menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 17:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

giezeta
Czytam i usiłuję zrozumieć. Każdy najdrobniejszy zabieg może przynieść komplikacje np. usuniecie zęba. Usiłujesz znaleźć dziurę w całym. To szukasz kliniki, to znów lekarza, możliwości wystąpienia komplikacji. Co jeszcze wymyślisz?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 17:01
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Uśmiech

gizetko chyba już masz jasność w sprawie,nasłuchałaś się opinii osób które ....cyt."Wszyscy się skarżą na niedoskonałość efektów. A to jakieś błyski, a to jakieś plamki, a to komplikacje w gojeniu. Niektórym nawet popsuł się wzrok. "I pomyśl sama,....czego oczekujesz po tej operacji?.Bo na pewno nie odejmuje ona lat,nie sprawi że jesteśmy o 20 lat młodsi (a chyba na to liczyli Ci których się wcześniej nasłuchałaś).....po prostu można lepiej i ostrzej widzieć.I nie znaczy że pożegnamy się z okularami.Ja mam wrazenie że Ty się strasznie boisz tego zabiegu,a naprawdę nie ma czego
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 17:47
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie do Tadeusza 50

Cytat:
Napisał tadeusz50
giezeta
Czytam i usiłuję zrozumieć. Każdy najdrobniejszy zabieg może przynieść komplikacje np. usuniecie zęba. Usiłujesz znaleźć dziurę w całym. To szukasz kliniki, to znów lekarza, możliwości wystąpienia komplikacji. Co jeszcze wymyślisz?

Dziekuję Ci z całego serca za dobre słowo!
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 20:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alez, nie obrazaj się , idz tam gdzie masz najwieksze zaufanie i koniec,,,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 22:06
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Giezeto.
Poczytaj sobie o przebiegu operacji zaćmy:
http://www.mavit.com.pl/zacma
http://www.pulsmed.com.pl/document.p...odule=menuTree
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.

Ostatnio edytowane przez Elżbieta V : 04-05-2010 o 21:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-05-2010, 18:20
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Dziekuję Elzbieto za słowa otuchy.
Ale mimo wszystko docierają do mnie tez wiadomości na PW, że nie wszystko jest tak różowo.
Dlatego chyba pójdę prywatnie do specjalisty, który operuje zaćmę i opiszę mu moją sytuację. Jestem, wystarczająco schorowana by dołozyć sobie jeszcze komplikacje. Na razie widzę i czytam bez okularów. Z Internetem tez nie mam problemów. Dobrych znajomych rozpoznaję z 30 m, mniej znajomych z 5. Podejrzewam, że w mojej sytuacji, osoby całkowicie pozbawionej rodziny, lepiej poczekać aż już całkiem nie da się czytać. Wówczas będzie mi już wszystko jedno. Oczywiście wówczas będę musiała wynająć kogoś do obsługi, ale może wcześniej inne choroby mnie wykończą i nie będzie takiej potrzeby?
Na razie jeszcze żyję i mam mnóstwo spraw na głowie, które muszę zakończyć. Mam też psa, który wymaga opieki. Więc nie mogę na kilka miesięcy wyłączyć się z aktywnego życia.
Bo prawdą jest że po tej operacji, aby sobie nie zaszkodzić, trzeba bardzo uważać na wszelkie pochylenia głowy, wstrząsy i wysiłek. A to jest niewykonalne gdy nie ma się nikogo do pomocy.
Majętna też nie jestem. Aby zrobić operacje obu oczu, prywatnie, musiałabym zrezygnowac z remontu łazienki. I zrobię to jeżeli już będę musiała.

TO JEST MÓJ OSTATNI POST W TYM TEMACIE.

Jeżeli ktoś miałby coś do dodania to piszcie na PW
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-05-2010, 19:30
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj serdecznie.

Witaj Giezeto,proszę wejdż na inne wątki i posłuchamy Twoich Rad.Pozdrawiam miło i nam też będzie miło z Tobą dalej utrzymywać kontakt wirtualny.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 11:42
apsikowa apsikowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 1
Domyślnie

Witam,
piszę, bo też jestem z Krakowa i niedawno miałam ten problem, a właściwie babcia. Terminy na zabieg w szpitalach są różne - najkrócej w Żeromskiego, Witkowice około rok, szpital wojskowy dwa lata.

My się zdecydowałyśmy prywatnie na pana doktora Miniewicza - pani ze szpitala wojskowego poleciła. Wcześniej tam pracował. Wszelkie informacje są na jego stronie www.miniewicz.pl . Nie wiem, czy jest najlepszy, ale ma dobrą opinię, bo co kogoś pytałam to kierował do niego.

A piszę posta zamiast PW, bo może komuś ta informacja się przyda, a może ktoś jeszcze zna innych godnych polecenia. Sama dzwoniłam jeszcze do jednej kliniki znalezionej w gazecie, tam było taniej.. ale trochę ryzyko iść tak nie wiadomo do kogo.
Więc jakby ktoś coś jeszcze wiedział proszę o odpowiedź. Komuś innemu może się przydać.
Babcia jest już po zabiegu, ale dość "na świeżo" myślę, że za tydzień będziemy wiedzieć (widzieć coś więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 17:26
gosia196050's Avatar
gosia196050 gosia196050 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: lodz,lodzkie,polska
Posty: 257
Domyślnie

Droga Giezeto
popieram wszystkie osobki, ktore ciebie wspaniale wspieraja i dolaczam sie do nich.Naprawde nie boj sie tego zabiegu, bedzie ok, znam wiele osob,ktore mialy problemy i jest ok. teraz w kazdym razie choroba nie postepuje dalej.w lodzi w szpitalu im.barlickiego wykonuja te zabiegi,fakt, ze trzeba czekac ale sa wspaniali fachowcy.Glowa do gory pozdrawiam ciebie bardzo serdecznie
__________________
GOSIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 13:03
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Mój teść miał robiony zabieg w Rzeszowie, oba oczy w odstępie trzech miesięcy.operacja bez narkozy, bezbolesna.Potem trzeba trochę uważać, nie schylać się i nie dżwigać,a do oglądania telewizji są specjalne, bardzo ciemne okulary.Ale to tylko przez 6 tygodni, póżniej wszystko wraca do normy,trzeba tylko być w stałym kontakcie z okulistą. Mój teść jest bardzo zadowolony,a minęły już dwa lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 13:56
leczeniezacmy leczeniezacmy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 13
Domyślnie

Dodatkowych informacji o przebiegu operacji usunięcia zaćmy (wraz z filmem pokazującym przebieg zabiegu operacji) można znaleźć na www.leczeniezacmy.pl. Jest to platforma wiedzy o zaćmie i metodach jej leczenia. Znajduje się tutaj również wyszukiwarka klinik okulistycznych przeprowadzających taki zabieg. Osoby mające wątpliwości mogą zadać pytanie online lekarzowi- Wojciechowi Kołodziejczykowi. Serdecznie zapraszamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 11-06-2010, 14:01
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Witam ! Mój mąż miał 2 lata temu zabieg. Zadowolony, to mało powiedziane.Swiat , wg jego słów ,nabrał kolorów. Jest super zadowolony. ,a ma 78 lat. Pozdrawiam
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 23-09-2010, 12:53
basiag basiag jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 3
Domyślnie

Witajcie, pozwolicie że odnowie nieco temat. Mam pytanie co do jednej z klinik okulistycznych w Krakowie. Moja mamcia jest teraz na etapie badań i chciałabym się dowiedzieć jak zabieg przebiegał w Waszym przypadku. Czy miał ktoś z Was do czynienia z okulistami z centredelavision.pl ?
Poleciła mi ich moja przyjaciółka ale nie miała doświadczenia związanego z leczeniem takiej choroby ja zaćma. Czy macie może o nich jakies opinie? Giezeto jak się czujesz, czy jest poprawa?

Z góry dziękuje i gorąco pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 17:19
Ciunia's Avatar
Ciunia Ciunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-biala
Posty: 375
Domyślnie

Nie martw się.Ja 14.o7 mialam ten sam zabieg na lewym oku.Na dowod piszę do Ciebie Wszustko trwaloa okolo 20 min.Na fundusz.Widze na to oko swietnie.Pozdsreawiam
__________________
ciunia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 18:29
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Ciunia
Nie żebym był złośliwy,
ale ostatnie słowo świadczy!!-hi.hi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 19-07-2011, 20:08
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Dzięki ciunia za wsparcie, ale jestem osoba samotną i nie bardzo sobie wyobrażam jak mogłabym sie nie schylać i nie rozkładać i skladać wersalki po operacji. Po prostu obawiam się komplikacji które sama mogę wywołać.
Jak ubierać buty? Jak podnosić coś z dolnej półki lub z podłogi?
Przypuszczam, ze każdy z Was operowanych miał jakieś wsparcie w bliskich. Ja nie mam nikogo poza sąsiadką, które niewiele młodsza ode mnie i ma własną rodzinę, którą obsługuje.
Ja z racji wieku i chorób nie jestem "mobilna" i większość spraw załatwiam przez telefon i Internet. Zakupy robię przez telefon wyszukując adresy w Internecie lub wprost przez Internet. A gdyby wynikły jakieś pooperacyjne komplikacje to jestem uziemiona!!
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 20-07-2011, 12:51
Ciunia's Avatar
Ciunia Ciunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-biala
Posty: 375
Domyślnie

Sama tak pomyślalam,ale już nie kasowałam. Teraz już jest lepiej.Coś jednak widzę. Pozdrawiam
__________________
ciunia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 17:56
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Giezeta ! Kwiryna ma całkowicie rację. Moja krewna przeszła operację zaćmy w wieku 72 lat, w przychodni Dom Lekarski w Szczecinie. Teraz widzi lepiej na oko operowane, niz na to drugie. Czyta bez okularów ! Zabieg był bezbolesny, rekonwalescencja krótka. Niepotrzebnie się nakręcasz strachem. Życze zdrowia !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 19:44
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie Giezeta razem z zaćmą prosi o skasowanie tematu

J.w. ............
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 23:49
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

szkoda....niedługo miałby 2 lata
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaki to obraz? - prosze o pomoc :) alja9 Sztuka, kulturoznawstwo 18 06-05-2010 20:24
Prosze o pomoc Mavronka Freydis Humor, zabawa - wątki archiwalne 45 27-09-2009 07:57
Prosze o pomoc! Anna 46 eSenior 44 09-03-2009 11:52
Prosze o pomoc:) blondniki26 śląskie 8 29-10-2008 19:35
prosze o pomoc!!!!!! szerszen eSenior 3 25-10-2008 01:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.