menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 15:18
elzbietab44 elzbietab44 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 61
Post Karta kredytowa: jak kontrolować zadłużenie - komentarze


Komentarz do artykułu: Karta kredytowa: jak kontrolować zadłużenie
--------------------
Odsetki na tych kartach są w majestacie prawa lichwiarskie.Mam kartę od wielu lat,zawsze spłacam w całości.W b.miesiącu przez roztargnienie spłaciłam o 1 dzień później.Roztargnienie kosztowało mnie ponad 40,-zł.Nie umiałam się doliczyć jak są liczone odsetki,pani w banku również nie umiała mi wytłumaczyć,z reklamacji w końcu zrezygnowałam uznając że szkoda czasu,papieru itd.Lepiej poszukać banku z czytelnymi kryteriami.Pozdrawiam Zarząd Banku PKO Sa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 20:59
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Post

Ale objawienia w tym artykule! Z pustego to i Salomon nie naleje! Przy tych groszowych podwyżkach emerytur, mam spłacić z nich zadłużenie z karty? Wszystko to istna bzdura i głupie gadanie, nic więcej!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 14:31
~gość: 83.26.139.xxx's Avatar
~gość: 83.26.139.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał halina6645
Przy tych groszowych podwyżkach emerytur, mam spłacić z nich zadłużenie z karty? Wszystko to istna bzdura i głupie gadanie, nic więcej!

Tja... wszystko istna bzdura i głupie... ale postępowanie. Trzeba być @$$#^%^ , żeby przy "groszowych podwyżkach emerytur" zaciągać najdroższe na rynku (poza pożyczkami parabankowymi) zadłużenie, a potem jeszcze publicznie narzekać że się takowe zaciągnęło i nie ma się z czego spłacać. Ale to takie typowo polskie - zadłużyć się, nabrać kredytów a potem krzyczeć że złodzieje. Nie nauczyli w domu że jak się pożyczyło na jakiś warunkach to się na tych warunkach oddaje, z wdzięcznością że się mogło pożyczyć? A jak na warunki nie stać to się ponad stan nie żyje? Tak, pani szanowna, posługiwanie się kartą kredytową jak się nie ma możliwości spłacenia wszystkiego w okresie bez odsetkowym to jest życie nad stan i ono zawsze kosztuje dużo więcej. A jak się nie ma na życie ponad stan to się zaciska pasa i żyje skromniej, albo stara się więcej zarobić (nawet na emeryturze), żeby jak najszybciej spłacić i mieć spokój oraz mniej wydatków. Tak funkcjonuje cały świat, a tam gdzie przestaje od razu wpada w kryzys...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-06-2014, 09:05
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Jeszcze polecam ten artykuł - można tam znaleźć dobre zestawienie kart kredytowych. Warto jest sobie porównać zanim zdecydujemy się na konkretną z nich.
Wiadomo,że czasami zdarza się okres, że gotówka jest potrzebna. W takiej sytuacji karta kredytowa jest dobrym rozwiązaniem.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-04-2021, 15:17
ewa_molenda ewa_molenda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 2
Żarówka

Karty kredytowe to instrument, który pozwala na wiele czynności, np. na rezerwację pokoju w luksusowym hotelu lub w wielu krajach wynajęcie auta w krajach Europy zachodniej. Co prawda, seniorzy rzadko robią może to drugie, ale ostatnimi czasy każdy, kto chce się wybrać na jakąś wycieczkę, musi liczyć chyba głównie na siebie. Skąd taka popularność przyczep kempingowych i najmu aut na wakacjach. Myślę, że żeby nauczyć się kontrolować swoje wydatki, najlepiej używać jej tylko w określonych celach. Pod żadnym pozorem nie na wydatki bieżące.

Łatwo mówić, powiecie, ale może nabyć taką kartę, którą nie trzeba płacić codziennie. Zamiast koniecznie darmową, lepiej zapłacić te kilkadziesiąt złotych na rok, ale nie bawić się w wydawanie określonych limitów co miesiąc. Fajnym rozwiązaniem są tu np. karty pozabankowe: https://darmopozyczka.pl/pozabankowa...ytowa-ranking/. Sama korzystam z Axi card oraz Revoluta, gdy akurat jestem zagranicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.