzy kryją jeden drugiego,kontrole przeprowadzane są ...po wcześniejszym powiadomieniu,domy są przygotowane na okres wizyt,pensjonariusz boją się cokolwiek powiedzieć.I to nie jest tylko nasz lokalny problem ,tak jest niemal wszędzie.Naszym zadaniem jest piętnować takie sytuacje i nie tylko mówić o tym ale wręcz wrzeszczeć!
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 12:41
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

w dzisiejszym super expressie druga częsc o domu "opieki" z Włościmierza .Oby ci "opiekunowie" doznali takiej samej "opieki" jaka zgotowali swoim podopiecznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 15:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

To jest link do artykułu:
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?pl...ist_position=1
Zrobiłam się chora po przeczytaniu tego artykułu, ile okrucieństwa i znieczulicy tkwi w ludziach? Podobno jestesmy społeczeństwem katolickim w prawie 97%?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 09:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Basieńko,podobno...

Ale wiara nijak u nas ma się do czynów.Modli się pod figurą a diabła ma pod skórą...to u nas powszechne..
Okrucieństwo ,okrucieństwo i jeszcze raz okrucieństwo.Do ludzi i do zwierząt.
Biorę od czasu do czasu udział w akcji ratującej konie ,wywożone na rzeź.Każdy taki transport,to kwintesencja ludzkiego okrucieństwa.A przecież pochodzimy z kraju,który jazdą słynął.
Ja miałam w rodzinie ułanów,jak pewnie wielu z Was.Tam było powiedzenie...konia i kobiety uderzyć nie wolno.A co się dzieje? Niekiedy sobie myślę,że prawie 50 -letni eksperyment ,zrobienia z porządnego narodu,naród pijaków ,złodziei i okrutników ,udał się w pełni.Azja rządziła i mamy Azję.I takie też ''elyty '.A teraz wkracza ta prawdziwa,Daleki Wschód.Spokojnie,delikatnie ,opanowując powoli gospodarkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-05-2007, 15:23
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Masz rację Lilu, napisałabym że występuje "zezwierzęcenie" w naszym narodzie ale nie chcę obrażać zwierząt. Podobnie jak Ty kocham zwierzęta i staram się tym "skrzywdzonym przez los" pomagać jak najlepiej potrafię. To wszystko jest tragiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 21:49
Bezpartyjny Bezpartyjny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 2
Post

Pani Basiu i Pani LIlo nie macie pojęcia dlaczego ten człowiek trafił do DPS-u,to nie macie prawa oceniać córki i zięcia tego pensjonarjusza.
Napewno nie został on tam umieszczony na siłe,tylko tak on zdecydował.(zrobił to dla swojej żony)
A pisząc tu o zwierzętach a wszczególności o koniach to jesteście gorsze od tych ludzi,którzy robią im krzywdę.
Na tym forum najwiecej wpisów jest od was jakie to wy jesteście wspaniałe i dobre i,ze jednej z was matka miała amputowaną nogę itd.
Dopasowało wam te forum,ale to nie jest forum dla przekupek,i czytając te wasze wpisy to mozna się zrzygać.
Życzę wam takiego samego nieszczęścia jakie trafiło tego pensjonarjusza i jego rodzinę.
Znajomy rodziny pensjonarjusza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 21:57
Bezpartyjny Bezpartyjny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 2
Post

Jeszcze jedno Pani Basiu jak kocha Pani zwierzęta to czy ma Pani chociarz psa lub kota w dom?.
Bo mogę sie załozyć,że nie bo po co pies czy kot nie znosi jajek nie daje mleka tylko trzzeba im dawać jeść i wyprowadzać na spacer.
A Pani pisze tu o miłości do zwierząt,chyba do tych co pokazują w telewizji.
Czy zaniosła Pani chociarz raz do schroniska dla zwierząt paczke czy puszkę jedzenia dla tych zwierząt
napewno NIE!!!!!bo zal by było 5 zł.
A pisać o sobie same superlatywy to jest łatwo.
KOŃ BY SIĘ Z WAS UŚMIAŁ JAK BY WAS ZOBACZYŁ NA ŻYWO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 22:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Oj Bezpartyjny, zwykle miło witam nowych uczestników tego forum ale skoro wyciągnąłeś watek sprzed ponad dwóch lat i ględzisz coś o wiarygodności tych wspaniałych osób jak Basia i Lila proponuje wystrzel się w kosmos. Tam na pewno jest Twoje miejsce.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 22:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bezpartyjny nie pisz jak nie wiesz -Basia ma 2 psy ,Lila -już nie zliczę .Obie czynnie angażują się w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami -więc strzeliłeś wielką kulą w płot Nie myl reakcji na artykuł z życiem .Czytasz artykuł i go komentujesz -nikt tam nie naświetla sytuacji .To była reakcja na info w artykule ,a twój komentarz świadczy tylko i to nie najlepiej o Tobie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 22:32
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Bezpartyjny ,pomyliłeś sie i to bardzo ,nawet sam sobie tego nie jesteś wyobrazić.Nie będę cie uświadamiać bądz łaskaw poczytać na domowym zoo,czy tu kochaja psy ,a możesz i wdepnąć na dogomanię. Jak juz to poczytasz ,przemyślisz to może będziesz miał tyle odwagi cywilnej żeby je publicznie przeprosić i przyznać się do błędu.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 22:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Wiesz co bezpartyjny

Cytat:
Napisał Bezpartyjny
Pani Basiu i Pani LIlo nie macie pojęcia dlaczego ten człowiek trafił do DPS-u,to nie macie prawa oceniać córki i zięcia tego pensjonarjusza.
Napewno nie został on tam umieszczony na siłe,tylko tak on zdecydował.(zrobił to dla swojej żony)
A pisząc tu o zwierzętach a wszczególności o koniach to jesteście gorsze od tych ludzi,którzy robią im krzywdę.
Na tym forum najwiecej wpisów jest od was jakie to wy jesteście wspaniałe i dobre i,ze jednej z was matka miała amputowaną nogę itd.
Dopasowało wam te forum,ale to nie jest forum dla przekupek,i czytając te wasze wpisy to mozna się zrzygać.
Życzę wam takiego samego nieszczęścia jakie trafiło tego pensjonarjusza i jego rodzinę.
Znajomy rodziny pensjonarjusza
łyknij sobie aviomarin jak masz odruchy wymiotne i spadaj, a od mojej Matki wara. Przepraszam Was kochani za język jakim się posłużyłam w tym poście /przeprosiny nie obejmują bezpartyjnego/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 23:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Basia może jeszcze coś zaordynujemy na ubytki w bezpartyjnym rozumie ..chociaż,to chyba niestety nieuleczalne.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 23:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ale to było 2 lata temu.
Wynika z powyższego iż pensjonariusz przeżył, mimo posiadania bezpartyjnej rodziny?
Czyli - lala gra i gwiżdże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 00:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Na to wychodzi tylko nie rozumiem skąd ten atak gwałtowny po 2 latach???? Może zięć?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 10:39
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Nie do końca zgodzę się z Basią,nie zawsze dzieci oddają rodziców do domu opieki,czasami jest to ich wybór.Ale nie o to tu chodzi- w tym wątku chodzi o same domy opieki.Według mnie zbyt wiele ostatnio powstało takich prywatnych domów gdzie liczy się przede wszystkim zysk właścicieli,jest to także "przechowalnia" dla konowałów/bo to nie są lekarze/.Podobne sprawy zdarzają się także w publicznych zakładach opieki.Dzisiaj tak często się składa że dzieci rozrzucone są po całej Polsce i nie tylko i nie mają możliwości/czasem rzeczywiście nie chcą/ i nie mogą zająć się rodzicami,i tą opiekę właśnie tym ośrodkom powierzają ,wierząc że prawidłowo będzie wypełniana.To właśnie tym ktoś powinien się zająć.Wiele jest spraw w TV i gazetach poświęconych temu zagadnieniu.Ale...za dużo jest kumpli u władzy którzy kryją jeden drugiego,kontrole przeprowadzane są ...po wcześniejszym powiadomieniu,domy są przygotowane na okres wizyt,pensjonariusz boją się cokolwiek powiedzieć.I to nie jest tylko nasz lokalny problem ,tak jest niemal wszędzie.Naszym zadaniem jest piętnować takie sytuacje i nie tylko mówić o tym ale wręcz wrzeszczeć!

Zgadzam się z Kundzią. Zło tkwi w układach od góry do dołu.
Chodziłam do takiego DPS każdej niedzieli ot tak, z potrzeby serca przez 6 lat. Na początku proponowałam pensjonariuszom, że porozmawiam z dyrektorką o sprawach, które im się nie podobają. Odpowiedzią było stanowcze zaprzeczenie. W końcu dostałam szlaban, dyrektorka zabroniła mi przychodzić. Chciałam sprawę nagłośnić, lecz rodziny prosiły żeby tego nie robić. Uszanowałam ich stanowisko. W tym kraju trzeba mieć "mocne plecy" żeby coś przeforsować, a kto się wychyli nie mając pleców, dostaje zewsząd cięgi. I tak właśnie rodzi się znieczulica.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 11:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tak się rodzi znieczulica

Cytat:
Napisał weronika1
Zgadzam się z Kundzią. Zło tkwi w układach od góry do dołu.
Chodziłam do takiego DPS każdej niedzieli ot tak, z potrzeby serca przez 6 lat. Na początku proponowałam pensjonariuszom, że porozmawiam z dyrektorką o sprawach, które im się nie podobają. Odpowiedzią było stanowcze zaprzeczenie. W końcu dostałam szlaban, dyrektorka zabroniła mi przychodzić. Chciałam sprawę nagłośnić, lecz rodziny prosiły żeby tego nie robić. Uszanowałam ich stanowisko. W tym kraju trzeba mieć "mocne plecy" żeby coś przeforsować, a kto się wychyli nie mając pleców, dostaje zewsząd cięgi. I tak właśnie rodzi się znieczulica.
ale dlaczego ta znieczulica się rodzi? Gdyby pensjonariusze i ich rodziny nie chowali głowy w piasek i nie milczeli /mam na myśli sytuację w wielu domach/ to "plecy" by niewiele pomogły. Nie potrafię zrozumieć rodziny, która wie o uchybieniach ze strony personelu i siedzi cicho bo tak jest najwygodniej, boją się "oddania" do domu bliskiej osoby?!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dom rodzinny czy dom opieki - komentarze Sunshine Ogólny 32 09-12-2013 13:01
Pierwszy rodziny dom opieki dla osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 44 10-08-2013 16:48
Dom opieki społecznej - co każdy powinien wiedzieć - komentarze misia Ogólny 2 23-09-2011 19:28
Elektroniczny dom opieki - komentarze zdkoski Ogólny 2 09-07-2009 18:07
Dom opieki dla osoby starszej i niepełnosprawnej Ewunia Opieka 5 03-08-2007 12:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.