menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #133641  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:10
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Mamy niższą kulturę polityczną niż Zimbabwe
Nie wiem czy to jest do śmiechu? Dla PiSu pewnie tak, wiedzą lepiej, w końcu z kultura nie mają po drodze.
"Raport o stanie demokracji w świecie przygotowany przez The Economist Intelligence Unit
Polska (na 57 miejscu! Na 167) ma niższą kulturę polityczna niż Irak, Rosja (!) czy Zimbabwe i mniej wolności obywatelskiej niż w Albanii czy Papui Nowej Gwinei.
Wręcz nie do wiary jak przez cztery lata Polska stoczyła się w dół. Tak przynajmniej nas widzą inni. W końcu grupa The Economist to nie jest bulwarowa prasa "
https://infographics.economist.com/2...ZLwU4bKthohC5k
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133642  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Ukochane psy noszą obroże odblaskowe aby nie paść ofiarą morderców.

Natomiast giną jako sparing partnerzy, zagryzane przez przyszłych zawodników w psich walkach.
Po to są brane ze schronisk.


To skomentuj miłośniczko jednego kota w życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133643  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Mamy niższą kulturę polityczną niż Zimbabwe
Nie wiem czy to jest do śmiechu? Dla PiSu pewnie tak, wiedzą lepiej, w końcu z kultura nie mają po drodze.
"Raport o stanie demokracji w świecie przygotowany przez The Economist Intelligence Unit
Polska (na 57 miejscu! Na 167) ma niższą kulturę polityczna niż Irak, Rosja (!) czy Zimbabwe i mniej wolności obywatelskiej niż w Albanii czy Papui Nowej Gwinei.
Wręcz nie do wiary jak przez cztery lata Polska stoczyła się w dół. Tak przynajmniej nas widzą inni. W końcu grupa The Economist to nie jest bulwarowa prasa "
https://infographics.economist.com/2...ZLwU4bKthohC5k



Łkam.


Polska też zatrudnia kata?

Nie?

No to trzeba rozpisać konkurs na to stanowisko i przywrócić karę śmierci, aby tylko nie odstawać od wyżej wymienionych przez dobrodziejke.

Boże...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133644  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Dzisiaj Dzień Dziadka w Polsce.

Czworo wnucząt będzie pracować na moją emeryturę, reszta niech się martwi. Dzisiaj piję za ich zdrowie Nalewką Krzyżacką. Wszystkie mają pieski z Biduli.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133645  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Na moją też.


A za te pieski z bidula niech im Bóg da w życiu wszystko co najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133646  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Mimo różnych doniesień, to niespecjalnie wierzę żeby 500+ było zabrane, przynajmniej przed wyborami.
Władza dobrze wie że to by zniechęciło
wyborców.
Dla PiS-laków liczy się tylko kasa, poza tym wszystkie draństwa jedynej słusznej partii nie mają dla nich żadnego znaczenia.

Papierka nikt nie zabierze. Jedyny problem w tym ile będzie wart.
Już z 500 zrobiło się /jak liczą/ 300 bo to samo pińcet zrobiło się lżejsze jak za Jaruzela i Gierka ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133647  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dzisiaj Dzień Dziadka w Polsce.

Czworo wnucząt będzie pracować na moją emeryturę, reszta niech się martwi. Dzisiaj piję za ich zdrowie Nalewką Krzyżacką. Wszystkie mają pieski z Biduli.


to nie lepiej żeby już wpłacali Ci na konto????
łatwiej byłoby skontrolować co się z efektami dzieje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133648  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 14:53
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Idzie nagonka mam nadzieję że trafią gdzie trzeba.............
https://www.o2.pl/artykul/trojmiasto...HmZdyQ8XORkKC0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133649  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:02
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Myślałam, że to kłamstwo ale nie. Gdzie Rzecznik Praw Dziecka https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8, rozumiem że mając obłęd w oczach nie zauwazył.
"W Polsce ukazał się poradnik, jak karać niemowlęta. "Szokująca instrukcja bicia"
Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem" – to cytat z książki "Pasterz serca dziecka" chrześcijańskiego wydawnictwa Słowo Prawdy, która ukazała się na polskim rynku. – To szokująca instrukcja bicia niemowląt – mówi psycholożka Magdalena Komsta."
https://wiadomosci.wp.pl/w-polsce-uk...AedLy1sPJoY3vk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133650  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Mamy niższą kulturę polityczną niż Zimbabwe
Nie wiem czy to jest do śmiechu? Dla PiSu pewnie tak, wiedzą lepiej, w końcu z kultura nie mają po drodze.
"Raport o stanie demokracji w świecie przygotowany przez The Economist Intelligence Unit
Polska (na 57 miejscu! Na 167) ma niższą kulturę polityczna niż Irak, Rosja (!) czy Zimbabwe i mniej wolności obywatelskiej niż w Albanii czy Papui Nowej Gwinei.
Wręcz nie do wiary jak przez cztery lata Polska stoczyła się w dół. Tak przynajmniej nas widzą inni. W końcu grupa The Economist to nie jest bulwarowa prasa "
https://infographics.economist.com/2...ZLwU4bKthohC5k

skoro ten obraz kształtują JAKI, PAWŁOWICZ, MACIEREWICZ, JURGIEL, SZYDŁO. KEMPA, GLIŃSKI czy KACZYŃSKI z ZIOBREM czy MORAWIECKIM
a nie np TOKARCZUK, SAFIAN, KULCZYKowie.
Skoro taki tytan intelektu jak DUDA wrzeszczy, że nie będzie NIKT w OBCYCH JĘZYKACH..... a inny palant z PiSu uczy FRANCUZA jeść widelcem, a kolejny MACIEREWICZ innych ustawia do pionu i uczy demokracji, a Francuz musi na palcach prezydentowi RP na palcach pokazywać, że dwa to nie trzy ..... a Morawiecki dobitnie pokazuje gdzie ma europejską cywilizację traktatową i unijne organy,
to co się dziwić, że docenia RP Economist, Putin. Żydzi z Izraela i nie tylko, a także ..... sąsiedzi.
No i skoro ze studni demokracji na Nowogrodzkiej trwa nieustanny serial pt Codziennie AFERA w wydaniu PiSmana
.
To tak musi być.

No i nie zapominaj, że 70% inteligentów nie miało w dłoni ... książki. Łącznie z ministrem rzuconym na front kultury w randze komisarza.

o takim obrazku jaki namalował ambasador w Tokio nie zapominając.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133651  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Idzie nagonka mam nadzieję że trafią gdzie trzeba.............
https://www.o2.pl/artykul/trojmiasto...HmZdyQ8XORkKC0

To bzdura, że dzięki odstrzałowi zlikwiduje się ASF. Będzie jeszcze więcej, bo to myśliwi są głównym źródłem zakażenia roznosząc krew na butach i oponach do swoich domów i po całym terenie gdzie się przemieszczają, ale za to mają radochę.
Film "POKOT" jest doskonały
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133652  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:33
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Ad ustawa lex Ardanowski.
Opiekowałam w życiu stadem kotów przygarniętym ze śmietnika czy podwórka, gołębiami ze złamanymi skrzydłami, które zrobiły sobie toaletę z biblioteki mamy. Rybkami odłowionymi w czasie czyszczenia jeziorka w Parku Krakowskim, niestety zdechły. Psami Sabą i Barusiem bernardynem. Z miłości do zwierząt wybrałam zawód najlepszy na świecie i przykro mi czytać poniżające posty. Każdy dostanie to na co zasługuje bez wskazywania palcem co mu się za wybitne zasługi należy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133653  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:34
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
To bzdura, że dzięki odstrzałowi zlikwiduje się ASF. Będzie jeszcze więcej, bo to myśliwi są głównym źródłem zakażenia roznosząc krew na butach i oponach do swoich domów i po całym terenie gdzie się przemieszczają, ale za to mają radochę.
Film "POKOT" jest doskonały
Dokładnie tak to myśliwi roznoszą zarazę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133654  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:44
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Patrzcie państwo jaka szybka z wczoraj na dzisiaj, oderwała się od gotowania pierogów? Wybitne odkrycie towarzyskie.
"Stanowisko Julii Przyłębskiej to reakcja na skierowany do TK wniosek marszałek Sejmu, o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a Sądem Najwyższym. Elżbieta Witek, kiedy ogłaszała decyzję o wysłaniu wniosku, stwierdziła, że jeżeli TK zajmie się sprawą, to czwartkowe posiedzenie trzech izb SN ws. KRS zostanie wstrzymane."
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,2...cwZA4hKx0MudYA
PS
Poczekam, nasze dzieci i wnuki także.
Żyjemy jak zawsze w ciekawych czasach i jak zawsze przemoc próbuje wygrać, ale do czasu. Ciekawe czy pamiętają o Rumunii???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133655  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:56
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

A tutaj ksywy, pewnie RODO zakazało jak zwykle , ekspertów skazanych za znęcanie się nad zwierzętami, wybitny koalicjant Kukiz ich zgłosił i co teraz??? Numery spraw sądowych są podane, a więc?????
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133656  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 15:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Dziwne że koleżanka nie wspomina że mamy niższą kulturę niż Niemcy.
Bo u nich jest za zabicie dzika pięciokrotnie wyższa premia
niż u nas i ciągle wzrasta.

Nie wiecie jak Zimbabwe?
Jeśli ma dziki to jaka premia za zabicie?

A tak serio mówiąc to chyba ja jestem najbliżej tego mordu.
Co I rusz mojej okolicy powstają nowe ambony a w nocy słychać strzały. Najpierw skurwiele nęcą a potem w nocy strzelają z noktowizorami.

No ale po co ten wrzask?
Przed jesteśmy w eurokołchozie a Niemcy naciskają na zabijanie dzików. Podobno zaraza do nich przyszła z Polski.


Aha bo coś mi się przypomniało.
Tyle to było rechotu że prezydent Duda nie jedzie do Jerozolimy. Miał nosa jak się okazuje.

Ronald Lauder , szef Światowego Kongresu Żydów właśnie odwołał swoją wizytę w Jerozolimie a potwierdził przyjazd do Polski.

Zatkało kakao pewnikiem ze stuporu prędko nie wyjdzie.

Swoją drogą jaką mamy durną opozycję, prawda?
Tyle jazgotu poszło w gwizdek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133657  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 16:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Myślałam, że to kłamstwo ale nie. Gdzie Rzecznik Praw Dziecka ]

Maju!
Alboś naiwna, albo nie zdajesz sobie sprawy z tego że one są w stanie wywinąć numery o jakich się fizjologom nie śniło.
A ten rzecznik od dzieci to wiesz może z jakiego podogonia wypadł????
Czy chcesz żeby Ci przypomnieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133658  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 16:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Patrzcie państwo jaka szybka z wczoraj na dzisiaj, oderwała się od gotowania pierogów? Wybitne odkrycie towarzyskie.
"Stanowisko Julii Przyłębskiej to reakcja na skierowany do TK wniosek marszałek Sejmu, o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a Sądem Najwyższym. Elżbieta Witek, kiedy ogłaszała decyzję o wysłaniu wniosku, stwierdziła, że jeżeli TK zajmie się sprawą, to czwartkowe posiedzenie trzech izb SN ws. KRS zostanie wstrzymane."
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,2...cwZA4hKx0MudYA
PS
Poczekam, nasze dzieci i wnuki także.
Żyjemy jak zawsze w ciekawych czasach i jak zawsze przemoc próbuje wygrać, ale do czasu. Ciekawe czy pamiętają o Rumunii???

Sugerujesz że należy Tuska postawić pod ścianą?

Ja bym tak nie przesadzała.
Bo ta Rumunia tak ci chodzi po głowie jak Zimbabwe z demokracją.

I jednakowo od czapy wzięte.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133659  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 16:05
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Rumunia będzie, to pewne. Czy Tusk? Mam wątpliwości. Jest lepszy od niego w krzewieniu nienawiści. A jak tam eksperci skazani za znęcanie się nad zwierzętami?
PS
Przepraszam jak za PiSu to już nieważne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133660  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 16:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Ad ustawa lex Ardanowski.
Opiekowałam w życiu stadem kotów przygarniętym ze śmietnika czy podwórka, gołębiami ze złamanymi skrzydłami, które zrobiły sobie toaletę z biblioteki mamy. Rybkami odłowionymi w czasie czyszczenia jeziorka w Parku Krakowskim, niestety zdechły. Psami Sabą i Barusiem bernardynem. Z miłości do zwierząt wybrałam zawód najlepszy na świecie i przykro mi czytać poniżające posty. Każdy dostanie to na co zasługuje bez wskazywania palcem co mu się za wybitne zasługi należy.
Jesteś w pełni sił zdrowia masz czas pisać na forum.
Dlaczego nie przygarniesz jakiegoś biedaka z tego śmietnika?
Są tutaj ludzie na portalu starsi od ciebie co przygarnęli kocine jedną czy drugą.

Śmieszy mnie ta dobroc i powoływanie się na zasługi z młodości.
Gdy ja byłam młodsza ,to za moje pieniądze karmicielki utrzymywały ponad setkę kotów w Śródmieściu Częstochowy.
I mimo że miałam obowiązki w firmie, oraz całą gromade zwierząt w domu i sporą rodziny na miejscu, słuzylam samochodem by wozić te biedy do weterynarzy oraz z fabryki makaronu w Łojkach woziłam całe bagażniki klusek przeróżnych, które one , karmicielki,przyrządzaly z rybą.
Byle chociaż raz dziennie zapełnić te głodne brzuszki.

Teraz jestem słaba i chora ale mam i psy i koty.
Nie wzięłam je bo były piękne, przyszły same po pomoc

więc śmieszą mnie te biadania nad niedolą zwierząt podczas samemu się w domu hoduje najwyżej pchły.

Ps. Nasza adminka opiekuje się takimi biedakami.
Noblesse oblige, warto wziąć przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.