menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 03:04
Wiosenna Wiosenna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 2
Domyślnie Konta Internetowe - zakładanie


Z tego co słyszałam wielu osobom szczególnie starszym sprawia kłopot założenie konta internetowego. Dlatego stwierdziłam, że z chęcią mogę pomóc i pokierować osoby, które byłyby chętne założyć takie konto. To tak naprawdę nie jest takie trudne. Jeżeli ktoś będzie potrzebował mogę dokładnie wytłumaczyć krok po kroku jak założyć i w wypadku mbanku jak używać konta.

W razie potrzeby mogę również pomóc w innych problemach informatycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 17:03
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

...aha... .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 17:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiosenna
Z tego co słyszałam wielu osobom szczególnie starszym sprawia kłopot założenie konta internetowego. Dlatego stwierdziłam, że z chęcią mogę pomóc i pokierować osoby, które byłyby chętne założyć takie konto. To tak naprawdę nie jest takie trudne. Jeżeli ktoś będzie potrzebował mogę dokładnie wytłumaczyć krok po kroku jak założyć i w wypadku mbanku jak używać konta.

W razie potrzeby mogę również pomóc w innych problemach informatycznych
A jakie dane muszę Ci podać, żebyś mi założyła konto? Chciałbym ale trochę boję się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 17:48
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Do konta muszą byc nasze dane i Haslo.Uwaga-najlepiej jak pomoze ktos bliski z rodziny.No i jest instrukcja w internecie i tam mozna poczytac co i jak.To są poufne dane dla wlasciciela konta.Mam konto i jest bardzo wygodne,mozna kupowac przez internet i robic przelewy rachunkowe,nie trzeba do banku chodzic.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 17:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Do konta muszą byc nasze dane i Haslo.Uwaga-najlepiej jak pomoze ktos bliski z rodziny.No i jest instrukcja w internecie i tam mozna poczytac co i jak.To są poufne dane dla wlasciciela konta.Mam konto i jest bardzo wygodne,mozna kupowac przez internet i robic przelewy rachunkowe,nie trzeba do banku chodzic.
Ale ja pytałem wiosennej, bo ona mi chciała pomóc....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 18:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Naiwni podobno sami się rodzą, tak samo jak oszuści.
Konto internetowe zakładałem w banku gdzie mam zwykłe konto. Otrzymałem nr konta i hasło tymczasowe które zmieniłem po pierwszym logowaniu. Transakcje zatwierdzam specjalnymi kodami. Tyle w skrócie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 19:51
Wiosenna Wiosenna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A jakie dane muszę Ci podać, żebyś mi założyła konto? Chciałbym ale trochę boję się.

Mi nie podajesz, żadnych danych. Ja tylko pomagam przejść przez proces rejestracji. Mówiąc krok po kroku co powinno się zrobić co wybrać.

Większość danych, haseł itd to i tak są generowane automatycznie i dochodzą dopiero po podpisaniu umowy z kurierem z banku.

Jeszcze raz powtarzam NIE WYMAGAM żadnych danych od was. I przestrzegam przed podawaniem jakichkolwiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:01
teresaf teresaf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1
za mało się znam na internecie, aby ryzykować założenie konta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:01
tadeuszek tadeuszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 2
Domyślnie

konto posiadam ale jest puste wszystko wybrane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:01
uleczka.s uleczka.s jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1
Domyślnie

Mam założone konto pocztowe, ale z kontem bankowym miałam duże trudnościi zrezygnowałam z prowadzenia tego konta. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:05
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Trzeba iśc do wybranego banku, pobać dokumenty i potem zakładć konto, tak jak wskazał TADZEUSZ. INNEGO SPOSOBU NIE ZNAM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:07
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiosenna
Mi nie podajesz, żadnych danych. Ja tylko pomagam przejść przez proces rejestracji. Mówiąc krok po kroku co powinno się zrobić co wybrać.

Większość danych, haseł itd to i tak są generowane automatycznie i dochodzą dopiero po podpisaniu umowy z kurierem z banku.

Jeszcze raz powtarzam NIE WYMAGAM żadnych danych od was. I przestrzegam przed podawaniem jakichkolwiek.
Pytanie moje było specjalnie naiwne, ja kontem internetowym posługuję się od wielu lat, ale bałby się pomocnika z boku, bo wielu takich pomocników żeruje na naiwności ludzi starszych, a do pomocy są doradcy bankowi, którzy też za rączkę potrafią prowadzić, zaś doradca wiosenny dla staruszka, no to wyciągniecie hasła innych dany i nie tylko to niezbyt wielki problem przy zdobytym zaufaniu i szukaj wiatru na gałązce....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał teresaf
za mało się znam na internecie, aby ryzykować założenie konta.
Żeby było śmieszniej (ale tak było) konto założyłem stawiając pierwsze kroki w komputerze i internecie. Dla jasności miałem wsparcie w postaci syna który zna te sprawy doskonale. Początkowo trochę strachu a teraz pełna swoboda i luz. Nie stoję w kolejkach bankowych, prawie nie (0,50zł) płacę za przelew. w innych bankach podobno darmowe.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:20
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Zgłosic na pewno trzeba w banku,a reszta?
Uwaznie czytać i nie śpieszyć sie.
Odkad mam internet,mam konto i nie mam żadnych problemów.
Naprawdę nie ma czego się bać.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakupy internetowe dzwoneczek eSenior 182 11-01-2023 12:12
Gry internetowe formiko Gry 65 19-11-2020 19:34
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 03-10-2008 23:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.