menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 09:14
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Gdy kliknęłam na Defragmentuj, to najpierw zaczęlo analizować, a już po chwili wyskoczył komunikat, ze nie mozna tego zrobić , bo jest uskodzony plik: C\Dokuments and setting\All User\dane aplikacji\kasperski lab\AVP8\Bases .
Zaczęłam szukać (w pasku Start-"szukaj") i nie znalazłam. Czy to znaczy, ze błędny plik jest w moim antywirusie?
  #42  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 10:43
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

DEFRAGMENTACJA.
Cytat:
Napisał bodzia333
Gdy kliknęłam na Defragmentuj, to najpierw zaczęlo analizować, a już po chwili wyskoczył komunikat, ze nie mozna tego zrobić , bo jest uskodzony plik: C\Dokuments and setting\All User\dane aplikacji\kasperski lab\AVP8\Bases .
Zaczęłam szukać (w pasku Start-"szukaj") i nie znalazłam. Czy to znaczy, ze błędny plik jest w moim antywirusie?
bodziu, nie. Właściwie defragmentację należy ( u Ciebie koniecznie, ze względu na wykryty przez antywirusa AVG 8 uszkodzony plik),
robić po przeprowadzeniu skanowania. Czym? - CCleanerem. Masz to opisane w wątku "Komputer - poznać i polubic", posty: 29 i 30 oraz 78, 90.
1- Poczytaj
2- zainstaluj CCleanera
3- zrób nim skanowanie
4- defragmentacja.
Napotkasz problem - pytaj. Powodzenia.
S.
  #43  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 10:59
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja do defragmentacji dysku używam programu TuneUp Utilities 2008 7.0.8002 Full PL
Narzędzie optymalizacji systemu Windows. Program potrafi znacznie podnieść wydajność całego systemu, naprawi błędy oraz pozwoli użytkownikowi na personalizację wyglądu i interfejsu systemu. Aplikacja usuwa niepotrzebne pliki z dysków twardych, naprawia rejestr systemowy, przyspiesza połączenie z Internetem, umożliwia odzyskanie utraconych plików oraz chroni prywatność użytkowników. TuneUp Utilities posiada dwa osobne kreatory, dzięki którym można automatycznie wyeliminować błędy oraz przenieść ustawienia systemowe pomiędzy różnymi użytkownikami. Zastosowana w programie budowa modułowa dostarcza wyspecjalizowanych narzędzi do modyfikowania określonych ustawień systemowych. Przykładowo, dzięki TuneUp WinStyler można zmieniać wpisy menu kontekstowego w Internet Explorer, natomiast Visual Styles pozwala zmieniać całkowicie wygląd systemu Windows. Dodatkowo program umożliwia modyfikację ekranu startowego systemu, pozwala tworzyć własne pakiety ikon oraz zmieniać ikony i obrazki ważnych elementów pulpitu (kosza, ikony Mój Komputer), folderów czy całych dysków.
Polecam
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #44  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 12:26
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

c.d. DEFRAGMENTACJI
do bodzia333
Lucy, b.fajny ten optymalizator. Może ja też bym go sobie wziął. Ale już mam tyle tego. Jest wersja 8009 w j.polskim. Jest Trial, ale ona mogłaby go wziąć 1-razowo. I naprawić ten ujawniany przez antywirusa plik. Jak uważasz?
Tak on wygląda:


I link do niego: http://www.idg.pl/ftp/pc_19244/TuneU....7.0.8009.html
  #45  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 12:41
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja miałam cyklinera ale on bywa złośliwy i lubi usunąć jakąś ważną część systemy uważając go za śmiecia.Teraz mam ten program i jestem z niego bardzo zadowolona ,ma on autoryzację Windowsa,naprawia uszkodzone pliki systemowe,sam potrafi ściągnąć sobie potrzebne aktualizacje systemu i potrzebne wtyczki.Częścią tego programu jest "TuneUp Konserwacja jednym kliknięciem"codziennie pod koniec dnia skanuje sobie nim komputer i jak jest potrzeba to on informuje o potrzebie defragmentacji.Jeśli nie skanuję codziennie,raz w tygodniu w piątek sam wszystko robi,usuwa pliki tymczasowe,jak jest potrzebna defragmentacja ,robi ją w tle.
TuneUp Utilities 2008 jest doskonałe do odzyskiwania niechcąco usuniętych plików.
Naprawdę polecam ten program
Można na próbę pobrać wersję testową .
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #46  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 13:03
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

c.d. DEFRAGMENTACJI
bodzia333. Przeczytaj co Kundzia napisała powyżej i zrób tak, jak ona radzi.
Przypomnij też sobie co napisałem w poście #354 w "Chętnie pomogę".

Lucynko, przeczytałem ostatni priv od Ciebie. Dziękuję Ci bardzo. I może w tej sprawie się zwrócę.
S.
  #47  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 13:17
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Schowam sobie link do tych postów i poczekam aż przyjdzie syn. Ja sama jestem trochę zdezorientowana. Zrobiłam pełne skanowanie w Kasperskim, szybkie czyszczenie, a potem włączyłam odkurzacz , wystukało mi zbędnych plików ponad 300 i nie znalazłam opcji: usun te pliki" to zamknęłam. (czy miałam zaznaczać i usuwać pojedyńczo?) Chyba sama nie dam sobie rady, a wam dziękuję za pomoc.
Mam jeszcze RegCleaner, ale nie wiem jak obsługiwać. może lepiej nie eksperymentować ?
  #48  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 13:38
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Bodziu

RegCleaner-tego programu n ie znam,i moje komputerowe dzieciaki też nie znają.Od odkurzacza trzymam sie z daleka,bo wiecej szkód robi jak pożytku.Mam nadzieję,że jak syn przyjdzie to ci pomoże,dziś dzieciaki z innej epoki i komputer dla nich to jak kiedyś dla nas liczydło czy suwak logarytmiczny(oni nie wiedzą co to takiego)Życzę powodzenia w sprzątaniu.Mnie już tak dzieciaki wyszkoliły,że daję sobie doskonale radę sama niemal ze wszystkim.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #49  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 14:39
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy programy i gry, które mam zainstalowane na dysku C (zapełniony w 80%), mogę przenieść na dysk D (zapełniony w 15%) ? Jeśli tak, to jakim sposobem i czy to nie wpłynie na działanie tych programów, A może niektóre można a inne nie.
Komputer zaczął mi mulić i zawieszać się od dnia, gdy zaczęłam grać w gry Zynga na portalu Facebook. Czy ktoś miał podobne doświadczenia z grami na tym portalu ?
  #50  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 15:47
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie

bodziu.
1- RegCleanera też nie znam. Śmiało go wyrzuć. Gdybyś wzięła tego optymalizera Kundzi, to i CCleaner i Odkurzacz nawet, byłyby Ci niepotrzebne.
Pewnie za dużo masz programów i za dużo gier (te 80% zajętości stąd się wzięło). Dlatego Ci zamula.
Jeśli do tego dodać niesprzątanie (300 zbędnych plików) oraz nierobienie defragmentacji (co 2-3(4) tygodnie powinnaś) - to nic dziwnego.

2- przerwałaś czyszczenie Odkurzaczem.
Należało po zielonej ikonce, gdy skończył wyszukiwanie zbędnych plików, nacisnąć okrągłą czerwoną z iksem "Szyb. usunięcie plików".
Przed tym należało zaptaszkować wszystkie 300. Pojedynczo robiłabyś to b.b.długo.
Więc można to było zrobić "hurtem" - klik prawym obok jeszcze pustych kwadracików i "Zaznacz wszystko".

Kundziu, ja to robiłem już wiele razy - nie było przykrej niespodzianki.
A CCleanerem czyszczę codziennie - też dotąd nie miałem kłopotów.
Co oczywiście wcale nie oznacza, że nie masz racji, Ty jesteś w tym lepsza.

3- czy możesz przenieść z C na D.
Gry na pewno możesz - może ktoś tu mnie poprawi?. Gry zajmują b.dużo miejsca. Nie znam tych gier.
Natomiast niektórych programów, tych powiązanych z systemem, nie wolno przenosić.
Poczekaj trochę, może ktoś doradzi które i jak przenieść. Może Kazik, albo Gerd lub Kundzia.

S
  #51  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 16:52
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan

3- czy możesz przenieść z C na D.
Gry na pewno możesz - może ktoś tu mnie poprawi?. Gry zajmują b.dużo miejsca. Nie znam tych gier.
Natomiast niektórych programów, tych powiązanych z systemem, nie wolno przenosić.
Poczekaj trochę, może ktoś doradzi które i jak przenieść. Może Kazik, albo Gerd lub Kundzia.

S
Dla tych co będą chcieli mi pomóc w decyzji, co można z dysku C dać na dysk D, wstawiam tu kawałki mojego pulpitu, z ikonkami moich programów i gier.

...
  #52  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 16:54
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

No to jestem i od razu powiem,ja na dysku systemowym nie trzymam prawie nic,jedynie programykonieczne do funkcjonowania systemu,jak padnie system ,to nic nie tracę.Podobnie wszystkie instalki programów urzywanych na kompie nie trzymam na dysku systemowym,bo w wypadku awarii ,musiałabym je od nowa szukać,mam je w katalogu na dysku "D"
Jeśli chcesz przenieś to po prostu kliknij prawym klawiszem myszki na dany katalog ,zaznacz "wytnij" i na innym dysku po prostu "wklej",to chyba najłatwiejsza rzecz.Można przenosić całe katalogi (trwa to nieco dłużej,lub pojedyncze gry.

P.S.
Wstawiłaś pulpit jak pisałam post,pulpit nie ma nic do zawartości dysków,ale jak przeniesiesz gry,to i tak musisz usunąć te ikonki gieri stworzyć nowe,bo nie znajdą lokalizacji gry.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #53  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:55
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Z dysku systemowego można by przenieść na inny dysk programy takie jak:

Adobe Reader
Skype
Gagu Gadu
Picassa
Mozilla Firefox
Odkurzacz + Szybkie oczyszczanie
oraz wszystkie gry (których nie znam) ale myślę nie powinne być w systemie.

Ostatnio edytowane przez gerd : 06-01-2010 o 06:12.
  #54  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:58
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie bodzia333

Kundzia chyba pomyliła. Nie "wytnij" i "wklej". Lecz "kopiuj i wklej" Ale lepiej otworzyć 2 partycje i to co jest w folderach czyli "żółte koperty" to przeciągnąć--przeciągnij i upuść. Prawym przytrzymaj folder, przeciągnij [trzymając] do drugiej partycji i wybierz "przenieś tutaj". Patrzyłem na zrzut. Adobe Reader na pewno jest zainstalowany, więc programu nie da się przenieść. A poco trzymasz tą ikonę? Do niczego ten skrót nie potrzebny. Usuń to, programu nie usuniesz tylko skrót-śmieć. A Win Media Player " umieściłem na dolnym pasku i nie przeszkadza na pulpicie [ten skrót] Na pasku mam wiele, ale widać 3 ikonki, reszta się otwiera "do góry" jak kliknę ">>" Resztę ikonek nie oglądałem. W każdym razie nie przenoś samych skrótów. Bo skrót ma tylko 4 kB. Poszukaj co na "C" jest w "kopercie" to przeniesiesz.

Mam identycznie jak Kundzia. Na partycji "E" mam folder instalki i podfolder "wybrane"-czyli tylko te co muszę zainstalować. To jest Office 2003, RAR, Nero 7, przeglądarkę ACD itd. Mając wszystko w jednym miejscu--to łatwo znaleźć. Na "C" jest Win XP Home i programy pod nim instalowane. Dlatego partycja "C" jest najmniejsza. Mam C,D i E. Na C i D mam ten sam Windows. Przy uruchamianiu muszę wybrać z której partycji ma startować. Zrobiłem to podwójny Win, jak się po wirusie nie mogłem dostać do żadnej partycji. A na C miałem np. obrazki w "moje obrazy" i "dokumenty".

Jest tylko praca, aby w ulubionych na obu mieć to samo. Kopiuję przynoszę i jest dobrze. Partycji wielkość można zmieniać bez utraty czegokolwiek. Partition Magic 8 to zrobi. Pisałem o tym nawet nie dawno.

Oprócz CCleaner to używam też Cleaner 3.2 -jeden a potem drugi doczyszcza. Tu link do Clean 4.4 [pobranie] już pobrałem bo nowszy niż mój, ale jeszcze nie próbowałem. Mam tylko instalkę. Tu można pobrać:
http://www.instalki.pl/programy/down...we/CleanGP.php Razem z CCleaner się uzypełniają.
  #55  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:58
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
Z dysku systemowego należałoby przenieść na inny dysk programy takie jak:

Adobe Reader
Skype
Gagu Gadu
Picassa
Mozilla Firefox
Odkurzacz + Szybkie oczyszczanie
oraz wszystkie gry (których nie znam) ale nie powinne być w systemie.

Jednak wybrałbym – „ponowne” instalowanie powyższych

Odnośnie ponownej instalacji gier,zgadzam sie w zupełności.Przeniesieni czasem powoduje "ścinanie" sie gry
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #56  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 18:00
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Kaziu,jeśli skopiujesz,to na dyski "c" zostaną tak jak były,trzeba je wyciąć,żeby przenieś,ale faktycznie ,najlepiej byłoby je usunąć i zainstalować ponownie
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #57  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 18:22
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie A od czego jest - komputer?

Chciałbym się tu jeszcze odnieść do # 13 pisany przez - eledand

Dlaczego poświęca się „cenny czas”, na wyszukiwanie jakiegoś - pliku – czy też programu we wszystkich folderach?. A od czego jest komputer?? „Niech On się męczy w poszukiwaniu”.
Przecież wystarczy: Uruchomić > „Start” > kliknąć na > „Wyszukaj” i wpisać w: „Pliki i foldery” – nazwę poszukiwanego – pliku/programu. (na pewno go szybko odnajdzie)
Po odnalezieniu - (przez komputer) - żądanego programu, kliknąć dwa razy i już.
Można również – bezpośrednio uruchomić taki program, poprzez wykorzystania opcji - „Uruchom” Podobnie (mniej więcej) jak powyżej.
  #58  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 19:00
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
Z dysku systemowego należałoby przenieść na inny dysk programy takie jak:

Adobe Reader
Skype
Gagu Gadu
Picassa
Mozilla Firefox
Odkurzacz + Szybkie oczyszczanie
oraz wszystkie gry (których nie znam) ale nie powinne być w systemie.

Jednak wybrałbym – „ponowne” instalowanie powyższych

(oczywiście po odinstalowaniu tych)
Właśnie o tym pisałem w poście pod Twoim. Pisaliśmy w jednym czasie-to widać po momencie wysyłki. Tak więc muszę teraz wyjaśnić. Skype jest programem i dlatego się sam loguje po załączeniu kompa. Mam też Skype w "instalkach"--jako coś co można zainstalować gdy będzie potrzeba. Popatrz na obrazek poniżej--to program. Adobe Reader też, ale jego skrót się instaluje na pulpicie jak u bodzi333, oraz w "programach", ale jako skrót, który udaje program.
Nie ma wtedy strzałki w prawo. Zauważ, że nie mam takich bez strzałki, bo usunąłem skróty z pulpitu i te "niby programy", bo miałbym tego rozwijania "pod sufit", i kręcenie kółkiem myszki bez potrzeby. Adobe Reader jest niewidoczny [na moim kompie]. Bo jest programem, ale siedzi w "program files". Jak to bodzia333 przeczyta, to też usunie to co niema odnośnika [strzałka w prawo--do rozwijania kolejnej tabelki]

Oczyszczacze dysku-część instalujesz [CCleaner] a inne nie. Na przykład Cleaner 3.2 mam na partycji "E", czyli bez Windowsa bo instalacja nie potrzebna.

Gry są różne. Mogą być bez instalacji [otwierasz z "koperty" czyli folderu]. Ale pamiętam takie wymagające instalacji. Nie pamiętam już, ale chyba Sims był taki.

O Gadu Gadu nie powiem bo nie posiadam. Nie potrzebuję.

Nie mogę pojąć. Pogrubionym drukiem proponujesz odinstalowanie i ponowne instalowanie. Więc uznajesz to za programy czy nie? Programy się jedynie instaluje. No i gdzie ma instalować? Na partycji bez Windowsa się nieda. No i poco odinstalować, aby zainstalować? W tym samym miejscu--czyli na "C"? Nic już z tego nie rozumiem. Jak coś zrozumiałem źle to może Stefan tu wyjaśni?

Obrazek--Skype to program.



Przecież bodzia333 chce przenosić [co się da], aby zwolnić miejsce na "C". Ja tak zrozumiałem.
Na zrzucie widać [to dla bodzi333] od "Start" na prawo są 3 ikonki, a następnie ">>" To jest to co potrzebne skróty rozwija w górę. A wtedy mam mniej na pulpicie. Tu są "pod ręką" i nie zawadzają.
  #59  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 06:07
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Hmm... Kazik - ja również niektórych spraw nie bardzo rozumiem.
Wiem że można np. „instalować” na jednym dysku twardym 2-3 czy nawet 4 „rożne” systemy operacyjne, ale instalowanie – „dwóch identycznych” ? Windows XP ? (na dwóch partycjach)

Ale masz rację z tym – odinstalowaniem, po prostu - „przejęzyczenie”
  #60  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 21:04
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A ja mam takie pytanie. Dostalam pocztą mailową pps, jak chcialam go otworzyć pokazał się taki napis;''z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiajacy wykonanie tej czynnosci, Skojarz odpowiedni program używając apletu USTAW skojarzenia w panelu sterowania''

Ciemna jestem jak tabaka w rogu, nic z tego nie rozumiem,
__________________
]


Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.