menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6961  
Nieprzeczytane 03-06-2018, 21:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Maju59 po co tracisz czas na wdawanie się w dyskusję z prymitywnymi ludźmi którzy piszą " trzy po trzy " bo kwestionuje się ich świętą księgę która jest ponoć natchniona. Wierzą że ich idol zmartwychwstał i lewitując przeniósł się na inną planetę w kosmosie /New Age/. Poczęty został przez matkę która rodząc dziecko nie straciła hymeny. Czczą Boga w trzech postaciach i uroczyście piją krew jego i konsumują jego ciało. Przecież to jakiś horror że w coś takiego absurdalnego można wierzyć.
Czy jest normalna możliwa dyskusja , nie , bo żadnego racjonalnego argumentu nie potrafią zrozumieć. Są w oblężonej twierdzy z napisem ciemnogród wykrzykują bzdury bo co innego mogą zrobić.

Ja spokojnie robię swoje i się nimi nie przejmuję.Oni bardziej to przeżywają niż ja , przecież to nie mój układ nerwowy tylko ich i jestem pewny że pomału zaczną się wykruszać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6962  
Nieprzeczytane 03-06-2018, 22:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No ale jak się wykruszą, zostaniesz drogi Waciu sam jak palec
z wtrętami Wandeczki.

Nie będzie ci smutno?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6963  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 08:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Część pierwsza debaty "Czy opiera się na dowodach chrześcijaństwa?".Debata odbyła się 18 kwietnia 2018 r. W Kościele Baptystów we Wrocławiu.Is Christianity Evidence Based? - Stephen Taylor vs. Karol Fjałkowski - Part 1 of 3 [PL SUB/NAPI https://www.youtube.com/watch?v=1wuJXLFnjX8&t=1943s Komu się otworzył obraz bez bez tłumaczenia należy znacznik myszy przesunąć na prawą dolną część obrazu i kliknąć na znacznik tekstu.
https://www.youtube.com/watch?v=RyUgfSPgDe4&t=290s
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6964  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 09:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
Czczą Boga w trzech postaciach i uroczyście piją krew jego i konsumują jego ciało. Przecież to jakiś horror że w coś takiego absurdalnego można wierzyć.
Wacek!
Tobie chyba to spotkanie z grillem i wazeliną zaszkodziło na system. Zostaw dopalacze do grilla i zacznij konsumować jakieś tradycyjne trunki a zaraz poczujesz się lepiej.
Masz jakieś zwidy totalne, bo ani Hypatia, , ani Frat nie objawili w co wierzą bądź nie, a tobie jakies makabreski się śnią i potem odprawiasz seanse diaboliczne żeby te zmazy odreagować.
Już wyraźnie napisałem, że jak wierzę w KRASNOLUDKI i MARYSIĘ, ale tobie szare dwie nie funkcjonują odpowiednio i zgodnie prawami ludzkiej NATURY. I tego te skutki.
Cytat:
Czy jest normalna możliwa dyskusja , nie , bo żadnego racjonalnego argumentu nie potrafią zrozumieć. Są w oblężonej twierdzy z napisem ciemnogród wykrzykują bzdury bo co innego mogą zrobić.
Wacek! uspokój się i nie gaworz jak wielebny na wiejskim kazaniu. Żeby była dyskusja, to musi być dyskutant, a jaki z ciebie dyskutant? Przecie ty gaworzysz sam ze sobą i własnymi skotłowanymi urojeniami. To kto za tobą nadąży?
nawet Wandeczka nie jest w stanie pojąć, jakie wytryski twej jaźni pojawią się w eterze.
No i Wacek! Ty w nas ciemnogrodem inwektywą inną nie chlustaj, bo to nie wina orkiestry, że dyrygent nie dość że inwalid na słuchu, to jeszcze batutą macha, jak inżynier drogowy łopatą przy niwelacji zagonu.
Cytat:

Ja spokojnie robię swoje i się nimi nie przejmuję.Oni bardziej to przeżywają niż ja , przecież to nie mój układ nerwowy tylko ich i jestem pewny że pomału zaczną się wykruszać.
Waciek uoj Waciek!!!
Nie wie żadna lebiega
komu pierwszemu z brzega.

to po pierwsze primo.
A po drugie, to słup z betonu też stoi i robi swoje. I dysputa z nim taka sama jak z tobą.
Z tą różnicą, że z ten słup wydaje mniej śmiszne dźwięki i nie wyznaje że jest ateista rozrywkowy i w przeciwieństwie do ciebie spełnia pożyteczną rolę.

I po trzecie primo wyznam ci szeptem, że my tobą też się nie przejmujemy. Kiedyś atrakcją była kobita z brodą, Myszek Miki, Bolek i Lolek a nawet Tyfus, Romek i Atomek, a teraz jako atrakcja wystepuje Wesoły Wacek --- ateista rozrywkowy.

Taki mamy klimat!

A teraz idź do POKOJU!!!!
I nie grzesz więcej

Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6965  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 09:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Lilu zawsze wkurzała mnie głupota ludzka i na nią reagowałem w PRL w nowomowie inteligencji przeciwstawiało zdrową tkankę narodu chłopów i robotników.Mieli preferencje by dostać się na studia a niektórzy by pomóc dziecku w karierze pracowali jako struże. Doprowadzono do tego że płaca lekarza równa była sprzątacze bo władza wychodziła z założenia że ta grupa społeczna da sobie radę.To że medycyna stała na nie najgorszym poziomie to że władza nie ideologizowała uczelni medycznych bo wiedziała że z lekarzem może się zdarzyć że przyjdzie jej się spotkać i nie zamierzała słuchać porad ideologicznych. W innych dziedzinach preferowano wspieranie dzieci tych co byli prawidłową tkanką narodu i wykształcenie też zaczęło dołować.Po latach mamy dyskusje seniorów tych ze starego portfela z tymi z nowego przypominającego co się młodzież uczy obecnie w szkole podstawowej .

Władzy nie był potrzebny obywatel który umiałby dyskutować i swoje racje argumentami popierać stąd w starszym pokoleniu to argument to krzyk i słowa wytrych w starym systemie imperializm w nowym komunizm bez składu i ładu.Lilu nie żałuję że mogę stracić piszących elaboraty nie na temat .Wątek jest dla wszystkich tych co chcą się wypowiedzieć i coś ciekawego napisać lub podzielić się swoimi przemyśleniami .Nie tylko polityka ale przecież kultura to szerokie pojęcie w którym elementem nie jest tylko religia.

Dzisiaj przedstawiłem debatę która odbyła się w Wrocławiu ,dużo młodych ludzi potrafiących przedstawić swoje argumenty i zadać pytanie w języku angielskim , który jest językiem światowym jak kiedyś łacina. Nasze dzieci nie mają z tym kłopotów kończąc edukację ludzie znają język obcy , należy to do standardu i nie mają kompleksów kraju o niskiej kulturze.To dzięki zmianom 1989 które myśmy dokonali staliśmy się otwarci na świat i w dyskusjach możemy uczestniczyć ale wymagany jest pewien standard który obowiązuje w tego typu dyskusjach.

Czytając posty niektórych seniorów z głupimi komentarzami że podałem informację o firmie zajmującej się technologiami kosmicznymi. Polska to nie tylko skansen ale praca ludzi którym coś się chce mający osiągnięcia i uzyskali sukces życiowy.Należy promować takich ludzi i ich osiągnięcia a nie ciągłe spory na prawicy PO-PiS .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6966  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 09:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Część pierwsza debaty "Czy opiera się na dowodach chrześcijaństwa?".Debata odbyła się 18 kwietnia 2018 r. W Kościele Baptystów we Wrocławiu.Is Christianity Evidence Based? - Stephen Taylor vs. Karol Fjałkowski - Part 1 of 3 [PL SUB/NAPI https://www.youtube.com/watch?v=1wuJXLFnjX8&t=1943s Komu się otworzył obraz bez bez tłumaczenia należy znacznik myszy przesunąć na prawą dolną część obrazu i kliknąć na znacznik tekstu.
https://www.youtube.com/watch?v=RyUgfSPgDe4&t=290s

Wacek!!!
A jaki kolor tych myszy widzisz?
I dlaczego po prawej?

Tak się pytam, bo dotąd ściągało cię w życiu doczesnym na lewo.
Czy w związku z tymi myszami co się w tym względzie zmieniło?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6967  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 20:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań. /Tadeusz Kościuszko 1746-1817/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6968  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 22:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie mogę nikogo niczego nauczyć. Mogę tylko sprawić, że zaczną myśleć. /Socrates/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6969  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 06:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

#43 Wiedza pewna? | Stacja Ateizm Bogumił Van Den Broeck i Maciej Mikurda https://www.youtube.com/watch?v=02xqORxtO2w

Maciej Mikurda Fundacja Panteon gości co tydzień na naszym ateistycznym wątku .Tym razem zaprasza nas na debatę publiczną Czy Jezus może być autorytetem?
Organizatorzy: Fundacja Panteon i Kościół Zielonoświątkowy Zbór Antiochia we Wrocławiu .Debata odbędzie się 8 czerwca piątek w godzinach 18:30 - 21:00
Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu
ul. św. Jadwigi 12, 50-266 Wrocław

Kto z seniorów ma ochotę uczestniczyć serdecznie zapraszamy w imieniu ateistów z wątku :Ateista- To Brzmi Dumnie ... , oraz organizatorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6970  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 09:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Wacek!!!!
Ty nam tu ciemności nie wciskaj tylko pakuj walizy, boś zeznał, że będziesz szczytował dziś pod jasnogórskim SZCZYTEM.

Powitalny komitet chciałby ten twój wiekopomny czyn uczcić radosnym powitaniem i kwieciem okazjonalnym.

W związku z czem podaj namiary na okoliczności nawiedzenia przez CIĘ duchowej STOLICY ojczyzny naszej ukochanej.

Nie godzi się bowiem, żeby tak znamienity głosiciel rozrywkowych ateistycznych prawd przemykał się chyłkiem ulicami naszego grodziszcza. Jak jaki menel albo inny ojciec zadżumionych.

I na wszelki wypadek ostrzegam cię z dobroci serca, że będziesz musiał przełknąć wszelkie uczucia wstrętu antyklerykalnego i przekroczyć trakty uliczne pod wezwaniem NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY albo ŚWIĘTEGO JP II. Co może spowodować jakiś szok termiczny w organizmie bojownika i ateizm rozrywkowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6971  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 12:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks. Stanisław Walczak (fb)

Do tzw polskiej prawicy narodowej. -"Odczepcie się od papieża Franciszka. Jesteście wrogami Kościoła Chrystusowego"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6972  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 13:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu zawsze wkurzała mnie głupota ludzka i na nią reagowałem w PRL w nowomowie inteligencji przeciwstawiało zdrową tkankę narodu chłopów i robotników.Mieli preferencje by dostać się na studia a niektórzy by pomóc dziecku w karierze pracowali jako struże.

Bo o tkankę zdrową dbać wypada, czyja by ona nie była. A zdrowie tkanki żywej od jej duchowości podobno również zależy.
Niejaki Kraszewski Ignacy (ten od "Starej baśni") wypromował to w trybie nienaukowym wtrącając "słowo kmiece i klątwa".
I jak tu nie strzec klątwy takowej, co to ona kmieciowi pomogła do zdrowia wrócić, choć nie miał on stróża nijakiego, coby jego losowi i karierze stróżował. No może z wyjątkiem Anioła Stróża, który siedzi i z nudów patyczki struże, bo w bierki chciałby z innym Aniołem zagrać.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6973  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 14:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Bo o tkankę zdrową dbać wypada, czyja by ona nie była. A zdrowie tkanki żywej od jej duchowości podobno również zależy.
Niejaki Kraszewski Ignacy (ten od "Starej baśni") wypromował to w trybie nienaukowym wtrącając "słowo kmiece i klątwa".
I jak tu nie strzec klątwy takowej, co to ona kmieciowi pomogła do zdrowia wrócić, choć nie miał on stróża nijakiego, coby jego losowi i karierze stróżował. No może z wyjątkiem Anioła Stróża, który siedzi i z nudów patyczki struże, bo w bierki chciałby z innym Aniołem zagrać.

Fracie!
Gdybyś spróbował podjąć się tłumaczenia [od słowa zawsze] tych świetlistych zdań z WACKOLOGII stosowanej rozrywkowo na normalną polszczyznę to byłbym wdzięczny.

I ja Cię proszę, żebyś nie maltretował Wacka aniołami, bo on chyba jest w trakcie pielgrzymki pod szczyt sanktuarium pod wezwaniem patronki ojczyzny naszej ukochanej kajać się z powodu grzesznego żywota swego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6974  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 14:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Gdybyś spróbował podjąć się tłumaczenia [od słowa zawsze] tych świetlistych zdań z WACKOLOGII stosowanej rozrywkowo na normalną polszczyznę to byłbym wdzięczny.


Co to, to nie.

Ciężar odpowiedzialności do spółki z wagą tekstu przygniotłyby mnie do ziemi.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6975  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 15:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Co to, to nie.

Ciężar odpowiedzialności do spółki z wagą tekstu przygniotłyby mnie do ziemi.

Wybacz perfidię propozycji, ale mimo wszystko sądziłem, że może dasz radę

Mimo dość długiego kontaktu z Wackologią stosowaną w ateistycznym wydaniu deszyfrowywanie jego objawień czasami sprawia mi spore trudności.

Może to ta Wackowa tkanka? Albo cuś?

Ja na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że koło takich zjawisk społecznych rozsądny człowiek i poważnie podchodzący do życia nie może pozostać obojętny.

Co o tem sądzisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6976  
Nieprzeczytane 05-06-2018, 16:21
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Mimo dość długiego kontaktu z Wackologią stosowaną w ateistycznym wydaniu deszyfrowywanie jego objawień czasami sprawia mi spore trudności.

Może to ta Wackowa tkanka? Albo cuś?

Ja na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że koło takich zjawisk społecznych rozsądny człowiek i poważnie podchodzący do życia nie może pozostać obojętny.

Co o tem sądzisz?

Ja również chętnie zdałbym się na jakiegoś wątkowego kryptologa, ale to zawód poszukiwany i niebezpieczny, więc liczyć na takiego nie można.
A zjawisko faktycznie można rozważać w aspekcie społecznym lub fizycznym.
Nie wiem, czy przypadkiem wspólnym źródłem nie jest tu jakiś defekt wyobraźni.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6977  
Nieprzeczytane 06-06-2018, 09:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

No to wróćmy do 04 czerwca są widoczne dwa błędy tłumaczenie Is Christianity Evidence Based? oraz struż ,teksty umieszczam jak zwykle rano.Dla mnie dziwna reakcja po 24 godzinach ,wiem nie czytacie tego forum , darujcie sobie na ten temat postu , już to za was napisałem.Wiem że debata nie wszystkich może interesować , bo temat trudny ,ale nie zamierzam nie umieszczać debat na forum bo to Pluto i Frata nie interesuje i przerasta .

Dzisiaj chcę powitać na naszym forum Ateista To Brzmi Dumnie ...
Everyday Hero który jak myślę będzie na forum gościł częściej. Kto to jest? O sobie napisał w Patronite.pl Cześć, mam na imię Orestes i prowadzę kanał na YouTube Everyday Hero. Mówię o prawach zwierząt, diecie roślinnej, efektywnym altruizmie, dobroczynności i wielu innych pokrewnych tematach. Wszystko okraszone dużą dawka humoru i dystansu do własnej osoby

Przygotowali mam materiał w postaci postów seniorzy, byśmy mogli mieć nasze senioralne przykłady chwytów erystycznych nieudolnie i z przesadą stosowanych , że tylko można się z tego pośmiać. Ci co nie lubią długich filmów wytrzymacie tylko 13,34 minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=GsZm...BP4DqbZSqUVEB2
JAK WYGRAĆ KAŻDĄ DYSKUSJĘ (8 chwytów erystycznych) feat. A. Schopenhauer

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-06-2018 o 09:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6978  
Nieprzeczytane 06-06-2018, 10:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Przysięga żołnierzy SS.
Przysięgam Ci Adolfie Hitlerze jako wodzowi i kanclerzowi Rzeszy Niemieckiej wierność i odwagę. przyrzekam Tobie i wyznaczonym przez Ciebie przełożonym wierność do śmierci.
Tak mi dopomóż BÓG.


"Gutt mit uns" (Bóg z nam) - to hasło na klamrach od pasa żołnierzy niemieckich II-ej wojny światowej. Wierzyli, że Bóg był z nimi , a nie z nami. Taka jest wiara katolicka.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 06-06-2018 o 10:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6979  
Nieprzeczytane 06-06-2018, 11:18
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

To co napisałaś nie tylko jest głupie.
To jest podłe ! Tylko podły człowiek może coś takiego napisać !


Wiem, że ten mój post zostanie usunięty, bo narusza regulamin KSC.
Ale są jakieś granice wolności wypowiedzi i nie tylko tzw wycieczki osobiste pomiędzy userami są naganne.
Nie mniej naganne, a nawet twierdzę bardziej naganne są wpisy, które w sposób haniebny znieważają całe grupy społeczne np ze względu na płeć, rasę, orientację seksualną lub wyznanie !
Tak jak obywatel ma prawo w pewnych przypadkach do nieposłuszeństwa obywatelskiego, tak samo członek pewnej społeczności - np KSC - ma prawo do świadomego złamania regulaminu tej społeczności jeśli w konkretnym przypadku respektowanie go sankcjonuje czyn drastycznie naruszający zasady współżycia społecznego.
Takim czynem jest następujący wpis usera Wankabor:

"Gutt mit uns" (Bóg z nam) - to hasło na klamrach od pasa żołnierzy niemieckich II-ej wojny światowej. Wierzyli, że Bóg był z nimi , a nie z nami. Taka jest wiara katolicka.

Tu nie wystarczy nacisnięcie "trójkąta" i usunięcie postu przez admina lub moderatora. Sugestia zawarta w poście Wankabor daleko wykracza poza opinę na temat teizmu i ateizmu oraz wyznawców tych filozofii. Dlatego zasługuje na jednoznaczne napiętnowanie przez użytkowników wątku nawet z naruszeniem regulaminu.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6980  
Nieprzeczytane 06-06-2018, 11:36
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
To co napisałaś nie tylko jest głupie.
To jest podłe ! Tylko podły człowiek może coś takiego napisać !


Wiem, że ten mój post zostanie usunięty, bo narusza regulamin KSC.
Ale są jakieś granice wolności wypowiedzi i nie tylko tzw wycieczki osobiste pomiędzy userami są naganne.
Nie mniej naganne, a nawet twierdzę bardziej naganne są wpisy, które w sposób haniebny znieważają całe grupy społeczne np ze względu na płeć, rasę, orientację seksualną lub wyznanie !
Tak jak obywatel ma prawo w pewnych przypadkach do nieposłuszeństwa obywatelskiego, tak samo członek pewnej społeczności - np KSC - ma prawo do świadomego złamania regulaminu tej społeczności jeśli w konkretnym przypadku respektowanie go sankcjonuje czyn drastycznie naruszający zasady współżycia społecznego.
Takim czynem jest następujący wpis usera Wankabor:

"Gutt mit uns" (Bóg z nam) - to hasło na klamrach od pasa żołnierzy niemieckich II-ej wojny światowej. Wierzyli, że Bóg był z nimi , a nie z nami. Taka jest wiara katolicka.

Tu nie wystarczy nacisnięcie "trójkąta" i usunięcie postu przez admina lub moderatora. Sugestia zawarta w poście Wankabor daleko wykracza poza opinę na temat teizmu i ateizmu oraz wyznawców tych filozofii. Dlatego zasługuje na jednoznaczne napiętnowanie przez użytkowników wątku nawet z naruszeniem regulaminu.

Trudno zaprzeczyć, choć co do kwalifikacji czynu, pozostałbym tylko przy głupocie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.