menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 12:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Jak znależć sens życia który można spotkać na wyciągnięcie ręki a my tego nie widzimy . Sens życia i spory jak o duszę ? , " nie dzielmy włosa na czworo ". By mieć sens życia musimy mieć cel jeden lub wiele i przez to jesteśmy szczęśliwi . Drobne sukcesy przy realizacji celu/celi odczuwamy szczęście i chce nam się żyć .

No to ustalmy jak rozumiemy szczęście , co na to Wikipedia
Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie i zadowolenie.
W rozważaniach o jego naturze szczęście najczęściej określane jest w dwu aspektach:
mieć szczęście oznacza:
sprzyjający zbieg, splot okoliczności;
pomyślny los, fortuna, dola, traf, przypadek;
powodzenie w realizacji celów życiowych, korzystny bilans doświadczeń życiowych.

*Zobacz też: szczęście (zjawisko).

odczuwać szczęście oznacza:
(chwilowe) odczucie bezgranicznej radości, przyjemności, euforii, zadowolenia, upojenia;
(trwałe) zadowolenie z życia połączone z pogodą ducha i optymizmem; ocena własnego życia jako udanego, wartościowego, sensownego.

Definicji szczęścia jest dużo , wielu psychologów tym tematem siuę zajmowało począwszy od hierarchii potrzeb Abrahama Maslowa a skończywszy na psychologi pozytywnej Martina Seligmana. To do rozszerzenia tego tematu.

Straciliśmy sens życia , mamy poglądy humanistyczne czy powinniśmy dopuścić eutanazję jako dopuszczalną w naszym systemie etycznym ?????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #262  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 12:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-Lublinianko, nie chciałbym abyś przeze mnie rozedrgała się w sposób zagrażający zdrowiu.Jeśli już, to w stanie pobudzonym oscyluj harmonicznie, z rozsądnie ograniczoną amplitudą, tak aby sinusoida Twoich oscylacji nie wykazywała odkształceń.Następnie wprowadzaj niski dekrement tłumienia, doprowadzając do drgań periodycznych aż do całkowitego zaniku amplitudy i wejścia w stan stabilny.
Pozdrawiam niedzielnie.

Poza chęcią pokazania wiedzy z dziedziny fizyki , byśmy to wszyscy brali pod uwagę i osobę podziwiali . Dla wielu wchodzących na ten wątek , bez wyjaśnień użytych znaczeń , tekst Frata jet to po prostu ble ,ble ble.
Można skorzystać z wyszukiwarki aby znależć znaczenie tych słów /oscylacje harmoniczne,amplituda ,sinusoida ,dekrement tłumienia,drgania periodyczne,stan stabilny itd./
Tego rodzaju wywody nie powinny być umieszczane na forum ale kierowane na priv.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 28-11-2022 o 11:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #263  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 16:42
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Poza chęcią pokazania wiedzy z dziedziny fizyki , byśmy to wszyscy brali pod uwagę i osobę podziwiali . Dla wielu wchodzących na ten wątek , bez wyjaśnień użytych znaczeń , tekst Frata jet to po prostu ble ,ble ble.
Można skorzystać z wyszukiwarki aby znależć znaczenie tych słów /oscylacje harmoniczne,amplituda ,sinusoida ,dekrement tłumienia,drgania periodyczne,stan stabilny itd./
Tego rodzaju wywody nie powinny być umieszczane na forum ale kierowane na priv.
Jeśli poczułeś się nagle Wacławie kustoszem tego wątku, czując się zagrożonym w swej działalności misyjnej, to zauważ, że wskazany post nie był kierowany do ciebie, a ja nie czuję się zobowiązany do uzgadnianie z tobą tego, co i do kogo piszę, ani też zainteresowany twoją opinią.
Twoje światłe wyjaśnienia co do poszukiwania znaczeń użytych terminów nie są z pewnością potrzebne Osobie, do której pisałem, a inni są wystarczająco inteligentni, aby bez twojej pomocy wyjaśnić sobie użyte określenia jeśli uznają to za potrzebne.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #264  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 17:39
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46


Poza chęcią pokazania wiedzy z dziedziny fizyki , byśmy to wszyscy brali pod uwagę i osobę podziwiali . Dla wielu wchodzących na ten wątek , bez wyjaśnień użytych znaczeń , tekst Frata jet to po prostu ble ,ble ble.
Można skorzystać z wyszukiwarki aby znależć znaczenie tych słów /oscylacje harmoniczne,amplituda ,sinusoida ,dekrement tłumienia,drgania periodyczne,stan stabilny itd./
Tego rodzaju wywody nie powinny być umieszczane na forum ale kierowane na priv.

Co do tego postu Frata, to nie znalam tylko jednego pojecia: dekrement.
I chociaz pewnie nigdy wiecej do niczego to mi sie nie przyda, to na ogol staram sie wykorzystywac kazda okolicznosc, by poszerzac swoja wiedze,
wiec sprawdzilam znaczenie tego slowa. Dla mnie to zaden problem.
Nagromadzenie w jednym krotkim poscie tak duzo tego typu wyrazow, wskazuje na
dobry zart ze strony Frata, a nie na wywyzszanie sie, ja przynajmniej tak to odebralam.
Nie widze tu powodu do wzburzenia, takie posty po prostu ignoruj i tyle.
Tak samo jak i te moje, ktore Ci nie pasują.
Ot i wszystko.





Jesli zas chodzi o Twoje zarzuty skierowane pod moim adresem, to w zasadzie nie powinnam sie tlumaczyc z tego o czym tu pisze i w jakim stylu, bo wydaje mi sie, ze od tego sa Admini tego Forum, by w razie przegięcia stawiac nas do pionu.
Ze wzgledu jednak na szacunek jakim Cie darze, a prz
ede wszystkim na Twoj wklad do tego watku uznalam, ze naleza Ci sie pewne wyjasnienia.
Zanim dzisiaj tu weszlam, to sobie pomyslalam, ze my tu z Fratem sobie
tak zartujemy, w pewnym sensie zajmujemy sie soba, a Ty "odwalasz za nas cala czarna robote" i ze chyba juz pora, by na powazniej zajac sie tematem.
Wyglada wiec na to, ze mielismy podobne odczucia, jednak Twoja tak ostra reakcja wydaje sie ciu
t przesadzona.



Sens zycia to nie jest ani latwy, ani lekki temat.
Nigdy wczesniej o tym nie myslalam i chociaz juz mam pewien zarys co do tego, jak ja to widze, to jednak potrzebuje jeszcze troche czasu, by to sobie lepiej poukladac w glowie, a zwlaszcza obmyslic forme w jakiej bede chciala to tu przedstawic.
Nie beda to teksty ani latwe, ani oczywiste,
niektore wrecz kontrowersyjnie i chyba z tego wlasnie powodu chcialam wczesniej rozluznic nieco atmosfere.
Doskonale zdaje sobie sprawe gdzie wchodze – do jaskini lwa.
Wszak nie jest to pierwszy watek, w ktorym pisze.
Dlatego poki co, to sobie tu zartuje i nadal bede to robic, bo im bardziej ktos
sie bedzie wysilac by mi dokopac, to tym bardziej bedzie mnie to bawic.
Po prostu juz tak mam – trening czyni mistrza.
Powazne polemiki bede traktowac powaznie,
to masz jak w banku.

Waclawie, Ty chyba nalezysz do tych statecznych i zasadniczych osob.
Ja taka nie jestem i pod tym wzgledem bardzo sie roznimy, ale ja nie widze w tym nic zlego.
Wrecz przeciwnie.
Szanujmy jednak swoja odmiennosc.
Ja nie bede ocziwala od Ciebie, bys tu dowcipkowal, a Ty nie oczekuj ode
mnie wielkiej powagi w kazdym poscie.
Wczesniej tu nas pytales jakie mamy sposoby, by nie popadac w depresje.
To jest właśnie jeden z moich sposobow.
Dlaczego chcesz mnie go pozbawic?

Moze ktos zechce mi zarzucic, ze pisze nie na temat, ale ja sie z nim nie zgodze.
Bo moja obecnosc w tym watku rowniez w jakiejs czesci wpisuje sie w sens mojego zycia.
Inaczej by mnie tu nie bylo.


Jednak sensem mojego zycia z pewnoscia nie jest przywdziewanie wlosiennicy i czolganie sie wolno w strone cmentarza, lecz czerpanie z zycia radosci i to pelnymi garsciami.
Bo zycie i to rowniez nam oferuje, wystarczy tylko po to siegac.
Mam pogodne usposobienie i nie mam zamiaru tego zmieniac.
Pisanie na tym Forum ma mi rowniez sprawiac radosc i przyjemnosc.
W przeciwnym razie nie mialoby to sensu.
Chce sie tym cieszyc, a nie smucic.
Przeciez nie jestem tu za kare.



Ps. To wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia.


"Zycie jest jedno, zdrowie jest jedno, milosc jest jedna, ... tylko dlaczego do cholery problemow sa tysiace ?"
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #265  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 17:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Jeśli poczułeś się nagle Wacławie kustoszem tego wątku, czując się zagrożonym w swej działalności misyjnej, ......... Bredzisz Fracie . Fracie , zmień styl pisania i nie staraj się przybierać pozy naukowca, stosując wyszukane w Wikipedii słowa by błysnąć na forum , mnie nie zaimponujesz .
Forum SC jest ogólnodostępne i seniorzy ten wątek odkopany przez naszą koleżankę lublinianka55 czytają i dostosuj słownictwo było zrozumiałe dla wszystkich pisząc na temat.

Post nie był kierowany do mnie ale jak upubliczniłeś na forum , to każdy wchodzący na ten wątek może napisać swoją opinię. Jeżeli # 260 to list miłosny do Lublinianki , to słabiutki. Czekam na odpowiedz w tym samym tonie Lublinianki55 .

Fracie zwracam ci uwagę że Forum SC nie jest twoim prywatnym folwarkiem . Możesz sobie SC kupić i będziesz się rządził , wprowadzał ograniczenia i pisał co chcesz . Jeżeli już piszesz Fracie ,to staraj się pisać na temat . Zastanów się nad tym co napisałem i przestań zaliczać posty pisząc o bzdetach.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-11-2022 o 18:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #266  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 18:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
[b][b]Lublinianko55 napisała Jesli zas chodzi o Twoje zarzuty skierowane pod moim adresem,.......
O czym ty Lublinianko piszesz ?? jakie zarzuty, jakie stawianie do pionu?? ,ja ci nic nie zarzucam . Napisałem swoją uwagę do postu który zamieścił Frat bo nie przepadam za ludźmi z przerośniętym ego .

Lublinianko ja nie mam żadnych pretensji do ciebie forum zrzesza różnych ludzi o różnym poziomie intelektualnym i nie jest to "jaskinia lwa".
Widzę że dobrze ci się dyskutuje z Fratem - życzę aby sinusoidy waszych oscylacji nie wykazywały odkształceń. pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #267  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 18:49
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Fracie zwracam ci uwagę że Forum SC nie jest twoim prywatnym folwarkiem . Możesz sobie SC kupić i będziesz się rządził , wprowadzał ograniczenia i pisał co chcesz . Jeżeli już piszesz Fracie ,to staraj się pisać na temat . Zastanów się nad tym co napisałem i przestań zaliczać posty pisząc o bzdetach.
Dzięki za poradę Szanowny Wacławie, a co do zakupu forum S.C., to do twoich opinii zastosuję się wtedy, gdy ty go zakupisz i otoczysz parasolem misyjnym.
Dopiero wtedy zabraknie tu dla mnie miejsca.
Dopóki to jednak nie nastąpi, to tak dla twojej informacji, - naukowcem nie jestem i nigdy nie byłem, natomiast doceniam wszechstronność oraz poczucie humoru naszej Koleżanki – Lublinianki, która listów miłosnych ode mnie nie oczekuje.
Jeśli jednak chciałbyś się wypromować jako znawca literatury romantycznej, to rozpocznij od wzbogacenia swojego, często tu obecnego tekstu - cytat: „ble, ble ble”.
Odwołaj się może w tym celu do klasyków romantyzmu.
Możesz pominąć wyjaśnianie wszystkim na forum, co to jest romantyzm, a co klasyk.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #268  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 18:57
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Pytanie Ja się tylko pytam?

Ja się pytam z innego poziomu ....
Czy istnieje źycie bez sensu?
Czy z racji wieku gdy mój sens życia się wypełnił / nauka,praca,rodzina,wnuczka,prawnuczek/ mogę źyć z przyjemnością
i satysfakcją ale bez sensu?
Czy teź muszę sobie wybrać sens np chodzenie samemu do ubikacji
i cieszyć się ze się udaje ?
Chyba do końca pożyję bez sensu ale przyjemnie.👍
Źyczę przyjemnego źycia...
__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #269  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 19:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bachorek
Ja się pytam z innego poziomu ....
Czy istnieje źycie bez sensu?
Czy z racji wieku gdy mój sens życia się wypełnił / nauka,praca,rodzina,wnuczka,prawnuczek/ mogę źyć z przyjemnością
i satysfakcją ale bez sensu?
Czy teź muszę sobie wybrać sens np chodzenie samemu do ubikacji
i cieszyć się ze się udaje ?
Chyba do końca pożyję bez sensu ale przyjemnie.👍
Źyczę przyjemnego źycia...
Dobre pytanie i jeszcze lepszy poziom.
A może jednak sensem należałoby nazwać tę przyjemność i satysfakcję, jaką w życiu odnosisz.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #270  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 19:22
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Dobre pytanie i jeszcze lepszy poziom.
A może jednak sensem należałoby nazwać tę przyjemność i satysfakcję, jaką w życiu odnosisz.

Czyli każdy ma własny sens własnego życia i dajmy innym źyć
i szukać.
__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #271  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 22:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bachorek
Czyli każdy ma własny sens własnego życia i dajmy innym źyć
i szukać.
No właśnie, jedni mają ten sens uświadomiony, inni go dopiero szukają.
Myślę, że nie należy w tych poszukiwaniach kopać zbyt głęboko, bo można zamienić swoje życie w absurdalne poszukiwanie bez widoków powodzenia, jak w sztuce Becketta „Czekając na Godota”.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #272  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 23:16
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

O czym ty Lublinianko piszesz ?? jakie zarzuty, jakie stawianie do pionu?? ,ja ci nic nie zarzucam . Napisałem swoją uwagę do postu który zamieścił Frat bo nie przepadam za ludźmi z przerośniętym ego .


Odsylam Cie do #262, bo od tego wszystko się zaczelo.
Zacytowales tam mój post, a następnie post Frata.
Po czym zamiesciles swoj komentarz,
w ktorym odnosiles się do cytowanego przez Ciebie postu Frata.
Nie wiedzialam w jakim więc celu zacytowales i mój post?
Jedyne zdanie, które znalazlam
w Twoim komentarzu i które ewentualnie moglo dotyczyc i mojego postu brzmialo:
„Tego rodzaju wywody nie powinny być umieszczane na forum ale kierowane na priv.”
No bo jeśli i to zdanie nie było do zacytowanej tam przez Ciebie mojej wypowiedzi, to po co w takim razie w ogole mnie cytowales?
Waclawie, wydaje mi się, ze na tym Forum obowiazuja pewne zasady:
Jeśli chcemy skomentowac czyjs post, to go cytujemy, po czym odnosimy się do tekstu, który jest zawarty w tym cytacie.
Czyz nie?
Dlaczego więc jestes zdziwiony, ze pomyslalam, iz ostatnie Twoje zdanie dotyczylo i moich wywodow?



A tak w ogole, to przeciez Ty sam Waclawie napisales w #251 o tym, zebysmy my seniorzy nie zajmowali się sprawami mało istotnymi krusząc kopie o nie wiadomo o co.
Ja wtedy uznalam slusznosc tej wypowiedzi, ale nie wystarczy cos napisac, wypadaloby się jeszcze do tego stosowac.
Lepiej więc odlożyc te kopie na swoje miejsce.

.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #273  
Nieprzeczytane 27-11-2022, 23:28
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Przeczytalam Wasze ostatnie wpisy dotyczace bezsensu szukania sensu w zyciu.
OK, nawet mi to pasuje.
Z mila checia zajme się innymi sprawami.
Dziekuje Wam za Wasz czynny tu udzial i zycze wielu powodow do usmiechu.

.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #274  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 08:58
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bachorek
Ja się pytam z innego poziomu ....
Czy istnieje źycie bez sensu?
Czy z racji wieku gdy mój sens życia się wypełnił / nauka,praca,rodzina,wnuczka,prawnuczek/ mogę źyć z przyjemnością
i satysfakcją ale bez sensu?
Czy teź muszę sobie wybrać sens np chodzenie samemu do ubikacji
i cieszyć się ze się udaje ?
Chyba do końca pożyję bez sensu ale przyjemnie.👍
Źyczę przyjemnego źycia...

Widzę ,że tu poważne tematy są poruszane ....

Raczej się nie przyłączę do dyskusji ...
To mi grozi nasileniem depresji ,którą zwalczam nocami i dniami ....
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #275  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 09:38
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Przeczytalam Wasze ostatnie wpisy dotyczace bezsensu szukania sensu w zyciu.
OK, nawet mi to pasuje.
Bo wygląda na to, że bezsens także może tu być sensem w pewnym sensie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #276  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 11:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Lublinianka55 napisała - Przeczytalam Wasze ostatnie wpisy dotyczace bezsensu szukania sensu w zyciu.
OK, nawet mi to pasuje.Z mila checia zajme się innymi sprawami. Dziekuje Wam za Wasz czynny tu udzial i zycze wielu powodow do usmiechu.
Lublinianko , zostawmy spory i wyjaśnienia .Jeżeli cię w czymś uraziłem przepraszam . Post #262 poprawiłem . Szkoda czasu na przeciąganie wzajemnych wyjaśnień .

Sens życia temat ciekawy ale związany bardzo z poczuciem szczęścia .Co sądzisz o trójkącie Abrahama Maslowa i hierarchii potrzeb .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #277  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 11:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Bachorek napisał- Czy teź muszę sobie wybrać sens np chodzenie samemu do ubikacji i cieszyć się ze się udaje ?
Dla osoby po udarze mózgu z niedowładem kończyn dolnych , dojście do toalety to wyzwanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #278  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 11:32
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Przeczytalam Wasze ostatnie wpisy dotyczace bezsensu szukania sensu w zyciu.
OK, nawet mi to pasuje.
Z mila checia zajme się innymi sprawami.
Dziekuje Wam za Wasz czynny tu udzial i zycze wielu powodow do usmiechu.

.

Po przeczytaniu twoich postów poczułem się zaproszony do dyskusji
( mimo że nie jestem Tesią ) abym wyraził swoje zdanie na temat sensu źycia.
Tylko zadałem pytanie a Frat odpowiedział wystarczająco
logicznie szanując mój pogląd.
Tylko zapytam czy uśmiech twój nie oznacza ironii?
Bo tolerancji tu brak .

Przepraszam za ubikację ale chodziło o mnie jeszcze chodzącego nie wiadomo jak długo.
I sens życia = cel w życiu czy jest inaczej ...Bo stawiacie ten znak równości .
__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska

Ostatnio edytowane przez Bachorek : 28-11-2022 o 11:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #279  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 12:44
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 381
Domyślnie

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ma-propozycje/

No i można się cieszyć z czegoś?!

Czyli miłość do czegoś lub kogoś to jest to!
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #280  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 17:29
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lublinianko , zostawmy spory i wyjaśnienia .Jeżeli cię w czymś uraziłem przepraszam.

Waclawie, nie uraziles, ale przyjemnie tez nie bylo...
Zaszlo pewne nieporozumienie i dobrze, ze to sobie wyjasnilismy.
Z mojej strony wszystko jest OK, z Twojej jak widze tez, wiec juz naprawde zamknijmy ten temat.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Michael J. Fox - życie z chorobą ma sens - komentarze 72.38.227.xxx Ogólny 8 11-08-2017 19:54
Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens - komentarze czort Ogólny 52 10-03-2011 20:38
czy jest sens? Anonymous Uzależnienia 94 09-10-2009 20:16
sens życia sarna2 Różności - wątki archiwalne 47 11-08-2009 16:21
Sens życia - jak go utrzymać? - komentarze Basia. Ogólny 48 05-02-2008 21:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.