menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4761  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 14:01
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Hala 51.Ja na komorę chodziłam na Kopernika do Creatora na skierowanie od ortopedy.I długo stawy się nie odzywały.Tylko nie mozna mieć cisnienia dużego bo codziennie sprawdza przed wejsciem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4762  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 14:22
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie "Dedal" Polańczyk

Cytat:
Napisał niobos
Hala 51.Ja na komorę chodziłam na Kopernika do Creatora na skierowanie od ortopedy.I długo stawy się nie odzywały.Tylko nie mozna mieć cisnienia dużego bo codziennie sprawdza przed wejsciem.
Witam. No, to u mnie spoko. Ja zwykle mam raczej niższe, więc sądzę, że nie będzie problemu. Jadę prywatnie i nie wiem, czy muszę mieć porobione badania, ewentualnie jakie i czy mój lekarz musi mi zaznaczyć te kriokomorę. Będę się o to go pytać i myślę, że będzie wiedział . A w ostateczności to zadzwonię do sanatorium i mi na pewno wszystko powiedzą. Ale jeszcze mam ciutkę czasu. Ważne, że miejsce zaklepane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4763  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 14:36
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ryszardzie,a możesz podać co to i czyje tak przepiękne utwory są podkładami w Twoich urzekających slajdzikach? No, nie mogę od wczoraj o nich zapomnieć, tak mnie urzekły. Dziś też oglądałam slajdy, a właściwie słuchałam tych cudnych utworów. Pozdrawiam
PS.
"Lecz" nasze dusze podobnymi utworami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4764  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 20:51
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Ryszardzie,a możesz podać co to i czyje tak przepiękne utwory są podkładami w Twoich urzekających slajdzikach? No, nie mogę od wczoraj o nich zapomnieć, tak mnie urzekły. Dziś też oglądałam slajdy, a właściwie słuchałam tych cudnych utworów. Pozdrawiam
PS.
"Lecz" nasze dusze podobnymi utworami

Halu,
- wszelkie melodie biorę z www.youtube.pl
Do slajdu z Polanicą wykorzystałem melodię z filmu Kurier Carski.
W YouTube w listwę wyszukiwarki wpisz: Michał Strogoff kurier carski.
Gdy w listwę wyszukiwarki wpiszesz: Ricky King Laguna Romantica - to będziesz miała melodię która dałem w Slajdziku z Ogrodem w Jarkowie.

Dużo fajnych melodii możesz posłuchać wpisując w listwę: Ricky King. Po kliknięciu wyświetli ci się lista utworów tego wykonawcy. Możesz sobie wybierać, co ci się podoba.

Dzisiaj załączam ci z pozdrowieniami: Ricky King - Zartlichkeit
https://youtu.be/5dB0e4vrZ7k

oraz: Slow Waltz - River Flows In You
https://youtu.be/3oBeCmK4lpU

Walc Dymitra Szostakowskiego
https://youtu.be/WPjNphbbla0

Pomyszkuj po You Tube, - tam naprawdę są fajne melodie.
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 06-04-2016 o 21:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4765  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 20:39
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Dzięki WIELKIE Ryszardzie Wszystkie utwory są super! Są jak balsamy na serce. Na pewno będę sobie myszkować i wyszukiwać, poznawać bądź przypominać sobie różne utwory muzyczne. Walca Dymitra Szostakowskiego znam i mam. Mam Szatrowa. Mam obu Straussów. Czy jest coś cudowniejszego niż walc!!!
DZIĘKUJĘ raz jeszcze i ciepło pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4766  
Nieprzeczytane 10-04-2016, 07:46
irena653 irena653 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Kalisz
Posty: 33
Domyślnie

Witam. Jedzie może ktoś do sanatorium Józef w Lądku Zdrój od 21 kwietnia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4767  
Nieprzeczytane 10-04-2016, 08:02
Regina_108's Avatar
Regina_108 Regina_108 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 6 296
Domyślnie

Dzień dobry!Czy ktoś może wie coś na temat sanatorium uzdrowiskowego w Dąbkach przy ulicy Wydmowej,byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Dziekuję i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4768  
Nieprzeczytane 10-04-2016, 10:34
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Nie wiem jakie to sanatorium, nie pamiętam. Byłem w Argentycie. Opisałem pobyt tu:
http://patrze-i-komentuje.blog.onet.pl/2011/06/.
Miejscowość mała, niewiele z uzdrowiskiem ma wspólnego. Ładna plaża, taka naturalna, poza tym wszędzie blisko, jeśli wyszedłem z sanatorium wyjściem od strony plaży, obszedłem miejscowość dookoła, wypiłem piwo i wróciłem głównym wejściem , to zabierało ok 30 minut.
Można busikem pojechać do Darłówka, na plaży mieli wyborną kawę.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4769  
Nieprzeczytane 10-04-2016, 18:04
Regina_108's Avatar
Regina_108 Regina_108 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 6 296
Domyślnie

Dziękuję,jak dobrze pamiętam,jest to sanatorium Dukat.Może ktoś będzie jeszcze coś wiedział,pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4770  
Nieprzeczytane 24-04-2016, 08:18
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

To forum, to już nie funkcjonuje jak dawniej? Gdzie się wszyscy przenieśli?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4771  
Nieprzeczytane 24-04-2016, 09:55
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Ja sądzę, że ci którzy czekali na przydział i je otrzymali, nie mają już takiej potrzeby zaglądania tutaj. Szkoda, że osoby które powróciły z sanatorium, nie opisały swoich wrażeń i swoich uwag do pobytu w danym uzdrowisku. Takie uwagi i wiadomości mogłyby się komuś przydać. Część osób czeka na przydział, więc rzadko tu zagląda. Pozostali czekający chyba nie wiedzą o istnieniu tego forum. Tak sądzę.

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4772  
Nieprzeczytane 24-04-2016, 21:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ryszardzie2, to Ty tak się płowisz w tej wannie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4773  
Nieprzeczytane 25-04-2016, 19:42
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Ryszardzie2, to Ty tak się płowisz w tej wannie?

Niestety halu, to nie ja. Ja noszę inny kolor majtek (a w kąpieli nie noszę)
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4774  
Nieprzeczytane 25-04-2016, 20:07
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Jestem i ja tylko tu sie nic nie dzieje pewnie wszyscy przeniesli sie na nasze - sanatorium tam wiecej sie dzieje .U mnie na dzis 5436 coraz blizej pewnie wrzesien nawet mi odpowiada tylko bedzi pewnie ta weryfikacja .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4775  
Nieprzeczytane 26-04-2016, 07:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Niestety halu, to nie ja. Ja noszę inny kolor majtek (a w kąpieli nie noszę)
No, tak też myślę Super!
Dziś wyrok TK w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe. Wiesz może o co tu chodzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4776  
Nieprzeczytane 26-04-2016, 07:32
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Jestem i ja tylko tu sie nic nie dzieje pewnie wszyscy przeniesli sie na nasze - sanatorium tam wiecej sie dzieje .U mnie na dzis 5436 coraz blizej pewnie wrzesien nawet mi odpowiada tylko bedzi pewnie ta weryfikacja .Pozdrawiam
A przede mną jeszcze 42355 osób. Zgroza!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4777  
Nieprzeczytane 26-04-2016, 07:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

A już wiem, wyczytałam:

We wtorek Trybunał Konstytucyjny ma ogłosić wyrok ws. zapisów rozporządzenia o kierowaniu na leczenie uzdrowiskowe. Przepisy zaskarżyła poprzednia Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz, wskazując, że rozporządzenie wykroczyło poza upoważnienie z ustawy.

Wniosek do TK dotyczący rozporządzenia ministra zdrowia z lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową Lipowicz skierowała do TK w marcu zeszłego roku.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej minister rozporządzeniem określa m.in. "tryb potwierdzania skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową oraz wzór tego skierowania".

W swym wniosku RPO wskazała, że przepis rozporządzenia - mówiący o tym, iż potwierdzając skierowanie, oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia określa m.in.: rodzaj leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, odpowiedni zakład lecznictwa uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, datę rozpoczęcia leczenia albo rehabilitacji i okres tego leczenia - wykracza poza upoważnienie z ustawy.

Według RPO skoro prawodawca odsyła do ustawowego określenia warunków i zakresu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, to ustalenie ich w rozporządzeniu - bez jakichkolwiek wskazówek zawartych w ustawie – jest sprzeczne z konstytucją.

Ponadto - zdaniem RPO - kolejny z przepisów rozporządzenia mówiący, iż "na niepotwierdzenie skierowania przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie przysługuje odwołanie" jest niekonstytucyjny, gdyż w akcie prawnym niższej rangi niż ustawa wprowadza wyjątek od ogólnej zasady prawa obywatela do zaskarżania decyzji.

Z argumentacją taką w piśmie do TK z maja zeszłego roku nie zgodził się ówczesny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, według którego przepisy są konstytucyjne.

Wskazał, że "dokonanie aprobaty skierowania na leczenie uzdrowiskowe wiąże się z koniecznością podjęcia czynności związanych z +umiejscowieniem+ danego pacjenta w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, określeniem daty rozpoczęcia takiego leczenia i okresu trwania leczenia". Z kolei - jak dodał - odmowa potwierdzenia skierowania nie opiera się na tzw. uznaniu administracyjnym, lecz "jest oparta wyłączenie na kryteriach medycznych, które stosuje lekarz specjalista aprobujący lub nieaprobujący celowości skierowania", dlatego nie może od niej przysługiwać odwołanie w rozumieniu administracyjnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4778  
Nieprzeczytane 26-04-2016, 09:29
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

No wszystko ładnie i fajnie... tylko co to daje nam, pacjentom? Czy wyjdzie to nam na zdrowie? Bo po "dokonaniach" w stadninie , Białowieży, telewizji, obrotu ziemią,itd, boję się jak ognia wszelkich zmian dokonywanych obecnie. Teraz na co spojrzysz, niezgodne jest z konstytucją. Więc zastanawiam się, czy aby ja urodziłem się zgodnie z konstytucją. Póki co, czekamy w kolejce na własny przydział, bo jak mawiał mistrz Młynarski: "róbmy swoje". W dniu dzisiejszym mam numer 4.820

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4779  
Nieprzeczytane 26-04-2016, 16:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
No wszystko ładnie i fajnie... tylko co to daje nam, pacjentom? Czy wyjdzie to nam na zdrowie? Bo po "dokonaniach" w stadninie , Białowieży, telewizji, obrotu ziemią,itd, boję się jak ognia wszelkich zmian dokonywanych obecnie. Teraz na co spojrzysz, niezgodne jest z konstytucją. Więc zastanawiam się, czy aby ja urodziłem się zgodnie z konstytucją. Póki co, czekamy w kolejce na własny przydział, bo jak mawiał mistrz Młynarski: "róbmy swoje". W dniu dzisiejszym mam numer 4.820

Koń by się uśmiał...gdyby żył

A, widzisz! Ja tamtą kolejkę już mam za sobą. Składałam w styczniu ub. roku. Pojechałam w czerwcu ze zwrotów do "Korony" w Muszynie (polecam), a teraz od nowa czekam na następne skierowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4780  
Nieprzeczytane 27-04-2016, 12:56
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Ja wyruszam na początku Maja do Buska Zdroju, ale NFZ finansuje mi tylko zabiegi, reszta we własnym zakresie i na własny koszt.Po powrocie napiszę co nieco....
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.