menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #93041  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 14:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Przepisując ten cytat chciałaś coś udowodnić, np zaliczyć twórczość Jasienicy do właściwej kategorii literackiej, czy też może zdeprecjonować ją tak zwyczajnie, po PRL-owsku, bo tylko z taką etykietką, którą sam nadał, jego książki mogły przejść przez cenzurę i zostać wydane?

Fracie!
Tu już nie bardzo wiem o co Ci biega, albowiem faktem jest, że sensu stricte dzieła naukowe to nie są i w jego zamierzeniach nie były i jako żywo autorska sentencja przytoczona przez Amelię jest prawdziwa.
Jako historyczny eseista Jasienica miał większą swobodę do interpretacji i spekulacji historycznych niż historyk zajmujący się określonym kawałkiem dziejów.

i co ma tu PRL? Wszak to za PRL-u go wydano i ......skasowano na życzenie Gomułki i nie za dzieła go tow Wiesław od czci odsądzał
Polecam uwagi Kisiela w tem temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93042  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 14:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
ło matko,
Beata będzie donosić na własny rząd i własnego prezydenta do obcego zamorskiego mocarstwa,
o tym że nie są w stanie samodzielnie spełnić obietnic wyborczych
a podobno jest hańbą zwracanie się z problemami do UE której Polska jest prawowitym członkiem

To prawda jest co piszesz, ale jeden kol. właśnie zapodał że Antek MONster wykonał wrakowy plan z naddatkiem.
Obiecywał wrak i ...SĄ 2 służbowe plus 6 cywilnych.

Jak to sklecić do kupy razem to waga będzie ta sama więc i cena złomu nie ulegnie zmianom.
A jak co to Misiewicz skombinuje trochę trotylu i nikt nie pozna, że to nie złom smoleński.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93043  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 14:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Arti oglądasz cały czas jakieś wideo ,przekazujesz tu cały czas youtube ,sięgnij więc do filmików z zeznaniami bezpośrednich świadków wypadku .Dużo tego w internecie łącznie z przesiadającym się Macierewiczem.

Dlaczego chcesz tak brutalnie okaleczyć psyche Arti???
Jej na to patrzeć nie kazali, to nie patrzy.
Jak będzie rozkaz z przekazem dnia, to co innego, a tak łyka co dają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93044  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 14:40
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

"- No, szlag mnie trafia, jak czytam informacje o tym groźnym wypadku.
Przecież, gdyby podobną sytuację spowodował na drodze jakiś zwykły Kowalski to byłaby to tzw. katastrofa w ruchu lądowym/ 8 aut!/ , natychmiast by Kowalskiego przymknięto, bo są ranni i zwiał z miejsca zdarzenia.
A tu, coś tam marudzą, badają, oglądają, cedzą informacje i bagatelizują zdarzenie.
A informacja powinna brzmieć:
minister AM, gnał na łeb na szyję, nie zważając na zwykłych ludzi i ich bezpieczeństwo, bo spieszył się ucałować dłonie i nogi "wielkiemu" laureatowi z kolejnym śmiesznym tytułem.
A, że mało nie pozabijał ludzi?
No, cóż, dla kogoś tak oddalonego od zdrowego rozumu, z nadnaturalnym i niezasłużonym poczuciem boskości zwykli ludzie to drobiazg i przeszkoda w poruszaniu się orszaku z prędkością grubo ponad 100 km w terenie zabudowanym!
Hucpa, głupota, buta i ruskie standardy!!!"

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/to...utow,11731844/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93045  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 14:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Bardzo mi przypadł do gustu taki mem:
ORP Kakałko na obrazku

i napis ...
rok 2025
Pierwsza zwodowana w Radomiu fregata wpływa do portu w Zakopanem.

w tym zestawie brak jedynie eskadry śmigłowców produkcji polsko-ukraińskiej.. Może doczekamy się następnom razom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93046  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
"- No, szlag mnie trafia, jak czytam informacje o tym groźnym wypadku.
...........
A informacja powinna brzmieć:
minister AM, gnał na łeb na szyję, nie zważając na zwykłych ludzi i ich bezpieczeństwo, bo spieszył się ucałować dłonie i nogi "wielkiemu" laureatowi z kolejnym śmiesznym tytułem.
A, że mało nie pozabijał ludzi?
No, cóż, dla kogoś tak oddalonego od zdrowego rozumu, z nadnaturalnym i niezasłużonym poczuciem boskości zwykli ludzie to drobiazg i przeszkoda w poruszaniu się orszaku z prędkością grubo ponad 100 km w terenie zabudowanym!
Hucpa, głupota, buta i ruskie standardy!!!"

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/to...utow,11731844/
Nie mów tego Petrusowi, bo raz że nie uwierzy, a dwa to wytłumaczy Ci, że Antek MONster tak gnał bo go wredny duch CYBY od samego Torunia prześladował.
A jak taki dygnitarz z Cybą krążącym nad sumieniem się przemieszcza to wolno nie może i straty muszą być...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93047  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:01
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał amelia
Toż jasne jak słońce, ż to samochody STOJĄCE na czerwonym napadły na niewinną niczemu kolumnę limuzyn Macierewicza
To taka nowa, "hybrydowa" forma zamachów.
Stoisz na czerwnych, a tu idzie sobie chwiejnym krokiem szwagier wujka kuzynki pisowskiego aparatczyka, zatacza się i przewraca na twoje auto ! Nie ma zmiłuj się, potrąciłeś czlowieka na pasach ! A komisja sejmowa zbada czy ten czyn nie miał podłoża politycznego, bo jesli tak, to to był zamach. A nie wykluczone, że próba obalenia ustroju.
Przecież oni te teksty mają zapisane podkorowo i dlatego ciągle nimi szermują.
...........y !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93048  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
"- No, szlag mnie trafia, jak czytam informacje o tym groźnym wypadku.
Przecież, gdyby podobną sytuację spowodował na drodze jakiś zwykły Kowalski to byłaby to tzw. katastrofa w ruchu lądowym/ 8 aut!/ , natychmiast by Kowalskiego przymknięto, bo są ranni i zwiał z miejsca zdarzenia.
A tu, coś tam marudzą, badają, oglądają, cedzą informacje i bagatelizują zdarzenie.
A informacja powinna brzmieć:
minister AM, gnał na łeb na szyję, nie zważając na zwykłych ludzi i ich bezpieczeństwo, bo spieszył się ucałować dłonie i nogi "wielkiemu" laureatowi z kolejnym śmiesznym tytułem.
A, że mało nie pozabijał ludzi?
No, cóż, dla kogoś tak oddalonego od zdrowego rozumu, z nadnaturalnym i niezasłużonym poczuciem boskości zwykli ludzie to drobiazg i przeszkoda w poruszaniu się orszaku z prędkością grubo ponad 100 km w terenie zabudowanym!
Hucpa, głupota, buta i ruskie standardy!!!"

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/to...utow,11731844/
BRAWO!!!
I kmiu !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93049  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:14
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Oto co mu po łbie chodzi, bo zamordyzm mu w żyłach pulsuje !
Cytat:
PiS chciał odkupić TVN24 i przerobić na stację prorządową a la Russia Today?
Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego koncernu, do którego należy TVN – ustalił „Newsweek”. Źródła w PiS twierdzą, że w partii rozważano odkupienie stacji informacyjnej TVN 24 i stworzenie jej angielskojęzycznej wersji wzorowanej na takich kanałach jak Al-Dżazira czy Russia Today.
Opowiada polityk bywający u Kaczyńskiego: - Myśleliśmy o przejęciu TVN 24. Mówię to zupełnie poważnie. Docierało do nas, że Amerykanie, którzy kupili kanały TVN, nie mają do nas uprzedzeń i że można się z nimi dogadać. Nasz plan był propaństwowy. Kupić stację informacyjną o dobrej renomie i stworzyć jej angielskojęzyczną wersję, coś na wzór Al-Dżaziry czy Russia Today. Prezes szybko to podłapał, nawet rozmawiał o tym z Amerykanami. Jego pierwsze spotkanie umawiał znany warszawki lobbysta a rozmowa odbyła się na neutralnym gruncie. Początkowo Jarosław miał wrażenie, że sprawa jest otwarta, ale ostatecznie usłyszał „nie”.
TVN od półtora roku należy do sieci telewizyjnej Scripps Networks Interactive, dystrybutora kanałów tematycznych takich jak Travel Channel czy HGTV. Transakcję sfinalizowano w wakacje 2015 roku.

__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93050  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:29
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Arti oglądasz cały czas jakieś wideo ,przekazujesz tu cały czas youtube ,sięgnij więc do filmików z zeznaniami bezpośrednich świadków wypadku .Dużo tego w internecie łącznie z przesiadającym się Macierewiczem.
Bądź sprawiedliwa. Kilka osób zarzuciło kobiecie, że ma problem z czytaniem ze zrozumieniem i posłuchała. Teraz już nie czyta tylko ogląda i na to się powołuje. A najchętniej ogląda trójkę wybitnych intelektualistów, Kowalskiego, Chojeckiego i Chojecką w prestiżowej tv Idź na całość ups, przepraszam, Idź pod prąd.
I tak trzymać Arti ! Przynajmniej mamy jasność w temacie Marioli !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93051  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:30
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

3 dni temu w Filharmonii Narodowej odbyła się gala tygodnika „wSieci” z okazji przyznania Jarosławowi Kaczyńskiemu tytułu Człowieka Wolności 2016r

Fragmenty przemówień z gali.... poczytajmy:

mówi szefowa rządu:
To dla mnie niezwykły zaszczyt i przywilej, że mogę zabrać głos podczas tej wspaniałej gali, w tym niezwykłym dniu. Ta uroczystość, na której zostaje przyznana niezwykła nagroda, niezwykłe wyróżnienie, niezwykłemu człowiekowi. Słowo „wolność”, które będzie pewnie przewijało się wielokrotnie w tej pięknej sali, najlepiej oddaje atmosferę dzisiejszego dnia, wieczoru. Najlepiej oddaje sens nagrody Człowieka Wolności, którą przyznaje „wSieci”.
To nie jest jedna z wielu przyznawanych nagród. I też słowo wolność w mojej ocenie najlepiej streszcza to, co niezwykły człowiek - Jarosław Kaczyński - całym swoim życiem realizował i realizuje nadal. Prezes PiS, pan premier Jarosław Kaczyński to człowiek, który całe swoje życie poświęcił wolności Polaków i Polski. Poświęca tej idei wszystkie lata swojej działalności publicznej - dzięki niemu możemy odmieniać słowo „wolność” na wiele sposobów. Wolność, która w sercu pana premiera Kaczyńskiego wraz z tym, co uznaje za najważniejsze - służyć drugiemu człowiekowi - jest szeroko rozumiana. Od wolności sumienia do wolności ekonomicznej. To poczucie, że jesteśmy wolnymi Polakami w suwerennym państwie.
Wolność, która w historii Polski znaczy tak wiele, ale też tak wiele musieli poświęcić Polacy, by się nią cieszyć. Dzięki premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, jego śp. bratu, Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ludziom, którzy potrafili razem z nimi, zaszczepieni umiłowaniem wolności i ideą dążenia do tego, by Polska była wolna - to jest to, co dziś dzieje się naprawdę - powstał program PiS. Program, który dziś jest realizowany w Polsce. Program, który daje wolność Polakom. (...)Chcę podziękować premierowi Kaczyńskiemu za to, że mam zaszczyt razem z nim pracować i że nauczyłam się od niego, co to znaczy wolność


Jacek Karnowski na gali: (...). Nie byłoby wolnej Polski bez Jarosława Kaczyńskiego.
Nie zadowolił się ułomną, często byle jaką III RP, miał ambicję prowadzić Polskę ku wielkości, ku lepszym czasom
Dziś, dzięki wolnemu wyborowi Polaków, Polska jest krajem wyjątkowej wolności. To jest wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego. (...)

Piotr Zaremba - (...)A równocześnie nasz laureat doznał satysfakcji, która jest marzeniem każdego polityka ambitnego. Jego wola przekuwana jest na realne działania, decyzje, prawa. Jego koncepcje nie są mgłą pozwalającą zyskać władzę, wpływy, może bogactwo. One pozwalają zmieniać rzeczywistość.(...)


Głos zabiera skromnie Jarosław Kaczyński:
Znalazłem się w niełatwej sytuacji. Po tym, co była łaskawa powiedzieć pani premier, co mówili panowie redaktorzy, a już w szczególności pan redaktor Zaremba, naprawdę nie wiem, co mam powiedzieć i podziękować. Jak mam prostować… W tym sensie, że to cokolwiek może ponad miarę.


Mam dejavu - lata 50. wszędzie portrety Bieruta, Stalina, akademie, referaty szkolne i artykuły w codziennych gazetach pełne dla nich uwielbienia.

Za Gomułki i Gierka było bardziej wstrzemięźliwie... ale tak w ogóle to my chyba polubiliśmy kult jednostki.... mamy wieloletnie doświadczenie.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93052  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:35
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Lider Platformy Obywatelskiej skrytykował zapowiedzianą przez PiS zmianę ordynacji wyborczej. – Będziemy bezwzględnie bronili niezależności samorządu. Nie pozwolimy na zabór polskiej samorządności, nie pozwolimy na to, żeby PiS, nie mogąc wygrać wyborów w sposób uczciwy, eliminował samorządowców. 16 lat temu zakładaliśmy Platformę Obywatelską. Nasze korzenie są w samorządzie. To jest nasz fundament. Platforma Obywatelska stanie na czele ruchu sprzeciwu wobec niszczenia samorządu. To walka o samorząd obywatelski.


ps: nie ma obowiązku czytać czy oglądać linków moich wpisów.
komentować treść można.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93053  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
"- No, szlag mnie trafia, jak czytam informacje o tym groźnym wypadku.
Przecież, gdyby podobną sytuację spowodował na drodze jakiś zwykły Kowalski to byłaby to tzw. katastrofa w ruchu lądowym/ 8 aut!/ , natychmiast by Kowalskiego przymknięto, bo są ranni i zwiał z miejsca zdarzenia.
A tu, coś tam marudzą, badają, oglądają, cedzą informacje i bagatelizują zdarzenie.
A informacja powinna brzmieć:
minister AM, gnał na łeb na szyję, nie zważając na zwykłych ludzi i ich bezpieczeństwo, bo spieszył się ucałować dłonie i nogi "wielkiemu" laureatowi z kolejnym śmiesznym tytułem.
A, że mało nie pozabijał ludzi?
No, cóż, dla kogoś tak oddalonego od zdrowego rozumu, z nadnaturalnym i niezasłużonym poczuciem boskości zwykli ludzie to drobiazg i przeszkoda w poruszaniu się orszaku z prędkością grubo ponad 100 km w terenie zabudowanym!
Hucpa, głupota, buta i ruskie standardy!!!"

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/to...utow,11731844/


Ponieważ nasza kochana tarninka z lubością wkleiła ten obraźliwy komentarz ( swoją drogą, czemuż ja tyle płodzę z głowy,
skoro są takie gotowce)
to z tej samej strony inny koment.

Ladies and gentlemen..tadam;

lewacy przyczepią się wszystkiego,byle odzyskać władzę,taka zwykła manipulacja społeczeństwem,nie ważne było przez lata okradanie rodaków i obławianie się przy reprywatyzacji,politycy PO sami jeździli jak chcieli a pisało się tylko o PISie,PO za nic nie brała odpowiedzialności,kazała strażnikom polować na końcu wioski a Policji chować się w krzakach i wyrabiać normy...
.takie patologie były normą,to czysta lewacka hiPOkryzja,która wolała rozbijać się i szastać miliardami pieniędzmi kosztem Polaków,prezesi spółek złote mercedesy a Polacy kryzys i bezprawie....
tylko kwiczeć potrafią,przez lata nie robiąc kompletnie nic dobrego dla Polski,teraz będą się doszukiwać prędkości by bulwersować opinią publiczną by Polacy sami sobie założyli pętlę lewacką
.....za PO nie było nawet szansy na lepsze jutro tam PrOpagandziści typu LIS dorabiali się majątków bo PO z naszych Podatków nie żałowało kasy na PrOpagandę która trwa nadal


Oj niewdzięczny. Nie widziałeś, że tarninka kopiuje? Było pisać o kwiczeniu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93054  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 15:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał donka

Za Gomułki i Gierka było bardziej wstrzemięźliwie... ale tak w ogóle to my chyba polubiliśmy kult jednostki.... mamy wieloletnie doświadczenie.

Zdecydowanie było.
Mieszkałam przy ulicy, na której był Komitet Wojewódzki.
Co rano koło mojego domu przechodził - na piechotę- I sekretarz,
mieszkający przy Borelowskiego.

Jeśli piszesz o polskim doświadczeniu w kulcie jednostki,
to albo kompletnie nie znasz polskiej historii,
albo chcesz tylko dowalić bez sensu,
albo mieszkałaś na wschód od Polski.

Jest trzecia opcja?

PS, mówili coś o Mojżeszu prowadzącym swój lud przez pustynię, jak o Ahenobarbusie?
A o dotknięciu go palcem geniuszu coś było? Pytam, bo nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93055  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 16:11
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał donka
3 dni temu w Filharmonii Narodowej odbyła się gala tygodnika „wSieci” z okazji przyznania Jarosławowi Kaczyńskiemu tytułu Człowieka Wolności 2016r

Fragmenty przemówień z gali.... poczytajmy:

mówi szefowa rządu:
To dla mnie niezwykły zaszczyt i przywilej, że mogę zabrać głos podczas tej wspaniałej gali, w tym niezwykłym dniu. Ta uroczystość, na której zostaje przyznana niezwykła nagroda, niezwykłe wyróżnienie, niezwykłemu człowiekowi. Słowo „wolność”, które będzie pewnie przewijało się wielokrotnie w tej pięknej sali, najlepiej oddaje atmosferę dzisiejszego dnia, wieczoru. Najlepiej oddaje sens nagrody Człowieka Wolności, którą przyznaje „wSieci”.
To nie jest jedna z wielu przyznawanych nagród. I też słowo wolność w mojej ocenie najlepiej streszcza to, co niezwykły człowiek - Jarosław Kaczyński - całym swoim życiem realizował i realizuje nadal. Prezes PiS, pan premier Jarosław Kaczyński to człowiek, który całe swoje życie poświęcił wolności Polaków i Polski. Poświęca tej idei wszystkie lata swojej działalności publicznej - dzięki niemu możemy odmieniać słowo „wolność” na wiele sposobów. Wolność, która w sercu pana premiera Kaczyńskiego wraz z tym, co uznaje za najważniejsze - służyć drugiemu człowiekowi - jest szeroko rozumiana. Od wolności sumienia do wolności ekonomicznej. To poczucie, że jesteśmy wolnymi Polakami w suwerennym państwie.
Wolność, która w historii Polski znaczy tak wiele, ale też tak wiele musieli poświęcić Polacy, by się nią cieszyć. Dzięki premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, jego śp. bratu, Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ludziom, którzy potrafili razem z nimi, zaszczepieni umiłowaniem wolności i ideą dążenia do tego, by Polska była wolna - to jest to, co dziś dzieje się naprawdę - powstał program PiS. Program, który dziś jest realizowany w Polsce. Program, który daje wolność Polakom. (...)Chcę podziękować premierowi Kaczyńskiemu za to, że mam zaszczyt razem z nim pracować i że nauczyłam się od niego, co to znaczy wolność


Jacek Karnowski na gali: (...). Nie byłoby wolnej Polski bez Jarosława Kaczyńskiego.
Nie zadowolił się ułomną, często byle jaką III RP, miał ambicję prowadzić Polskę ku wielkości, ku lepszym czasom
Dziś, dzięki wolnemu wyborowi Polaków, Polska jest krajem wyjątkowej wolności. To jest wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego. (...)

Piotr Zaremba - (...)A równocześnie nasz laureat doznał satysfakcji, która jest marzeniem każdego polityka ambitnego. Jego wola przekuwana jest na realne działania, decyzje, prawa. Jego koncepcje nie są mgłą pozwalającą zyskać władzę, wpływy, może bogactwo. One pozwalają zmieniać rzeczywistość.(...)


Głos zabiera skromnie Jarosław Kaczyński:
Znalazłem się w niełatwej sytuacji. Po tym, co była łaskawa powiedzieć pani premier, co mówili panowie redaktorzy, a już w szczególności pan redaktor Zaremba, naprawdę nie wiem, co mam powiedzieć i podziękować. Jak mam prostować… W tym sensie, że to cokolwiek może ponad miarę.


Mam dejavu - lata 50. wszędzie portrety Bieruta, Stalina, akademie, referaty szkolne i artykuły w codziennych gazetach pełne dla nich uwielbienia.

Za Gomułki i Gierka było bardziej wstrzemięźliwie... ale tak w ogóle to my chyba polubiliśmy kult jednostki.... mamy wieloletnie doświadczenie.
ten sam sort.
https://www.youtube.com/watch?v=jeGL2K4JN0g
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93056  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 16:54
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Tu już nie bardzo wiem o co Ci biega, albowiem faktem jest, że sensu stricte dzieła naukowe to nie są i w jego zamierzeniach nie były i jako żywo autorska sentencja przytoczona przez Amelię jest prawdziwa.
Jako historyczny eseista Jasienica miał większą swobodę do interpretacji i spekulacji historycznych niż historyk zajmujący się określonym kawałkiem dziejów.

i co ma tu PRL? Wszak to za PRL-u go wydano i ......skasowano na życzenie Gomułki i nie za dzieła go tow Wiesław od czci odsądzał
Polecam uwagi Kisiela w tem temacie.
A czy ktoś tu podważa jasienicową eseiczność? Pisał, jak pisał i był, kim był. Rzecz w tym, że jeśli pojawia się tu kawałek youtubowej "Historii bez cenzury" poświęcony Jasienicy i reakcją na to jest wywleczenie cytatu, mówiącego, że to tylko eseista, z dopiskiem "wiadomość...", więc w domyśle – po cholerę o nim wspominać, bo taki był sens tej uwagi, to jest to reakcja jakby rodem z PRL-u, bo tylko tak mogę ją rozumieć.

A swoją drogą, to mimo tej stricte nienaukowości jego dzieł, niejeden historyk mógłby mu pozazdrościć wiedzy i talentu pisarskiego i takich właśnie opinii wśród historyków nie brakuje.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93057  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 17:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ojoj, Szanowne Koleżeństwo znów będzie miało ciężkie chwile. Ileż to trzeba będzie nagryzmolić..

Jak sądzicie, czy w świetle opinii grafologów o Bolku,
nie trzeba będzie zmienić nazwy lotniska w Gdańsku?

Hypatio, masz rację podkreślając różnicę w sortach.
Kapuś nie może być lepszym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93058  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 17:39
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

niektórzy tylko cztają

Witali, wołali, wołali ,witali
Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
Lakierki, szpalerki, miliony ton stali,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Tu telewizja a tam radary!
Mieszkanie, ubranie, technika i cud,
Bankiety, zalety, brygady, sztandary,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Radio, on wielki przemysł i socha,
Socha w muzeum, on i dzieci,
Wiadomo, on tę dzieciarnię tak kocha,
On pośród chłopów w codziennej gazecie.

On, między swymi w górniczej siermiędze,
Oni - w strumieniu lejącej się łaski.
Sny o potędze, sny o potędze,
Kamera, oklaski, oklaski , oklaski.

Oklaski dla niego, uśmiechy dla czerni
Wódz a za wodzem wierni.

Oklaski dla niego, uśmiechy dla czerni
Wódz a za wodzem wierni.

On - właśnie on, wyśpiewane z pietyzmem,
On - druga Polska i polska sprawa.
On - znaczy naród, jego- ojczyznę,
On - to Police, Łańsk i Warszawa.

Ojczyzna, ojczyźnie, ojczyzną, ojczyznę,
Reklama i patos, patriotyzm i biznes.
Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.
Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska.

Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni

Co jeszcze, co jeszcze, co jeszcze? Zza węgła
Śmierdząca kaszanka nie jego dosięgła,
Podchody i kłótnie, i broń bratobójcza,
Prezencik od Wodza, od Wujcia, od Wujcia!

Kto winien? On milczy. Kto winien? Nie on!
On wzrusza sie nagle w tym ciepłym lokalu!
On biedny, on chory, on biedny, on chory,
On biedny, on chory, on leży w szpitalu.

On wzrusza ramieniem, jak gdyby nic,
Wódz a za Wodzem pic!

On wzrusza ramieniem jak gdyby nic,
Wódz a za Wodzem - nic!
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93059  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 18:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No nie mówiłam, że będzie nerwacja?

Teraz czas na poezję, później przyjdzie proza,
a z nią ...BOLEK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93060  
Nieprzeczytane 28-01-2017, 18:15
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
niektórzy tylko cztają

Witali, wołali, wołali ,witali
Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
Lakierki, szpalerki, miliony ton stali,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Tu telewizja a tam radary!
Mieszkanie, ubranie, technika i cud,
Bankiety, zalety, brygady, sztandary,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Radio, on wielki przemysł i socha,
Socha w muzeum, on i dzieci,
Wiadomo, on tę dzieciarnię tak kocha,
On pośród chłopów w codziennej gazecie.

On, między swymi w górniczej siermiędze,
Oni - w strumieniu lejącej się łaski.
Sny o potędze, sny o potędze,
Kamera, oklaski, oklaski , oklaski.

Oklaski dla niego, uśmiechy dla czerni
Wódz a za wodzem wierni.

Oklaski dla niego, uśmiechy dla czerni
Wódz a za wodzem wierni.

On - właśnie on, wyśpiewane z pietyzmem,
On - druga Polska i polska sprawa.
On - znaczy naród, jego- ojczyznę,
On - to Police, Łańsk i Warszawa.

Ojczyzna, ojczyźnie, ojczyzną, ojczyznę,
Reklama i patos, patriotyzm i biznes.
Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.
Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska.

Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni.

Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
Wódz a za Wodzem wierni

Co jeszcze, co jeszcze, co jeszcze? Zza węgła
Śmierdząca kaszanka nie jego dosięgła,
Podchody i kłótnie, i broń bratobójcza,
Prezencik od Wodza, od Wujcia, od Wujcia!

Kto winien? On milczy. Kto winien? Nie on!
On wzrusza sie nagle w tym ciepłym lokalu!
On biedny, on chory, on biedny, on chory,
On biedny, on chory, on leży w szpitalu.

On wzrusza ramieniem, jak gdyby nic,
Wódz a za Wodzem pic!

On wzrusza ramieniem jak gdyby nic,
Wódz a za Wodzem - nic!

Acvh, jak poetycko opisane rządy Tuska i PO
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.