menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-12-2010, 17:11
martucha_1's Avatar
martucha_1 martucha_1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 5
Post Polacy wolą leczyć się sami - komentarze


Komentarz do artykułu: Polacy wolą leczyć się sami
--------------------

Dlqczego Polacy wolą leczyć się sami?

1/ Dostępność leków bez recepty jest znaczna i nadal będzie wzrastać

Wiadomo - każda działalność ludzka zmierza do zapewnienia sobie i rodzinie środków do życia. Przedsiębiorstwa produkują leki i aby zarobić muszą je korzystnie sprzedać. Czynią to przez lekarzy wypisujących leki na eceptach. Wystawiając recepty, a tym samym udzielając porad specjalistycznych, lekarze zarabiają na swój byt. Jak widać producenci leków i lekarze nie mogą bez siebie istnieć. Producenci leków zauważyli, że tą zależność można zmniejszyć przez produkcję lekow nie wymagających recept. Zrozumiałym jest, że taką okazję wakorzystują i będą ją poszerzać.Lekarze nie mają możliwości takiego wyboru i zarobki ich z tym związane będą maleć. Jak podały Radio i Telewizja w 2006r Polacy zużyli najwięcej leków w Europie w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

2/ Rosną trudności z dostaniem się do lekarza a lecsenie nie zawsze przynosi spodziewane efekty

Przez wprowadzenie większej specjalizacji zawodu lekarza wydlużyła się droga leczenia pacjenta. Pociągneło to za sobą wzrost kosztów i czasu leczenia chorego. Wzro0sły więc trudności związane z dostaniem się do lekarza. Jednocześnie zwiększona iliość specjalistów powoduje, że każdy wypisuje leki na receptę ze swojej wąskiej dziedziny. Rośnie więc ilpść przyjmowanych leków, a wraz z nimi ich uboczne niepożądane działanie. Musimy wiedzieć, że każdy lek posiada takie właściwości. Dodajmy do tego arsenał leków zakupionych bez recepty, oraz ich uboczne działanie. Wiadomo, że głównymi konsumentami leków są ludzie starsi, którzy nazbierali przez życie wiele chorób przewlekłych. W takiej sytuacji skuteczność leczenia nie może być zadawalająca.

Lekarze nie dbają o opinię swego zawodu.

Środki masoego przekazu często nformują o procesach sądowych, w których pacjeńci domagają się odszkodowania za skutki złego leczenia przez nieuczciwych lekarzy. Są również prypadki, że wiedza lekarska jest niejednoznaczna w sprawach podsawowych. Np. jedni lekarze twierdzą, że antybiotyki zwalczają bakterie, stosuje się je na anginę. Nie działają natomiast na wirusy, wywołujące grypę. Niektóży lekarze rodzińni zapisują ten na grypę. Drugi przykład. Jedni lekarze zalecają, aby nie spożywać masła /produkt zwierzęcy/, gdyż wpływa na powstawanie cholesterolu. Inni mówią aby spożywać, ale jednocześnie jeść warzywa i owoce, które redukują szkodliwe działnie cholesterolu. W Telewizji słyszy się zalecenia dla małych dzieci, aby zamieniły masło na margarynę. Czy to uczciiwie wobec dzieci?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-12-2010, 17:58
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

http://i55.tinypic.com/20zwxa1.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-12-2010, 18:42
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Dam upust swemu rozżaleniu znowu;
Dlaczego u nas jest tak dużo Diabetyków a Insulina taka droga.Ludzie nie biorą jej,bo ich nie stać na drogą Dietę i dodatkowo branie Tabletek i Insuliny a czasami 3x dziennie.
To samo idzie z Lekarstwami na Cholesterol-wszystko płacimy po 100% i gdzie jest logika o Lecznictwie w tym naszym porąbanym Kraju od 20 lat.
Lekarze maja poprzez Koncerny zabronione uświadomienie Ludzi chorych że Masło jest człowiekowi potrzebne a mięso nie powoduje podwyższenia Cukru a daje siły.

Mamy jeść Kartofle,Makaron-Fabryczny,ryż a skutki są jakie są widać u każdego kogo to interesuje.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-12-2010, 18:52
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 156
Domyślnie

Jestem na diecie 5 przemian, jest to leczenie się jedzeniem. Jem dobre mięso ale w małych ilościach dobrze doprawione. Unikam przetworów mlecznych /bo są mlekopochodne/ jem dobre masło, dobrą śmietanę, dużo kasz, Trzy posiłki gotowane, czuję się coraz lepiej i waga spada. W margarynach do smarowania przeważnie jest tłuszcz trans bardzo szkodliwy dla organizmu gdyż niemożna go wydalić. Na produktach powinni go wyszczegolnić, ale producenci wycwanili się i wpisują go i owszem ale pod mniej grożną nazwą "tłuszcz roślinny uwodorniony".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-12-2010, 18:54
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 156
Domyślnie

Jeszcze jedno ile u nas dzieci leczy si.ę na Atopowe Zapalenie Skóry sterydami, a lekarze Medycyny Chińskiej wyciągają te dzieci z choroby poprzez dobrze dobrane i zrównoważone posiłki wg 5 przemian.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-12-2010, 19:21
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Witaj Ditto i pozdrawiam serdecznie i całuski posyłam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-12-2010, 21:30
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

nic dziwnego, że ludzie wolą się leczyć sami, o dobrego lekarza trudno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-01-2011, 17:03
ankaka ankaka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 5
Post

Polacy leczą się sami, bo np. na przeziębienie nie wynaleziono skuteczniejszego lekarstwa niż wygrzanie w łóżku i rozgrzewające herbaty, robię Herbatę cytrusowę z imbirem
• torebka Irving Tea Coctails Cytrusy z nutą imbiru
• 1/2 łyżeczki utartego imbiru • kawałek cynamonu •miód
Zaparz herbatę, dodaj imbir, cynamon, miód, wymieszaj. Wypij powoli, małymi łykami. Od razu połóż się do łóżka.
zdecydowanie zdrowiej niż za pomoca tabletek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 17:26
adaneiro adaneiro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 2
Post

Jasne, że wolą - ale to jest tak, że w każdej dziedzinie - ten brak zaufania do medyków po prostu mnie rozbraja. O ile rozumiem, że nikomu się nie chce stać godzinami w szpitalu i czekać nie wiadomo na co, o tyle dziwię się, że podobny efekt działa w przypadku medycyny chińskiej.

Jestem jej gorącym zwolennikiem, pomogła mi przy okazji migren tak, jak nic innego, ale wkurza mnie, że rośnie ilość tych domorosłych specjalistów. Przeczyta toto jedną książkę, kilka artykułów i myśli, że się zna na medycynie chińskiej - a to guzik prawda. Wiem bo mi dopiero pomogła wizyta u specjalistki, pani Małgorzaty Szkurłatowskiej z Chantal w warszawie. To logiczne, że ktoś kto studiował na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej lepiej się zna na medycynie chińskiej, niż ktoś po przeczytaniu dwóch artykułów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 18:21
vbw0967 vbw0967 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Goleniów
Posty: 6
Domyślnie

Przeczytałam artykuł i wszystkie wątki - nie dziwię się, że taka jest sytuacja.
1) leki mają skutki uboczne, na które lekarze nie zwracają uwagi (sama się o to z lekarką pokłóciłam, a jestem w tej niekorzystnej sytuacji, że jako biolog lepiej rozumiem ludzką fizjologię niż większość lekarzy - ich domeną są stany patologiczne, więc jestem ich naturalnym wrogiem , bo nie przytakuję na każdą ich "mądrą" uwagę),
2) z powodu coraz węższej specjalizacji lekarzom coraz trudniej ogarnąć dziedzinę wiedzy, w której się szkolili,
3) specjalizacja wywołuje konieczność zasięgania porad u kilku lekarzy, co powoduje niedogranie na liście leków przez nich przepisywanych, co dla mojego ojca skończyło się dwukrotnym pobytem w szpitalu na .... odtruwaniu od leków!!!
Mój ojciec przeszedł ponad rok temu na samoleczenie, bo nie był już w stanie funkcjonować na lekach na nadciśnienie i obniżenie poziomu cholesterolu - pobandażowane nogi i trudności z poruszaniem, skaczące ciśnienie, zapaści, bóle i zawroty głowy, plamy przed oczami i .... bezsilność lekarzy. W końcu lekarka pierwszego kontaktu poleciła mu dobranie leku za pośrednictwem internetu. I tu ojciec znalazł rozwiązanie - kurację, a właściwie suplementację przywracającą prawidłowy stan fizjologiczny organizmu. Obecnie ojciec nie stosuje leków (odstawiał je stopniowo w miarę upływu czasu od rozpoczęcia suplementacji) i jest jak nowo narodzony - po prostu odmłodniał (oczywiście bez przesady , lat mu nie ubyło, ale czuje się znacznie zdrowiej).
Jeśli kogoś interesują szczegóły, zapraszam na stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 17:33
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał ankaka
Polacy leczą się sami, bo np. na przeziębienie nie wynaleziono skuteczniejszego lekarstwa niż wygrzanie w łóżku i rozgrzewające herbaty, robię Herbatę cytrusowę z imbirem
• torebka Irving Tea Coctails Cytrusy z nutą imbiru
• 1/2 łyżeczki utartego imbiru • kawałek cynamonu •miód
Zaparz herbatę, dodaj imbir, cynamon, miód, wymieszaj. Wypij powoli, małymi łykami. Od razu połóż się do łóżka.
zdecydowanie zdrowiej niż za pomoca tabletek.
A jaki sens ma podawanie leków, jeśli nasz system immunologiczny da sobie doskonale radę z wirusami wywołującymi przeziębienie czy grypę? Trzeba jednak dać pracować mu sprawnie podając w/w specyfiki i ciepło.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.