menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 12:41
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Implant słuchowy: Jakie są Wasze doświadczenia?


Witajcie Kochani!
Do tej pory korzystałam z aparatu słuchowego, ale ze względu na mój (z wiekiem) coraz bardziej pogarszający się słuch, rozważam poddanie się operacji wszczepienia implantu słuchowego.
Naprawde wiele już na ten temat czytałam i odbyłam niejedną rozmowę z lekarzem, ale chciałabym poznać opinie osób, które są użytkownikami takiego implantu.

Jesteście zadowoleni? Jakie są Wasze doświadczenia związane z samym zabiegiem?
Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-11-2017, 20:02
elvis elvis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bialystok
Posty: 12
Domyślnie Implant slychowy: Doswiadczenia

Witam
jestem użytkownikiem implantu ślimakowego firmy Cochlear. Mam implanty od sześciu lat. Miałem ten sam problem co ty i jestem zadowolony ze się zdecydowałem na operacje.

Co do zabiegu: u mnie wszystko poszło dobrze. Operacja jest przeprowadzana pod narkozą, z tego powodu po wybudzeniu nie czułem się dobrze. Miałem zawroty głowy i nudności, lecz to jest normalne. Już dzień po operacji ustąpiły objawy i poczułem się lepiej. Zostałem w szpitalu przez około 5 dni (do obserwacji) i szwy zostały mi zdjęte po dwóch tygodniach. W tym czasie tez musiałem bardzo uważać aby nie zmoczyć tej części głowy jak i ogólnie się oszczędzać.
Dopiero po wygojeniu rany (około 1 miesiąc później) można było założyć cześć zewnętrzna implantu. Początkowo słyszałem tylko dźwięki ale z czasem i z współpracą z lekarzami sytuacja się polepszyła Teraz słyszę bardzo dobrze i nie jestem w niczym ograniczony.

Mam nadzieje ze opis moich doświadczeń ci pomoże w decyzji

Ostatnio edytowane przez elvis : 27-11-2017 o 00:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 18:09
irekm irekm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Gdynia
Posty: 16
Domyślnie

Warto pamiętać, że zabieg wszczepienia implantu ślimakowego to decyzja 'w jedną stronę'. Nie ma możliwości powrotu, nie mówiąc już o sytuacji gdy pojawią się komplikacje. Może warto jednak pomyśleć o naprawdę nowoczesnych aparatach. Taką ofertę ma www.audiofon.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 19:07
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Implant słuchowy

Uspokoiłeś mnie trochę swoim komentarzem
O samym przebiegu operacji poinformował mnie lekarz, więc już trochę na te temat wiedziałam, ale dziękuję za szczegółowy opis. Liczę na to, że implant rozwiąże mój problem niedosłuchu. Szczególnie dla osoby, która kiedyś całkiem dobrze słyszała jest ciężko przyzwyczaić się do faktu, że „nagle” nie jest się w stanie wielu rzeczy zrozumieć.

A jak wygląda sprawa niezawodności Twojego procesora? Masz z nim jakieś techniczne problemy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 22:46
elvis elvis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bialystok
Posty: 12
Domyślnie

Witam ponownie,

jak już wspomniałem w wcześniejszym komentarzu, dla mnie wszczepienie implantu była najlepsza decyzja którą mogłem zrobić. Implant jest wszczepiony od sześciu lat i do tej pory nie miałem problemu z procesorem. Ja mam implant firmy Cochlear i nie wiadomo mi też o problemach technicznych, jestem zadowolony. Sądzę, że nie bez powodu ten producent jest liderem w swojej dziedzinie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-12-2017, 12:20
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał irekm
Warto pamiętać, że zabieg wszczepienia implantu ślimakowego to decyzja 'w jedną stronę'. Nie ma możliwości powrotu, nie mówiąc już o sytuacji gdy pojawią się komplikacje. Może warto jednak pomyśleć o naprawdę nowoczesnych aparatach. Taką ofertę ma www.audiofon.com.pl

Dziękuję za link. Zdaję sobie sprawę, że jest to na całe życie, ale jeśli implant ma sprawić, że znowu zacznę słyszeć to uważam, że warto podjąć ryzyko i zdecydować się na operację. Poza tym każdy zabieg nawet taki u dentysty może wiązać się z komplikacjami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-12-2017, 12:22
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Kwalifikacja do wszczepienia implantu

Cytat:
Napisał elvis
Witam ponownie,

jak już wspomniałem w wcześniejszym komentarzu, dla mnie wszczepienie implantu była najlepsza decyzja którą mogłem zrobić. Implant jest wszczepiony od sześciu lat i do tej pory nie miałem problemu z procesorem. Ja mam implant firmy Cochlear i nie wiadomo mi też o problemach technicznych, jestem zadowolony. Sądzę, że nie bez powodu ten producent jest liderem w swojej dziedzinie...

Byłam w międzyczasie u lekarza, który stwierdził, że jak najbardziej powinnam zakwalifikować się do implantacji. Teraz muszę wykonać jeszcze serię badań, ale chyba jestem na dobrej drodze.
Ciekawa jestem jaką firmę mnie zaproponują? (oczywiście jeśli przejdę wszystkie badania) Słyszałam, że w dużej mierze zależy to od ośrodka, w którym będzie się miało wykonywaną operację. Wiesz coś na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2017, 12:39
elvis elvis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bialystok
Posty: 12
Domyślnie

Też sądzę, że pani jest na prawidłowej drodze! Wydaje mi się ze nie ma sensu się męczyć z aparatem słuchowym, jak już nie ma on danego efektu u pani.

Co do wyboru firmy, to w zasadzie pacjent ma ostatnie słowo które implanty chce mieć wszczepione. Oczywiście jest dużo ośrodków jak i lekarzy, którzy proponują poszczególną firmę. Niestety nie zawsze to są implanty które są do potrzeb indywidualnych pacjenta dostosowane. Na pewno bym polecił pani, aby się skonsultować z więcej niż jednym lekarzem, aby dostosować do siebie idealny implant.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-12-2017, 18:44
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie Wybór implantu słuchowego

Dziękuje bardzo za odpowiedź!
czyli to nie lekarz wybiera, jaki implant dostanę?
W internecie czytałam wiele opinii, że pacjent nie ma w tej sprawie „nic do gadania” dlatego pytam.

Czyli nie ma znaczenia w jakiej klinice będę implantowana, bo zawsze mam prawo wyboru konkretnej firmy implantu ślimakowego? Dla mnie jest to istotne co dostanę, bo w końcu to ja będę go nosić i w razie awarii naprawa będzie na mojej głowie, dlatego wolałabym mieć implant, który nie będzie wymagał ciągłej naprawy itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-12-2017, 22:41
elvis elvis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bialystok
Posty: 12
Domyślnie

Dokładnie, pacjent zawsze ma ostatnie słowo i nic nie powinno być wszczepiane bez jego zgody

Jak już pani pisała, to pani będzie w końcu nosiła implanty i musiała z nimi żyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-12-2017, 17:28
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Dobrze wiedzieć, że teoretycznie każdy ma prawo wyboru implantu słuchowego. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w praktyce. W klinice wypytam przy okazji o tę firmę Cochlear, bo skoro mówisz, że jesteś zadowolony i nie masz z procesorem żadnych problemów to chyba warto pochylić się nad tą firmą. Tak jak powiedziałam już wcześniej niezawodność jest dla mnie kluczowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-12-2017, 23:33
elvis elvis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Bialystok
Posty: 12
Domyślnie

Oczywiście, ja mogę tylko mówić o swoich własnych doświadczeniach, ale powinnaś się dopytać jakie masz opcje i czy akurat te implanty pasują do twoich potrzeb indywidualnych. Niezawodność była dla mnie również kluczowym elementem przy wyborze. Co mi się szczególnie spodobało w moich implantach, był fakt ze nawet jeżeli by coś się działo, to ta firma oferuje szczególnie dobry serwis naprawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-12-2017, 00:25
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Właśnie o osobiste doświadczenia mi chodziło. Tych nie ma za wiele w internecie, także bardzo mi pomogłeś. O technicznych specyfikacjach poszczególnych implantów mogę zawsze poczytać w broszurach od lekarzy i na stronie producenta. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 13:03
implant nie jest mi obcy implant nie jest mi obcy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Radzyń Podlaski
Posty: 3
Domyślnie implant ślimakowy

Witajcie,
Uważam że najlepszym źródłem informacji na temat implantu ślimakowego będzie kontakt z osobą która go posiada. Ja takiego nie mam, ale za to moja córka ma od 11 lat. U nas sprawdził się rewelacyjnie. Mowa rozwinęła się super, uczęszcza do szkoły masowej, szybko nawiązuje kontakty. Córka ma implant firmy Cochlear, aktualnie Nucleus5. Proponuję wejść na stronę razem dla słuchu http://razemdlasluchu.pl/ tam jest zakładka "skontaktuj się z użytkownikiem implantu" . Tam na pewno znajdzie się osobę która wcześniej była w identycznej sytuacji. Te osoby są w całej Polsce, także na pewno znajdzie Pani kogoś ze swojej okolicy. Polecam taką formę pozyskiwania wiedzy na temat implantów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 13:14
implant nie jest mi obcy implant nie jest mi obcy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Radzyń Podlaski
Posty: 3
Domyślnie

Mojej córce implant wybierał lekarz, ale to dlatego że musiał wybrać taki rozmiar, aby zmieścił się w miejsce wszczepu. Córka miała 6 kg więc,było ryzyko że to się nie uda. Ale wybrał najlepiej jak mógł i my jesteśmy bardzo zadowoleni. U nas padło na Cochlear
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-02-2018, 13:16
implant nie jest mi obcy implant nie jest mi obcy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Radzyń Podlaski
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnnMil
Dziękuje bardzo za odpowiedź!
czyli to nie lekarz wybiera, jaki implant dostanę?
W internecie czytałam wiele opinii, że pacjent nie ma w tej sprawie „nic do gadania” dlatego pytam.

Czyli nie ma znaczenia w jakiej klinice będę implantowana, bo zawsze mam prawo wyboru konkretnej firmy implantu ślimakowego? Dla mnie jest to istotne co dostanę, bo w końcu to ja będę go nosić i w razie awarii naprawa będzie na mojej głowie, dlatego wolałabym mieć implant, który nie będzie wymagał ciągłej naprawy itp.

Mojej córce implant wybierał lekarz, ale to dlatego że musiał wybrać taki rozmiar, aby zmieścił się w miejsce wszczepu. Córka miała 6 kg więc,było ryzyko że to się nie uda. Ale wybrał najlepiej jak mógł i my jesteśmy bardzo zadowoleni. U nas padło na Cochlear
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-03-2018, 23:06
Joderya Joderya jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 1
Domyślnie Implant Słuchowy: Jakie Są Wasze Doświadczenia?

Cytat:
Napisał AnnMil
Witajcie Kochani!
Do tej pory korzystałam z aparatu słuchowego, ale ze względu na mój (z wiekiem) coraz bardziej pogarszający się słuch, rozważam poddanie się operacji wszczepienia implantu słuchowego.
Naprawde wiele już na ten temat czytałam i odbyłam niejedną rozmowę z lekarzem, ale chciałabym poznać opinie osób, które są użytkownikami takiego implantu.

Jesteście zadowoleni? Jakie są Wasze doświadczenia związane z samym zabiegiem?
Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.

Witam. Jeżeli jesteś jeszcze zainteresowana tym tematem to zapraszam Cię do grupy osób, które mają wszczepione implant firmy Cochlear są to ambasadorowie. Możesz ich znaleźć na stronie http://razemdlasluchu.pl/. Myślę ,że od nich możesz się dowiedzieć jak najwięcej ja jestem tylko matka ,której dziecko posiada implanty firmy Cochlear z najnowszymi procesorami Nucleus.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 18:58
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał implant nie jest mi obcy
Mojej córce implant wybierał lekarz, ale to dlatego że musiał wybrać taki rozmiar, aby zmieścił się w miejsce wszczepu. Córka miała 6 kg więc,było ryzyko że to się nie uda. Ale wybrał najlepiej jak mógł i my jesteśmy bardzo zadowoleni. U nas padło na Cochlear

Bardzo dziękuję. To córcia rzeczywiście była malutka. Za moich czasów niedosłyszące dzieci były skazane na ciszę, bo nie było tak rozwiniętej technologii, jaka jest dzisiaj. Jeśli chodzi o stronę to już ja znam, córka mi ją pokazała 2 tygodnie temu. I z ich strony na FB trafiłam na stronę Cochlear (obydwie strony dzielą się czasami swoimi treściami). Przejrzałam już wszystkich ambasadorów i mam zamiar do jednego napisać. Mimo, że już całkiem sporo wiem, to chętnie posłucham o doświadczeniach innych użytkowników. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 19:00
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Miło poczytać opinie zadowolonych użytkowników, szczególnie że 3 dni temu zapadła decyzja, że również będę mieć ten implant Mam nadzieję, że zabieg przybiegnie bez większych problemów i już niedługo znowu będę mogła słyszeć śpiew ptaków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-03-2018, 03:07
WerciaVir WerciaVir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 1
Domyślnie Implant Słuchowy: Jakie Są Wasze Doświadczenia?

Miło jest słyszeć wiele tak pozytywnych opinii odnośnie implantów ślimakowy ja obecnie też posiadam implant z firmy Cochlear jestem z niego zadowolona. Ostatnio ubiegam się o wszczepienie drugiego implantu i mam takie pytanie czy lepiej mieć dwa te same modele procesorów czy jak będę mieć dwa różne to dźwięk może się różnić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Badanie holterem ekg - wasze doświadczenia profesorek Choroby, badania, terapie 3 15-04-2018 18:12
Implant słuchowy: Wasze doświadczenia? AnnMil Choroby, badania, terapie 0 02-11-2017 19:20
... potrzebny aparat słuchowy mimoza Oddam, potrzebuję 0 22-10-2016 12:00
Zęby z odzysku: most czy implant - komentarze Barakuda Ogólny 7 19-06-2015 10:23
Stomatolog radzi: implant czy proteza? - komentarze 178.37.161.xxx Ogólny 2 19-04-2014 15:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.