menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3141  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 08:31
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Po 17 miesiącach doczekałem się i od 10.01 do 31.01 będę w sanatorium Abaton w Krynicy Zdroju. Wg netu sanatorium byle jakie ale przy głównym deptaku
A może ktoś z forumowiczów już tam był i trochę mnie pocieszy, że głodu nie umrę a i gdzieś w kącie papierocha wypalę
Teraz chyba tylko powinienem odmawiać zdrowaśki żeby mieć przyzwoitego współspacza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3142  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 16:58
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

W piątek dodzwoniłam się do NFZ w Bydgoszczy i dowiedziałam się,że od 16 lipca liczy mi się czas oczekiwania na sanatorium,a a na pismo potwierdzające mam spokojnie czekać.To już niedługo zacznę bawić się w odliczanie numerków.
Delu- ja bardzo bym chciała pojechać do Buska,byłam w Iwoniczu i następne dwa razy w Polańczyku a teraz kusi mnie Busko.Pewnie po powrocie podzielisz się wrażeniami-życzę super zabiegów i miłego towarzystwa,chociaż to drugie to właściwie zależy od nas samych.Pozdrawiam Klubowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3143  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 21:11
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

W listopadzie byłem w Inowrocławiu. Część sanatoryjną Inowrocławia pokazuję w poniższym slajdziku:

http://http://slajdzik.pl/slajd/inowroclaw-w-listopadzie-77750
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3144  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 21:21
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał meg7
Czy był ktoś w sanatorium Grażyna w Ciechocinku proszę o opinię mamskierowanie od 02.01 do 23.0. 2013 czas nie najlepszy ale cóż 24 m-ce czekałam
Witaj meg7 w 2012 byłam w Ciechocinku w Grażynie, byłam w okresie świątecznym od 6 grudnia do 27.Mam nie najlepsze wspomnienia, jedzenia nie za dużo, może dla tego ze oszczędzali na święta, bo na święta nie powiem było dosyć i nawet smaczne.ja byłam tam wcześnie rano to mogłam sobie wybrać pokój o podwyższonym standarcie, tak to nazywają bo po remoncie, ale niestety trzeba dopłacić dla dwuosobowego pokoju 100zł od osoby,w tym był telewizor czajnik,radio.Termy zimą nie działają,za klimatyczne trzeba płacić 70 zł od osoby chociaż powietrze mam u siebie lepsze, tam dymią kominy aż miło. Ale jak lubisz tańczyć to na każdym kroku zapewniają nie chcę cie zniechęcać bo ogólnie jak będzie dobre towarzystwo to nie będzie tak zle. zabiegi dobre chociaż na inchalację i basen trzeba kawałek iść.No nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć o tym ośrodku, jak co to pytaj Ja tez czekam na kwalifikacje oddałam wniosek na początku Listopada i czekam pozdrawiam jestem ze śląskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3145  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 21:27
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Niuta.....jakby to było wspaniale gdyby NFZ dawał sanatorium tam gdzie chcemy.Na wniosku miałam nadmorskie,a dostałam Busko ( drugi raz).Okres oczekiwania był 18 miesięcy,a jest 24.
Jest zima i to mnie martwi.
Jedni piszą o wspaniałych warunkach lokalowych ,inni odwrotnie. Jadę z pozytywnym nastawieniem.
Opiszę swoje wrażenia po powrocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3146  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 22:05
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Na wniosku miałam nadmorskie,a dostałam Busko ( drugi raz).

Delo ja też zawsze mam na wniosku napisane
klimat morski a zwykle dostaję Ciechocinek .
Byłam już tam pięć razy ,zaliczone ma natomiast
trzy sanatoria : Chemik ,Ruch i Eden .


Krystyna 51 pytała o Grażynę ,ja osobiście w tym
sanatorium nie byłam ale kilku moich znajomych
tak. Plusem jest to że wszędzie blisko z Grażyny
ale wiele osób miało powody do narzekań.
Czasami bywa że ktoś lubi narzekać i źle mu wszędzie,
jak się sama nie przekonam to trudno powtarzać
czyjąś opinię.Życzę dobrego pobytu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3147  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 08:25
meg7 meg7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: kraków
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystyna51
Witaj meg7 w 2012 byłam w Ciechocinku w Grażynie, byłam w okresie świątecznym od 6 grudnia do 27.Mam nie najlepsze wspomnienia, jedzenia nie za dużo, może dla tego ze oszczędzali na święta, bo na święta nie powiem było dosyć i nawet smaczne.ja byłam tam wcześnie rano to mogłam sobie wybrać pokój o podwyższonym standarcie, tak to nazywają bo po remoncie, ale niestety trzeba dopłacić dla dwuosobowego pokoju 100zł od osoby,w tym był telewizor czajnik,radio.Termy zimą nie działają,za klimatyczne trzeba płacić 70 zł od osoby chociaż powietrze mam u siebie lepsze, tam dymią kominy aż miło. Ale jak lubisz tańczyć to na każdym kroku zapewniają nie chcę cie zniechęcać bo ogólnie jak będzie dobre towarzystwo to nie będzie tak zle. zabiegi dobre chociaż na inchalację i basen trzeba kawałek iść.No nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć o tym ośrodku, jak co to pytaj Ja tez czekam na kwalifikacje oddałam wniosek na początku Listopada i czekam pozdrawiam jestem ze śląskiego.

Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy można wcześniej zarezerwować telefonicznie pokój. Jadę z Krakowa i na miejscu będę w godzinach wieczornych to przydzielą mi to co zostanie. Ciekawa jestem czy przepisują lekarze ćwiczenia i kąpiele w basenie? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3148  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 10:41
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
Po 17 miesiącach doczekałem się i od 10.01 do 31.01 będę w sanatorium Abaton w Krynicy Zdroju. Wg netu sanatorium byle jakie ale przy głównym deptaku
A może ktoś z forumowiczów już tam był i trochę mnie pocieszy, że głodu nie umrę a i gdzieś w kącie papierocha wypalę
Teraz chyba tylko powinienem odmawiać zdrowaśki żeby mieć przyzwoitego współspacza
Na przełomie czerwca/lipca tego roku była tam moja sąsiadka . Nie najlepiej oceniła to sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3149  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 21:22
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
Po 17 miesiącach doczekałem się i od 10.01 do 31.01 będę w sanatorium Abaton w Krynicy Zdroju. Wg netu sanatorium byle jakie ale przy głównym deptaku
A może ktoś z forumowiczów już tam był i trochę mnie pocieszy, że głodu nie umrę a i gdzieś w kącie papierocha wypalę
Teraz chyba tylko powinienem odmawiać zdrowaśki żeby mieć przyzwoitego współspacza
Nie przy głównym deptaku tylko niedaleko głównej ulicy!przy głównym deptaku jest Nowy Dom Zdrojowy i pijalnia główna która teraz jest w remoncie a Abaton jest koło Lwigrodu wyglad nie specjalny ale jak jest w srodku to nie wiem a zresztą w Krynicy jest super!!wszędzie.pozdrawiam trzeba jechać z odpowiednim nastawieniem że bedzie ok a najważniejsze jest towarzystwo no i zabiegi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3150  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 22:59
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał meg7
Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy można wcześniej zarezerwować telefonicznie pokój. Jadę z Krakowa i na miejscu będę w godzinach wieczornych to przydzielą mi to co zostanie. Ciekawa jestem czy przepisują lekarze ćwiczenia i kąpiele w basenie? Pozdrawiam
Witaj z tego co wiem to telefonicznie nie można rezerwować, ale myślę ze większość pokoi będzie już po remoncie bo jak ja byłam to trwał remont całą parą,więc nie będzie tak zle. Przy pierwszej wizycie u lekarza to poproś o takie zabiegi jakie byś chciała, nie robią problemu.Ja własnie prosiłam o basen i chodziłam codziennie. Chciałabym Ci jeszcze napisać ze ośrodek Grażyna mieści się prawie w centrum w pobliżu jest rozsławiony grzybek i nie daleko tężnie,ale szkoda bo tężnie są zimą nie czynne,pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3151  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 20:33
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie witam wieczorkiem

od 3 stycznia dostałam skierowanie
do sanatorium Mewa w Kołobrzegu
bardzo proszę o opinie
życzę miłego wieczorka
Barbara
__________________
Barbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3152  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 17:33
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Ryszard2

Proszę o odpowiedz po jakim czasie od zadtwierdzenia wniosku w Łodzidaja nastepne sanatorium .Dziękuję bardzo.niobos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3153  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 18:36
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Dziękuje wszystkim za info o Abatonie w Krynicy Zdroju Nie są to wieści pocieszające, ale jakoś dam sobie radę. Tak myślę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3154  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 20:50
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Proszę o odpowiedz po jakim czasie od zadtwierdzenia wniosku w Łodzidaja nastepne sanatorium .Dziękuję bardzo.niobos

Witam
Otóż nowy wniosek może wypisać lekarz po 12-tu miesiącach licząc od daty ostatniego powrotu z sanatorium. Na otrzymanie skierowania do u sanatorium z NFZ czeka się 12-18 miesięcy w zależności od typu schorzenia i ilości chętnych.
Tak jest w przypadku mojej przychodni.
Pozdrowienia.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3155  
Nieprzeczytane 13-12-2013, 10:22
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

W przypadku mojej przychodni wniosek mam wypisywany zaraz po powrocie z sanatorium gdyż w Łodzi okres oczekiwania jest ok. 20 miesięcy. Więc i tak do sanatorium jeżdżę co 2 lata. A poza tym nie ma takiego przepisu, że wniosek wypisyje się rok po powrocie. To jest tylko widzimisię lekarza.
Cytat:
Napisał Ryszard2
Witam
Otóż nowy wniosek może wypisać lekarz po 12-tu miesiącach licząc od daty ostatniego powrotu z sanatorium. Na otrzymanie skierowania do u sanatorium z NFZ czeka się 12-18 miesięcy w zależności od typu schorzenia i ilości chętnych.
Tak jest w przypadku mojej przychodni.
Pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3156  
Nieprzeczytane 13-12-2013, 15:21
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Zgadza się, nie ma takiego przepisu, ale są niuanse...
Np. wydłużono okres oczekiwania na skierowanie do 18 mies. argumentując: lekarz wystawiający wniosek musi mieć czas na określenie stanu zdrowia pacjenta po jego ostatnim pobycie w sanatorium.
Przedtem było 12 mies, teraz 18, a za chwilę 20. Draństwo!!! Rządzący (obojętnie jakiej opcji) zawsze znajdą sposób na oszczędności w budżecie, ale dlaczego kosztem zdrowia obywateli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3157  
Nieprzeczytane 13-12-2013, 20:38
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Obiecałam swego czasu,ze jak wrócę z sanatorium to się odezwę -
dla wyjeżdżajacych do Polanicy Zdroju przygotowałam mały slajdzik....zobaczcie proszę jak tam jest


http://slajdzik.pl/slajd/spacerem-po-polanicy-77997

pozdrawiam serdecznie.............życzę miłego pobytu w Polanicy.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3158  
Nieprzeczytane 13-12-2013, 22:21
JEWKA's Avatar
JEWKA JEWKA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Łódż
Posty: 4 800
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.Sz
od 3 stycznia dostałam skierowanie
do sanatorium Mewa w Kołobrzegu
bardzo proszę o opinie
życzę miłego wieczorka
Barbara
Wróciłam miesiac temu z ''Mewy ''
jest to kompleks sanatoryjny kilka budynków
prawie obok siebie
bardzo dobra lokalizacja
wszędzie blisko morze w zasiegu wzroku... deptak
centrum... ja wrócilam wypoczęta i zadowolona
jedzenie monotonne jak wszędzie ale pod dostatkiem
zabiegi na życzenie lekarz doradza co lepsze
generalnie chyba będziesz zadowolona
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3159  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 17:35
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Proszę o odpowiedz po jakim czasie od zadtwierdzenia wniosku w Łodzidaja nastepne sanatorium .Dziękuję bardzo.niobos
To zależy. W mojej przychodni lekarz bez problemu wypisał mi wniosek po 10 miesiącach od powrotu (wcześniej się nie upominałam). Po miesiącu przyszło mi potwierdzenie, a czas oczekiwania mam 16 miesięcy. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3160  
Nieprzeczytane 16-12-2013, 11:57
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Proszę o odpowiedz po jakim czasie od zadtwierdzenia wniosku w Łodzidaja nastepne sanatorium .Dziękuję bardzo.niobos


Ja rowniez mieszkam w Łodzi i korzystam z naszego Łódzkiego funduszu zdrowia. W listopadzie ub. roku byłam w sanatorium w Lądku Zdrój a w tym roku w m-cu kwietniu złozyłam wniosek o kolejny wyjazd do sanatorium. Myslę, że to tylko zależy od dobrej woli lekarza. Poza tym swego czasu pozwoliłam sobie wykonac telefon do NFZ i zapytać po jakim czasie od dostatniego pobytu można składac wniosek na kolejny wyjazd. I co usłyszałam? , że to zależy od lekarza kierujacego, to on wie jaki jest stan naszego zdrowia i kiedy powinniśmy skorzystac z leczenia sanatoryjnego. NFZ przestrzega tylko aby te wyjazdy nie były częstsze niż co 18 m-cy, tak przynajmniej czekasie w łodzkim
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.