menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.edukacja.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 02:10
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Post Senior w Sieci, czyli złota jesień w cyberprzestrzeni - komentarze


Komentarz do artykułu: Senior w Sieci, czyli złota jesień w cyberprzestrzeni
--------------------
Ciekawy dla nas temat, szkoda, że tak dziwnie wygląda zgłaszanie udziału - plik Word do pobrania na mój komputer...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 22:22
dodo dodo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Post

plik należy zapisać na swoim komputerze, wypełnić pola, a nastepnei odeslac na adres: kontakt_em@o2.pl, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 15:47
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Post

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu starszych osób, poprzez podejmowanie inicjatyw na rzecz korzystania z internetu. Bez sensu! Jaki odsetek starszych ludzi ma kontakt z internetem? Powodem wykluczenia są głównie zbyt niskie świadczenia, ludziom brakuje pieniędzy na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych a nie dostępu do internetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 14:12
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Post

es 55ca piszesz prawdę i z sensem, ale ja też jestem 50+ i próbuję korzystać z tego co jest dostępne. Ale to jest tylko elementem strategii gospodarczej... mam na myśli zabezpieczenie finansowe starości... Poszukujemy osób które znają obecną sytuację mającą wpływ na przyszłe nasze emerytury czy inny socjal.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-04-2008, 10:24
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Post

Niestety nie mieszkam w Warszawie więc nie byłam na tym seminarium, ale chętnie przeczytam raport lub inny materiał z tego spotkania.
Zaczęłam zajmować się internetem jak przeszłam na emeryturę, miałam wtedy bardzo słaby sprzęt, ale mimo to próbowałam. Niedawno trafiłam na stronę dla SENIORÓW i mam nadzieję nauczyć się więcej interesujących mnie programów komputerowych.
Pozdrawiam Ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 17:43
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Post

Kochani, ja też jestem po kursie komputerowym, który ukończyłam w ubiegłym miesiącu w Klubie Seniora w Kielcach. Nie posiadając komputera nie miałam żadnego pojęcia o jego znaczeniu i obsłudze. W czasie nauki zrozumiałam, jak w obecnej dobie ma on wielkie znaczenie. Dlatego po jego ukończeniu i otrzymaniu zaświadczenia weszłam w internet też w Klubie Seniora i odkryłam tą fenomenalną stronę. W związku z tym będę regularnie uczestniczyła w życiu tego forum o ile o mnie "nie zapomnicie". Kończąc przesyłam pozdrowienia i oczekuję zaproszenia do dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 09:28
szlipol szlipol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 35
Post

Jestem po 70-tce, z obsługą komputera, z korzystaniem z internetu nie mam trudności. Zawsze miałam ciągotki do nowosci technicznych. Obsługi komputera zaczęłam uczyć się w wieku ca 65 lat, najpierw sama, a później już fachowo na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nie warto zostawać w tyle ze względu na wiek. Trzeba żyć teraźniejszością. To nie jest trudne. Pozdrawiam wszystkich seniorów. Szlipol
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-04-2012, 17:51
~gość: 62.179.0.xxx's Avatar
~gość: 62.179.0.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cześć wszystkim,

Jeżeli już nauczyliście rodziców, dziadków, ciocie korzystać z komputera to może teraz czas, by nauczyć ich jak w łatwy sposób surfować po Internecie? Sam komputer, w dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało. My, młodzi ludzie w dobie cyfrowej rewolucji, niemal każdy dzień spędzamy przed Internetem. By ułatwić korzystanie z sieci naszym bliskim, zachęcam Was do odwiedzenia strony internetstarter.com.pl. Na internetstarter.com.pl możemy stworzyć spersonalizowaną stronę z Ikonami (ikony to te kwadraciki na stronie), które będą linkowały z zainteresowaniami osoby, której zakładamy Internet Starter, np. dziadkowi- sport, babci- pyszne wypieki kulinarne. Stronę można ustawić jako główną, a gdy osoba, dla której ją stworzymy będzie miała jakikolwiek problem to dzięki wiadomości, którą możemy dla niej pozostawić wraz ze zdjęciem oraz numerem telefonu, będzie mogła do nas zadzwonić. Ikony można edytować (dodawać, usuwać) za każdym razem będąc na stronie. Zachęcam Was do odwiedzenia strony oraz pomocy bliskim osobom, mającym kłopoty z surfowaniem po Internecie. Internet Starter powstał z inicjatywy UPC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 12:22
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Acha.
No dobra, to miłe, że ktoś dba o nas.
Ja tam sobię radzę, śmigam po necie, instaluję, odinstalowuję, szukam czegoś -> znajduję -> mam ... nie ma problemu
A z kompem jestem od 1997 (praca), z netem od 2002 (praca + rozrywka).. ostatnio coraz mniej... im jestem starsza tym więcej odnajduję niekomputerowych przyjemności w życiu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 22:21
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie lubie komputer

stare dzieje. Nie mam zapedow na informatyka. Ot czasem cos napisze. W nosie mam pseudo rycerzy internetowych. Lowelasow z gier. Minely czasy kiedy to pisali jakam piekna i madra. Jestem soba. Ale czasem to tak zaboli jak ktos cie uszczypnie tak doglebnie. Bardzo. Wiem, ze jest na to lekarstwo. Nie wchodzic na te pseudofilozoficzne strony. I dac se spokoj. Kiedy nie moge . No jej bohu, nie moge. Dowalilabym takiemu rycerzowi w same... moze byc zeby .
Jak to latwo zhakowac czyjs komputer, siedziec non stop na czyims kompie. Lazic za nim, opowiadac jaki to on nie jest. A potem sru z grubej rury. Wiem, wiem. Tylko prawdziwy mezczyzna tak potrafi. Zawisza kurna jego.... Jaki to piekny czlowiek. Jaki madry. Kwintesencja meskosci.
A swoja droga to ciekawe jak ewoluuje znajomosc w internecie. Poznajesz takiego osobnika dokladnie. Nie mylic z doglebnie .
Mam dzis ciezki dzien? A no. Sasiadka napadla na mnie na schodach. Zbrzydly mi juz kontakty z ta nerwowa pania. Mowie jej, ze to maz stuka lewa nozka. Ma ochote na mojego Pana. Nie oddam go dla zasady. Bo nie. Mowilam kiedys w zartach do meza, ze opowiem jej , ze maz nie taki cymes. Moze zrezygnuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 23:06
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Mama 2
A jak długo korzystasz z komp.
Bo wiedz jedno, na komp trzeba się uczyć cały czas!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-11-2021, 19:08
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Z całą pewnością znajomość branży informatycznej jest w dzisiejszych czasach pomocna i w wolnej chwili ja również staram się uczyć nowych rzeczy. Nawet całkiem niedawno czytałam na stronie https://www.epuap.pl/kiedy-skorzysta...formatycznego/ kiedy najlepiej jest skorzystać z doradztwa informatycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 10:56
Jesień, chłód, przeziębienie, buuu.... emiliaplater Choroby, badania, terapie 48 14-11-2008 18:02
Starsi internauci mądrzej kupują w sieci - komentarze Basia. Ogólny 4 21-07-2008 18:21
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 01:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 10:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.