menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 22:02
aqua1911 aqua1911 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 3
Domyślnie

Panie Tadeuszu dziękuję za konkretną odpowiedź. Oczywiście zgodzę się z Panem, że małe dziecko pełne jest energii-tutaj nie ma czemu zaprzeczac, ale ja również jednak rozumiem, że nie wszyscy energicznego brzdąca uwazają za wulkan radości ale za krzyki, kwiki i bałagan jednak nie rozumiem dlaczgo podważa Pan moje doświadczenie..przecież opiekując się nawet 5 lat jakąś staruszką, nie nauczy się człowiek tyle, co przy tylu "babciach" naraz, gdzie każdej dolega coś innego, a znajdujące się tam osoby są w najróżniejszych stanach-od chodzących, przez takie z chodzikami, na wózkach inwalidzkich,przykute na stałe do łóżek, do stanów wręcz agonalnych..i tak jak prywatne opiekunki wybierają sobie 1 chorego i to do niego przychodzą-a w przypadku nizgodności chrakterów(bo nie ma co ukrywac-takie osoby potarfią byc oschłe i naprawdę nieprzyjemne)rezygnują i szukają dalej- tak w DPS-ie nie ma takiej możliwości..trzeba poradzic sobie sobie zrówno z rozpaczoną kobietą,jak i ze zgorzkniałą, niezadowoloną ze wszystkiego i obwiniającą każdego napotkanego o całe zło, które jej się w życiu przydażyło, a także z taką, która z wdzięczności za zmienioną pieluchę będzie człowieka całowac po rękach..i do każdej trzeba podejśc z cierpliwością i wyrozumiałościa, i robiąc wszystko dookoła niej, co jest konieczne robic to tak, aby czuła się ona ważna i szanowana ale tez zarazem nie pozwolic poniżac siebie.Wiem, że do wykwalifikowanej opiekunki(choc takie często mają papier a nie mają serca), czy pielęgniarki porównywac się nie mogę, ale od dobrych chęci wszystko się zaczyna, a potem jest już z górki A co do choroby dziecka..hmm..każda pracująca matka ma taki sam problem kiedy jej dziecko zachoruje..nieważne w jakim "fachu" pracuje. A ponieważ ogłoszenia tupu "młoda matka zajmie się osobą strszą, posprząta, zrobi zakupy" pojawiają się na naszych słupach coraz częściej, jestem ciekawa jak się do tego ustosukowuje ta druga-potrzebująca strona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 05:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

agua1911
Zadałaś pytanie w swoim pierwszym poście, to po prostu odpowiedziałem szczerze. Twierdzisz,że masz doświadczenie, powiedzmy że tak. Ja mam doświadczenie swojego wieku i związane z tym przeżycia. Skoro masz zamiar obrażać się na krytyczne uwagi to już sama stwierdzasz, że nie nadajesz się do tego swojego zamiaru. Nie mam zamiaru Cię urazić ale piszę po prostu prawdę. Jeśli ta opieka ma polegać na zrobieniu zakupów, posprzątaniu to powiedzmy jeszcze można to wykonać z dzieckiem na oku. Choć i tu mam trochę wątpliwości. Gdy miałem swoje dzieci w tym wieku i to samo gdy przychodziły wnuczki, jedną z pierwszych rzeczy było pochowanie wszelkich serwet,obrusów i innych "szmatek" ozdobnych, które dziecko w tym wieku w pierwszej kolejności ściąga na siebie z zawartością tego co na nich jest.Będziesz chować to po przyjściu do podopiecznego? Jeszcze co do innych "fachów" w większości przypadków bierze się L-4 na chore dziecko i problem pracy jest "z głowy". W poprzedniej wypowiedzi założyłem skrajny przypadek, który jednak może się zdarzyć. Życzę powodzenia, znalezienia odpowiednich podopiecznych. Dużo zdrowia i radości dla maluszka. Nie zrażaj się krytykami one są konieczne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 08:25
aqua1911 aqua1911 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 3
Domyślnie

Absolutnie nie chciałam, żeby Pan pomyślał, że się obrażam. Chciałam poznac opinie na ten temat i o to mi chodziło. Im więcej krytyki człowiek usłyszy, tym lepiej przygotuje się na to, co go czeka albo zmieni swoje zamiary ma Pan rację, że u obcej osoby nie wypada, tak jak u własnej babci-na "dzień dobry" przestawic wszystkich kryształowych wazonów dwie półki wyżej..choc po pewnym czasie codziennej opieki itak jest się prawie rodziną
Byc może lepszym rozwiązaniem byłoby oddac dziecko do żłobka i wtedy poszukac takiej pracy, ale wtedy wiadomo, że dziecko chorowac będzie znacznie częściej, no i godziny pracy trzeba dopasowac do godzin otwarcia żłobka..Może komuś bardziej odpowiadała by opiekunka bardziej niezawodna i dyspozycyjna ale z dzieckiem niż taka od 8-15 i przynajmniej tydzień w miesiącu mająca chore dziecko..
Ale ja się tu tłumaczę jakbym chciała przekonac wszystkich, że się do tego nadaję, a nie o to mi chodziło(tak się tylko rozpędziłam )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 12:50
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym wątku! dyskusja na temat opieki osób starszych - rozgorzała. Temat b. aktualny, ponieważ społeczeństwo obecne wymaga pomocy,w coraz szerszych kręgach, ponieważ żywotność jego przedłuża się dzięki świadomości i możliwości medycznej. Wobec tego ranga tego zawodu powinna być społecznie doceniana i finansowo godnie wynagradzana - wtedy wszystkie problemy " znikną" .
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 11:07
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał delfina
Witajcie w tym wątku! dyskusja na temat opieki osób starszych - rozgorzała. Temat b. aktualny, ponieważ społeczeństwo obecne wymaga pomocy,w coraz szerszych kręgach, ponieważ żywotność jego przedłuża się dzięki świadomości i możliwości medycznej. Wobec tego ranga tego zawodu powinna być społecznie doceniana i finansowo godnie wynagradzana - wtedy wszystkie problemy " znikną" .

Właśnie o to chodzi. Powinniśmy więcej nagłaśniać ten problem, żeby władze coś w tym kierunku robiły.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 11:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Właśnie o to chodzi. Powinniśmy więcej nagłaśniać ten problem, żeby władze coś w tym kierunku robiły.
A co do układu opiekun-podopieczny maja władze????. Dla mnie sprawa jest jasna i ni podlega żadnym ocenom moralnym.Opiekuję się z sercem i oddaniem za darmo najbliższymi lub jako wolontariusz wspomagając kadrowo niedoinwestowane DDS (i tu zgodzę sie jest rola jakichś władz) natomiast jeśli zatrudniam się jako opiekunka w celach zarobkowych opiekuję się z równym oddaniem za ustalona z góry cenę i gdzie tu miejsce na ethos.Natomiast pomysł układu starsza osoba plus dziecku -b psychologicznie może być owocny dopóki wszyscy są zdrowi -i tu się zgodzę z Tadeuszem.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 16-04-2009, 15:25
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym wątku! Kochani wszelka praca związana z opieką ludzi starszych i starych wymaga zrozumienia, wytrzymałości i cierpliwości- czasem i poświęcenia. Dlatego nie każdy może sprostać tym - wymaganiom, jeżeli taka osoba jest to i słusznego wynagrodzenia warta jest....Pozdrowienia zasyłam też.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 16-04-2009, 15:35
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym wątku! Kochani opieka przy osobach starszych wymaga bardzo często: zrozumienia , wytrzymałości a niekiedy i poświęceni. Jeżeli taką osobę spotkamy : nie żałujmy jej wynagradzać pieniężnie z pochwałami. Bo takich ludzi jest mało więc życzę, żeby na każdej drodze ich przybywało...
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 18-11-2009, 12:41
sankt sankt jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Domyślnie opieka

Mam na imię Józef . Zaopiekuje się starsza osoba.Podaje nr tel.
519837056.Jestem wolontariuszem w szpitalu Dietla.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 18-11-2009, 12:42
sankt sankt jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Domyślnie opieka

Mam na imię Józef . Zaopiekuje się starsza osoba.Podaje nr tel.
519837056.Jestem wolontariuszem w szpitalu Dietla.Kraków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 18:14
kra52 kra52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 3
Domyślnie

Witam,na co dzień mam do czynienia ze starszą osobą,coraz bardziej chorą,po kolejnym udarze.
Strasznie jestem zmęczona ,a nie mogę liczyć na żadną pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 18:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zawsze można liczyć na pomoc!
Są Ośrodki Pomocy Społecznej - miejskie i gminne, a w nim opiekunki.
Są Ośrodki Pomocy Rodzinie.
Wolontariusze wreszcie, choć to dotyczy dużych ośrodków.
Nikt nie musi i nie powinien pozostać sam w takiej sytuacji. Napisz coś więcej, może coś doradzimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 20:13
kra52 kra52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 3
Domyślnie

Ośrodek Pomocy Rodzinie -co to za struktura?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 20:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał kra52
Ośrodek Pomocy Rodzinie -co to za struktura?
Wpisz w google takie hasło a znajdziesz odpowiedż nawet zgodną z miejscem zmieszkania
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 20:59
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

W zależności od tego gdzie mieszkasz
może też być pod nazwą: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Więcej poczytaj tutaj:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3908
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 14:15
Gwarant-Tomczyk Gwarant-Tomczyk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 2
Domyślnie Opiekunki do osoby starszej lub chorej

Witam,
Firma „Gwarant”-Tomczyk zapewnia najlepszą opiekę osobom, które z powodu stanu zdrowia lub późnego wieku wymagają codziennego wsparcia. Nasz profesjonalny i wykwalifikowany personel zaopiekuje się potrzebującym w zależności od potrzeb przez kilka godzin w tygodniu czy też całodobowo. Opiekunka zapewni bliskiej Państwu osobie pomoc w codziennych zajęciach, będzie opiekunem i przyjacielem, ugotuje i posprząta.
To ludzie stanowią o wartości naszej firmy, mają bezpośredni kontakt z Klientami i realizując swoja rolę zawodową spełniają jednocześnie własne, społeczne aspiracje. Asertywność i wrażliwość socjalna jest w naszej pracy czynnikiem niezbędnym.
www.gwarant-tomczyk.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 03-03-2010, 23:00
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

I tu jest mały poblem.Firma "Gwarant" opiekowała sie kilka godzin dziennie moją mamą.Zachwycona nie byłam tym i ja i co najważniejsze moja mama .!5 minut trzeba było odliczyc na przyjsci i 15 minut na wyjscie czyli w sumie pół godz. mniej i za to trzeba płacic.Dziewczyny /pewnie nie wszystkie/ z tzw. przypadku po kilkugodzinnym kursie.Do tej pracy oprócz wiedzy w miarę fachowej trzeba mieć SERCE i lubic strszych ludzi jacy by oni nie byli-są poprostu chorzy.A na pomoc i dobre słowo czeka CZŁOWIEK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 09:51
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 158
Domyślnie

Opieka nad obłożnie chorym człowiekiem jest bardzo trudna wiem coś o tym opiekowałam się moją mamą /83 lata/ po udarze mózgu. Nigdy nie wstała juz na nogi i była leżąca. Aby sobie pracę ułatwić wymyślałam różne fortele i udało mi się. Lekarz który przychodził do mamy na kontrole był zaskoczony, że tak sprawnie mi wszystko idzie. Co jest najważniejsze przy chorym leżącym - łóżko na kółkach wtedy jest dostęp do chorego ze wszystkich stron co bardzo ułatwia obsługę.0panowałam do perfekcji obracanie mamy przy myciu i zakładaniu pampersa, wykorzystywałam dodatkowe prześcieradła ułożone w poprzek i nimi przesuwałam chorą raz z jednej strony raz z drugiej strony.Opiekowałam się mamą aż do śmierci przez 4 lata. Moje doświadczenie przekazałam już kilku osobom potrzebującym i opiekującym się członkami rodziny, byli bardzo zadowoleni i zdziwieni, że takie proste czynności a tak bardzo ułatwiają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 12:52
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ditto!
Podziel się swoimi doświadczeniami,jesli mozesz je opisać.To są rady bezcenne i szkoda by było abyś je zachowała w wąskim gronie. Takich rad nie znajdzie się łatwo.W Internecie możesz podzielić się nimi z ogromną liczbą ludzi potrzebujących.Wieu ludzi zostaje zaskoczonych przez los i bezradnie szuka pomocy.Oczywiscie są ośrodki itp. itd. lecz to bliscy mają wiedzieć jak pomagać.
Nie otrzymasz za to kasy,ale ogromną wdzięczność.

Nie tylko Ty możesz pomóc potrzebującym,ale i inni,którzy wiedzą co i jak robić.Tu jest miejsce.

Łóżko na kółkach! to konkretna rada.
Co jeszcze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 13:45
zrycla's Avatar
zrycla zrycla jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Domyślnie

miło Jozefie ze jestes chętny pomagac jnnym to sie chwali i wiesz jak chorzy sa niecierpliwi czuje to na własnej skurze ale chetnie rade wysłucham
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
mieszkanie z osobą starszą Kry_chaa Praca, wolontariat 7 20-12-2008 17:12
Opieka nad osobą starszą na wózku inwalidzkim shandrila Praca, wolontariat 1 13-10-2008 12:39
opieka nad osobą z chorobą Alzheimera marcelka Opieka 8 21-11-2007 21:56
Skandal w szpitalu MSWiA - komentarze POLA Ogólny 18 22-02-2007 23:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.