menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 23:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja też ....jestem zwyczajnie przerażona,mając nadzieję ,że to był przypadek odosobniony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 23:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Obyście miały rację dziewczyny, to przeraża. Wczoraj prof. Religa mówił o chemii, wypowiadali się również onkolodzy. Dlaczego do diabła nikt nie mówi chorym, że chemia zwiększa tylko o 5% szanse na wyleczenie?!!!! To co mówili ci lekarze wpędziło mnie w zły nastrój bo łykam jakieś cholerne świństwa codziennie, łykać je mam jeszcze przez 2 lata, fatalnie się po nich czuję i mogę mieć jeszcze dużo innych komplikacji zdrowotnych z powodu działań ubocznych tego leku. Gdyby mi po operacji przedstawiono sprawę uczciwie nie zdecydowałabym się na taką kurację. Eeeeeech!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 01:04
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

5% to nie jest może dużo, ale to jest NADZIEJA. To znaczy, że 5 osób na 100 ma szansę OCALEĆ. Czy dobrowolnie można wyrzec się tej szansy?
Pan Minister twierdzi, ze jego choroba - nie jest wynikiem palenia tytoniu( PALI!!!) To co do jasnej cholery wypisuje na opakowaniach wszystkich papierosów?!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 01:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał arczia
5% to nie jest może dużo, ale to jest NADZIEJA. To znaczy, że 5 osób na 100 ma szansę OCALEĆ. Czy dobrowolnie można wyrzec się tej szansy?
Pan Minister twierdzi, ze jego choroba - nie jest wynikiem palenia tytoniu( PALI!!!) To co do jasnej cholery wypisuje na opakowaniach wszystkich papierosów?!!!
Masz rację, wypisuje się na opakowaniach ostrzeżenie, są osoby palące przez całe życie i umierają bo nadszedł ich czas w wieku np. 90 lat /ojciec mojego Tadzia/, są takie które nigdy nie paliły i też umierają z powodu raka płuc w młodym wieku. Nie ma na to recepty, jemy przetworzoną żywność w której znajdują się się różne ulepszacze i też nie wiemy czy one nie spowodują zachorowania na raka. Lekarze mówili, że chemia niewiele albo wcale nie pomaga chorym natomiast powoduje ogromne spustoszenie w organiźmie. Osobom zdrowym wydaje się, że trzeba za wszelką siłę chwytać się ostatniej deski ratunku a osoby chore mają różne podejście do tej sprawy. Ja nie chciałabym żyć za wszelką cenę ze zrujnowanym zdrowiem z powodu chemii, nie wyobrażam sobie życia w zależności od kogokolwiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 09:57
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Moja bratowa po dwóch latach od ugryzienia przez kleszcza dowiedziała się ,że ma neuroboleriozę. Cierpiała okropnie, niesamowite bóle głowy, bóle oka, zaniki pamięci /wielokrotnie
nie mogła trafić do domu/.Podejrzewano różności włącznie z guzem mózgu.Dostała skierowanie na tomografię komputerową i tu się zaczęły ciągłe odsyłania na inne terminy. Wreszcie już nie wytrzymała nerwowo i wykrzyczała w tym gabinecie, że jeżeli nie zrobią natychmiast tego badania to ona wyjmie sobie to bolące oko i rzuci nim w tą pielegniarkę, a sama popełni samobójstwo.Przestraszyli się i to dopiero poskutkowało.
W obecnej służbie zdrowia okropny jest los ciężko chorych. Musi to ulec zmianie.Chorzy nie mogą strajkować, a moim zdaniem lekarze nie powinni.
__________________

Ostatnio edytowane przez urszula-kol : 16-06-2007 o 12:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 12:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły

Straszne to, co opisałaś Urszulko. W obecnej rzeczywistości trzeba mieć końskie zdrowie żeby chorować albo bardzo dużo kasy. Rezonans magnetyczny całego kręgosłupa musiałam zrobić sobie prywatnie /żeby wykluczyć przerzuty do kości/ za 1800 zł. Nie mogłam czekać kilku miesięcy na badanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 12:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bardzo dobry artykuł na ten temat jest w Przekroju -polecam -nicdodać nic ując
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 16-06-2007, 12:40
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Zły, wściekły Złość i niemoc :(

Szczęka mi opada jak to wszystko czytam. System lecznictwa jest chory i nie tylko on.Strajkujący lekarze pozbawili mnie wykonania badania na które czekałam cierpliwie 10 miesięcy...I nie widać w dalszym ciągu kiedy je zrobię, bo nie zapisują w tej chwili...Czekać, cierpliwie czekać.
To samo z moja Mamą. Miała wyznaczony termin przyjęcia do szpitala i figa z makiem.
Ciotkę, której udało się położyć w innym szpitalu wypisano na przepustkę...też czeka na powrót 3 tydzień....
Myślę, że zwykłego człowieka denerwują takie sytuacje. Przecież chodzi o zdrowie.
Popieram lekarzy, ale nie chce, żeby to odbywało się kosztem mojego zdrowia.
Popieram nie tylko lekarzy, ale i personel pomocniczy jak również inne zawody.Lekarze jakoś sobie dadzą radę...ale ludzie którzy tyrają za 600-800 zł...Z tego połowę lub więcej zabierają opłaty czynszowe.
Wracam do lekarzy.
Jakie jest podejście lekarza do człowieka chorego ?
Nie chcę uogólniać...ale często spotkałam się z niechęcią wypisania czegokolwiek. Trzeba uśmiechać się i...wymuszać.
Godnie żyć - tego sobie życzę i innym też
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 11:02
Nie będzie lekarzy ze Wschodu... Alsker Opieka 55 09-07-2007 14:29
Bezterminowy strajk lekarzy - komentarze Basia. Ogólny 45 03-07-2007 16:24
Strajki lekarzy podzieliły Polaków - komentarze Basia. Ogólny 1 19-06-2007 17:25
Jutro strajk lekarzy. wielebny Choroby, badania, terapie 3 20-05-2007 20:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.