menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 

 

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-03-2012, 21:18
Bess's Avatar
Bess Bess jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 059
Domyślnie Narodowy Dzień Życia 2012


RODZINA RECEPTĄ NA KRYZYS 24 marca już po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Tym razem motywem przewodnim dnia jest wsparcie rodzin w skuteczniejszym zarządzaniu dobrami materialnymi oraz zwrócenie uwagi a fakt, że silna rodzina jest odpowiedzią na wiele problemów, z którymi mierzymy się, jako wspólnota. - Ogromne znaczenie w naszym życiu mają związki między rodziną i pracą. Wychowanie w rodzinie wpływa na to, jakimi jesteśmy pracownikami w życiu zawodowym, z kolei nasze zaangażowanie w pracę przekłada się często, na jakość życia rodzinnego. Zależy nam na tym, by dostarczyć rodzinom wskazówek jak poukładać te płaszczyzny w sposób zapewniający harmonijny rozwój w poszczególnych wymiarach naszego życia – mówi Marek Plotzke z Fundacji Narodowego Dnia Życia.

W przeddzień Narodowego Dnia Życia już po raz trzeci zostały przyznane Tulipany Narodowego Dnia Życia – nagrody dla zasłużonych dla propagowania wartości rodzinnych dziennikarzy, artystów, inicjatyw społecznych oraz samorządów. Nagrody przyznało jury złożone między innymi z naukowców, działaczy społecznych i artystów. W tym roku nagrody otrzymali: Gmina Grodzisk Mazowiecki za pionierski program Karty Dużej Rodziny. Dziennikarka Marzena Nykiel za rzetelne przedstawianie tematów związanych z szeroko pojętą problematyką rodzinną. W kategorii „Dzieło kultury” Tulipana otrzymała Fundacja Orszak Trzech Króli za pielęgnowanie tradycji i konsekwentną pracę nad rozwojem inicjatywy. Natomiast w kategorii inicjatywa społeczna, nagrodę otrzymała Fundacja Mamy i Taty za kampanię „Rozwód, przemyśl to”.

***
Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem - rola życia”, „Razem na zawsze” i „Jestem mamą – to moja kariera”.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl.
__________________
Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.''Mały Książę''
  #2  
Nieprzeczytane 24-03-2012, 17:29
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia to odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II do „budzenia sumień w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim oraz wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

Dzień Świętości Życia jest obchodzony w Kościele także jako uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jego ustanowienie w 1998 roku przez Episkopat Polski było odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, zawarte w encyklice „Evangelium vitae”.

Obchody tego dnia są impulsem do inicjowania i przypominania akcji na rzecz najbardziej bezbronnych – dzieci nienarodzonych. Na coraz szerszą skalę wykorzystywany jest do tego internet. Przykładem jest kończąca się dziś 9-dniowa nowenna w intencji dziecka nienarodzonego w ramach akcji „Uratuj świętego”, wspieranej przez znanych artystów i dziennikarzy. Więcej na stronie: www.uratujswietego.pl

O kolejnej inicjatywie dowiadujemy się za pośrednictwem strony: www.stopaborcji.pl, na której można pobrać formularz do zbierania podpisów pod społecznym projektem nowelizacji ustawy antyaborcyjnej. Jej autorzy przypominają, że w roku 2009 legalnie zabito w polskich szpitalach 538 dzieci. 510 z nich z powodu podejrzenia o to, że są chore. Liczba legalnych aborcji od lat wzrasta. Coraz większy odsetek stanowią aborcje eugeniczne – eliminacja dzieci chorych. Projekt jest aktem prawnym, autorstwa mec. Ludwika Skurzaka, do 20 kwietnia Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ma czas na zebranie 100 tys. podpisów. Zbiórki podpisów pod kościołami ogłosiły m.in. diecezja tarnowska i radomska.

O ochronę życia poczętego walczą także farmaceuci. Na stronie www.sumienie–farm.pl można wyrazić swoje poparcie dla ich starań o prawo klauzuli sumienia i odmowy promocji i sprzedaży środków „niszczących płodność i ludzkie życie u jego początku”. Dziś są często szykanowani i zmuszani do postępowania wbrew sumieniu.
  #3  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 17:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 16 428
Domyślnie

Ludgardo i Besso 23 marca poinformowałyście nas seniorów o swojej inicjatywie że rodzina czym większa to recepta na kryzys ekonomiczny . Nie wiem ile posiadaliście dzieci by dyskutować o wychowaniu i zapewnieniu im minimum egzystencji bez wspomagania się środkami publicznymi na które składają się ci co płacą podatek.Należy nam podać też taką informację że każdy wasz stosunek z mężczyzną kończył się prokreacją.Jest to ciekawe w waszym wątku Narodowy Dzień Zycia 2012.
  #4  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 17:16
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Wacławie ! Chyba nie doczekasz sie odpowiedzi od tych osób.
One są od pouczania innych.
  #5  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 18:18
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Bóg zapłac za odpuszczenie mi mojego grzechu głupoty.
  #6  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 18:27
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 912
Domyślnie

Narodowy Dzień Życia 2012

Podczas Kongresu Demograficznego /22.03.2012/przedstawiono wyniki Spisu Powszechnego 2011, które pokazują, że liczba ludności Polski nadal się zwiększa, choć nieco wolniej niż w poprzednich dekadach. Według stanu z 31 marca 2011 r. liczba ludności wyniosła 38,5 mln i była wyższa o 271 tys. w porównaniu z wynikami z 2002 r. Ludność Polski podlega feminizacji: na 100 mężczyzn przypada prawie 109 kobiet. Zmniejszyła się liczba mieszkańców miast (23 mln 169 tys.), a zwiększyła ludności wiejskiej (15 mln 332 tys.).

Nastąpiły bardzo duże zmiany w strukturze wiekowej. Polskie społeczeństwo starzeje się. Maleje liczba i odsetek dzieci i młodzieży (wiek przedprodukcyjny), a systematycznie zwiększa się liczba i odsetek osób w wieku post produkcyjnym.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #7  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 18:46
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 912
Domyślnie

Wacław - stara prawda: "Polityka sprzyjająca trwałości i rozwojowi rodziny jest jedyną szansą przetrwania wspólnot politycznych, jakimi są państwo i naród.”A.Mikosz - Prawnik

Więc Twoje niesmaczne uwagi zmierzają raczej do poniżenia jakże ważnego dla nas wszystkich problemu.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #8  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 11:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 16 428
Domyślnie

Cytat:
Toy napisała-obserwuje goscia od dłuzszego czasu...koscioł mu zrobił jakas krzywde chyba
Nikt mi nie zrobił żadnej krzywdy i z tych przyczyn szukał bym odreagowania na kościelnej instytucji.Jestem przeciwnikiem państwa wyznaniowego i dlatego nieraz wypowiadam się i podnoszę sprawy związane z zakusami poszerzenia wpływu instytucji jakim jest kościół "jedynie słusznej religii rzymskokatolickiej".

Jestem za dopuszczeniem aborcji na żądanie kobiety bo ona powinna sama decydować o urodzeniu dziecka.Powszechnymi badaniami prenatalnymi by wykluczyć rodzenie się dzieci niepełnosprawnych z wadami genetycznymi.Refundacją zabiegu in-vitro ze środków NFZ osobom które są zdolne wychować dziecko /kryterium ekonomiczne/. Wprowadzenie w szkole edukacji seksualnej .

nutaDo nikt nie było moim zamiarem ośmieszanie tematu związanego z ilością urodzeń i starzeniem się społeczeństwa. Przecież decyzja o urodzeniu się dziecka to ważna sprawa dla ludzi młodych.Ale oni patrzą innymi oczyma na świat i wiedzą że dziecko kosztuje i też je trzeba wychować as nie tylko produkować /co rok to prorok/.

Starzenie społeczeństwa następuje bo jest lepsza opieka lekarska ,nowoczesna diagnostyka i leki.Na to ma wpływ cywilizacja i poziom naszego życia.
Natomiast dla ludzi młodych jest potrzeba stworzenia warunków do tego by im pomóc nie jednorazowo rzucając jakiś ochłap w postaci pieniędzy a stworzenia dostępności do żłobka, przedszkola,szkoły czy miejsc gdzie mogą poszerzać swoje zainteresowania poza szkołą.Mogą być też inne rzeczy które młodzi ludzie by widzieli. Na wszystko potrzebne są środki a stymulacja jest po stronie Państwa.Natomiast nie jest tędy droga którą ty proponujesz.....Przykładem jest kończąca się dziś 9-dniowa nowenna w intencji dziecka nienarodzonego w ramach akcji „Uratuj świętego” .....
  #9  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 12:00
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

No patrzcie państwo patrzcie, jakie miłosierne apele do wielodzietnych matek. Nie tak dawno to samo forum wyśmiało i wykpiło, absolutnie bez grama jadu, panią Wałęsę i panią Komorowską właśnie za wielodzietność. Rozumiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i orientacji politycznej.
Tak trzymać .
PS
Nie przejmuj się Wacławie, wypowiadające się Panie nie wniosą już żadnego wkładu w dzietnośc Polaków .
  #10  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 16:50
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Powszechnymi badaniami prenatalnymi by wykluczyć rodzenie się dzieci niepełnosprawnych z wadami genetycznymi
"w wypadku ciężkiej wady płodu polskie prawo zezwala na przerwanie ciąży do 24 tygodnia (czyli do czasu, kiedy dziecko nie byłoby w stanie samodzielnie żyć poza łonem matki. Gdy wada nie daje dziecku żadnych szans na przeżycie poza organizmem matki jest to możliwe i później), jednak zaledwie 2-3% badań prenatalnych wykrywa na tyle poważne schorzenia płodu, by mogły w ogóle stać się podstawą do przerwania ciąży."
  #11  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 20:29
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Jak zwykle prawica przykościelna wraz z Kościołem chce upolitycznić życie rodzinne na swoja modłę. Wartości rodzinne co to takiego? Rodziną politycy powinni zając się od strony socjalnej a nie straszyć homoseksualistami... że narodek się wyludni.
W PRL aborcja (nie jestem za liberalizacja obecnych przepisów) była legalna a przyrost naturalny jakoś większy... choć tez byli zatwardziali kawalerowie czy o zgrozo geje (pamiętacie jak w czasach rządzenia PiS chciano spalić akta z czasów akcji "Hiacynt" autorstwa gen. Kiszczaka??? IPN nawet uważał że była zgodna z prawem PRL, cóż antykomunizm do wyboru i koloru he he he) lub tez nawet niepełnosprawni co z rożnych przyczyn nie zakładali rodzin.
Po prostu wg mnie podział PKB powinien być sprawiedliwie dzielony by wypracowany dochodów trafiał tez do mniej zamożnych w postaci osłon socjalnych, walką z bezrobociem, społecznym budownictwem mieszkalnym, ulgi budowlane, ulgi na dzieci.
Ale co tam ważniejsze co powiedział Papierz, Prymas. Jakoś Kościół i postsolidarnościowa prawica nie darły szat w czasie trapi sokowej Leszka Balcerowicza która uderzała w niejedną rodzinę Made In PGR i nie tylko.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.

Ostatnio edytowane przez quasimodo81 : 14-04-2012 o 20:46.
  #12  
Nieprzeczytane 17-07-2012, 12:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Liczba ludnosci w Polsce sie zwieksza - kogo- Polakow nowonarodzonych ,czy z przyjezdnych ,rezydentow naplywowych,naturalizowanych obywateli ???
Kim jest zasiedlana Polska ?

Narodowy Dzien Zycia,o ktory narod chodzi ?
  #13  
Nieprzeczytane 17-07-2012, 15:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Liczba ludnosci w Polsce sie zwieksza - kogo- Polakow nowonarodzonych ,czy z przyjezdnych ,rezydentow naplywowych,naturalizowanych obywateli ???
Kim jest zasiedlana Polska ?

Narodowy Dzien Zycia,o ktory narod chodzi ?
Seniorze AP i setki innych narodowości zasiedliliście USA i nikt was nie wyrzuca, to niby dlaczego inne narody nie mogą zasiedlić na tej samej zasadzie Polski. Niech przyjeżdżają i niech się tu dobrze czują.
  #14  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 12:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A co z praca dla nich gdy nie ma jej nawet dla rdzennych POLAKOW ?
Mam rozumiec ,ze POLACY za praca musza emigrowac do innych krajow ,zas dla przyjezdnych praca i "inne socjale" sa ???
Znajomy z Polski opowiadal mi,ze naturalizowani obywatele Polscy natychmiast maja "wikt i opierunek",dobrze platne stanowiska pracy ,czesto sa odrazu przy wladzy nawet w policji i w wojsku.
Ja dostrzegam nawet 2 poslow z (nadania obywatelstwa polskiego) w Sejmie RP odmiennego koloru skory i nie bedac rasista pytam :
Jak oni sie tam dostali,kiedy wielu POLAKOW CZYSTEJ KRWI POLSKIEJ dostac sie tam nie moglo ?
  #15  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 12:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co do zasiedlania Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej to odbywalo sie wczesniej niz ja sie urodzilem ,wiec maly w tym jest moj udzial.
O to trzeba by bylo pytac tych ktorzy dostarczali niewolnikow do Ameryki (byl taki narod co sie tym zajmowal).

Ja Ameryke wylosowalem na "lottery wizowej" i jak to w zyciu bywa "ze szczescia skorzystalem".
Nie powiem,ze jest mi zle ale sa i to bardzo duzo,co maja gorzej ( z zasiedlencow),zyja w slamsach ,kiedys niejaki Urban z Polski chcial a moze i podsylal im tu materace.
Na Manhattanie mieli nawet swoja mala dzielnice (NYC).

Polska jest obecnie zasiedlana na innych zasadach,takze zroznicowane jest przyznawanie obywatelstwa polskiego dla niektorych narodow.

Inny tez jest "narodowy dzien zycia" w tym dla Polakow w Polsce.
 

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Grillowanie - nasz narodowy sport ? Majsterklepka.eu Dom, wnętrza, ogród 14 29-08-2014 18:12
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 2 21-01-2013 11:27
Dzień Pioniera, Dzień Odbudowy Kraju, Dzień Ziem Odzyskanych quasimodo81 Społeczeństwo - wątki archiwalne 2 22-02-2012 16:38
*** Walentynki - 2012 *** tar-ninka Różności - wątki archiwalne 15 14-02-2012 23:30
Dzień z życia modnej babci - komentarze praktyczna Ogólny 4 09-02-2011 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.