menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 09:13
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Medycyna praw natury (reumatyzm)


Dla lepszego i łatwiejszego rozumienia zasad stosowania medycyny praw natury niezbędne jest przedstawienie zasad porządkujących wiedze medyczną. W medycynie akademickiej jest stosowany podział chorób na dwie główne grupy :1) Choroby zakaźne 2) Choroby niezakaźne przewlekłe. Przyczyną występowania chorób zakaźnych są wirusy i bakterie. W leczeniu tych chorób medycyna akademicka osiągnełą ogromny postęp. Zostały opanowane epidemie, które w przeszłości niszczyły ludzkość. Światowa Organizacja Zdrowia w 2006 r. z okazji 60-lecia działaności wydała raport przypominając 200 lat istnienia szczepionek. Pierwsza szczepionka została opracowana w 1796 r. na ospę, a ostatnia w 2006r. na raka szyjki macicy.
Medycyna akademicka nie zna przyczyny występowania chorób niezakaźnych przewlekłych. W związku z tym istnieje wielki problem leczenia tych chorób zarówna w Polsce, jak i w innych krajach. W Ameryce Jean Carter w książce pt" Cudowane kuracje" pisze: " Pewne autorytety z dziedziny problematyki zdrowotnej uważają, że marnotrawimy nasze narodowe środki odkąd straciliśmy kontrolę nad rozprzestrzenianiem się przewlekłych chorób łącznie z chorobami serca i rakiem." Dalej pisze - "Mamy do czynienia z prawdziwą epidemią nieodpowiednio leczonych przewlekłych chorób". W Wielkiej Brytani prof. M. van Straten w książce pt." Uzdrawiająca moc natury" podaje, że jest przeciwny filozofii leczenia iż "pigułka jest dobra na każdą chorobę".
Ja w swojej książce w oparciu i literaturę medyczną i naukową oraz znajomość metod badań naukowych zbudowałem hipotezę pozwalającą określić przyczyny występowania rozpatrywanych chorób. Przyczyną chorób reumatycznych, osteoporozy i niektórych innych jest niedokrwienie (niedożywienie) bolących miejsc organizmu. Potwierdzenie hipotezy sprawdziłem na wielu chorobach własnego organizmu. Podaje niektóre choroby ze spisu treści ksiązki: A) Choroby reumatyczne, występujące w kolejności: 1) Bóle kręgosłupa części lędźwiowej, 2) Bóle stawów kolan i stóp, 3) Chromanie przestankowe, 4) Rwa kulszowa (ischias), 5)Sztywność małych palców obu rąk, 6) Bóle prawego stawu biodrowego, 7) Bóle stawów łokciowych i stawu nadgarstka lewej ręki, 8) Bóle i opuchlizna palca wskazującego prawej dłoni, 9) Bóle stawów barkowych, 10) Choroba "ręki w górę" (trudności w utrzymaniu łyżki podnoszonej do ust), 11) Bóle kręgosłupa części szyjnej. B) Osteoporoza: 1)Osteoporoza w moim organiźmie, 2) Dlaczego stosowane leczenie osteoporozy zdaje egzamin?. C) Rak - jak wyleczyłem objawy raka jelita grubego. Stosowanie medycyny praw natury dotyczy chorób niezakaźnych przewlekłych, a nie ma większego związku z chorobami zakaźnymi. W natępnych odcinkach będę przedstawiał wiedzę związana z stosowaniem medycyny praw natury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 11:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Zapraszam do wątku GABINET NATURALNYCH METOD LECZENIA....aby sie nie powielać....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 10:05
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie W medycynie akademickiej konieczne jest stosowanie prawa rozwoju nauki Poppera.

W literaturze naukowej ogólnej znane jest tzw. Prawo rozwoju nauki Poppera. Według tego prawa aby nauka mogła się rozwijać w każdej dziedzinie wiedzy, winny być rozpatrywane i krytycznie dyskutowane alternatywne propozycje rozwiązywania danego problemu. Istnienie monopolisty w każdej dziedzinie działalności człowieka jest rzeczą szkodliwą dla społeczeństwa. A więc przedstawiam alternatywne metody leczenia niektórych chorób niezakaźnych przewlekłych, inne niż stosuje medycyna akademicka. Metody te są proste i oczywiste, gdyż opierają się na podstawowych prawach natury. Potrzebną wiedzę o prawach natury stworzyli przedstawiciele medycyny konwencjonalnej. I w tym wypadku będzie potwierdzać się powiedzenie, że najtrudniej jest przekonać ludzi do rzeczy najprostszych.
Należy przypomnieć, że w naukach przyrodniczych, a taką jest medycyna, jak twierdzą znawcy nie ma rzeczy udowodnionych. Są natomiast mniej lub bardziej potwierdzone hipotezy. Fakty udowodnione bezdyskusyjnie są tylko w matematyce. Hipoteza, że niedokrwienia (niedożywienie) komórek i tkanek w miejscach chorych organizmu jest przyczyną wielu chorób niezakaźnych przewlekłych znajduje szerokie potwierdzenie, wykazane w mojej książce.
Przy porównaniu leczenia np. chorób reumatycznych metodami medycznymi a własnym organizmem występują następujące różnice. Przy leczeniu naturalnym znana jest przyczyna choroby, będzie to więc leczenie przyczynowe. W leczeniu metodami medycznymi nie jest znana przyczyna choroby. W przyczynowym leczeniu choroby wysiłki są skierowane przeciwko czynnikom wywołującym przyczyny. Są nimi: a) zbyt mała ilość ruchu, inaczej niewystarczająca praca mięśni jako pomp mięśniowych, zmniejszająca tam ilość krążącej krwi, b) okresowe oziębianie narządów ruchu powodujące, że miejsca te krew omija.
W leczeniu zastosowania medycyny praw natury nie potrzeba żadnych lekarstw, a tylko codzienne podporządkowanie się naturalnym prawom organizmu, eliminującymi w/w czynniki. Nie występują również żadne skutki uboczne leczenia . Najczęściej chore narządy ruchu mogą powrócić do pierwotnej sprawności. Przy leczeniu metodami medycyny akademickiej, gdyż nie zna się przyczyny, jest to walka ze skutkami choroby. Będzie to nie tylko syzyfowa praca. Co gorsze nie marnuje się tylko sił i środków na takie postępowanie, ale powoduje jednocześnie groźne skutki w zdrowiu leczonych osób. Stosowane lekarstwa, w swym działaniu często przyczyniają się do powstawania nowych chorób. Wykonywane operacje narządów ruchu powodują niekiedy stałe kalectwo pacjenta.
Jak widać stosowanie medycyny praw natury nie wymaga bezpośredniego zaangażowania lekarzy. Zrozumiałe jest więc, że w ten sposób leczenia nie znajdzie większego uznania w środowisku medycznym. Jean Carter (Stany zjednoczone) podaje, że medycyna konwencjonalna jest imponująco skuteczna w zwalczaniu infekcji w dziedzinie chirurgii, pomocy w nagłych wypadkach, w przezwyciężaniu wad wrodzonych. Stosowanie w praktyce tzw. Prawa rozwoju nauki Poppera nie jest skierowane przeciwko medycynie akademickiej. Odwrotnie – posłuży jej rozwojowi, a co za tym idzie skuteczniejszemu leczeniu chorych ludzi. Ciąg dalszy nastąpi.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 20:54
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Co to jest leczenie metodą medyczną? Rozumiem, że sama mam się wykurować z każdej choroby. No, no czary będziemy stosować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 19:27
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Znaczenie fizykoterapii w leczeniu reumatyzmu metoda praw natury (reumatyzm)

Na poczatku odpowiadam p. Bronczyk na zadanie pytanie w sprawie okreslenia - leczenie metodami medycznymi.
W swojej wypowiedzi przedstawilem dwie metody leczenia. Metode naturalna inaczej medycyne praw natury oraz leczenie metoda medyczna w zrozumieniu jakie stosuje medycyna akademicka. Uzylem okreslenia w znaczeniu skrotowym.
Zwracam sie z goraca prosba o zadawanie pytan i wyrazanie uwag dotyczacyh moich wypowiedzi w internecie. To pozwoli mi latwiej przedstawiac swoja wiedze zainteresowanym. Wiem, że podjalem sie bardzo trudnego zadania. Podtytul mojej ksiazki brzmi - "Na podstawie własnych doświadczen". Ja naprawde jestem sprawny fizycznie, mimo iz reumatyzm atakuje wszystkie moje narzady ruchu od okolo 50 lat. Sprawnosc ta utrzymalem bez pomocy lekarzy, tylko przez stosowanie medycyny praw natury. Moj najwiekszy argument do przekonywania innych jaki przedstawialem na spotkaniach przy promocji ksiazki, obecnie odpadl.
Teraz przechodze do omawiania tematu jak w tytule. W napisanej ksiazce jest rozdzial "Fizykoterapia jako potiwerdzenie hipotezy", mojej hipotezy dotyczacej przyczyny reumatyzmu i niektorych innych chorob niezakaznych przewleklych. Zabiegi fizykoterapii poprawiaja krazenie krwi w chorych narzadach ruchu, a wiec sa korzystne dla ich leczenia. Fizykoterapia to postepowanie lecznicze polegajace na poddawaniu ustroju ludzkiego lub jego czesci dzialaniu roznych form energii. Jest ono jednym z najstarszych sposobow postepowania ludzkiego. Znana juz w starozytnosci (pismo Hipokratesa, Galena) glownie w formie kapieli slonecznych, masazy i okladow.
Stosowanie fizykoterapii nie moze byc dyskusyjne. Zawsze przynosi efekty przy leczenieniu reumatyzmu jako choroby niezakaznej przewleklej. Jak sama nazwa wskazuje chorob przewleklych nie da sie wyleczyc na stale, jak np. grype (choroba zakazna). Da sie je tylko zaleczyc na jakis czas, ona powroci znowu. To powinno byc wyjsciowym rozumowaniem przy stosowabiu fizykoterapii w leczeniu reumatyzmu. Teraz nasuwa sie pytanie - na jak dlugo moze wystarczyc taki zabieg? Zalezy to od trzech glownych czynnikow:
1) od jakosci krazenia krwi w organizme zwiazanej z wiekiem
2) stopnia lekcewazenia w codziennym zyciu praw natury, tworzacych anatomie i fizjologie organizmu czlowieka
3) skutecznosci wykonywanego zabiegu fizykoterapii
Organizm czlowieka zaczyna sie starzec od okolo 35 roku zycia. W trakcie przeeprowadzonych porownawnczych badan osob 30-letnich oraz 80-letnich stwierdzono u tych ostatnich obnizenie: a) maksymalnej wydajnosci oddechowej o 60%, b) przeplywu krwi przez nerki o 50%, c) sily miesni o 35%, d) sprawnosci serca do pompowania krwi o 25%. Poniewaz zdrowie czlowieka wiaze sie iloscia krazacej krwi, zabiegi fizykoterapii z wiekiem musza byc czesciej powtarzane. Czeste powtarzanie zabiegow moze doprowadzic do takiego stanu choroby reumatycznej, ze nie da sie juz uniknac operacji narzadow ruchu. Idziemy do lekarza gdy juz jest bol. Czyli jest juz choroba, nastepuja zmiany chorobowe w organizmie. W praktyce nigdy nie jest tak, ze odrazu po wystepowaniu bolu (pojawieniu sie choroby) mozemy zastosowac fizykoterapiee przypisana przez lekarza. Trwa to jakis czas, w ktorym nastepuja zmiany chorobowe organizmu. Podawane srodki przeciwbolowe nie zatrzymuja postepu zmian chorobowych. Choroba rozwija sie nadal. Stosowanie srodkow przeciwbolowych na choroby reumatyczne jest to wykonywanie przestepstwa na wlasnym organizmie.
Myslac logicznie po co z jednej strony robic fizykoterapie tracac pieniadze i czas, a z drugiej strony lekcewazyc w codziennym zyciu prawa natury, tym samym likwidowac efekty wykonywanego leczenia. Ja stosuje fizykoterapie domowa dla przyspieczenia likwidacji bolu, likwidacji choroby reumatycznej danego narzadu ruchu. Fizykoterapia domowa to czynnosci wykonywane przez mnie w domu, jak masaz, gimnastyka ruchowa, smarowanie mascia, nagrzewanie sloneczne.
Proponuje, aby osoby majace problemy reumatyczne z narzadami ruchu poddawali sie zabiegom fizykoterapii przypisywanym przez lekarza, a jednoczesnie przeszli na codzienne przestrzeganie praw natury. Wtedy efekt leczenia moze byc widoczny i trwaly. Pozowli unikac nawet zabiegow chirurgicznych i kalectwa z tym zwiazanego.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 19:39
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Matko kochana! Toż to wykład cały!
Nie można by jakoś czytelniej. Krócej czy w częściach, jakoś tak - zagadnieniami??
Takich wywodów na forum nie chce się czytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 20:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no właśnie Alu....ale ta osoba reklamuje swoją działalnosć...nie lubię tego w internecie....i po prostu ...przepraszam zlekceważę....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 21:06
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

Stres spowodowany bólem czyni większe spustoszenie w organizmie niż prawidłowo zastosowany lek przeciwbólowy.Korzyści stosowania fizykoterapii są bezdyskusyjne.W życiu bywają jednak nie tylko proste sytuacje i rzadko bywa tak,że istnieje w organiżmie tylko jedno schorzenie.I tak np:chory po zakończonym procesie leczenia onkologicznego ma zawsze zakaz stosowania fizykoterapii przez przynajmniej dwa lata.Ale jeśli ma taże dolegliwości reumatyczne?I co wtedy- nie podać leku p/bólowego???To byłby czysty sadyzm.Gdyby zdrowie człowieka zależało od "ilości krążącej krwi" to lekiem na wszystko byłaby transfuzja.A jak wiemy tak nie jest.
Poza właściwą dietą w chorobach reumatycznych(i innych takze) najważniejszy jest po pierwsze ruch,po drugie ruch i po trzecie ruch.
Szczerze mówiąc wypowiedzi są nie spójne i dość pokrętne,żeby nie powiedzieć bzdurne.Jakże bowiem rozumieć to:
""Przy porównaniu leczenia np. chorób reumatycznych metodami medycznymi a własnym organizmem występują następujące różnice. Przy leczeniu naturalnym znana jest przyczyna choroby, będzie to więc leczenie przyczynowe. W leczeniu metodami medycznymi nie jest znana przyczyna choroby""
Za pozwoleniem,ale podobnych bredni to nawet "najzdolniejsi" studenci nie wymyśliliby.....Takich perełek jest wiele.Uprzejmie informuję szanownego usera Leon-Gdańsk,że wprawdzie jest to forum Senior to jednak są tu ludzie wykształceni na prawdziwych uczelniach,posiadający oprócz wiedzy- wieloletnie doświadczenie (także medyczne) i z całą pewnością nie dotknięci demencją starczą.
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 21:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

bronczyk pisze
Cytat:
Co to jest leczenie metodą medyczną?
Też bym chciała wiedzieć

i al-ka
Cytat:
Za pozwoleniem,ale podobnych bredni to nawet "najzdolniejsi" studenci nie wymyśliliby.....Takich perełek jest wiele.Uprzejmie informuję szanownego usera Leon-Gdańsk,że wprawdzie jest to forum Senior to jednak są tu ludzie wykształceni na prawdziwych uczelniach,posiadający oprócz wiedzy- wieloletnie doświadczenie (także medyczne) i z całą pewnością nie dotknięci demencją starczą.
No to bęc!

Cytat:
Napisał Malwina
Zapraszam do wątku GABINET NATURALNYCH METOD LECZENIA
Zapraszamy I tyle na ten temat...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 19:41
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Ustosunkowuje sie do niektorych uwag dotyczacych moich wypowiedzi.

Pani Alunia - podziwiam konkretnosc, malo slow, a tak duzo tresci. Wszystkim dziekuje za uwagi. Jestem sam i nie prowadze zadnej dzialanosci.
Podkreslam kolejne moje wypowiedzi w internecie wzajemnie sie uzupelniaja i nalezy rozpatrywac je lacznie. Jezeli ktos jest naprawde zaintereseowany moimi doswiadczeniami w sprawie leczenia chorob przez stosowanie medycyny praw natury, najlepiej bedzie robic sobie z tych odcinkow wydruki i skladac razem.
Z demencja starcza, jak na moj wiek nie jest zle. Swiadczy o tym napisana ksiazka (wydana w 2006r.), w ktorej ustalilem przyczyne reumatyzmu i niektorych innych chorob niezakaznych przewleklych. Nastepnie sprawdzilem ja z pozytywnym skutkiem na wlasnym organizmie. Oczywiscie w moim wieku rozwiazanie tego problemu wymagalo duzo wiecej wysilku niz np. w wieku trzydziestu kilku lat. Ale to normalne.

JAK TO SIE STALO, ZE NAPISALEM TE KSIAZKE?
Na pewno nigdy nie planowalem jej napisania. Posiadam bardzo wrazliwy organizm na choroby reumatyczne, ktore zaczely atakowac mnie juz okolo trzydzietego roku zycia. Nurtowalo mnie pytanie - dlaczego moj organizm jest tak bardzo wrazliwy na reumatyzm? Zastanawialem sie czy moge na to pytanie znalezc odpowiedz w literaturze medycznej. Zaczalem pod tym katem zbierac potrzebna literature. I taka droga wkroczylem w wyjasnianie nurtujacego mnie zagadnienia, a znalazlem odpowiedz na pytanie - jak leczyc reumatyzm, osteoporoze i raka wlasnym organizmem. Odpowiedz ta miala byc tylko dla mnie. Stalo sie inaczej, sprowokowano mnie do napisania i wydania ksiazki.

Zdawalem sobie w pelni sprawe, co w zwiazku z tym mnie czeka. Na str. 7 ksiazki pisze - "Stary czlowiek porywajacy sie na zadanie budzace u kazdej zdrowo myslacej osoby usmieszek" i pytam - czy to mozliwe? Nastepnie podaje - "Jezeli przyjac, ze to mozliwe - nasuwaja sie dla mnie dalsze pytania: 1. Aby material byl wiarygodny i przekonywujacy jak go przedstawic i ujac? 2. Co pisac w podawanej informacji i jak ja ujac aby przemawiala do przecietnego czlowieka i jak rowniez byla zauwazona w srodowisku medycznym?

NOWE ZAGADNIENIA ZAWSZE WYWOLUJA REAKCJE LUDZI
Nalezy wiedziec, ze w swiecie nauki ludzie stawiajacy zagadnienia zawsze musza liczyc sie z szyderstwami ze strony srodowisk. Jest to zjawisko znane i podkreslane. Kaufmann A. Fuistier M, Drevet A. w ksiazce pt. "Metody poszukiwania tworczych rozwiazan" podaja: "Odkrywca jest wyzbyty przesadow inetelektualnych, podchodzi do rzeczy z umyslem swobodnym. Nie ma kariery do stracenia, nie obawia sie szyderstw profesorow ani smiesznosci, na zjawisko rzuca spojrzenie swieze i plodne"
Tak sie maja sprawy w srodowiskach naukowych. A co sie dzieje w internecie? Tutaj kazdy ma prawo glosu do krytyki, nawet w sprawach na ktorych sie nie zna, wystepuje incognito. Nalezy sie wiec liczyc ze szyderstwa beda czesto spotykane.

Rozwazajac zestawienie mozliwosci pojedynczego czlowieka (mnie) - a cale srodowisko medyczne sila rzeczy nasuwa sie pytanie. Dlaczego armia ludzi wyksztalconych w akademiach medycznych, z profesorami, instytutami naukowymi w Polsce i na Swiecie dotychczas nie ustalila przyczyny chorob reumatycznych? Mozna przypuszczac, ze nie chce tego uczynic. Obecnie leczenie skutkow choroby, a nie jej przyczyny, zapewnia lekarzom staly doplyw pacjentow. Nie musza bac sie o prace.

DLACZEGO CZESTO ODWOLUJE SIE DO KSIAZKI?
Jest to rodzaj mojej polisy ubezpieczeniowej na zycie przed roznymi atakami przeciwnikow. Nawet, takich ktorzy chcieliby postawic mnie przed sadem. Ksiazke napisalem zgodnie z porcedurami obowiazujacymi w badaniach naukowych i nikt nie moze zarzucic mi szalbierstwa.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 18:22
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Różnicw (przeciwieństwa) w leczeniu reumatyzmu metoda naturalna a metoda medyczna.

Leczenie naturalne
1. Codzienne podporządkowanie sie podstawowym prawom natury
2. Leczymy sie sami w/g zasady nasze zdrowie w naszych rekach
3. Bol jest dobrodziejstwem czlowieka. Jest aniolem strozem naszego zdrowia
4. Leczenie ze znajomoscia przyczyny choroby
5. Leczenie przyczyny
6. Nie wystepuja zadne skutki uboczne. Najczesciej chore narzady ruchu moga powrocic do pierwotnej sprawnosci
7. Zdrowia w aptece nie kupisz. Na zdrowie trzeba samemu zapracowac
8. Prawie nie wymaga nakladow finansowych a tylko znajomosci przez spoleczenstwo podstawowej wiedzy o anatomii i fizjologii organizmu czlowieka.

Leczenie medyczne
1. Glownie stosowanie lekarstw i operacji
2. Bol zwalcza sie srodkami przeciwbolowymi
3. Leczy lekarz
4. Leczenie bez znajomosci przyczyny chororby
5. Leczenie skutkow choroby
6. Zawsze sa skutki uboczne stosowania lekarstw. Kazda operacja narzadow ruchu zminiejsza ich sprawnosci, czesto prowadzi do kalectwa.
7. Medycyna akademicka wyznaje filozofie leczenia, ze pigulka jest na kazda chorobe.
8. Istnieje potrzeba nakladow finansowych ciagle wzrastajacych ze wzgledu na drozejace leki i drozejacy sprzet medyczny, a takze postepujaca (do przesady) specjalizacje w leczeniu chorych.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 17:46
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Znaczenie bolu w chorobach reumatycznych

Bol towarzyszy czlowiekowi od urodzenia. Jest nieodzowny w naszym zyciu. Wszystko w co natura wyposazyla czlowieka, co dal nam Bog jest gleboko celowe. Istnienie bolu musi wiec spelniac swoje okreslone zadanie. Chodzi o to abysmy umieli rozpoznac to znaczenie jakie powierzyla nam natura w walce z chorobami. Gdy znamy przyczyny wystepowania bolu i nie umiemy go bezpiecznie usunac, wowczas stanowi on utrapienie, przeklenstwo czlowieka. Natomiast gdy znamy przyczyny pojawienia sie bolu, naturalne czynniki, ktore pozwalaja usunac ten bol, jest on wowczas dobrodziejstwem czlowieka. Bol informuje o wystapieniu danej choroby i zmusza przez bol do walki z ta choroba.
Kiedy wystepuje bol? Bol wystepuje kiedy w miejscach chorych organizmu jest niedokrwienie. Taka definicje na wystepowanie bolu mozna znalezc w naukowej literaturze medycznej. Aby lepiej zrozumiec te definicje rozpatrzmy nastepujacy przyklad. Nie bierzemy goracego przedmiotu do reki gdyz wiemy z doswiadczenia, iz przez grzanie wystapi bol, w zaleznosci od nasilenia oparzenia, pojawi sie choroba reki. W kazdym przypadku walki z bolem niezbedna jest znajomosc dwoch rzeczy: przyczyny bolu (choroby) i czynnikow pozwalajacych usunac te przyczyne.
Przyczyna bolu (znana) tutaj bedzie - parzenie goracego przedmiotu ( w konsekwencji niedokrwienie tego miejsca)
Czynnikiem pozwalajacym usunac przyczyne bedzie - unikniecie brania goracego przedmiotu.
W moich chorobach reumatycznych przyczyna bolu (zgodnie z definicja) jest niedokrwienie (niedozywienie) bolacych narzadow ruchu. Natomiast czynnikami, ktore pozwalaja usunac te przyczyna sa:
a) eliminowanie okresowego oziebienia narzadow ruchu
b) przestrzeganie niezbednych ilosci ruchu tych narzadow
c) uwzglednianie w likwidacji bolu (choroba reka w gor) ciazenia grawitacyjnego.

Pojawienie sie pierwszego bolu reumatycznego

Pierwszy bol narzadow ruchu powstaje kiedy zostaje naruszona tzw. rownowaga zdrowotnosci naturalnej. Rodzace sie dzieci w przewazajacej wiekszosci sa zdrowe i posiadaja zdrowotnosc naturalna. W wyniku nieznajomosci i lekcewazenie podstawowych praw natury w/g ktorych uksztaltowana jest anatomia i fizjologia organizmu czlowieka, traci ta rownowage zdrowotnosci naturalnej. Pojawia sie pierwszy bol i zaczyna sie choroba reumatyczna narzadow ruchu. Choroba ta (przewlekla niezakazna) nie opusci nas do konca zycia.
W moich chorobach reumatycznych pierwszy bol pojawil sie w kregach ledzwiowych kregoslupa, gdy mialem okolo 30 lat. Ostatni zaatakowal gorne kregi szyjne w wieku okolo 69 roku zycia. W ksiazce choroby reumatyczne atakujace moj organizm sa opisywane w kolejnosci ich pojawiania sie. Najwiecej problemow bylo i jest z zapobieganiem bolu stawow kolanowych. W wielu narzadach ruchu reumatyzm nie pojawia sie juz po zlikwidowaniu pierwszego bolu. Np. chromanie przestankowe nie daje znac o sobie od 33 lat, a rwa kulszowa od 24 lat. Oczywiscie musze tutaj ciagle pamietac o zabezpieczeniu wlasciwiej temperatury i ilosci ruchu narzadow opanowanych przez te choroby.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:14
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Hm, zdrowotność naturalna to pojęcie do którego można wrzucić wszystko. A bolą niestety i zęby. Mnie się wydaje, że występuje tu pomieszanie z poplątaniem. Owszem ból jest ostrzeżeniem, ale wystąpi tylko wtedy gdy sygnał o jego istnieniu da mózg. Naprawdę lepiej więcej poczytać niż pisać myśląc jakim to się jest mądrym. Przecież nie tylko łapiąc gorący przedmiot odczujemy ból, kawał lodu w ręku i efekt ten sam. Ból. Już nie wspomnę, że przy stanach zapalnych następuje bolesne przekrwienie tkanek, więc czemu sugerujesz ból tylko przy niedokrwieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 12:31
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Zgadzam się z Panem co do przyczyn choroby.
Farmakologia zwalnia z myślenia.
Hanna
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 20:05
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A czemuż to farmakologia zwalnia z myślenia. Skąd taki wniosek. Pewnie lepiej uwzględniać ciążenie grawitacyjne. Zaraz człowiek zdrowszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-07-2010, 22:18
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Zagłusza myślenie o przyczynach chorób
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 18:48
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Jak walcze z bolem reumatycznym (z choroba reumatyczna)

Gdy juz nawiedzi nas reumatyzm wtedy mozna wyroznic dwa rodzaje bolu, dlugotrwaly i krotkotrwaly. Roznia sie one okresem powstawania i potrzebnego czasu do ich likwidacji.
Bol dlugotrwaly, mimo zapewnienia odpowiedniej ilosci ruchu zwiazany jest z niewielkim, okresowym oziebieniem narzadow ruchu, ale trwajacym tygodnie, a nawet miesiace. Pojawia sie jakby bez widocznej przyczyny. Likwidacja takiego bolu moze trwac wiele tygodni. Wtedy dodatkowow ocieplam takie miejsca np. w nocy zakladam na kolano welniany rekaw swetra. Czynie tak, gdyz wystepujace niedokrwienie w miejscu bolacym, nie jest w stanie zabezpieczyc wlasciwiej temperatury ciala. dlatego musze ocieplic je z zewnatrz organizmu.
Aby przyspieszyc likwidacje bolu dodatkowo stosuje fizykoterapie domowa (poprzednio omawiana). Bol dlugotrwaly wymaga wiecej wysilku w jego pokonywaniu niz bol krotkotrwaly.
Bol krotkotrwalynatychmiastowy o wyraznej przyczynie powstawania. Pojawia sie najczesciej w czasie snu, po bezwiednym odkryciu sie i oziebianiu ciala chorych narzadow ruchu. Bol taki budzi mnie ze snu i zmusza do przykrycia miejsc. Najczesciej jest to lokiec jednej lub drugiej reki. Wystepowanie bolu w konczynach gornych wiaze sie z jakoscia wykonywanego spiworu. Jest to koc welniany zszyty na dwie trzecie swej dlugosci. Bol ustepuje w ciagu paru minut, wzglednie godzin. Zalezy to od zaistnialej dlugosci czasu i wielkosci oziebienia zwiazanego z twardoscia snu. Inny przyklad w ciagu dnia. Jade autobusem miejskim, zaczyna bolec kolano, przykrywam je dlonia lub beretem i po chwili bol ustepuje.
W takich sytuacjach mozna powiedziec, ze balansuje na granicy bolu reumatycznego. Znam jego przyczyne pojawiania sie. Jest nia niedokrwienie (nieodzywienie) bolacych miejsc narzadow ruchu. Czynnikiem pozwalajacyn usunac te przyczyne jest szybkie ocieplenie miejsc bolacych.
Znaczenie ruchu, drugiego czynnika, w likwidacji bolu reumatycznego jest rownie wazne. Bez odpowiedniej ilosci ruchu, a tym samym wtlaczania krwi do narzadow ruchu przez pompy miesniowe, nie da sie zlikwidowac bolu dligotrwalego. Rowniez bol krotkotrwaly pojawia sie czesciej, gdy mniej sie ruszamy. Ogolnie moge powiedziec, ze w mlodszym wieku wazniejsza role w likwidacji bolu odgrywa odpowiednia ilosc ruchu niz utrzymywanie potrzebnej temperatury ciala narzadow ruchu. Natomiast w latach starszych jest odwrotnie. Ja od wielu lat kazdego dnia staram sie chodzic pieszo raznym krokiem na odleglosc okolo 5 km. Musze podkreslic, ze w walce z reumatyzem sledze codziennie prognoze pogody i odpowiednio dostosowuje swoj ubior zarowno w dzien jak i w nocy. Zwyciestwo z bolem narzadow ruchu wymaga duzej dyscypliny wewnetrznej i wiary, ze moge z nim wygrac.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 21:56
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Madycyna akademicka odrzuca taką formę leczenia, a to dlatego, że chory pacjent jest (dojną krową) i zrobi wszystko, aby dać zarobić całej armii medyków i ogromnemu przemysłowi w produkcji leków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 00:10
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Wawiczku w jednym zdaniu ująłeś to wszystko.
To samo jest z cukrzycą.???? napewno i do tego Tematu Leon dojdzie...........Pozdrawiam milutko.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 19:19
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Zgadzam się z Wawikiem,ale także z leonem/może nie we wszystkim/,aczkolwiek przeczytałem jego długie wywody bardzo pobieznie.Moje doświadczenia w walce z róznymi schorzeniami przy których medycyna akademicka jest bezsilna opisuję w swoim blogu ,więc nie będę tu ponownie pisał -podaję tylko adres -kto uzna za stosowne to przeczyta http://magnetoterapia.wa.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
medycyna niekonwencjonalna Bona Choroby, badania, terapie 70 11-05-2022 11:06
Reumatyzm - komentarze Jadka.Z Ogólny 34 22-02-2013 11:27
Medycyna estetyczna coraz popularniejsza - komentarze Kasia55 Ogólny 1 03-10-2009 13:49
Medycyna estetyczna w walce ze zmarszczkami - komentarze Kasia55 Ogólny 0 20-08-2009 14:19
Karta praw dziadków tadeusz50 Jestem babcią, jestem dziadkiem 23 07-03-2009 08:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.