menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 21:11
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Maju, jak my mamy zmądrzeć jak nie mamy z czego wybierać.
Każdy ( partia i politycy) przed mają super program, który po wygraniu wyborów gdzieś im znika.
Nic nie realizują z tego co obiecują.
A na dodatek nikt ich z niczego nie rozlicza.
I tak wkółko, od wielu lat, zamieniają się stołkami i opowiadają nam bajki.
Jak dawniej byłam optymistką tak coraz bardziej krytycznie patrzę na to wszystko co się dzieje w naszym ukochanym kraju.
  #202  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 21:26
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Maju, jak my mamy zmądrzeć jak nie mamy z czego wybierać.
Każdy ( partia i politycy) przed mają super program, który po wygraniu wyborów gdzieś im znika.
Nic nie realizują z tego co obiecują.
A na dodatek nikt ich z niczego nie rozlicza.
I tak wkółko, od wielu lat, zamieniają się stołkami i opowiadają nam bajki.
Jak dawniej byłam optymistką tak coraz bardziej krytycznie patrzę na to wszystko co się dzieje w naszym ukochanym kraju.
No cóż, święta prawda, nie wiem kogo wybrać, ale trzeba iść i wybierać. Ja skreślę, każdego nienawistnego oszołoma, każdego krętacza, który chce zbić kapitał na martyrologii nie koniecznie własnej. Najgorsze jest to, że wiadomo kogo skreślić, ale nie wiadomo na kogo głosować. Większość kłamie, gęby pełne frazesów, głowy "pochylają się" nad problemami szarego człowieka. Tak sobie myślę, że od dwudziestu lat głosuję przeciw komuś, a nie za kimś. Może pojawi się jakieś ugrupowanie, które przekona mnie, że jest uczciwe i chce dobrze dla nas i dla Polski, jestem bardzo wybredna, więc chyba się nie doczekam. Nie powinnam tego pisać, aby nie zniechęcać, ale tutaj sami swoi, może ktoś coś rozsądnego zaproponuje, chętnie poczytam.
  #203  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 21:37
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Maju, ja z pewnoscią Ci nic nie zaproponuje bo też jestem bardzo wybredna.
A najgorsze jest we mnie to, ze w trakcie kampani wyborczej wycinam wycinki z gazet z programami wyborczymi różnych partii, a póżniej kiedy ona już rządzi to sprawdzam (czytam i porównuje ) co z tych obiecanek jest realizowane.
Jak widzisz , " trudny " mam charakter.
  #204  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 21:42
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Maju, ja z pewnoscią Ci nic nie zaproponuje bo też jestem bardzo wybredna.
A najgorsze jest we mnie to, ze w trakcie kampani wyborczej wycinam wycinki z gazet z programami wyborczymi różnych partii, a póżniej kiedy ona już rządzi to sprawdzam (czytam i porównuje ) co z tych obiecanek jest realizowane.
Jak widzisz , " trudny " mam charakter.
Bardzo mi się podoba Twój charakter. Myślę, że masz już niezły arsenał kłamstw i pustych obietnic. Wydaje mi się, że przed kolejnymi wyborami warto by było zeskanować takie kwiatki i zapytać jakie były przyczyny nie wypełnienia wyborczych obietnic. Mamy trochę czasu, temat piekny, może coś przygotujemy?
  #205  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 21:48
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 131
Domyślnie

Maju, ja też zawsze głosowałam przeciwko komuś lub czemuś, nie miałam nigdy faworyta, bo nie było z czego wybierać, chyba że po urodzie, ale też nic z tego, ale obowiązek obywatelski spełniałam. Ale teraz obiecałam sobie, że jak będą startować te same mordy...to nie pójdę, chyba że siłą mnie zaciągną, a te wszystkie ich programy poprawy to czcze slogany i jeszcze żaden rząd nic nie spełnił ze swoich obiecanek.
  #206  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 21:56
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie Bogda JP50

Dziewczynki, trudno dzisiaj powiedzieć co się wykluje za parę lat, może jednak pojawi się jakieś ugrupowanie mądrych ludzi, którym bedzie warto zaufać, nie możemy tracić nadziei. A jeżeli nie to trzeba iść, żeby znowu skreślić tych, którzy oszukali.
  #207  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:11
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Maju, ja chodzę na wybory i nawet namawiam moją mame staruszke aby szła, ale widzę coraz większy bezsens tego wszystkiego.
Miała być uleczona służba zdrowia . I co... i nic.
O minister edukacji wolę się nie wypowiadać , bo mnie zemdli...
Mieli zrobić porządek z KRUS-em . I co...i nic.
Mieli zlikwidować podatek od procentów od oszczedności. I też nic.
Długo i dużo by wymieniać.
Ale jak sobie pomyślę, że może rządzić PIS z o.Rydzykiem, to znów pójdę i oddam głos na PO.
Oni chyba wiedzą, że większość z nas nie ma wyboru , że z dwojga złego i tak ich wybierze i dlatego sobie wszystko olewają.
  #208  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:20
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

To jest niestety prawda, PO się wydaje, że musimy na nich glosować, chociaż oszukuję, bo nie bedziemy głosować na PiS. Mogą się jednak przeliczyć, może skreślimy i jednych i drugich, może ktoś nowy dołączy do loterii wyborczej, a może nie pójdziemy wcale. To ostatnie najgorsze rozwiązanie, ale przyznasz Jadziu, że jednak atrakcyjne. Pokazać im, a wybierajcie się sami, tylko czy oni to zrozumiją.
  #209  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:38
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie XXVIII Rocznica Sierpnia 1980

Mnie podobają się zmiany,jakie dokonały się w Polsce po roku 1989,a przede wszystkim to,że nastąpiły one w sposób,mimo wszystko,łagodny. Początkowo,nawet myślałem,że po roku "to se vrati". Będzie jakaś korekta ustrojowa,że zrealizowny zostanie jeden z głównych postulatów tzw."klasy robotniczej".Przecież domagała się ona "socjalizmu z ludzką twarzą". Była za bezrobociem,ale nie zdawała sobie sprawy z tego,że to będzie takie bezrobocie,że ją ono przede wszystkim dotknie,że nastąpi taki upadek socjalistycznego,ale rodzimego, przemysłu,że będzie taka głęboka prywatyzacja itd.
Po raz pierwszy, nazwisko przywódcy stajku w stoczni gdańskiej,Lecha Wałęsy, usłyszałem chyba w przeddzień podpisania porozumienia.
Myślałem,że istotne zmiany na świecie nastąpią dopiero po III wojnie światowej,ale takich zmian, wiedziałem,że moja rodzina by nie przeżyła. Zmian w wyniku wojny byłem wrogiem,można powiedzieć.To,że zmiany nastąpiły zawdzięczamy,temu,moim zdaniem,że radykalne zmiany nastąpiły w Związku Radzieckim.Że znależli się tam ludzie,którzy nie dopuścili do wojny nuklearnej między Wschodem i Zachodem. Niewątpliwie byliśmy zaczynem tych historycznych przemian,ale przypisywanie sobie wszystkich zasług i chełpienie się,że to moja zasługa ,że to ja obaliłem komunizm,że to mnie zawdzięczcie,to co teraz macie, to wybaczcie, ale wyraz wybujałej asertywności.
Jeszcze teraz,ta żenująca kłótnia na oczach świata,kto był prawdziwym przywódcą, kto jest prawdziwym bohaterem tych przemianm itp, to mnie naprawdę dołuje.Jest dla ekstrmalnie żenujące.
Rok 1989,dlatego zapamiętam do końca życia,bo to był pierwszego mojego udaru mózgu.

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 31-08-2008 o 22:43. Powód: pomyłka
  #210  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:47
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja też uważam, że to co teraz wyrabiają byli " przywódcy " i główni działacze Solidarności to bardzo żle o nich świadczy.
Ja się po prostu za nich wszystkich, bez wyjątku, wstydzę.
  #211  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:50
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Pytanie

Może trzeba zreformować system wyborczy, np.: wprowadzić jednomandatowe okręgi?Można by rozliczyć konkretnego człowieka, a nie partię, co jest równoznaczne z" pisaniem na Berdyczów" ?Może wtedy Nelly próbowałaby swoich lingwistycznych możliwości gdzie indziej /6367 głosów/,a rydzykozależny Szyszko zająłby się zbieraniem orzeszków dla wiewiórek /15623 głosy/, Wasserman Zbynio dysponowałby czasem, aby zająć się wanną /6478 głosów/, Lepper -świniami a reszta tym, do czego rzeczywiście się nadaje.
Iść na wybory - źle, nie iść - jeszcze gorzej.Już mamy 20%
prezydenta przy frekwencji mniejszej niż 50% uprawnionych.
To jak długo będziemy jeszcze głosować " Przeciw"?Mam ten sam problem .
  #212  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:56
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

No i wychodzi na moje.
Kolejna niespełniona obiecanka PO. Jednomandatowe okręgi. Gdzie one ?
Cicho, sza...nic już nie mówią!!!
  #213  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jadziu, mam identycznie

Cytat:
Napisał jp50
Ja też uważam, że to co teraz wyrabiają byli " przywódcy " i główni działacze Solidarności to bardzo żle o nich świadczy.
Ja się po prostu za nich wszystkich, bez wyjątku, wstydzę.
i jest mi piekielnie przykro bo raz w życiu dałam się ponieść emocjom i wstąpiłam do Solidarności, przedtem nie należałam nigdzie. Teraz nie wiem czy nie zostanę w domu kiedy będą następne wybory.
  #214  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 22:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Ja też uważam, że to co teraz wyrabiają byli " przywódcy " i główni działacze Solidarności to bardzo żle o nich świadczy.
Ja się po prostu za nich wszystkich, bez wyjątku, wstydzę.
Ja też się wstydzę, pamiętam te dni sprzed 28 lat jakby to było wczoraj. Pamiętam bohaterów i tchórzy. Jeżeli dzisiaj tchórze budują sobie pomniki to niech nie śpią spokojnie, łatwo będzie wymienić ich nazwiska. Bohaterów nazwiska też łatwo będzie wymienić. Pamietam ten entuzjazm, chciało się biec przed siebie i krzyczeć; mamy wolne związki zawodowe. Tyle było pozytwnej emocji wśród nas i co jest dzisiaj; nienawiść, podejrzliwość, tropienie brata jak pospolitego złoczyńce. Na murze Stoczni w Gdańsku jest wiersz Miłosza, konkluzja - poeta pamięta. Nie tylko poeta pamięta.
  #215  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 23:04
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie kiedyś...

za "tamtej władzy" wędrował taki żart:
pani nauczycielka na lekcji NOP czy Zagadnieniach (różnie to zwali) rozpoczynając lekcję mówi:
słuchajcie dzieci - tematem dzisiejszej lekcji będzie "Co nam dała Polska Ludowa" - na to niesforny Jaś mówi: "No właśnie?"

p.s. nie czytałam postów, ale tytuł wątku nasunąl mi takie skojarzenie...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #216  
Nieprzeczytane 01-09-2008, 08:30
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie kiedyś...

Cytat:
Napisał jolita
za "tamtej władzy" wędrował taki żart:
pani nauczycielka na lekcji NOP czy Zagadnieniach (różnie to zwali) rozpoczynając lekcję mówi:
słuchajcie dzieci - tematem dzisiejszej lekcji będzie "Co nam dała Polska Ludowa" - na to niesforny Jaś mówi: "No właśnie?"

p.s. nie czytałam postów, ale tytuł wątku nasunąl mi takie skojarzenie...

Jolitko!
Pani pyta dzieci na lekcjii:kim chciałbyś zostać,jak dorośniesz-na to odpowiada ten niesforny Jaś-"klasą robotniczą".
A dlaczego Jasiu? - Bo,psze Pani-"czy sie robi,czy sie leży,dwa tysiące sie należy".
  #217  
Nieprzeczytane 01-09-2008, 09:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Jolitko!
Pani pyta dzieci na lekcjii:kim chciałbyś zostać,jak dorośniesz-na to odpowiada ten niesforny Jaś-"klasą robotniczą".
A dlaczego Jasiu? - Bo,psze Pani-"czy sie robi,czy sie leży,dwa tysiące sie należy".

Tu przesadziles. Dwa tysiace za lezenie i obijbokowstwo nalezalao sie glownie "inteligencji", zwlaszcza tej biurowej, nie mowiac o "bonzach" z przeroznych placowek naukowych, akademii...... lista dluga. Robotnicy musieli pracowac, aby przemysl nie stanal. Cos wiem na ten temat.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #218  
Nieprzeczytane 01-09-2008, 10:02
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ale i robotnicy niektórzy też odpoczywali np.budowlańcy.Częśty obrazek-kilku panów opartych o łopaty kurzy "Sporty" i pije piwko,a ludziska czekali na mieszkania latami.Jeżdziłam z mężem na budowę i poganiałam "majstrów"..Oczywiście nie uogólniam.
  #219  
Nieprzeczytane 01-09-2008, 10:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Mnie się podoba fakt,że obecnie brakuje statków na przewóz aut amerykańskich do Polski.Ameryka zrobiła się dla Polaków taniochą.I bardzo dobrze.
  #220  
Nieprzeczytane 01-09-2008, 10:48
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Re: Lila
Zbyt szybko wyciągasz wnioski.
Czy nie lepiej, żeby USA były dla nas drogie, tak jak drogie są dla Chińczyków, ale dzięki temu (między innymi dzięki temu) Chiny szybko się rozwijają? Oczywiście to szczęście nie dotyczy 200 mln bezrobotnych Chińczyków na ok. 900 mln Chińczyków w wieku produkcyjnym. U nas - gdzie 1$ = się już ok. 2,2 zł - na 23 mln Polaków w wieku produkcyjnym ok. 52% nie ma stałego zajęcia, ale za to szybko gonimy gospodarczą potęgę USA, jeśli 1$ to już prawie 2 zł - co za wspaniały sukces zapewniły nam rządy po 1989 r. (1980)?

Re: jp 50
A propos JOW, jestem jak najbardziej za.
Jednak trzeba wiedzieć, że JOW spełnią swoje zadanie jedynie wtedy, gdy wszystkie podmioty polityczne (partie i osoby prywatne chcące niezależnie kandydować) będą traktowane jednakowo przez ordynację wyborczą i prawo, tzn. musi być zgwarantowany ustawowo jednakowy czas reklamowy w mediach elektronicznych i jednakowa powierzchnia reklamowa w prasie i na reklamach ulicznych. Musi być także rozwiazana kwestia finansowania kampanii wyborczej w sposób niedyskryminujacy uboższych kandydatów (żeby nawet bezrobotni mieli szansę).
A poważnie, nie ma co liczyć nawet na ułomne JOW (czyli bez gwarancji równych szans dla wszystkich), ponieważ bardzo szybko wyeliminowałyby obecnie rządzących.
Nie ma odejścia od obecnej demokracji, która zapewnia władzę tym wszystkim, których popierają właściciele mediów. Jeszcze nie tak dawno rolę mediów w Polsce spełniała milicyjna pała, dziś spełnia ją pała medialna - znacznie skuteczniejsza od milicyjnej i niebezpieczna dla świadomości społecznej.
Dariusz Kosiur
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aktywny umysł - sposób na lepsze zdrowie - komentarze Ewunia Ogólny 14 29-12-2012 21:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.