menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 19:52
Anna 46's Avatar
Anna 46 Anna 46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 16
Smutny Prosze o pomoc!


Nie umiem dodac moich zainteresowan, dodaje a jak wyswietlam moj profil to pisze ze nie dodalam zainteresowan i tak "w kolo Wojtek"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 19:58
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

bo tam 1 pomyłka uniemożliwia ponowny wpis. Ja - niewielki wachlarz zainteresowań "wbiłam" w nazwę - innej możliwości nie było...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 22:03
coccinea's Avatar
coccinea coccinea jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 676
Smutny dlaczego???

dlaczego przy moim nick-u pojawiła się *
gdzie nieprawidłowo odznaczyłam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 22:27
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Gwiazdka (widoczna tylko dla Ciebie) pojawia się wtedy, gdy jesteś na forum, ale Twoja obecność jest ukryta przed innymi i nie pojawiasz się na liście osób on line. Dopiero kiedy coś piszesz - wiedzą, że jesteś.
A przy okazji: patrząc na czyjś post - widzisz obok jego nicku kropkę.
Jeśli jest zielona - jest obecny na forum
Jeśli niebieska - nie ma go lub jest ukryty (jak ja w tej chwili :-).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 22:49
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie nowa

He!He!He! Coccineo! Ja tez jestem tu nowa i mnie tez wiele rzeczy dziwi,a najwiecej to,ze innych to nie dziwi,co mnie dziwi1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 00:38
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie szybar prosi o pomoc

21-02-2009 16:45

Drodzy Seniorzy jestem tu całkiem nowa i całkiem nie obeznana jak jak poruszać się w tym labiryncie.Może ktoś mi podpowie czy w internecie znajdę w przystępnej formie pomoc w korzystaniu z tej zdobyczy techniki.Komputer jest narazi dla mnie jak czarna magia.Do tej pory zdołałam zaledwie opanować jako tako obsługę poczty ,trochę korzystam"Paint"i ostatnio odkryłam do czego służy "Picasa".Chciałabym opanować tylko podstawowe możliwości jakie są w komputerze dostępne dla starszych osób.Całkiem podstawowe bo do wszystkiego to raczej życia mi nie starczy (jestem po70tce)W podręcznikach są takie fachowe terminy, że po przejrzeniu kilku stron opadają mi nie tylko ręce.Na dodatek druk jest mały, dołączone rysunki można tylko oglądać przez lupę ,tak więc do tego musiałabym mieć trzecią rękę, żeby to wszystko jednocześnie opanować.Drodzy Seniorzy możliwie ,że ktoś z Was miął podobne problemy więc wie jak mi pomóc i to zrobi.Tylko czy ja będę wiedziała gdzie szukać odpowiedzi,żeby cały mój trud
napisania tego wpisu nie zaginął zanim do Was dotrze.Będę cierpliwie przeglądała wszystkie strony dla Seniorów,bo tak naprawdę nie wiem jeszcze jak tu się poruszać.Na wszelki wypadek już z góry dziękuję za pomoc każdemu kto zechce mi jej udzielić. BaSza. czyli SzyBar

Szybar utknęła w blogu" seniorzy szukam pomocy"
może ktoś zechce ją poprowadzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 02:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Leluri

Ta lektura powinna pomóc

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...kurs-3960.html

p.s. nie wiem co to znaczy "szybar" bo nikogo zarejestrowanego pod tym nickiem nie widzę. Powodzenia J.

korekta: znalazłam, wkleiłam do bloga i profila. Mam nadzieję, że pomoże,
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 08:09
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Ta lektura powinna pomóc

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...kurs-3960.html

p.s. nie wiem co to znaczy "szybar" bo nikogo zarejestrowanego pod tym nickiem nie widzę. Powodzenia J.

korekta: znalazłam, wkleiłam do bloga i profila. Mam nadzieję, że pomoże,
Jolitko, kto to szybar - już mówię ,wczoraj weszłam na zakładkę "blogi" i moją uwagę zwrócił dramatyczny tytuł jednego z nich "seniorzy szukam pomocy" to właśnie szybar- woła o pomoc. potrafiłam tylko skopiować i wkleić jej apel na forum, a Ty zareagowałaś.
ja chodzę po "seniorze " intuicyjnie, nie umiem tłumaczyć, może spróbujesz jej pomóc ?
miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 09:53
Anna 46's Avatar
Anna 46 Anna 46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 16
Domyślnie

Dzieki za odpowiedz, ale swoja droga dlaczego ktos tak sie zneca nad seniorami i komplikuje wszystko w tym profilu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 12:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anna 46
Dzieki za odpowiedz, ale swoja droga dlaczego ktos tak sie zneca nad seniorami i komplikuje wszystko w tym profilu
Też się znęcasz bo od 25 lutego może natknęłaś się na jakiś wpis gdzie się zadaje pytania. Problem z profilem to właśnie na eSenior. Tam należy pytać, a nie umieszczać kolejnego wątku. Potrafiłaś tam wejść (prawidłowe umieszczenie) ale nie skorzystałaś ze 143 wątków (3 dni temu tyle było-dziś chyba ze 150) Bo musiałaś widzieć tematy. Ale wygodniej mieć na swoje pytanie osobny jakby "prywatny" wątek a z następnym pytaniem znowu założyć kolejny. To zachęci pozostałych do podobnej praktyki. Dziś się można pogubić a co będzie jak urośnie do 1000? Admi nie może tego "scalić" bo wtedy mój post zmieni numer i sam będę miał kłopot to znaleźć.

Postanowiłem nie odpowiadać na takie nowe "prywatne"-dobrze jakby to robili też inni. Które z ok. 150 wątków są "czynne" to poznasz gdzie były ostatnie świeże wpisy. Chyba że wątek wyjątkowo tematycznie pasuje-wtedy użyj właściwego. Te chodliwe 2 watki mają ostatnie wpisy 28 luty.

Zaleta pisania tam jest że nawet jak tydzień nie masz odpowiedzi to w końcu tam zajrzę. Ja i wielu innych. Stefan, Gerhatek, Chaliniak najczęściej tam się udzielają, ale lista takich jest długa-nie sposób wszystkich wymienić.

Jak nikt nie zauważy nowego wątku i nie odpowie zadowalając, to spadnie to na dalekie strony gdzie się praktycznie nie zagląda. A po 60 dniach spadnie do archiwum. Co wtedy zrobisz, może następny wątek z tym samym pytaniem? Aż do skutku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 16:24
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie Witam

Cytat:
Napisał Alsko
Gwiazdka (widoczna tylko dla Ciebie) pojawia się wtedy, gdy jesteś na forum, ale Twoja obecność jest ukryta przed innymi i nie pojawiasz się na liście osób on line. Dopiero kiedy coś piszesz - wiedzą, że jesteś.
A przy okazji: patrząc na czyjś post - widzisz obok jego nicku kropkę.
Jeśli jest zielona - jest obecny na forum
Jeśli niebieska - nie ma go lub jest ukryty (jak ja w tej chwili :-).

a jeśli czerwona? Proszę odpowiedzcie mi?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 16:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
a jeśli czerwona? Proszę odpowiedzcie mi?
Czerwona może być tylko Twoja dla Ciebie.
Wtedy gdy ukrywasz swoją obecność na forum. Jest czerwona z niebieską otoczką
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 16:38
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witaj Alsko

A kto wybiera te kropki. Dlaczego ja mam taką, a nie inną. Przepraszam, nie rozumiem, jestem dociekliwa.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 16:43
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Nikt niczego nie wybiera, to oznaczenie aktywności użytkownika
1. Niebieska - nieobecny na forum lub "ukryty"
2. Zielona - obecny na forum (online)
3. Czerwona - widoczna tylko przez "właściciela" (pozostali użytkownicy widzą niebieską), który ustawił sobie opcje "niewidoczny".

Wystarczy najechać myszką na ikonkę a wyświetli się opis statusu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 17:05
Anna 46's Avatar
Anna 46 Anna 46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Też się znęcasz bo od 25 lutego może natknęłaś się na jakiś wpis gdzie się zadaje pytania. Problem z profilem to właśnie na eSenior. Tam należy pytać, a nie umieszczać kolejnego wątku. Potrafiłaś tam wejść (prawidłowe umieszczenie) ale nie skorzystałaś ze 143 wątków (3 dni temu tyle było-dziś chyba ze 150) Bo musiałaś widzieć tematy. Ale wygodniej mieć na swoje pytanie osobny jakby "prywatny" wątek a z następnym pytaniem znowu założyć kolejny. To zachęci pozostałych do podobnej praktyki. Dziś się można pogubić a co będzie jak urośnie do 1000? Admi nie może tego "scalić" bo wtedy mój post zmieni numer i sam będę miał kłopot to znaleźć.

Postanowiłem nie odpowiadać na takie nowe "prywatne"-dobrze jakby to robili też inni. Które z ok. 150 wątków są "czynne" to poznasz gdzie były ostatnie świeże wpisy. Chyba że wątek wyjątkowo tematycznie pasuje-wtedy użyj właściwego. Te chodliwe 2 watki mają ostatnie wpisy 28 luty.

Zaleta pisania tam jest że nawet jak tydzień nie masz odpowiedzi to w końcu tam zajrzę. Ja i wielu innych. Stefan, Gerhatek, Chaliniak najczęściej tam się udzielają, ale lista takich jest długa-nie sposób wszystkich wymienić.

Jak nikt nie zauważy nowego wątku i nie odpowie zadowalając, to spadnie to na dalekie strony gdzie się praktycznie nie zagląda. A po 60 dniach spadnie do archiwum. Co wtedy zrobisz, może następny wątek z tym samym pytaniem? Aż do skutku?
Oj przepraszam za klopoty jakie ciagle sprawiam, ale naprawde gubie sie w tym wszystkim. Poprawie sie przyzekam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 17:36
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Kochani, podpowiedzcie co mam robic, bo zgłupiałam dokumentnie.
To było tak: kuzynka poprosiła bym wgrała jej "awasta". Przefajnowałam i dołożyłam jej kilka programików tzn Skype,GG,Gimpa, trochę muzyki, tapetek. Ta jej maszyna zwariowała. Nie chodzi, zawiesza się. Nie pomaga restart. Nie mogę wleźć do panelu sterowania, by odinstalować co nieco. Masakra, pierwszy raz takie cos mi się stało, dlatego wołam- pomocy, bom kiep!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:04
Anna 46's Avatar
Anna 46 Anna 46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 16
Domyślnie

Napeno Ci ulzylo jak mi dowaliles co??? Ale ja jestem do tego przyzwyczajona, tylko troche przykro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:06
Anna 46's Avatar
Anna 46 Anna 46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
bo tam 1 pomyłka uniemożliwia ponowny wpis. Ja - niewielki wachlarz zainteresowań "wbiłam" w nazwę - innej możliwości nie było...
Ale dlaczego tak zrobili, starsi sie czesto myla
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:16
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anna 46
Napeno Ci ulzylo jak mi dowaliles co??? Ale ja jestem do tego przyzwyczajona, tylko troche przykro
Wydaje mi się że Ci nawet coś pomogłem raz nie na pomocowym, ale chyba się mylę-ta końcówka 46 jakby znajoma.

Co mi miało ulżyć? Myślisz że to przyjemne coś takiego pisać? Ale czy nie zawiera prawdy? Gdyby wszyscy cicho siedzieli to była by tu kompletna anarchia. Zamiast postów może by się pisało od razu na nowym wątku. To co Tobie napisałem poczytają (może) inni nowi. Będą wiedzieć czego należy unikać. A teraz już Ci nic nie napiszę-nawet gdy założysz 100 wątków dziennie. Regulamin tego nie zabrania, ale nie pisana netykieta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:56
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Ja nadal czekam. Bądźcie ludźmi, no........
Kaziu i reszta, pomóżcie!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mamo, zaakceptuj mnie, prosze... destiny Rodzina bliższa i dalsza 151 16-03-2012 23:37
Prosze o informacje na temat.... barbara.s eSenior 6 14-05-2011 19:26
Prosze o pomoc:) blondniki26 śląskie 8 29-10-2008 19:35
prosze o pomoc!!!!!! szerszen eSenior 3 25-10-2008 01:18
pomozcie znalezc,prosze elusia Różności - wątki archiwalne 9 16-07-2007 23:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.