menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 09:33
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Przez te dwa lata Gazieta chyba nieźle się bawiła widząc, jak ludzie życzliwie ją traktują. Teraz , nie wiem dlaczego, otrzymałam od niej niemiły e-mail z pretensjami. Gazieto, może psycholog ci pomoże ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 13:12
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Pytanie do Mariany

Upublicznianie lub komentowanie prywatnych wiadomości jest niezgodne z regulaminem forum. Można obraźliwe e-maile zgłosić administracji lub na nie nie odpowiadać. Natomiast obraźliwe komentowanie prywatnych e-maili, bez ich cytowania, wraz z odsyłaniem autora do psychiatry na pewno nie jest zgodne z regulaminem forum. Trzeba wpierw przeczytać regulamin.
Nie wiem co Panią w moim mailu zniesmaczyło. Ale domysły czytających mogą być baaardzo różne! Sic!
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 13:36
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał giezeta
Upublicznianie lub komentowanie prywatnych wiadomości jest niezgodne z regulaminem forum. Można obraźliwe e-maile zgłosić administracji lub na nie nie odpowiadać. Natomiast obraźliwe komentowanie prywatnych e-maili, bez ich cytowania, wraz z odsyłaniem autora do psychiatry na pewno nie jest zgodne z regulaminem forum. Trzeba wpierw przeczytać regulamin.
Nie wiem co Panią w moim mailu zniesmaczyło. Ale domysły czytających mogą być baaardzo różne! Sic!
Nie odsyłałam cie do psychiatry, ale do psychologa ( widzisz różnice ?) Poza tym po co przysyłasz mi prywatną wiadomość ?Wszystkim odpowiadającym wysłałas ? To po co piszesz na forum ?
Po co prosisz o radę kogokolwiek, skoro potem komentujesz to złosliwie i lekceważąco. Żegnam bez żalu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 15:24
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał giezeta
Witam
Jestem z Krakowa i czeka mnie operacja zaćmy. Pozornie niby standardowa i ma doskonale opanowany przez specjalistów przebieg ale .....
Rozmawiałam z kilkoma starszymi (sama też jestem stara) osobami po tej operacji i trochę sie przeraziłam. Wszyscy się skarżą na niedoskonałość efektów. A to jakieś błyski, a to jakieś plamki, a to komplikacje w gojeniu. Niektórym nawet popsuł się wzrok.
Pogrzebałam w Internecie i znalazłam podobne opinie 30 - 50-latków (70-latkowie naogól nie korzystają z Internetu).
No i wpadłam w panikę.

Bardzo proszę o opinie tych, którzy mieli tę operację lub tych, którzy znają kogoś takiego, o ocenę jakości usług krakowskich lekarzy i skierowanie mnie pod właściwy adres.
Opinie tych spoza Krakowa o skutkach tej operacji też będą dla mnie cenne.

Jestem zdecydowana zapłacić za operację w prywatnej klinice, choć operacja obu oczu to koszt średnio 8000 zł. Cóż remont łazienki trzeba będzie zostawić spadkobiercom. Ja to jakoś wytrzymam.

Witaj Gizeto!

Czćściowo przeczytałam wypowiedzi naszych forumowiczów, ale nie wszystkich. Ja mieszkam poza Krakowem, nawet nie w Polsce, ale chcę Ci napisać, nie wiem jak to jest w Polsce, mój śp. ojciec był operowany w wieku 65 lat, w klinice rano poszedł,awieczór był odebrany. Swietnie widział, mój brat był przed rokiem operowany, także w klinice miał wtedy 59 lat, jest szczęśliwy i bardzo zadowolony. Może to Cię mało pocieszy, ale dobra znajoma moja była w tym roku także operowana na lewe oko, w jednodniowej klinice,ma 84 lata, bez problemu jej zoperowali i za miesiąc poddała się operacji prawego oka, świetnie widzi, jest szczęśliwa, że jeszcze na "starość" dobrze i wszystko pięknie widzi. Do mnie mówiła....."szkoda, że tak długo z tym zwlekała".
Nie wiem jak ta sprawa w Polsce wygląda, ale chcę Ci napisać, że wiek nie gra roli. Zdecyduj się naprawdę warto, życzę pomyślności i dobrej decyzji.

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 16:36
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Gaduła

Jezeli moge wtracic swoje trzy grosze, to Nina "barteczek" z "Roznosci", byla tez operowana chyby w lutym tego roku na zacme, biedna prawie juz nic nie widziala. Proponuje skontaktowac sie z nia i wywiedziec co potrzeba. Ale to tak jak z innymi chorobami, kazdy przechodzi inaczej. Zycze powodzenia i jezeli zajdzie potrzeba, bede trzymala kciuki za powodzenie operacji!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 13:32
luckniat@op.pl luckniat@op.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: bielsko-biała
Posty: 3
Zawstydzony Odpowiedź Na"zaćma"

Wypowiadać na ten temat może tylko i wyłącznie lekarz specjalista, czyli okulista. Natomiast "moje 3 grosze" w tej sprawie: w ub. roku mój mąż miał zabieg usunięcia zaćmy jednego oka - i widzi tak dobrze, że nie musi nosic okularów. Pozostało drugie oko, na które będzie miał zabieg za tydzień.
Zabieg i opiekę mąż odbył na tzw. N.F.O.Z. W: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 5 SUM w Katowicach 40-952 Katowice ul. Ceglana 35 - mail: sekretariat@okulistyka.katowice.pl ; tel. 032/35 81 498. To jest klinika stworzona przez byłą prof. Gierek.
Zasługuje ta klinika na uznanie z uwagi na wszechstronne przeprowadzanie badań oczu. Aparatura, która nie każdy w Polsce taki szpital posiada. Z poza Katowic pacjenci moga korzystać z noclegu, który znajduje się na terenie szpitala.
OCZYWIŚCIE można korzystać z tego rodzaju zabiegu w każdym miejscu na terenie Polski, gdzie takie zabieg sie wykonuje. Albowiem to jest tylko zabieg. A lekarzy mamy wyśmienitych.
Cieszyc sie prosze z faktu, że zabieg można przeprowadzić. Bo ja np. mam już taka chorobe oczu, że jest nieoperacyjna niestety. Łączę serdeczne pozdrowienia. Proszę myśleć pozytywnie. MAMY B. DOBRYCH LEKARZY, A CHIRURGÓW W SZCZEGÓLNOŚCI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 22:28
daneks daneks jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Radków,dolnośląskie,Polska
Posty: 1
Uśmiech operacja

Witam.Jestem nowa na forum,Jestem z Dolnego Śląska.Czy mógłby ktoś mi doradzić grzie najszybciej mozna sie doczekać zabiegu wymiany stawu biodrowego .Moja teściowa we Wrocławiu musi czekać do 2026 roku.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 22:34
coffifi-Irena's Avatar
coffifi-Irena coffifi-Irena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: opolskie
Posty: 4 569
Domyślnie

Cytat:
Napisał daneks
Witam.Jestem nowa na forum,Jestem z Dolnego Śląska.Czy mógłby ktoś mi doradzić grzie najszybciej mozna sie doczekać zabiegu wymiany stawu biodrowego .Moja teściowa we Wrocławiu musi czekać do 2026 roku.Pozdrawiam
W Opolu na Witosa czekałam 2 lata(2 lata temu wymieniałam)

Polecam www.forumbioderko.pl
__________________

Ostatnio edytowane przez coffifi-Irena : 01-07-2012 o 22:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 19:42
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał daneks
Witam.Jestem nowa na forum,Jestem z Dolnego Śląska.Czy mógłby ktoś mi doradzić grzie najszybciej mozna sie doczekać zabiegu wymiany stawu biodrowego .Moja teściowa we Wrocławiu musi czekać do 2026 roku.Pozdrawiam

Matkokochana. Za 14 lat może być jej tylko wózek potrzebny, a nie biodro.
Dziewczyno, przemyśl podróż z nią do Legionowa. Ortopedzi robią operacje stawów biodrowych i kolan. Czeka się (informacja z ubiegłego roku) ok. 8 miesięcy (NFZ). Pojedziesz z teściową raz na wcześniej zapisaną wizytę, dostaniesz skierowania na wszelkie badania i szczepienia. Drugi raz, z wynikami ustalą termin operacji. W szpitalu nawet na tzw. operacje jednodniowe jest możliwość pozostania na noc. Dopłaca się do operacji, ale nie wiem teraz ile.
KLINIKA MEDIQ
LEGIONOWO pod Warszawą

Zadzwoń tam, albo wyślij e-maila, dowiedz się szczegółów. Nie czekajcie, na litość losu, 14 lat!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 20:31
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 570
Domyślnie

Giezeto, miałam zabieg 12 stycznia w Sosnowcu, w Szpitalu św. Barbary. Byłam 4 grudnia, a że koniec roku, dostałam skierowanie na początek stycznia - tyle czekania! Zabieg robił mi ordynator - wymiana soczewki. Ord. Dariusz Dobrowolski! Prowadzi mnie pani doktor Markowska. Jestem po 70 - tce. W środę byłam u kontroli, jest wszystko bardzo dobrze. Drugie oko straciłam w wypadku samochodowym i są zrosty po wylewie, jest nieoperacyjne. Osobiście wypowiadam się o tym szpitalu, bo w nim byłam. Nie zabieram głosu co dotyczy szpitali w Krakowie. Z tego co wyczytałam, Ciebie nie interesuje Sosnowiec czy Katowice. Ja na drugi dzień po zabiegu byłam w domu. Ograniczałam szybkie ruchy, nie dzwigałam, nie byłam godzinami w internecie/moje skarby mnie wywalały/. Teraz jest barzo dobrze! Chodzę w ciemnych okularach, lepiej się w nich czuję. zabieg nie bolał, tylko krople znieczulają.
Nie wiem co jeszcze może Cię interesować co dotyczy zabiegu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 24-07-2012, 19:33
melomanka melomanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Warszawa, Mazowsze, Polska
Posty: 1
Domyślnie operacja zacmy

w Warszawie najlepiej operowac w klinikach Mavit lub na ul. Kaczej, z refundacja, ale dlugie terminy, natomiast komfortowo i bezstresowo - tylko kropelki do oczu i 20 min. zabieg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 16-09-2016, 20:35
henw henw jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wrocław, Polska
Posty: 1
Domyślnie

Dzień dobry
Os. po 60. roku życia - czeka Ją operacja zaćmy.
Równolegle jaskra.

1. Gdzie warto we Wrocławiu szukać pomocy.
NFZ, a jeśli nie NFZ to w ogóle.

2. Na co zwrócić uwagę?

3. Zauważyłem, ze zabiegi na nfz to oferta w zakresie podstawowej soczewki (Czasem też korygują, ale w jakimś ograniczonym zakresie) a przy wysokiej dopłacie lub prywatnie oferują soczewki korygujące wzrok np, do dali i do bliży.
Czy macie wiedzę jak to wygląda w praktyce?
Różne opinie słyszałem o skuteczności choć zaznaczam, nie mam pełni informacji.

Np. Optegra, robi kwalifikacje w Polsce, a potem wyjazd do Niemiec lub Czech. Za wysoką dopłatą lepsze soczewki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 23-10-2016, 13:20
emileczka emileczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: kraków
Posty: 1
Domyślnie operacja zaćma

Hej henv . Wiesz przy operacji na zaćmę jak wybierasz się z nfz to mozesz sobie poczekac od roku czasu do nawet 3 lat . A jak wszyscy wiemy , zacma nie sti w miejscu tylko postepuje dalej . Dlatego jest coś takiego jak dyrektywa transgraniczna i w ramahc tej dyrektywy można własnie jechac na zabieg do czech . i zgadza sie , po przejściu badan kwalifikacyjnych w optegrze , czeka sie na zabieg do 2-3 tygodni . a potem jedzie się do kliniki . przypadku mojej babci były to czechy , klinika lexum . i moge powiedzieć zabieg w100 % bezpieczny . sam prezes optegry poddał sie tem zabiegowi w czechach . wiec jezeli on sie poddał czemu takiemu to my rowniez mozemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 07-11-2016, 15:58
marlena23 marlena23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: szczecin
Posty: 4
Domyślnie

Witam! Chcę polecić każdej osobie, która czeka na operację zaćmy, aby zerknęła tutaj: http://leczsiezagranica.pl/ - specjaliści pomogą szybko znaleźć termin operacji oraz uzyskać refundację. Wszystko odbywa się sprawnie i fachowo. Z tego co mówiła babcia, to dbają na miejscu o pacjenta, a lekarze to specjaliści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 07-11-2016, 16:28
Vika's Avatar
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 226
Domyślnie

Cytat:
Napisał marlena23
Witam! Chcę polecić każdej osobie, która czeka na operację zaćmy, aby zerknęła tutaj: http://leczsiezagranica.pl/ - specjaliści pomogą szybko znaleźć termin operacji oraz uzyskać refundację. Wszystko odbywa się sprawnie i fachowo. Z tego co mówiła babcia, to dbają na miejscu o pacjenta, a lekarze to specjaliści.
Witam. Jednak z tego co przeczytałam,rozumiem że mimo refundacji samej operacji trzeba dysponować sporą sumą na załatwienie wszelkich formalności.Od pewnego czasu interesuje mnie ta sprawa,
a wiem że na miejscu tego nie załatwię bo mam sprzeczne diagnozy.
Proszę o info.., czy przed operacją pacjent jest badany w celu dokładnego zdiagnozowania?
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 08-11-2016, 07:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

Viko, miałam operację zaćmy w grudniu ub. roku na jedno oko, i w lutym br na drugie. Czekałam długo, coś ok. 3 lat. Kiedy dostałam skierowanie zgłosiłam się z nim do Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, ponieważ znałam ten szpital już wcześniej, z ostrego dyżuru. Tam najpierw wyznaczono mi wizytę kwalifikującą za około 2 miesiące i po zakwalifikowaniu poproszono czekać. Czekałam cierpliwie, aż w końcu telefon z zaproszeniem na badania. Zrobiono mi wszystkie badania laboratoryjne, ekg i rtg płuc. O okulistycznych nie wspominam bo to zrozumiałe. Za tydzień miałam pierwszą operację, a potem drugą. Jestem zadowolona, bardzo zadowolona. Myślę, że w każdym szpitalu muszą gruntownie przebadać pacjenta.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 25-01-2017, 08:39
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 492
Domyślnie

Nie warto jest z tym zwlekać. Szczególnie,że operacja nie należy do trudnych oraz jest dość szybka. W ciągu pół godziny mamy to za sobą.
Na stronie jest opis choroby:
http://chorobazacma.net.pl/

Są dwa typy operacji (również możecie tam o nich poczytać).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 26-01-2017, 14:31
milietta00 milietta00 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Zielona Góra
Posty: 2
Domyślnie Widzę, że...

Widzę, że się wahasz i dobrze najlepiej robic taki poważny zabieg w kraju i być dobrze zaopiekowanym niż narażać się na niepewne traktowanie... Moja sąsiadka teraz jest zapisana na marzec br do Centre de la Vision, też rozważam tę klinikę. Podobno mają bardzo dobrą opiekę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 02-03-2017, 21:12
Vika's Avatar
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 226
Domyślnie

Cytat:
Napisał milietta00
Widzę, że się wahasz i dobrze najlepiej robic taki poważny zabieg w kraju i być dobrze zaopiekowanym niż narażać się na niepewne traktowanie... Moja sąsiadka teraz jest zapisana na marzec br do Centre de la Vision, też rozważam tę klinikę. Podobno mają bardzo dobrą opiekę.
Witam.Waham się co do operacji zaćmy, bo nie jest to sprawa nagląca,wg. diagnozy dwóch okulistów są to początki zaćmy..
Ale oczywiście obydwie diagnozy są różne; jeden lekarz kieruje mnie na operację zaćmy oka prawego, podczas gdy skarżę się na ból i niedowidzenie już teraz/mroczki,mgła,coś w tym rodzaju,łzotok/ oka lewego. Zignorował to;''ja tu nic nie widzę''.
Drugi przebadał, stwierdził właśnie początki zaćmy,pośpiechu nie ma, ale zaleca złożyć już skierowanie w szpitalu,bo czeka się b.długo, a wcześniej mają ponoć przebadać aparaturą której lekarz nie ma.Wciąż chodzi o to lewe oko. Uff...już zaczyna boleć
Poszłam przedwczoraj do innej lekarz wg.wyznaczonej wizyty na badanie OCT pod tym właśnie kątem.Już przygotowana do badania,oczy zakropione,3 godziny czekania, wchodzę do gabinetu i.......nic z tego.
Pani doktor spojrzała w dokumenty,pomyłka,na dziś pani nie mam,dopiero za miesiąc.Nie pomogły prośby,że z bólem,że czekałam tak długo, prośba chociaż o jakieś krople które by ulżyły w bólu głowy i oka...Niestety,odmowa.
Na odczepnego;niech sobie pani kupi w rejestracji jakieś nawilżające,ja pani nic nie pomogę.
Mam już dość.Pozbieram się jakoś,zobaczę czy rzeczywiście w szpitalu wcześniej zrobią jakieś badania,czy trzeba odczekać 4 lata/jeśli dożyję/.
I tylko utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu,
że lekarze polscy/z nielicznymi wyjątkami/ to już nie ludzie,
to jakieś automaty nastawione na pieniądze.
Zupełny brak ludzkich uczuć,;dominuje obojętność,pogarda,ignorancja .
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 03-03-2017, 08:51
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 529
Domyślnie

Viko, rzeczywiście paskudnie potraktowano Cię. Ja szczęśliwie mam już to za sobą i ciągle piszę to samo - nie ma czego obawiać się. Już drugi rok czuję się jak nowo narodzona. Od wczesnego dzieciństwa nosiłam okulary i z każdym rokiem widziałam słabiej. Ostatnio nosiłam -18 i mimo to chodziłam po omacku. Na operację czekałam ponad 3 lata. Nie martw się lekarzem w przychodni. W szpitalu przebadają Cię dokładnie - nie tylko oczy, ale w ogóle, i tam wspólnie z lekarzem ustalisz, co i jak. Mnie np. zaproponowano takie soczewki, że mogłabym w ogóle nie nosić okularów. A ja, głupia baba, nie zgodziłam się - no bo jak - bez okularów? Teraz chodzę bez okularów, mimo, że powinnam nosić -3,5, takie soczewki na moje życzenie wstawiono mi i widzę o wiele, wiele lepiej, niż wcześniej w okularach.
Radzę Ci zapisać się w kolejkę do szpitala, a ból w oku leczyć nadal.
O matko, widzę, że powyżej napisałam prawie to samo. Przepraszam!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaki to obraz? - prosze o pomoc :) alja9 Sztuka, kulturoznawstwo 18 06-05-2010 20:24
Prosze o pomoc Mavronka Freydis Humor, zabawa - wątki archiwalne 45 27-09-2009 07:57
Prosze o pomoc! Anna 46 eSenior 44 09-03-2009 11:52
Prosze o pomoc:) blondniki26 śląskie 8 29-10-2008 19:35
prosze o pomoc!!!!!! szerszen eSenior 3 25-10-2008 01:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.