menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #133541  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 09:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Nagle gwizd
nagle świst
no i DUDA
dostał LIST...

Cytat:
List do prezydenta Polski wystosowali dwa kongresmeni - Eliot L. Engel, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych oraz Bill Keating, przewodniczący Podkomisji ds. Europy, Eurazji, Energii i Środowiska. Pismo ukazało się w niedzielę na stronie internetowej Izby Reprezentantów USA.

"Jako wieloletni zwolennicy ścisłych stosunków między USA a Polską, opartych na wspólnych wartościach demokratycznych - piszemy, aby wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie reformami sądownictwa w Polsce, które nie przestrzegają zasad niezawisłości sądów i trójpodziału władzy" - czytamy w liście.

jak to mówią?
Jak jeden ci mówi żeś pijany, to możesz to olać, jak dwóch to się zastanów, ale jak wszyscy dookoła to IDŹ SPAĆ i nie pij wiecej

z tym, że te dwa one z Hameryki w JĘZYKU OBCYM napisali to jak ten bidul DUDA ma go zrozumieć???
w końcu coś plótł niedawno, że nie będą w obcym języku pluć mu w twarz i dzieci mu germanić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133542  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 09:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
z tym, że te dwa one z Hameryki w JĘZYKU OBCYM napisali to jak ten bidul DUDA ma go zrozumieć???
w końcu coś plótł niedawno, że nie będą w obcym języku pluć mu w twarz i dzieci mu germanić.

Ciekawie się robi. Ja myślę, że gensek robi mu za plecami bo chce się wycofać i trzeba znaleźć muflona ofiarnego z nienawiścią w rybich oczach
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 20-01-2020 o 09:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133543  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 10:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ciekawie się robi. Ja myślę, że gensek robi mu za plecami bo chce się wycofać i trzeba znaleźć muflona ofiarnego z nienawiścią w rybich oczach

Jak już to NA PLECY / a jemu wsio ryba, bo po nim spływa jak deszcz/, żeby nie podskoczył za wysoko.
Bo gdzie znajdzie takiego lokaja co bez sprzeciwu każdy debilizm z KC Nowogrodzka w dzień i w nocy podpisze.???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133544  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 10:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

I ..... KARCZEWSKI wydalił

Cytat:
Stanisław Karczewski o wpisie byłego premiera. "Ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam"

ja pierniczę!
Teraz pan Donald Tusk będzie nieszczęśliwy do końca dni swoich
Problem w tym, że po dotknięciu ręki Karczewskiego trzeba byłoby dłuugo całą kończynę górną dezynfekować.
Albo obie. .. Ja bym się brzydził.

No i co to jest .... KARCZEWSKI?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133545  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 10:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

I marszałek Grodzki

Cytat:
Mam wrażenie, że pan marszałek Karczewski formalnie się pogodził, natomiast mentalnie nie bardzo może się pogodzić z tym, że nie jest marszałkiem.

Apelował na przykład na konwencie seniorów, żebyśmy sprawy, które tam poruszali, trzymali w dyskrecji, a pięć minut później cytuje moje zdanie, które padło tylko na konwencie. Przeczy sam sobie
- powiedział w radiu ZET. Jak dodał,

Stanisław Karczewski sam przyznał się, że "to on odpowiadał za próby przekupywania senatorów".


i NIKT mu nie mówił, że on KARCZEWSKI jest czecia osoba w państwie.... nawet własna ślubna uznała, że on jakiś marny i wybrakowany egzemplarz jest a nie osoba i to jeszcze czecia
Jak już to lokaj czeciego sorta....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133546  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 10:40
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

PiSowski plan na Polskę

Włodek Matuszak

Targają mną wątpliwości. Co ci mówiący obcymi językami narobili. Najpierw pomagali nam uporać się z komunistycznym systemem, potem przyjęli nas do jakieś europejskiej wspólnoty. Zlikwidowali granice aby wszyscy mogli przekonać się na własne oczy jak żyją inni. A przecież było tak dobrze. Zarabialiśmy miliony. Ci bardziej zaradni mogli pojechać na wypoczynek do Bułgarii. Reszta (też zaradnych) na handelek na Węgry, Słowację czy do Berlina Wschodniego.
A teraz żądają od nas abyśmy przestrzegali jakieś praworządności. Ki diabeł? O co chodzi? " Nie będą nam w obcych językach mówić jaki w Polsce ma być ustrój ". My to lepiej wiemy. A i z myślącymi inaczej też sobie poradzimy. A jak sami nie damy rady poprosimy o pomoc górniczą brać. Tak jak w 1968 poprosiliśmy na pomoc tzw "aktyw robotniczy" żeby przy pomocy długich pałek wybić tym bezmyślnym studentom głupoty z głowy.
A kiedy już zmienimy ustrój wtedy krzykniemy pełnym głosem: "Polska dla Polaków". I spokojnie wrócimy do PRLu.

__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133547  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 10:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
PiSowski plan na Polskę
............
A kiedy już zmienimy ustrój wtedy krzykniemy pełnym głosem: "Polska dla Polaków". I spokojnie wrócimy do PRLu.

[/color][/size][/i][/b]

No i jeszcze KTO POLAK jest określi osobna ustawa.
A czystości polactwa będzie strzec Ochotnicza Rezerwa Miłości Ojczyzny /ORMO W SKRÓCIE/ specjalnie powołana do tego celu ze speckorpusa cherbowych repatryjantów.

Jako drzewiej bywało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133548  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 12:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Mój Boże, gdybyż przedstawiciele opozycji chodzili do szkoły zamiast z nią rzucać kamieniami,
/a nie były to kamienie rzucane na szaniec/ wiedzieliby iż w USA
jest prawie 540 kongresmenów.
Nie byłoby tego podniecenia listem dwóch szmoncesów z inicjatywy tate Applebauma.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Kto cokolwiek kuma, ma trochę śmiechu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133549  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 12:34
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Było tu kłapane z pełnym oburzeniem o zaborze części kasy z OFE przez Tuska. Teraz cisza, hipokryzja czy co? Warto doczytać, że te przekazane na indywidualne konta będą złupione 15% podatkiem na dobro PiSu, wróć państwa.
"9 stycznia 2020 w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. 162 mld zł zgromadzone w OFE mają automatycznie trafić na prywatne, indywidualne konta emerytalne, czyli IKE. Pieniądze można też przekazać do ZUS (a dokładnie do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych), ale do tego potrzebna jest specjalna deklaracja."
https://oko.press/na-likwidacji-ofe-...x=15789 16591
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133550  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 12:44
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Okazuje się, że Banaś jest dobry To o co chodzi, czemu kazano mu się odwołać z prezesury NiK? To że miał/ma wspólnie z bandziorami burdelik i jakieś "niedociągnięcia" podatkowe to przecież nikomu nie przeszkadza. W sam raz na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W końcu likwidował patologię, chciałabym poczytać o tych skazanych wyrokami sądów. Samo gadanie do suwerena to za mało, takie ple, ple. Koperciarz Kaczyński też śpi spokojnie, tak już ma od 13-tego grudnia.
"Chciałbym przede wszystkim podkreślić znaczące zasługi prezesa Mariana Banasia w likwidacji patologii VAT-owskich i usprawnianiu systemu skarbowego - mówi premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Do Rzeczy".
https://wyborcza.pl/7,75398,25615041...gwLEZmdyn1 y8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133551  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 13:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

I taka jest prawda niestety.
Taki Banaś a tak zamieszał w mafii

A co z kandydatem Biedroniem?
Bo widzę wielki ból w opozycji? Podobno zabieracie Kidawie szansę?
Tylko patrzeć jak kłaki będą wyrwane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133552  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 13:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No i jeszcze KTO POLAK jest określi osobna ustawa.
A czystości polactwa będzie strzec Ochotnicza Rezerwa Miłości Ojczyzny /ORMO W SKRÓCIE/ specjalnie powołana do tego celu ze speckorpusa cherbowych repatryjantów.

Jako drzewiej bywało.
Oj herby mocno zamieszały .

Przykra sprawa. No cóż różnie się ludzie rodzili .
Jedni w pokojach, inni w kopie siana, a jeszcze inni na gąsienicy czołgu.
Ale może jest w herbarzu wesz na czerwonym polu?
Z napisem CCCP.
Skoro Radziwiłłowie mieli złote trąby?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133553  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 14:07
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Jakiś głupi ten francuski profesor, nie skonsultował się z KaKaO. To KaKaO przecież wie jakie jest prawo we Francji i wszystkich państwach Unii, a ciemny lud ma to kupić i o to chodzi. A jak nie kupi to pały w ruch i armatki wodne. Wiem, że się powtarzam ale jestem w szoku po występach Adriana w Zwoleniu i Katowicach.
"Polski prezydent do “zagranicznych prawników”: pozwólcie nam kłamać w spokoju na temat francuskiego, niemieckiego i/albo unijnego prawa podczas gdy my będziemy się zajmować łamaniem polskiej konstytucji na masową skalę, w celu odtworzenia państwa jednopartyjnego” –
napisał w odpowiedzi francuski prawnik Laurent Pech, profesor prawa na Uniwersytecie Middlesex w Londynie.
Pech wcześniej polemizował na Twitterze z wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą, który bronił zmian w sądownictwie, argumentując, że podobne rozwiązania wprowadziły inne kraje Unii Europejskiej.błąd."
https://gazetaplus.pl/pozwolcie-nam-...UqFP4AD0CFIBl8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133554  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 14:13
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Jakby na to nie patrzeć to komuna wróciła razem z ZOMO. Prezydent który szczuje na jakąkolwiek grupę społeczną kwalifikuje się przed Trybunał i mam nadzieję że tam trafi.
Kolejny głupi profesor który guzik wie. Mogę tylko wyrazić współczucie, że Go to spotyka, szkoda że nie zauważył wcześniej kogo promuje.
"Pan prezydent obraża autorytet tego zawodu, autorytet profesorów prawa, tak nie powinno się postępować nawet w kampanii wyborczej - ocenił w rozmowie z TVN24 profesor Jan Zimmermann, były kierownik Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego i promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy. Odniósł się do wypowiedzi prezydenta związanych ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości."
https://tvn24.pl/polska/andrzej-duda...5KLI3FY49Z1EZg

Ostatnio edytowane przez Wróżbitka : 20-01-2020 o 14:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133555  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 14:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
. Prezydent który szczuje na jakąkolwiek grupę społeczną kwalifikuje się przed Trybunał i mam nadzieję że tam trafi.
Optymistką jesteś.
Kto go tam postawi i na podstawie jakiego paragrafu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133556  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 14:56
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

To prawda jestem optymistką. A paragraf się znajdzie; za głoszenie nienawiści, za podburzanie do przemocy. Casus Adamowicz. Wszyscy widzą jak na sędziów szuka bata wśród wiernych poddanych.
Ciągle się jednak dziwię że takie zachowanie może się podobać i jest za przyzwoleniem wyznawców podziwiane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133557  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 15:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Bo to jest normalne droga koleżanko.
W takim USA, które nagle stało się wzorem dla jazgotu nagłego na prezydenta Trumpa
wylatuje z zawodu 100 sędziów rocznie.
zważywszy przelicznik ludnościowy to tak jakby u nas traciła rocznie uprawnienia 12 sędziów.
Mimo że tam odpowiedzialność bierze ława przysięgłych ale uchybienia też się zdarzają.

co do profesora na którego wiecznie się powołujesz to uwierz mi, że to są osobiste animozje.


A jeśli chodzi o trybunał stanu to naprawdę się nie ośmieszaj .
Co on może?
Co mógł w przeszłości przez tyle lat?
Zakaz pełnienia funkcji przez 5 lat to był wyrok najwyższy.
Cyrk.

Ja natomiast jestem za tym,
aby kaprawego konusa mimo widocznej skoliozy oraz wilczych oczu, postawić przed zwyczajnym sądem za zdradę i umowę z obcym mocarstwem na niekorzyść Polski.

Ps. Jeśli wnusio kiedyś skończy prawo i będzie pracował w zawodzie innym niż sędzia, przekona się jak dalece adwokaci i radcy są dyscyplinowani przez izbę.
Jak łatwo mogą stracić prawo do zawodu.
Dlaczego to sędzia ma być świętą krową?

Żeby było jasne, to jest wyłącznie moje zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133558  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 15:34
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Będę zobowiązana za brak ad personam pt nie ośmieszaj się, nie kompromituj. Bez tego nie umiesz napisać posta. Współczuję.
Rozumiem, że prof. Zimmerman ma osobiste anse do Adriana i dlatego jest głupi, a Adrian jest mądry chociaż jeszcze nie jest profesorem.
Za zachowanie niegodne uczelni, o którym to On by zadecydował a nie ja, mój promotor wyrzuciłby mnie przez okno (katedra na V piętrze) i nie miałabym ani cienia pretensji.

Ostatnio edytowane przez Wróżbitka : 20-01-2020 o 16:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133559  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 16:16
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Wzór do naśladowania się skończył, bo przecież raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy. Czytam skład osobowy PKW i co nazwisko to PiS. Ciekawe czy się posuną............. nie powiem do czego ale jest takie podejrzenie.
"Nie da się tej „dobrej zmianie” zarzucić złamania standardów europejskich – przynajmniej na poziomie prawa – bo w większości krajów organy wyborcze są wybierane politycznie. Polskie rozwiązanie – że w PKW byli sędziowie wskazani przez prezesów sądów: Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego, a politycy nie mieli w tym procesie nic do gadania – było nowatorskie, a Komisja Wenecka wskazywała je innym krajom jako wzór do naśladowania."
https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...Rk95YP1K3-YmJw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133560  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 17:31
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Pies zapomniał ???? Pewnie po butaprenie Ciągle nie mogę zapomnieć Psa leżącego
w pijacko narkotycznym widzie pod Ratuszem w Krakowie.
"Przypomnijmy, że o szefie NIK Marianie Banasiu zrobiło się głośno po ujawnieniu przez "Superwizjer" TVN sprawy hotelu na godziny, który mieścił się w kamienicy należącej do szefa NIK. Wiele wątpliwości narosło także wokół oświadczeń majątkowych polityka. Na początku grudnia Marian Banaś opublikował zaskakujące oświadczenie wideo. Poinformował w nim, że był gotów zrezygnować z funkcji szefa NIK, ale ostatecznie zmienił zdanie. Na dymisję Banasia władze PiS naciskają od kilku miesięcy. Bezskutecznie.
Dziennikarze TVN24 oraz "Gazety Wyborczej" chcieli zapytać w Sejmie Ryszarda Terleckiego, jaki los czeka prezesa NIK Mariana Banasia. Odpowiedź szefa klubu PiS mogła jednak zaskoczyć. "A kto to jest?" – zapytał ich Terlecki."
https://www.dorzeczy.pl/kraj/126940/...qjGCBHyvTKz_3c
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.