menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #136821  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 14:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

taki cyrk

Cytat:
Koronawirus. 12 tys. zł kary za jazdę na rowerze. Prawnik: "Myślałem, że to fejk"

Kierowca Audi Q7, który jechał autostradą A4 z prędkością ponad 230 km/h został zatrzymany i ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Rowerzysta, zatrzymany przez policję podczas jazdy po bulwarze w Krakowie otrzymał karę z sanepidu wysokości 12 tys. zł.

Prawnikom brakuje słów, aby oddać sens podobnych sytuacji.

rada prawników..

NIE BRAĆ MANDATÓW....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136822  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 15:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
taki cyrk



rada prawników..

NIE BRAĆ MANDATÓW....


Czyli d..a nie prawnicy.
To nie mandat tylko kara administracyjna
7 dni termin płatności i komornik.
Bulwary są zamknięte.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136823  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 16:04
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Biedna córka pani Witek
"Inicjatywa córki drugiej osoby w państwie (zgodnie z Konstytucją co do ważności marszałek Sejmu ustępuje tylko prezydentowi) budzi mieszane uczucia. W PiS, macierzystej formacji Elżbiety Witek, nie udało nam się namówić nikogo do jej skomentowania pod nazwiskiem."
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...8#a=190&c=8000
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136824  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 16:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

NARESZCIE?????
czyli dalej ściemniamy, że JASNOŚĆ mamy?

Cytat:
Dzień przed 10. rocznicą wypadku prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem wiceminister sprawiedliwości przekazał, że śledztwo jest w "finalnej fazie". - Mamy finalną fazę postępowania. Zostały przygotowanie opinie przez różne instytuty naukowe z różnych krajów: lekarzy medycyny, znawców genetyki i toksykologii. To prawie 100 opinii, będą one teraz analizowane przez międzynarodowy zespół, który ostatecznie wyda raport - wyjawił Michał Wójcik.

Antek swoje, Wójcik swoje
BURDEL wkradł się na pokoje
dyskoteka mister Dżeka
Jarek prawdy nie doczeka.
Ja wiem, on wie, wszyscy wiecie
RAPORT będzie na .....STULECIE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136825  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 16:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
W PiS, macierzystej formacji Elżbiety Witek, nie udało nam się namówić nikogo do jej skomentowania pod nazwiskiem."

Żarcik Ci się wymknął niekiepski
Z tym "pod nazwiskiem"

A dopiero co widziałaś, że GOWIN pod nazwiskiem i ......CO TO DZIŚ jest GOWIN?
Rzekłby, ale nie będę się ....wyrażał...... on nawet czyrak w pantalonach KACZYŃSKIEGO nie jest...
Jedynie i .....kamieni kupa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136826  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 16:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

I taki APEL do rządu

Cytat:
"Eksperci zwracają uwagę na misyjny charakter wielu katolickich mediów, które nie są wpierane przez potężne koncerny zagraniczne. Część państw wprowadziła programy wsparcia dla mediów" - to fragment materiału TV Trwam oraz Radia Maryja. Przypomniano w nim niedawną prośbę ich założyciela, ojca Tadeusza Rydzyka, o finansowe wsparcie w dobie walki z koronawirusem.

i takie słupki BIEDY ...
Cytat:
"Przychody Fundacji Lux Veritatis z działalności podstawowej wyniosły w ub.r. 39,5 mln zł. Były o niecałe 700 tys. zł większe niż rok wcześniej" (forsal.pl 9 sierpnia 2018 r.)
"Jak wynika ze sprawozdania finansowego fundacji Lux Veritatis, w 2018 roku rosły pensje zatrudnionych, a przeciętne wynagrodzenie pracowników ojca Rydzyka mocno przekracza zarobki, na które może liczyć zwykły Kowalski w regionie!" (fakt.pl 12 lipca 2019 r.)
"W ub.r. Fundacja Lux Veritatis zanotowała 48 mln zł przychodów i 3,33 mln zł zysku netto, wobec 39,48 mln zł wpływów i 1,58 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody z darowizn wzrosły o 14,2 proc. do 34,21 mln zł, z Telewizji Trwam - o 44,7 proc. do 13,55 mln zł, a z książek i płyt - o 55,4 proc. do 242,4 tys. zł" (wirtualnemedia.pl 10 lipca 2019 r.)

przecie to nie starcza wielebnym nawet na waciki i gumki do użytku wewnętrznego
A RZĄD i PiSpartia .....NIC!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136827  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 17:57
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Odkrycie towarzyskie Veni Creatora z pewnością zawiesi TSUE, NATO i ONZ ale zanim to zrobi warto przeczytać stanowisko Sądu Najwyższego w Polsce. Warto przeczytać całość ja zawiesiłam tylko końcówkę.
"Pragnę przy tym przypomnieć, że - zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - obowiązek usuwania bezprawnych skutków naruszenia prawa Unii Europejskiej ciąży na każdym organie państwa członkowskiego (zob. wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE: z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie C-201/02, Wells, EU:C:2004:12, pkt 64 i przytoczone tam orzecznictwo oraz z dnia 21 czerwca 2007 r. w połączonych sprawach C-231/06 do C-233/06, Jonkman EU:C:2007:373, pkt 37)."
http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePag...Y19miuC2CgqNzA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136828  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 17:57
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Grzegorz Pietruczuk – zamyślony.
Cytat:
Przez ostatnie pięć lat codziennie wstawałem z kolan. Niemcy zazdrościli mi wszystkiego. Miałem Premiera, który robił najlepsze prezentacje i Prezydenta, który ciągle się uczył i na dodatek nie czytał z kartki. W filmach o moim narodzie występować miał Mel Gibson! W Radomiu budowaliśmy stocznie. Wystarczy nie kraść mówili. Lekarzy mieliśmy tylu, że rząd bez żalu rezydentom kazał jechać. Eldorado mówiłem! Myślami byłem już w moim elektrycznym samochodzie, mieszkańcom wręczałem lokale z programu mieszkanie plus, a na wakacje latałem z lotniska w Baranowie. Aż tu nagle zabłąkał się do nas wirus. Zabłąkał się, bo przecież Pan Pinkas i Pan Szumowski nie tak dawno temu zapewniali mnie, że on w życiu tu nie dotrze. I okazało się, że testów robimy co kot napłakał, ratownicy koczują w samochodach a maski dla szpitali szyją obywatele. Studenci drukują przyłbice, a strażacy robią płyn do dezynfekcji. Wprowadzić stanu klęski żywiołowej się nie da, bo Premier Gowin przyznał, że państwa na to nie stać. Za to w agencji rezerw materiałowych mamy mnóstwo miału! I po tej całej potędze został nam jacht Polskiej Fundacji Narodowej, powtórki Sylwestra Marzeń w Zakopanem, film o Zenku Martyniuku i konto prezydenta na Tik Toku. I genialny pomysł na przeprowadzanie wyborów w szczycie epidemii. Trzymajmy się razem, bo tylko to może nas uratować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136829  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 18:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Biedna córka pani Witek
"Inicjatywa córki drugiej osoby w państwie (zgodnie z Konstytucją co do ważności marszałek Sejmu ustępuje tylko prezydentowi) budzi mieszane uczucia. W PiS, macierzystej formacji Elżbiety Witek, nie udało nam się namówić nikogo do jej skomentowania pod nazwiskiem."
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...8#a=190&c=8000
nie ma zrzutki na takie nazwisko i nigdy nie było bo po usunięciu zawsze zostaje ślad.
Pani marszałek powinna tego szmatławca pozwać do sądu.

A ty ponieważ podajesz to g...o które już tu było,. Powinnaś przed wielkim Piątkiem podać sobie rękę ze swoją przeciwniczką na zgodę.
Tak samo nie umiesz w internety.

Wystarczy sprawdzić .
A co z oszustką madame Budka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136830  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 18:29
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Czekam aż pani marszałek poda do sądu tego szmatławca. Jak poda i sąd orzeknie to odszczekam pod stołem, a jak nie to nie. O drugiej sprawie nic nie wiem. Wiosna piękna czas cieszyć się słoneczkiem i kwiatami. Pandemia na razie przykrywa wszystkie świństwa ale z czasem się ujawnią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136831  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 18:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Kto jak kto ale ty powinnaś wiedzieć jak działa machina prawa, ale emeryci nie mają nic do roboty to mogą szaleć po sądach.
Tylko baran nie umie wrzucić w internet "zrzutka.pl" i szukać po nazwisku.

Kurde, tyle czasu tu piszecie a jakby prosto z przedszkola.

Nie tak dawno szmatławce i nie szmatławce podały fejka o Tusku, że niby złożył ogromną kasę na sondaż prezydencki który wypadł dla niego bardzo źle.

Dlaczego ode mnie żeście się tego nie dowiedzieli?

Bo..!!!? Domyśliłam się że wiewiór nie dałby złamanego euro za swoim przegraną.
na szczęście bo wiadomość o prywatnym sondażu podała i Wyborcza i wirtualna Polska .

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...tarcia-z-duda/
Donald Tusk miał zlecić prezydencki sondaż. "To jest fake ...
Fake na fejku.



Pamiętaj co napisałam o podaniu sobie rączki.
Życie zostało niewiele a Pan Bóg będzie się cieszył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136832  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 18:50
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Magdalena Filiks - Posłanka na Sejm RP
·
Cytat:
Jest zdecydowanie lepszy sposób na zapewnienie DPS-om pomocy, niż wysyłanie wojska do pielęgniarki i przymus powołania.

Starczy ogłosić nabór dla pielęgniarek emerytowanych z gwarancją pensji minimum 6000 zł netto za ten miesiąc. Plus gwarancja środków ochrony osobistej.
Nie ma stanu wyjątkowego.
Nie ma wojny.

Starczy poprosić i dać ludziom godziwe wynagrodzenie. Starczy być przyzwoitym.

Tylko tyle starczy.

Ps. Jeden DPS w moim regionie otrzymał właśnie niezbędna pomoc od państwa - 6 maseczek.
Tyle daje państwo DPS - om.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136833  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 19:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wszystkiego wam kurde mało.


Siedzicie na tyłkach, klepiecie w internecie a weźcie się za szycie maseczek tak jak znajomi Wacława.
Co macie do roboty?

Rzecz jasna jakby rządziła wasza oszukańcza partia to tych maseczek byłoby tyle że byśmy w nich utonęli.

Aha jeszcze dla obu moich sympatycznych koleżanek, jak następny raz będą walczyć z zrzutką, to niech pamiętają że ktokolwiek zakłada zrzutke nawet na jeden dzień, to na tydzień zostaje w Googlach.
A na stronie zrzutka.pl jest komunikat że w
zrzutka została usunięta.
no chyba że zadziałało CBA CBŚ i żandarmeria wojskowa.

Zdrowych nóżek życze koleżankom.
Niech pedałują na maszynie do szycia i szyją maseczki, by pokazać patriotyzm, oddanie i empatię.

Alleluja i do przodu.

I wesołego jajeczka.
Czy będzie nietaktem, jeśli powiem wesołych dwóch jajeczek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136834  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 19:27
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych obowiązuje w wielu innych krajach; nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka lub szalik – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

->https://www.youtube.com/watch?v=c1gNm21YzfI

no i jak ci się Lilu podoba )))) bo mnie tak...praktyczne

Cytat:
Podczas czwartkowej konferencji prasowej po zakończeniu Rządowego Zespołu Zarządzanie Kryzysowego poinformowano, że od 16 kwietnia rząd wprowadza obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136835  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 19:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych obowiązuje w wielu innych krajach; nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka lub szalik – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

->https://www.youtube.com/watch?v=c1gNm21YzfI

no i jak ci się Lilu podoba )))) bo mnie tak...praktyczne

Aniu ja już sobie wypróbowałam i zrobiłam-
apaszka z tygrysem i dwie recepturki.
Ludzie padną ze śmiechu, ale nie mam na razie maseczki.
A muszę zdobyć bo żadna siła nie zmusi mojego starszego pana aby jedwabiem zasłonił oblicze.
Już po świętach będę szukała maseczek.
Skoro przymus to przymus.

Obecnie jestem skonana, ale w domu błysk i to bez żadnej pomocy a mam tych metrów trochę.
Kurcze chyba mi było potrzeba ruchu bo mi depresja przeszła.
Na dodatek w piekarniku dochodzi drożdżak z rodzynkami.
Pachnie w całym domu.
Pieprzyć koronawirusa.

Jakbyśmy się nie widziały Tobie też wesołych jajeczek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136836  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 20:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Aniu ja już sobie wypróbowałam i zrobiłam-
apaszka z tygrysem i dwie recepturki.
Ludzie padną ze śmiechu, ale nie mam na razie maseczki.
A muszę zdobyć bo żadna siła nie zmusi mojego starszego pana aby jedwabiem zasłonił oblicze.
Już po świętach będę szukała maseczek.
Skoro przymus to przymus.

Obecnie jestem skonana, ale w domu błysk i to bez żadnej pomocy a mam tych metrów trochę.
Kurcze chyba mi było potrzeba ruchu bo mi depresja przeszła.
Na dodatek w piekarniku dochodzi drożdżak z rodzynkami.
Pachnie w całym domu.
Pieprzyć koronawirusa.

Jakbyśmy się nie widziały Tobie też wesołych jajeczek.

Ja jeszcze nic nie piekę, od jutra zaczynam pracę w kuchni

wesołych jajeczek
cieszę, że ci przeszła.... chmurność

podrzucam propozycję dla twego męża -->https://www.youtube.com/watch?v=pi_-6kI5Bzww w męskim stylu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136837  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 21:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Odkrycie towarzyskie Veni Creatora z pewnością zawiesi TSUE, NATO i ONZ ale zanim to zrobi warto przeczytać stanowisko Sądu Najwyższego w Polsce. ]

Jak te paskudne TSUE mogło takie niewyobrażalne ŚWIŃSTWO /w rocznicę zagłady smoleńskiej i czas zarazy/ zrobić tej całej KAŚCIE prawniczych POLSKICH ORŁÓW KACZYŃSKIEGO ???

Skoro tam to co jeden to wybitniejszy MAGISTER i AŁŁŁŁTORYTET prawniczy taki ZIOBRO, WÓJCIK, KALETA, KANTHAK /o DUDZIE nie zapominając/ to przecie same OZDOBY prawniczej profesji..
To jest SKANDAL na międzynarodową skalę i SUWERENNE PAŃSTWO PiS co wstało Z KOLAN musi cuś z tem zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136838  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 23:20
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wszystkiego wam kurde mało.


Siedzicie na tyłkach, klepiecie w internecie a weźcie się za szycie maseczek tak jak znajomi Wacława.
Co macie do roboty?

Rzecz jasna jakby rządziła wasza oszukańcza partia to tych maseczek byłoby tyle że byśmy w nich utonęli.

Aha jeszcze dla obu moich sympatycznych koleżanek, jak następny raz będą walczyć z zrzutką, to niech pamiętają że ktokolwiek zakłada zrzutke nawet na jeden dzień, to na tydzień zostaje w Googlach.
A na stronie zrzutka.pl jest komunikat że w
zrzutka została usunięta.
no chyba że zadziałało CBA CBŚ i żandarmeria wojskowa.

Zdrowych nóżek życze koleżankom.
Niech pedałują na maszynie do szycia i szyją maseczki, by pokazać patriotyzm, oddanie i empatię.

Alleluja i do przodu.

I wesołego jajeczka.
Czy będzie nietaktem, jeśli powiem wesołych dwóch jajeczek?
Kobiety atakują gromadnie jak wrony.
Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer

I przelicz sobie ile maseczek można byłoby kupić za 2 miliardy przeznaczone dla Kurskiego.
Żadna organizacja nie musiałby ich szyć!
Za chwilę ponownie zlecisz jak wrona z czubka drzewa, aby pokąsać jak to robisz od ponad 10 lat na tym forum!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136839  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 23:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ty jesteś też 10 lat tylko wcieleń było tysiące.

Co cię tak dotknęło kochana?
Aluzja do dwóch jajeczek?
Nieobecne?
Ja gotuję 20. Daj adres to ci prześlę połowę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136840  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 23:38
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ty jesteś też 10 lat tylko wcieleń było tysiące.

Co cię tak dotknęło kochana?
Aluzja do dwóch jajeczek?
Nieobecne?
Ja gotuję 20. Daj adres to ci prześlę połowę...
Wrona zleciała z drzewa jak zwykle i pisze, że my seniorzy nie mamy co robić, a sama wrona siedzi na forum 24 ha - ha ha
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.