menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-01-2008, 19:04
Andrzej_ze_Stokow Andrzej_ze_Stokow jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 2
Domyślnie Wysokosc emerytury


Czy moze mnie ktos poinformowac jakie mamy perspektywy na zwyzke,rewaloryzacje czy likwidacje tzw.starego portfela w b.r.Tyle sie na ten temat slyszy i czyta ale czy sa jakies konkrety.Jedynie glosno jest na temat podwyzek zywnosci,energii,sciekow no i podwyzek pensji dla urzednikow panstwowych,pracownikow w sensie ogolnym ,lekarzy,gornikow i innych zawodow.A kto sie ujmie w imieniu rencistow i emerytow ?Od wielu lat jestem sam coraz gorzej mi sie wiedzie,czy po 42 latach pracy wyrzuca mnie na bruk?Pozdrawiam serdecznie .Moj adres meilowy sq7ac@toya.net.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-01-2008, 21:29
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Andrzeju!

Nikt się za emerytami i rencistami nie ujmie, bo żadna partia nie potrzebuje tej grupy społecznej... Z twojego postu przebija rozpacz i to jest przerażające! Coraz gorzej ci się wiedzie, bo jesteś sam. Nawet biedę łatwiej znieść z kimś. Jesteś z naszych, łódzkich Stoków? Pięknej i biednej części miasta? Skontaktuj się, proszę, z nami, Łodzianami. Może będzie jakaś możliwość, żeby ci pomóc?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-01-2008, 00:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jest nadzieja

Cytat:
Napisał Andrzej_ze_Stokow
Czy moze mnie ktos poinformowac jakie mamy perspektywy na zwyzke,rewaloryzacje czy likwidacje tzw.starego portfela w b.r.Tyle sie na ten temat slyszy i czyta ale czy sa jakies konkrety.Jedynie glosno jest na temat podwyzek zywnosci,energii,sciekow no i podwyzek pensji dla urzednikow panstwowych,pracownikow w sensie ogolnym ,lekarzy,gornikow i innych zawodow.A kto sie ujmie w imieniu rencistow i emerytow ?Od wielu lat jestem sam coraz gorzej mi sie wiedzie,czy po 42 latach pracy wyrzuca mnie na bruk?Pozdrawiam serdecznie .Moj adres meilowy sq7ac@toya.net.pl

na jakąś poprawę; polecam lekturę tego tekstu w GW "Koniec starego portfela...":
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadz...3,4583379.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 13:49
titonsa titonsa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 21
Domyślnie emeryci

Jestem emerytką (65lat),718PLN, samotną, której nędza i bezdomnośc zagląda w oczy.Na razie mam mieszkanie własnościowe, które zamierzam oddac bankowi za 50% wartości, oczywiście jeśli ten, zapowiadany produkt wejdzie w życie.Wszystkich, wartościowych rodinnych pamiątek już musiałam się pozbyc.Teraz czekam na śmierc, bo to jest jedyne wyjscie. Nienawidzętego kraju, króry kiedyś kochałam i który tak mnie zawiódł!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 14:03
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

Czarna rozpacz bije z Twojego postu.Nic nie napisałaś o sobie,dlaczego jesteś samotna?szukaj ludzi,wyjdż do nich,w grupie jest zawsze lżej.nie czekaj na śmierć,ona kiedyś przyjdzie i tak.Bądż dobrej myśli-zwróć się o pomoc do ośrodka pomocy w gminie,mieście-nie wiem gdzie mieszkasz.
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 14:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Titonsa....no co Ty, każdy kiedyś umrze, ale to nie znaczy że trzeba czekać na śmierć. Przecież możesz się starać o mieszkanie komunalne, wystąpić do MOPS-u o zasiłek, trzeba poszukać jakiegoś wyjścia, nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba coś robić....Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 14:59
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

I tu jest cały "der hund bergraben" jak mówią fenicjanie. Titinsa od swoich 718 złotych dostanie podwyżkę rzędu 7 złotych! A Jaruzelski od swoich 100000 dostanie podwyżke 9000 złotych! To jest tak zwana sprawiedliwość społeczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 15:06
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

No też właśnie...powinniśmy tak jak górnicy, z kilofami i pałami pod sejm, ale kto się nas wystraszy, my i tak nie jesteśmy już do niczego im potrzebni, a tylko Państwo "ponosi jeszcze koszty naszego utrzymania"....smutne to, ale prawdziwe....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 15:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

W.J. nie ma chyba tak wysokiej emerytury, pobiera wojskową (prezydencka była za niska), ale ile?

A Titonsa dostanie trochę więcej, jakieś 40 zł?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 17:19
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie Titonsa

Powinna starać się o dopłatę do czynszu od urzędu miasta.Zawsze to jakaś ulga.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 17:32
titonsa titonsa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 21
Domyślnie

Kocham Was za tę błyskawiczną reakcję! Titonsa jest nieprawdopodobnie operatywna i nie będzie korzystała z upokorzającej opieki społecznej, bo ma koszmarne doświadczenia.Za dobrze była ubrana i stara się, więc nic nie dostała!Mam móstwo przyjaciół i na pewno nie umrę z głodu, ale i tak ta rzeczywistośc jest koszmarna. Samotna dlatego, że nie dawała sobie rady ze śmiercią dziecka i rozwiodła się.Bez winy niczyjej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 17:36
titonsa titonsa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 21
Domyślnie

Bogda, Ty chyba jesteś z ksieżyca, czy sądzisz, że jak sprzedam swoje własnościowe mieszkanie, żeby polepszyc sobie byt, to gmina Pędem ta mi swoje?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Emko,

nikt nie dopłaci do opłat za mieszkanie własnościowe samotnej osobie.
Wychodzą z założenia, że jeśli ma za małe dochody - powinna mieszkanie sprzedać i kupić mniejsze.
I nikt nie wnika, że w tym mniejszym i tak opłaty będą za duże w stosunku do wysokości emerytury.
Nikogo też nie obchodzi, że to mieszkanie jest często gęsto jedynym dorobkiem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:06
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie Alsko

Dopłata do mieszkania przysługuje też w przypadku mieszkania własnościowego,nie tylko komunalnego.Liczy sie dochód i metraż.Są na to odpowiednie przepisy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Emko, właśnie o metraż chodzi!

Załóżmy, że sprzedam "za duże" mieszkanie i kupię mniejsze.
Na jak długo mi starczy tej forsy?
Dopóki mam pieniądze ze sprzedaży, liczą się jako dochód. Więc "zjadam" mieszkanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:29
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Kisdyś z konieczności studiowałam te przepisy,nawet jak jest większy metraż,tez sie należy ale odliczają za nadmetraz.A w ogóle nie wiemy jaki jest metraz mieszkania titonsy,więc dyskusja bezprzedmiotowa.A jezeli ma duże i zmieni na mniejsze,wtedy przy takich dochodach na pewno dostanie.Tylko nie napisała,czy ta kwota to brutto czy netto.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 16:51
titonsa titonsa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 21
Domyślnie

Witam! Ja już swoje rodzinne mieszkanie zamieniłam dwa lata temu na 31 m2.Nie dostawałam ani grosza od gminy, bo miało 56m2.Dostałam dopłatę, która poszła na remont,bo poprzednicy oszukali mnie.Okazało się, że literalnie wszystko jest do wymiany.Wczoraj ponarzekałam a dzisiaj tylko zapytam:czy dorobek całego życia naszych bliskich nieżyjących powinien pójśc na konsumpcję?Dlaczego nie mogę się cieszyc obrazami, które przed laty musiałam sprzedac w desie,żeby życ? To powoduje potworną frustrację! Tak na marginesie dodam, że od lat panuje kult młodości, która kończy siw opinii większości w wieku 35 lat.My za burtę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 17:00
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Nie wiem czy to zależy od danej gminy, ale moja mama dostawała dopłatę do mieszkania 56m, w którym przez kilkanaście lat sama mieszkała.
Mieszkanie było własnościowe, a emerytura 900zł. Dopłata pokrywała 50% czynszu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 23:24
majkab majkab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 6
Domyślnie

Dlaczego masz oddać mieszkanie bankowi, nie jesteś jeszcze taka stara, możesz przecież też wziąć kogoś na mieszkanie, a wtedy będziesz mogła mieć na opłaty, a emeryturę na życie. Jest to napewno ulga. Trzymaj się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-02-2008, 13:44
titonsa titonsa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 21
Domyślnie

Bardzo, bardzo się staram i mimo 65 lat ciągle dorabiam jakoś, ale to w każdej chwili może się skończyć i to właśnie ten brak stabilizacji finansowej i niepewność jutra dobija osoby stare.Dzisiaj w Łodzi prawdziwa wiosna! Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emerytury nauczycielskie e-lina Emerytura, renta, ZUS 6 10-05-2008 22:30
wcześniejsze emerytury dla mężczyzn 60 Kazimierz J Emerytura, renta, ZUS 0 02-05-2008 18:15
Niż demograficzny a emerytury - komentarze Basia. Ogólny 4 11-05-2007 09:55
Trzeba dotować emerytury - komentarze marian56 Ogólny 0 24-02-2007 20:12
Ubeckie emerytury do odebrania? - komentarze kornik40 Ogólny 2 16-11-2006 20:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.