menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10121  
Nieprzeczytane 16-09-2021, 13:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"]Pluto36 , czy ja senior mam wchodzić w buty dyrektora/ordynatora itd...On za coś bierze pieniądze ? nie seniorzy powinni rozwiązywać sprawy systemowe Ochrony Zdrowia , za Resort Zdrowia i za tych co są u władzy .
]

Seniorze Wacławie 46 -y!!
Nikt ci nie każe wchodzić w buty, tylko zastanowić się co może taki ktoś zrobić w obecnej sytuacji.
Bo na samych dole tej układanki są ludzie tacy jak ty, którzy podlegają skutkom tego o czym mówimy.

Chyba, że jak Hołownię leczyć cię będą w rządowej, wojskowej czy prywatnej klinice gdyby co.

Czasy pomysłów Religi i Sośnierza to już historia.
I to odległa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10122  
Nieprzeczytane 17-09-2021, 14:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Halo.Radio Grupa
Jakub Wątły · Administrator


Dziura ozonowa nad biegunem południowym przekroczyła rozmiary Antarktydy
Dziura w ochronnej warstwie ozonowej Ziemi, która pojawia się każdej wiosny na półkuli południowej, w zeszłym tygodniu rosła znacznie szybciej niż zwykle i przekroczyła rozmiar Antarktydy - wynika z danych, opublikowanych przez europejski program Copernicus (Copernicus Atmosphere Monitoring Service - CAMS).
Zdechniemy dusząc się i płonąc, ale do końca, wraz z ostatnim tchnieniem, będziemy twierdzić, że to bzdury i spisek i przestrzegać zgromadzonych nad nami bliskich, żeby w bzdury nie wierzyli.
Tak zawsze kończy prostacki motłoch.
🇪🇺🇵🇱https://www.zrzutka.pl/kubawatly
🔴🔴🔴 WSPOMAGAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO, PÓKI JESZCZE MOŻNA NADAWAĆ!

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...24&oe=614A09DF
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10123  
Nieprzeczytane 17-09-2021, 14:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Jak dominikanin Paweł M. manipulował, bił i gwałcił swoje ofiary pod pozorem pobożności
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...fnQRTehXpoyymA


Jakoś trudno mi zrozumieć , dlaczego ludzie ulegają jakimś dewiantom co robią mnóstwa zła , w imię Boga .

Marcin Staniewski

Jest już wyczekiwany od ponad pół roku raport niezależnej komisji dotyczący sekty prowadzonej w latach 90 przez o. Pawła M w klasztorze dominikanie.pl, Dominikanie Służew,Dominikanie Poznań, Dominikanie Wrocław, Głosy pokrzywdzonych osób i ich wołanie o zwrócenie uwagi na wielką krzywdę, jaką wyrządził im ten człowiek, stały się dzisiaj głośniejsze. Jest mi niezmiernie przykro, że Ci ludzie musieli czekać ponad dwadzieścia lat na to, aby ktoś wreszcie ich wysłuchał i przede wszystkim - im uwierzył. W całym Kościele Katolickim bowiem ręka rękę myje. I wiemy o tym nie od dziś.
Niezależna Komisja Śledcza przedstawiła raport, w którym przeczytamy o tym, że w latach 1996-2000 wspólnota św. Dominika prowadzona przez o. Pawła była oparta na mechanizmie psychomanipulacji. Raport potwierdził zeznania świadków oraz samych pokrzywdzonych, że Paweł M uważał się za wysłannika Boga, który poprzez radykalne środki takie jak między innymi gwałty, gorliwe modlitwy, mówiąc kolokwialnie, prał ludziom po prostu mózgi. To wszystko jednak było otoczone bańką mydlaną w postaci wielkiej miłości, serdeczności, przyjaźni. Pokrzywdzeni przyznają, że naprawdę wierzyli w słuszność takiego postępowania.
Ojciec Maciej Zięba, do którego już w tamtych latach wpływały skargi ze strony rodzin pokrzywdzonych, a także niepokojące sygnały, nie zrobił tak naprawdę nic, aby zaprzestać tej nieludzkiej działalności. „Ojciec Maciej Zięba był zobowiązany przeprowadzić postępowanie kanoniczne i uruchomić proces, a także zaopiekować się pokrzywdzonymi, tutaj widzimy jego zaniedbania, bo do tego nie doszło” - skomentował Michał Królikowski, prawnik, który także zajmował się raportem.
Prowincjał polskich dominikanów Paweł Kozacki udał bardzo zdruzgotanego i zdziwionego. Przyznał, że ten raport pokazał źle sprawowaną kontrolę nad całą strukturą funkcjonowania dominikanów i obiecał pomoc pokrzywdzonym. Czy aby na pewno jednak jego zdziwienie jest słuszne? Otóż nie. Niejednokrotnie mówiłem o tym i będę cały czas to powtarzał, że Paweł Kozacki wiedział od samego początku o sekciarskiej wspólnocie prowadzonej przez o. Pawła M. I teraz zapewne odetchnął z ulgą, kiedy to największym winowajcą okazał się nieżyjący już od roku dominikanin Maciej Zięba. Paweł Kozacki to człowiek pełen hipokryzji, jest nieszczery, cwany jak lis, który czuje się bezkarny. Mam nadzieję, że już w niedługim czasie i jego dopadnie sprawiedliwość.
#wyborcza #wydarzenia #lewcia


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 17-09-2021 o 14:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10124  
Nieprzeczytane 17-09-2021, 14:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Piosenka Francuska - Chanson Française
https://www.facebook.com/france4tv/v...05642243285925


Trochę taneczne ❤️😀
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10125  
Nieprzeczytane 19-09-2021, 12:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Kłótnie polskie, czyli długie języki, krótkie rozumy
https://www.youtube.com/watch?v=Rt8ZnqoNy3w


Różnica między dyskusją a kłótnią jest zasadnicza, choć w Polsce, nie wiedzieć czemu, używa się tych określeń wymiennie. Dziś kłócimy się o wywiad Kolendy Zalewskiej z Radosławem Sikorskim, wczoraj o prawa osób LGBT i Polexit. Kłótnie nas zabijają, ale budzą emocje, przez które nie dostrzegamy, że pędzimy w przepaść. Ani Platforma, ani Tusk ani żaden święty nie uratuje nas, jeśli nie odzyskamy rozumu.

Warte zastanowienia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10126  
Nieprzeczytane 19-09-2021, 13:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Politycy PiS do Unii Europejskiej: co nam możecie zrobić. Nic. Najwyżej trochę pieniędzy dodrukujemy
https://www.youtube.com/watch?v=-niXCuknHLI


Czyż tak !
Jan Olbrycht w rozmowie z Markiem Czyżem: w PiSie jest tatki nurt, który nie ma problemu z tym, że Unia Europejska nie wypłaci Polsce pieniędzy. To arogancja i zachowanie w stylu: co nam zrobicie? Dodrukujemy.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10127  
Nieprzeczytane 19-09-2021, 14:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Powiedz mi Wacławie, za co taki hejt na Lewicę i Czarzastego
przez elektorat PO?
Coś się wydarzyło do południa, ale nie wiem co
i nie wiem gdzie szukać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10128  
Nieprzeczytane 20-09-2021, 08:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

- Przypominam kolegom z Platformy salę kolumnową, gdzie PiS nie wpuścił opozycji i przegłosował różne rzeczy. Przypominam o reasumpcji głosowania i przypominam o waszej obłudzie - tak o propozycji Donalda Tuska, by zmienić konstytucję mówił w "Graffiti" Włodzimierz Czarzasty. Próbę nawiązania rozmów PO z PiS-em określił jako "dawanie małpie brzytwy".

- Rozumiem, że stawia pan pytanie na temat tego co robi Platforma? Pierwszą rzecz, którą robi, to rozumiem, że tak samo jak Grzegorz Schetyna, czyli wraca na swoje miejsce i rzuca chadecką kotwicę. Nie oceniam tego źle - każda partia ma swój program. Rozumiem, że najważniejszą rzeczą jest prawicowa strona dla PO. Dlatego pokazują przywiązanie do religii, związane z obroną religii - proszę bardzo. My mamy inny program - mówił wicemarszałek Sejmu.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...j-od-godz-740/


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...j-od-godz-740/

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 20-09-2021 o 08:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10129  
Nieprzeczytane 20-09-2021, 08:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE 19.09.21
https://www.facebook.com/Sekielski/v...82531098461495



Z PiS-em się nie rozmawia twierdzą politycy PO? Czy to prawda ???
BRACIA SEKIELSCY W AKCJI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10130  
Nieprzeczytane 20-09-2021, 15:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Internet Seniorzy dla POLSKA 2050
Marek Markiewicz ·

Witam. Wyszło dość długo, ale kto ma ochotę ,to zapraszam do przeczytania. Gości nam przez ostatnie dwa tygodnie ostatnio z żoną nie brakowało, rodziny i również i znajomych oraz przyjaciół. No cóż, poza wspomnieniami i różnymi rozmowami o aktualnych sprawach ,radościach i smutkach, miałem też ciekawa swoista okazje przyjrzeć się naprawdę różnemu przekrojowi społecznemu i ich poglądach na tematy dotyczących obecnej sytuacji w naszym kraju i ich upodobań politycznych. Miałem doprawdy niewiele czasu na moje pisanie postów. Jednymi z naszych gości, byli starsi ludzie ,których znamy już z żoną i obcujemy często z nimi od przeszło dwudziestu lat. No cóż ,napisze szczerze, miałem okazje kolejny raz przetestować swoja cierpliwość i pokorę,oraz tolerancje po prostu,bo to osoby, które dość skrajnie popierają PiS. Na ich przykładzie zobaczyłem, jaka jest siła manipulacji i propagandy i braku samodzielnego myślenia odnośnie sytuacji w kraju. Stwierdziłem, że nie warto ich już uświadamiać,bo proces ich indoktrynacji zaszedł już za daleko. Nie chcąc niszczyć naszej pozapolitycznej długiej przyjaźni, jak to się mówi, odpuściłem. To schorowane osoby, żyjące prawie w biedzie, z trudem przeżywające z miesiąca na miesiąc,emeryci,kompletnie niewidzące żadnych nielogicznych i logicznych powiązań z tym jak żyją i dlaczego,w zestawieniu z tym czym słuchają wyłącznie, na co dzień w telewizji publicznej i chodząc często do kościoła. Wiecie co, nie byłem na nich zły, byłem zły w duchu kolejny raz na Pis, za to co zrobiła z tych ludzi,przez te wszystkie lata, za te całe pranie mózgu ,którym ich poddano,choc są tego kompletnie nieświadomi. Na szczęście reszta gości była świadoma naszej sytuacji w kraju i tego, z czego ona wynika,co mnie z kolej pocieszyło. Tym się chciałem z wami podzielić. Naprawdę trzeba działać,aby tak nieświadomych ludzi było jak najmniej. Pozdrawiam.🙂💚
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10131  
Nieprzeczytane 20-09-2021, 19:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wacławie, wyjdź z tej bańki propagandowej.

Cytat:
To schorowane osoby, żyjące prawie w biedzie, z trudem przeżywające z miesiąca na miesiąc,



Jak do tego pasuję ja, co w życiu miałam masę kłopotów i to takich,
że niejeden by osiwiał jednocześnie łysiejąc,
ale NIGDY finansowych.
Jak do tego ma się prezes Cisowianki, Fakro, Bodzio wielu z mojego regionu,
których tu nie będę wymieniać?

Ta narracja ma niektórym dość tępym opozycjonistom dać namiastkę ''lepszości'',
natomiast ja stwierdzam, że wyznawcy KO w moim otoczeniu,
to niestety osobniki nierzadko niezłe,
ale z tych co prochu nie wymyślą.

Różnie to bywa, nie warto generalizować ani nikogo poniżać.
Szkoda, że nie dojrzeliśmy do tego, by wybory polityczne były prywatną sprawą każdego człowieka,
tak jak stan jego konta.

Co do tych emerytów, są zdjęcia z protestów.
Sporo bidy tam widzę a to jasny sort przecież.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10132  
Nieprzeczytane 21-09-2021, 10:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lilu na tym forum przedstawiam różne punkty widzenia , na sprawy poruszane w przestrzeni internetowej , cytując wypowiedzi czy posty .Staram się umieszczać posty podpisane z imienia i nazwiska , dodając forum z którego wpis skopiowałem.

Czy forum Teraz Polska nie jest propagandowe ? Czy osoby tam piszące nie mają sprecyzowanych poglądów politycznych związanych z partiami będącymi w parlamencie ? Widać wyraźny podział sceny politycznej PO-PiS .

Cieszę się że nie miałaś nigdy w życiu kłopotów finansowych , piszesz o prezesach firm z twojego regionu , że je też nie mieli. Jest nas prawie ok. 38 milionów . Prawdopodobnie też ich nie miał Kaczyński decydujący wybudować biurowiec za 2 miliardy złotych .O nim zapomniałaś , by dać dobry przykład seniorom co mogli osiągnąć , gdyby byli zaradni i chciało im się pracować tak ciężko jak Prezesowi Kaczyńskiemu .

Nie wiem czy wyraźnie poziom biedy się zmniejszył w kraju za rządów PiS ? dzięki 500+ i programy socjalne możemy już zlikwidować. ???
Co do protestów pokazywanych w TV , to po ilości uczestników widzę że brakuje polakom więzi społecznych takich jakie widzimy w społeczeństwach Niemiec,Francji czy Hiszpanii. Jesteśmy bezkształtną masą sterowaną przez sondaże , manipulowaną , dającą sobie wiele spraw wmówić . Słuchamy polityków znających się na wszystkim , zamiast merytorycznych dyskusji ekspertów z rożnych stron sceny politycznej .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10133  
Nieprzeczytane 21-09-2021, 10:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

17.9.21 pttk czyli podsumowanie tygodnia tomasza kopyry LIVE
https://www.youtube.com/watch?v=hOTW3Hv0xZ0



Tomasz Kopyra
21,6 tys. subskrybentów
10 224 wyświetlenia
Nadawane na żywo 17 wrz 2021

Internet stał się miejscem gdzie możemy posłuchać niezależnych komentatorów by wyrobić sobie własne zdanie .


Jarosław Gowin MASAKRUJE Polski Ład: SOCJALISTYCZNE OSZUSTWO!
https://www.youtube.com/watch?v=EHOzVz3gx08




Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-09-2021 o 11:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10134  
Nieprzeczytane 21-09-2021, 15:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Minimum egzystencji to miara ubóstwa opracowana przy pierwszych szerszych badaniach
nad ubóstwem w Polsce.
Kategoria ta wyznacza niski, „alarmowy” poziom zaspokajania potrzeb,
poniżej którego występuje biologiczne zagrożenie życia oraz rozwoju psychofizycznego człowieka.1
W niniejszej informacji przedstawiamy szacunki wartości minimum egzystencji w 2020 r. na
podstawie danych średniorocznych udostępnionych przez GUS. https://www.ipiss.com.pl/?zaklady=minimum-egzystencji-2
Tabela 1. Wartość minimum egzystencji w 2020 r., w zł
Gospodarstwo emeryckie 1 osobowe 609,65 na osobę
Gospodarstwo emeryckie 2 osobowe 1 036,86 na osobę 518, 43
Co obejmuje koszyk :Żywność , Mieszkanie w tym użytkowanie - energia wyposażenie ,Edukacja , Odzież i obuwie, Leki , Higiena ,Pozostałe


Minimum socjalne jest modelem kosztów utrzymania gospodarstw domowych
zagrożonych tzw. sferą niedostatku.
Zakres i poziom zaspokajanych potrzeb w minimum
socjalnym winny zapewniać takie warunki, aby osobie na każdym etapie jej rozwoju umożliwić
reprodukcję sił życiowych, posiadanie i wychowanie potomstwa oraz utrzymanie więzi
społecznych https://www.ipiss.com.pl/?zaklady=minimum-socjalne

Gospodarstwo emeryckie 1 osobowe
żywność 306,20 Mieszkanie 442,59 w tym /użytkowanie i energia 375,46 wyposażenie 67,13/ Edukacja 0 Kultura i rekreacja 125,24 Odzież i obuwie 43,76 Ochrona zdrowia 88,17 Higiena osobista 32,59 Transport i łączność 115,59 Pozostałe 92,33 razem 1246,69 Na osobę 1 246, 69

Od 1 marca 2021 roku najniższa emerytura została podwyższona z kwoty 1200 zł do 1250,88 zł. Jednak z podwyżki mogły skorzystać tylko osoby, które posiadały wymagany staż ubezpieczeniowy.


Emerytów mniej interesuje kwota brutto emerytury, a bardziej to, ile otrzymają do ręki czyli kwota netto. Dla przykładu, najniższa emerytura od 1 marca 2021 r. wynosi 1250,88 zł brutto. Netto będzie to 1066,24 zł.22 lip 2021

Nie zapominajmy że kwota wolna od podatku 525,12 i obowiązuje wszystkich nawet tych co dochody to minimum egzystencji 609,65 . Czy to nie absurd??????!!!!!! A czy absurdem nie jest opodatkowanie emerytur otrzymujących emeryturę/rentę poniżej minimum socjalnego Na osobę 1 246, 69.??????? !!!!


Jak sami widzicie najniższa emerytura jest poniżej minimum socjalnego

Najniższa emerytura Netto 1 066,24 ???????
Minimum socjalne 1 246,69 na osobę. ???????????

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-09-2021 o 15:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10135  
Nieprzeczytane 21-09-2021, 16:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu na tym forum przedstawiam różne punkty widzenia , na sprawy poruszane w przestrzeni internetowej , cytując wypowiedzi czy posty .Staram się umieszczać posty podpisane z imienia i nazwiska , dodając forum z którego wpis skopiowałem.

Czy forum Teraz Polska nie jest propagandowe ? Czy osoby tam piszące nie mają sprecyzowanych poglądów politycznych związanych z partiami będącymi w parlamencie ? Widać wyraźny podział sceny politycznej PO-PiS .

Cieszę się że nie miałaś nigdy w życiu kłopotów finansowych , piszesz o prezesach firm z twojego regionu , że je też nie mieli. Jest nas prawie ok. 38 milionów . Prawdopodobnie też ich nie miał Kaczyński decydujący wybudować biurowiec za 2 miliardy złotych .O nim zapomniałaś , by dać dobry przykład seniorom co mogli osiągnąć , gdyby byli zaradni i chciało im się pracować tak ciężko jak Prezesowi Kaczyńskiemu .

Nie wiem czy wyraźnie poziom biedy się zmniejszył w kraju za rządów PiS ? dzięki 500+ i programy socjalne możemy już zlikwidować. ???
Co do protestów pokazywanych w TV , to po ilości uczestników widzę że brakuje polakom więzi społecznych takich jakie widzimy w społeczeństwach Niemiec,Francji czy Hiszpanii. Jesteśmy bezkształtną masą sterowaną przez sondaże , manipulowaną , dającą sobie wiele spraw wmówić . Słuchamy polityków znających się na wszystkim , zamiast merytorycznych dyskusji ekspertów z rożnych stron sceny politycznej .


Nieporozumienie.
Pisałam to w kontekście przedstawiania bidy z nędzą,
jakoby tylko ona głosowała na PiS.
Błąd!
Znam takich ziejących nienawiścią do tej partii i jednocześnie wyglądających jak zbawienia listonosza z 13- tką
i znam bogatych wyborców. Bardzo bogatych.

Pisałam w kontekście NIE MOŻNA GENERALIZOWAĆ.
Polaryzacja nie idzie ścieżką finansową i tyle.
Wystarczy zobaczyć jak podzielony jest KK,
a tam warunki finansowe są podobne.
Jest Nycz i jest Jędraszewski, jako przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10136  
Nieprzeczytane 21-09-2021, 22:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Lilu Marek Markiewicz pisał o grupie społecznej o najniższych dochodach popierających PiS dla których 13 14 emerytura ma duże znaczenie.Ludzie o najniższych dochodach przecież istnieją w Polsce. Elektorat PiS to nie tylko ludzie o najniższych dochodach o wyższych też np: Obajtek ,Morawiecki itd.......... Wystarczy przeanalizować składy Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa czy menagerów w Zarządach Spółek .To nie jest tajemnica wszyscy o tym wiedzą.

Struktura wysokości świadczeń wypłacanych przez ZUS po waloryzacji w marcu 2021 roku
co tam czytamy :wysokość emerytur a płeć
Analizując liczbę osób pobierających emerytury według płci zauważamy, że w populacji
kobiet 36,9% z nich pobiera świadczenia w wysokości do 1 800,00 zł, w przedziale wysokości
1 800,01 – 2 000,00 zł odsetek ten wynosi 12,7%, w kolejnych dwóch przedziałach
od 2 000,01 zł do 2 200,00 zł i od 2 200,01 do 2 400,00 zł maleje odpowiednio do 11,3%
i do 8,8%. Emeryturę w wysokości powyżej 2,4 tys. zł pobiera 30,3% populacji kobiet.
W porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku liczba kobiet pobierających emerytury
w wysokości powyżej 5,0 tys. zł wzrosła o 22,1 tys., tj. ponad półtora raza. Emeryturę
w przedziale od 5 000,00 zł do 6 500,00 zł pobierało 1,4% populacji (tj. 51,9 tys. kobiet).
Emerytury w wysokości powyżej 6,5 tys. zł pobierało 0,3% (tj. 11,9 tys.) populacji kobiet
pobierających emeryturę.
W rozkładzie struktury w populacji mężczyzn tendencja jest odwrócona. To w przedziałach
do 2,4 tys. zł liczba mężczyzn pobierających emerytury jest relatywnie niższa, w przedziale
wysokości pomiędzy 2 400,01 zł a 2 600,00 zł odsetek pobierających jest najwyższy – 8,0%
populacji mężczyzn. Emeryturę w wysokości powyżej 2,6 tys. zł pobiera 64,1% populacji
mężczyzn.
Odsetek mężczyzn pobierających emerytury w wysokości powyżej 5,0 tys. zł stanowi 11,0%
tej populacji, natomiast odsetek kobiet wynosi tylko 1,7%. W porównaniu z analogicznym
okresem roku poprzedniego populacja mężczyzn pobierających emeryturę w tej wysokości wzrosła o 65,3 tys., co stanowi prawie 3 krotnie większy wzrost niż w populacji kobiet.
Mężczyźni pobierający emeryturę w wysokości w przedziale od 5 000,01 do 6 500,00 zł
stanowili 7,7%, zaś pobierający emeryturę w wysokości powyżej 6,5 tys. zł – 3,3% (tj. 78,9 tys. mężczyzn emerytów).

Tak to wszystko wygląda od " kuchni strony " i ten pobierający emeryturę pow 6,5 tys zł nie zieje nienawiścią do partii PiS on oczekuje mądrych zarządzających krajem by otrzymywać do końca życia wypracowaną przez niego emeryturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10137  
Nieprzeczytane 22-09-2021, 08:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

LET'S TALK! - Prof. ADAM LESZCZYŃSKI – historyk, socjolog, dziennikarz
https://www.youtube.com/watch?v=yvyBl69iipc



LET'S TALK! - Prof. ADAM LESZCZYŃSKI – historyk, socjolog, dziennikarz i publicysta, profesor nadzwyczajny w Instytucie Studiów Politycznych PAN i w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, członek zespołu „Krytyki Politycznej” oraz współzałożyciel OKO.press.


🇪🇺🇵🇱https://www.zrzutka.pl/kubawatly
🔴🔴🔴 WSPOMAGAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO, PÓKI JESZCZE MOŻNA NADAWAĆ!


Logika wojenna ,trzeba słuchać iść w jednym szeregu nie krytykować , tak to na razie wygląda w realu i na forach internetowych. Przeciwnikowi przypisuje się negatywne intencje a nie zawsze tak jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10138  
Nieprzeczytane 24-09-2021, 09:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Szymon Hołownia transmituje na żywo.
https://www.facebook.com/szymonholow...07500324145009


Trzeba dokonać zmiany . Chcecie dalej uczestniczyć w wojnie Jarka - Donkiem ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10139  
Nieprzeczytane 24-09-2021, 11:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Chamstwo. Kacper Pobłocki. Audiobook PL
https://www.youtube.com/watch?v=wo7kOpX8NTE


"Chamstwo" jest gruntownym, rewelatorskim studium pańszczyźnianego świata. Proponuje inną opowieść o naszych narodowych mitologiach, o polskich "przeklętych problemach", gdyż oddaje głos tym, których nazywano Wielkimi Niemowami, bo mieli uszy wyłącznie Ťku słuchaniuť – pańszczyźnianym chłopom. Kacper Pobłocki wywołuje klisze, często drastyczne, które przez stulecia pozostawały w ciemni oficjalnej historii. "Chamstwo" jest dziełem otwierającym nowy dyskurs o "pańskości" i "chłopskości", o społecznych rodowodach i tożsamości kulturowej Polaków oraz o tym, komu wciąż "słoma wyłazi z butów" – prof. Roch Sulima
O książce "Chamstwo", Kacper Pobłocki: „Hasłem naszym mizeria, okryciem nędza, napojem łzy”. Myśląc o historii niewolnictwa, niejednokrotnie nie pamiętamy o historii polskich chłopów i chłopek. Ale jak inaczej nazwać ich darmową pracę pod ciągłą groźbą kary cielesnej?

Jedynie dzięki dokładnemu przyjrzeniu się tej przemilczanej historii możemy zrozumieć istotę strategii przetrwania w systemie pańszczyzny. Dopiero wtedy możemy również dostrzec nić łączącą niewolniczą pracę na polskim dworze z służebną formą naszych współczesnych form zatrudnienia. Bo to nie rewolucja przemysłowa, tylko folwarczny przemysł okrucieństwa stanowił prolog do współczesności.

Antropolog Kacper Pobłocki w błyskotliwym i erudycyjnym „Chamstwie” rzuca nowe światło na zmitologizowaną opowieść o czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Nie boi się stawiać trudnych pytań dotyczących chłopskiego niewolnictwa, obrazowo ukazuje krwawą przemoc panów i odważnie kreśli historię polskiego patriarchatu, dowodząc, że w tym splocie klasowych podziałów, okrucieństwa i wyzysku zaklęta jest nasza Ťojczyzna pańszczyznať.

„Wartością dodaną ŤChamstwať jest skupienie się na doświadczeniu ciała, na tym, jak przemoc się w nim odkłada i jakie czyni spustoszenia w psychice. Bo choć panowie lubili mówić, że posiadają dusze, to o ciała przecież chodziło: męskie, które można było zmuszać do pracy, i kobiece, których oprócz tego można było jeszcze używać dla pańskiej przyjemności” - Katarzyna Wężyk.
Czyta Wojciech Chorąży (lektor)

Mitologia krążąca wśród nas , o szlachcie z I RP która wciąż krąży wśród nas nie ma potwierdzenia w faktach. Polskie niewolnictwo /pańszczyzna/ skrywana przez elity i kościół który korzystał z dziesięciny . Nigdy nas nie było stać do rozliczenia się z historią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10140  
Nieprzeczytane 25-09-2021, 09:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Jeszcze raz powrócę do spraw emerytur o których pisałem # 10134 #10136 w świetle ochłapów rzucanych nam na stoły przez Prawo i Sprawiedliwość w postaci 13 emerytury , dodatkowo manipulując nami .
Lila ma rację pisząc : "Znam takich ziejących nienawiścią do tej partii i jednocześnie wyglądających jak zbawienia listonosza z 13- tką " , zapomniała dodać ile wynoszą obecnie emerytury tych co na nie przechodzą po ciężkiej pracy w administracji rządowej.Kiedy mielibyście otrzymać 5000 czy 25 tysięcy złotych , oczekiwalibyście na listonosza a potem wykupili wycieczkę. .

Wycieczka :San Francisco - Miasto nad Zatoką • symbole San Francisco – Golden Gate i Alcatraz • wybrzeże Pacyfiku • Los Angeles i Hollywood • Dolina Śmierci • Kalifornijska Brama do Meksyku – San Diego • majestatyczny Grand Canyon • Miasto Grzechu Las Vegas - najsłynniejsze kasyna świata • przelot bezpośredni PLL LOT! Cena ok. 11 000 od osoby.

Podniesienie kwoty wolnej od podatku automatycznie zwiększy dochody co miesiąc tych co mają emerytury nie za wysokie. Nie muszą oczekiwać na wypłatę tego co im zabrał wcześniej rząd w postaci podatku od dochodu .Opodatkowane są jeszcze raz dochody odkładane w ZUS-ie , obecnie wypłacane w postaci emerytury.

Dla czego tworzy się po latach "stary portfel" i rosną dysproporcje w otrzymywanych dochodach emerytów ? Wywalczono rewaloryzację emerytur o stopę inflacji , ta zwyżka emerytur wykonywana jest automatycznie .To jest dobre rozwiązanie bo emeryci nie są winni powstawania inflacji. To rząd ją kreuje , jest to podatek pobierany od wszystkich bez względu na dochody.Ale płace w gospodarce uspołecznionej rosną wyżej od stopy inflacji a tu rewaloryzacji nie ma i powstają dysproporcje pomiędzy emeryturami obliczanymi 10 lat temu a obecnie.Stawka za godzinę pracy 20 lat temu była inna jak obecnie i stąd mamy stary nowy portfel.
To czeka na rozwiązanie systemowe nie związane z żadnymi opcjami partyjnymi . Tak jak rewaloryzacja o stopę inflacji , ona emerytowi się należy bez względu kto rządzi.


Jak się chce rządzić to należy rozwiązywać problemy ludzi a nie serwować nam "pierdolety" byśmy sobie skakali do oczu.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 25-09-2021 o 09:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 20:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 15:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 01:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 14:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.