menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5041  
Nieprzeczytane 04-04-2018, 01:09
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Danusiu dzięki za info , już to robiłam ale myślałam , że ktoś tam był i wyrazi opinię na temat tego ośrodka .
Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5042  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 01:16
caryca1 caryca1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Poznań
Posty: 94
Domyślnie sanatorium z NFZ

W sanatorium byłam dopiero raz, dwa lata temu. Teraz czekam już 18 miesięcy i miałam dostać skierowanie w ciągu 20 miesięcy. Wypadałoby w czerwcu, a dziś dowiedziałam się, że okres oczekiwania wydłużono do 22 miesięcy. Pewnie więc pojadę dopiero w sierpniu.
Na prywatne wyjazdy do sanatorium mnie nie stać. A przynajmniej na razie, bo spłacam kolosalną pożyczkę zaciągniętą na leczenie męża. Niestety, mąż zmarł, a kredyt został. 1/3 renty idzie co miesiąc do banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5043  
Nieprzeczytane 03-06-2018, 19:56
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Nie Ma Juz Wiadomosci

DZIEN DOBRY, CO TAK TU CICHO NIKT JUZ NIE OTRZYMUJE SANATORIUM.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5044  
Nieprzeczytane 03-06-2018, 22:09
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Witam Cię Niobos
Ja czekam cierpliwie na przyznanie sanatorium, mam obecnie numer 17950, więc myślę, że będzie to na przełomie 2018/2019, dlatego siedzę cicho. Pogoda piękna, to siedzę sobie spokojnie wśród kwiatów na działce.
Pozdrawiam
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5045  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 17:24
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

POgoda sliczna to fakt a dzialka umila spedzenie czasu.My tez czekamy z numerem 12157 na dzis .Jutro mija nam 18 miesiecy to pewnie skierowania pojda do weryfikacji a kiedy przydział to nie wiadomo.numerki słabiutko schodza pewnie nas jesien zastanie albo zima zobaczymy .Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5046  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 19:36
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Byłem ostatnio w Ustce. Wstawiam wam zdjęcie wykonane tam pod koniec czerwca budynku, który jeszcze w ubiegłym roku funkcjonował jako sanatorium. Po małym remoncie już nie jest to sanatorium. Teraz jest to hotel - ośrodek wczasowy. W taki oto piękny sposób pozbywamy się wielu ośrodków sanatoryjnych. I dziwimy się, że na skierowanie sanatoryjne musimy czekać całe 2 lata? Czy zamiana sanatoriów na prywatne hotele to "dobra zmiana?"

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5047  
Nieprzeczytane 01-07-2018, 20:40
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Witaj Ryszardzie , miło Cię widzieć

Cytat:
Napisał Ryszard
I dziwimy się, że na skierowanie sanatoryjne musimy czekać całe 2 lata? Czy zamiana sanatoriów na prywatne hotele to "dobra zmiana?"

Już nas chyba nic nie zdziwi Ryszardzie

Liczy się kasa i komercja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5048  
Nieprzeczytane 11-07-2018, 19:02
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Masz racje ja załważyłam ze sanatoria zostay sprzedane i powstaly hotele z bazą zabiegowa czyli komercja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5049  
Nieprzeczytane 21-07-2018, 16:49
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

Można znaleźć alternatywę na przykład tego typu turnusy http://domyzdrowienia.org.pl/turnusy/ . Bardzo ciekawa opcja. Ktoś może korzystał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5050  
Nieprzeczytane 21-07-2018, 22:24
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał lay
Można znaleźć alternatywę na przykład tego typu turnusy http://domyzdrowienia.org.pl/turnusy/ . Bardzo ciekawa opcja. Ktoś może korzystał?
Sorki..... a gdzie jest cennik tego uzdrawiającego pobytu ?!
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5051  
Nieprzeczytane 28-07-2018, 01:55
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie Dobry wieczór

Dostałam skierowanie do sanatorium
Nowe Łazienki Mineralne w Krynicy Zdroju
będę wdzięczna za informację o tym sanatorium
Barbara
__________________
Barbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5052  
Nieprzeczytane 28-07-2018, 12:43
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Masz racje ja załważyłam ze sanatoria zostay sprzedane i powstaly hotele z bazą zabiegowa czyli komercja.

Warunki w prywatyzowanych sanatoriach
są o wiele lepsze ,pokoje po remontach ,
wyżywienie też dobre .Część miejsc jest
zakontraktowana przez NFZ lub ZUS
a resztę miejsc jest sprzedawana komercyjnie .
Jak jest dobry menadżer to wszystko działa
sprawnie , ja osobiście wolę jechać do takiego
sprywatyzowanego obiektu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5053  
Nieprzeczytane 28-07-2018, 12:50
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.Sz
Dostałam skierowanie do sanatorium
Nowe Łazienki Mineralne w Krynicy Zdroju
będę wdzięczna za informację o tym sanatorium
Barbara


Nie znam tego sanatorium bo nigdy nie byłam
w Krynicy Zdrój ale podaję Ci Basiu link ,
tam znajdziesz interesujące Cię wiadomości.

http://www.e-kurort.pl/Prezentacje/s..._mineralne.htm

Może jeszcze się ktoś odezwie kto był tam na
turnusie . Pozdrawiam i życzę zdrówka ,
zadowolenia z turnusu oraz miłego pobytu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5054  
Nieprzeczytane 08-09-2018, 22:58
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Chciaabym zapytac sie zjakie roku i miesiaca przydzielaja sanatorium w Łodzi moze ktos sie wie,i przy jakim numerku dostaje sie.Dziękuje za odpowiedz .Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5055  
Nieprzeczytane 13-09-2018, 11:59
adamek88 adamek88 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 4
Domyślnie

Dawno już nie byłam ale znowu przysługuje mi turnus z NFZetu. Nie mogę się doczekać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5056  
Nieprzeczytane 14-09-2018, 17:47
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Chciaabym zapytac sie zjakie roku i miesiaca przydzielaja sanatorium w Łodzi moze ktos sie wie,i przy jakim numerku dostaje sie.Dziękuje za odpowiedz .Pozdrawiam.

Mnie też to interesuje. Próbowałem się dodzwonić ale nic z tego nie wyszło. W poniedziałek pojadę do NFZ. Gdy się czegoś dowiem, to dam znać.

Dziś podaję adres NFZ w Łodzi i wykaz uzdrowisk z ich profilami leczeń:

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ
90-032 Łódź, ul. Kopcińskiego 58
Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego - tel. 42 275-41-50
www.nfz-lodz.pl



Busko - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza, dermatologia, ginekologia

Ciechocinek - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, diabetologia, otyłość, endokrynologia, osteoporoza, ginekologia

Cieplice Śląskie - Zdrój
(Jelenia Góra) - ortopedia, neurologia, reumatologia, osteoporoza, nefrologia, urologia, okulistyka

Dąbki - laryngologia, pulmonologia, reumatologia, dermatologia, narząd ruchu, otyłość, cukrzyca

Duszniki - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, pulmonologia, gastroenterologia, osteoporoza, ginekologia

Goczałkowice - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, angiologia, laryngologia, diabetologia, osteoporoza, ginekologia

Gołdap - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, otyłość, osteoporoza

Horyniec - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, ginekologia, dermatologia

Inowrocław - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza

Iwonicz - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, laryngologia, pulmonologia, gastroenterologia, otyłość, osteoporoza, dermatologia, ginekologia, nefrologia, urologia

Kamień Pomorski - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, laryngologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza

Kołobrzeg - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, pulmonologia, diabetologia, otyłość, endokrynologia, osteoporoza

Krynica - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza, ginekologia, nefrologia, urologia, hematologia


Kudowa - Zdrój
- ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość, endokrynologia

Lądek - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, endokrynologia, osteoporoza, dermatologia

Muszyna - ortopedia, neurologia, reumatologia, laryngologia, pulmonologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość, nefrologia, urologia

Nałęczów - kardiologia

Piwniczna - Zdrój - reumatologia, laryngologia, pulmonologia, gastroenterologia

Polanica - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość

Polańczyk - ortopedia, neurologia, reumatologia, laryngologia, pulmonologia, diabetologia, otyłość, endokrynologia, osteoporoza

Przerzeczyn - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, osteoporoza, dermatologia

Rabka - Zdrój - ortopedia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, diabetologia, otyłość, dermatologia

Rymanów - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, osteoporoza

Solec - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, osteoporoza, dermatologia

Sopot - ortopedia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, otyłość, osteoporoza

Swoszowice (Kraków) - ortopedia, neurologia, reumatologia, osteoporoza, dermatologia

Szczawnica - ortopedia, neurologia, reumatologia, laryngologia, pulmonologia

Szczawno - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza, nefrologia

Świeradów - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, osteoporoza

Świnoujście - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, laryngologia, pulmonologia, otyłość, endokrynologia, dermatologia

Ustka - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, diabetologia, otyłość, endokrynologia, osteoporoza

Ustroń - ortopedia, neurologia, reumatologia, kardiologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, osteoporoza

Wieniec - Zdrój - ortopedia, reumatologia, kardiologia

Wysowa - Zdrój - ortopedia, neurologia, reumatologia, angiologia, laryngologia, pulmonologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza, nefrologia, urologia

Żegiestów - ortopedia, reumatologia, laryngologia, pulmonologia, gastroenterologia, diabetologia, otyłość, osteoporoza, nefrologia, urologia
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5057  
Nieprzeczytane 16-09-2018, 20:21
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Dziekuje Ryszardzie ja tez dzwonie i nie odbieraja.Jak cos sie do wiesz to juz z góry dziekuje ja mam na dzis 2072 numer pewnie bedzie to grudzien.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5058  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 13:32
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Niestety, nic się nie dowiedziałem. W NFZ nic nie jest proste. Pani z informacji powiedziała, że aktualne numerki do przydziału różnią się w zależności od profilu leczenia i mogą różnić się nawet o 3 miesiące. Ponieważ nie dotyczyło to mojej osoby, więc ona nic więcej powiedzieć nie mogła. (chyba działa ROAD)
Ja osobiście doświadczyłem tego, że w jednym roku dostałem przydział mając numer 2350, natomiast w innym roku otrzymałem przydział przy numerze 75. Nic Ci więc nie pozostaje, tylko czekać. Wg. mnie powinnaś dostać przydział gdzieś około miesiąca. Zobaczymy...
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5059  
Nieprzeczytane 20-09-2018, 17:26
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Dziekuje Ryszardzie to musze uzbroic sie w cierpliwosc moze pod koniec miesiaca cos sie pokaze co dzien schodzi po 50 numerkow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5060  
Nieprzeczytane 22-09-2018, 09:32
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Niobos
Aktualnie mam numer 7852, czyli o około 5000 dalej od Twojego. Jak dostaniesz już skierowanie, to pochwal się nim, a wtedy będę mógł w przybliżeniu obliczyć kiedy nadejdzie moja kolej. To jest taka mała prośba.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.