menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-07-2008, 11:50
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie gdzie jedziecie na wakacje?


witam wszytskich. chcialbym zapytac jak spedzacie wakacje? co robicie? ja z zona planuje leciec gdzies w cieple kraje, odlozylismy nawet troche pieniedzny na taka wycieczke. tylko wlasnie nie wiemy jeszcze gdzie, chyba do Tunezji. tylko nie wiem z jakim biorem jechac? moze wy kiedys byliscie na jakiejs fajnej wycieczce i mozecie cos polecic? bede wdzieczny, bo ja nie bardzo sie na tym znam, wiem ze jest cos takiego jak Alfastar i orbis i tyle. pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-07-2008, 18:39
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Do Brunek_L

Drogi kolego seniorze/a może nie?/,masz pusty profil na naszym portalu,a chcesz porady.Nic o Tobie nie wiedząc cóż można?Ja byłam na wielu wycieczkach,bliższych i dalszych i wszystkie mogłabym Ci polecić.Każda wycieczka jest niepowtarzalna
i warta przeżycia.Jeśli chodzi o Tunezję to jak dla mnie jest tam latem za goraco.A jeśli chodzi o biuro turyst. to polecam duże,sprawdzone,specjalizujące się w regionie,który chcesz zwiedzać.No i polecam też do zwiedzania najpiękniejszy kraj na świecie-naszą Polskę
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-07-2008, 22:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Natomiast latem polecam Norwegię i Laponię..
Św.Mikołaj dyżuruje cały rok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 12:37
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

polecam TUNEZJE z biurem Oassis hotel Marhaba w Sousse 3 gwiazdkowy,oferujący usługi na poziomie 5 gw.Piękne baseny z hydromasazem/bezplatnie/ nad piękna plaża,jedzenie super.Mam doswiadczenie w podrożach,bo zwiedzilam 36 krajow,ale Tunezje polecam.Dodatkowo fakultatywnie polecam wycieczkę na miejscu na Saharę,tego nie zapomnicie do konca zycia,Miłego wypoczynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-07-2008, 14:38
Wieslaw_ww Wieslaw_ww jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 102
Domyślnie

Ja sam nigdy tak daleko nie byłem, ale mój syn co roku jeździ na wycieczki za granicę, był już w Egipcie, w Tunezji, w Hiszpanii. Teraz leci z takim biurem Alfastar na Cypr, ale do jakiego hotelu to nie pamietam, ale tylko150 metrów do plaży
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 15:23
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

wzieliśmy sobie z żoną katalog kilku biur i podoba mi sie taka jedna wycieczka z alfastaru do tunezji, co myślicie? ładnie tam jest? był ktoś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 11:22
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ej Brunek, czy Ty nie czytasz postów? wez z jakiegos biura katalog z ''sun and fun''na str.128 masz polecany przezemnie hotel ''marhaba club'' i przeczytaj co napisałam wyżej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 15:13
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

no, chyba zdecydujemy się na Tunezję z Alfastarem albo tym oassis
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-07-2008, 15:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Wycieczki

do Egiptu i innych "niepewnych politycznie" krajow sa tansze.. ale ja wole wiecej zaplacic i nie martwic sie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 08:59
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Dlaczego Slowikowo tak się boisz politycznie niepewnych krajów? Dzisiaj każdy kraj jest pod jakimś kątem zagrożony,a w Polsce jest bezpiecznie? Codziennie w prasie czytam o jakiś incydentach.Wtym roku spędziłam tydzień w Egipcie i tydzien w Jordanii.Korzystałam z wszystkich atrakcji dniem i nocą i nic przykrego nas nie spotkało. A w Egipcie turysta otoczony jest tajną policją turystyczną, o której wielu nie wie i bezpiecznie.Ja byłam 3 razy w Egipcie, Izraelu,TUNEZJI i Maroku na przestrzeni ostatnich 6 lat i jest tam bardzo bezpiecznie, dla tych, którzy wyjeżdżają z biurami podróży. A nieszczęście jak komu przeznzczone , to we własnym domu spotka.Tak , że nie ma się czego bać, tylko korzystać z taniego dolara i te strefy zwiedzać.Bo kto wie czy będą takie okazje.A po sezonie tzw. wysokim., czyli poza lipcem i sierpniem jest dużo taniej i można na promocjach za niewielkie pieniądze '' łyknąć'' swiata i egzotyki.Życie trzeba łapać,bo 'jutro' może być za póżno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 09:18
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja podobnie jak Ty, Jakempo, byłam w Turcji i Maroku i czułam się bardzo bezpiecznie.
Obecnie nie pojechałam tylko dlatego, że mój mąż troche choruje na serce i boimy się takiej dalekiej podróży.
Ale gdyby tylko wrócił do zdrowia to myślimy o zwiedzeniu Syrii.
Jakempo, czy Ty nie podróżujesz z biurem Triada ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 09:40
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Grecja

oczarowana zeszłoroczną relacją Gabrysi na naszym forum postanowiłam wybrać się we wrześniu do Grecji,a właściwie na wyspę Korfu.Znalazłam uroczą małą miejscowość,bajeczne widoki,temperatury juz nie tak wysokie.Zakupiłyśmy wycieczkę w lutym,bo oferta wtedy była tańsza...mam nadzieję,że nie zawiedzie moich oczekiwań.Zebrałyśmy relacje tych,którzy tam byli i wrócili zachwyceni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 15:06
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Wszystko ladnie, pięknie, ale z kim jechać? przeciez sam tam nie polece
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 15:13
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie Brunek...

Cytat:
Napisał Brunek_L
Wszystko ladnie, pięknie, ale z kim jechać? przeciez sam tam nie polece

To żona Ci nie wystarczy ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 16:38
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brunek_L
Wszystko ladnie, pięknie, ale z kim jechać? przeciez sam tam nie polece

Leć z kotkiem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 17:04
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Brunku

kot czeka - spakowany:
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 22:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jp 50 Tak ,zgadłaś, w większosci na objazdowych 7 na 7 byłam z Triadą, ponieważ mieli najbardziej rozbudowany program objazdowy, ale ostatnio zaczęli olewać jakość usług turystycznych i jeżdżę z ''Rainbowem'',narazie podobało mi się, a jak będzie dalej zobaczę, bo teraz mam ochotę na Meksyk i śledzę fora dyskusyjne różnych biur.ponieważ taki wyjazd to poważna kasa i nie chciałabym, by przez niedołężnego pilota zmarnować szansę spełnienia mego największego marzenia i dużych pieniędzy. A Ty z kim jeżdzisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 22:35
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Kilka razy byliśmy z Triadą. Własnie na 7 + 7 również.
W tym roku miałam wpłacony zadatek na Turcje z Syrią, jednak ze względu na zły stan zdrowia mojego małżonka musieliśmy zrezygnować. Zadatek oczywiście Triada zabrała.
Też zauważyłam, że Triada coś ostatnio za bardzo nie dba o swoją reputacje. Zawsze są jakieś zastrzeżenia. W Hiszpani podczas pobytu przez 7 dni nie widzieliśmy rezydenta.
Podróżowaliśmy też z Itaką, ale oni mają pilotów o 2 metrowych nogach. Byliśmy z nimi chyba trzy razy i za każdym razem pilot tak zapie.... podczas zwiedzania, że pewnego razu postanowiliśmy cała grupą się zgubić. Było wówczas małżeństwo gdzie mąż był po zawale i wszyscy prosili pilota by szedł troszke wolniej . On wogóle nie reagował. Póżniej musiał na nas czekać trzy godziny. Wiesz, gdyby zgubiła się jedna osoba to byłaby draka , ale w takim wypadku nie miał nic do powiedzenia.
Byliśmy też z Rainbow-tourem, oni są podobni do Triady tylko drożsi.
My nie jeżdzimy na pobytówki tylko na łączone lub same objazdy.
Jednak już zdrowie nie takie, kondycja też siada, więc w tym roku pojechaliśmy do Krynicy Górskiej. Prywatnie. Też było super.
Też miałabym ochote jechać do Meksyku, ale na razie to tylko marzenie.
Serdecznie Cię pozdrawiam ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 11:27
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

MY też lubimy zwiedzać, dlatego moim ulubionym portalem jest portal turystyczny, tak prawdę mówiąc to jeżeli w Triadzie nie zadbają o jakość usług i przede wszystkim pilotów i rezydentów,którzy są z roku na rok gorsi to padną jak wiele fajnych na początku swego otwarcia biur.Pamiętam swoje pierwsze wyjazdy za komuny z Gromadą PTTK czy z Orbisem.Piloci to byli profesjonalisci,oddani ,pomocni w każdej sytuacji turystom.Spotkałam taką w 2003 roku emerytowaną z Orbisu pilotkę w Oassisie,byłam wtedy z 2 wnuczkami 8 i 6 lat w Tunezji, GDZIE skorzystałam z nimi z fakultatywnych wycieczek z tą pilotką.Nie miałam dla niej słów, żeby podziękować za takie podejscie i zrozumienie dla małych dzieci i kilku osób starszych uczestniczących w tej imprezie.,tyle troski okazała dla nich, no ale takich to szukac ze świecą i to już chyba nie znajdziesz, w obecnym czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-02-2010, 12:36
Basia1212 Basia1212 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Domyślnie wakacje

Witam wszystkich. Jestem tu początkująca osobą, ale jeśli można to napiszę o tym jak ja spędzam wakacje. Pojechałam na wycieczkę autokarową objazdową jednego roku do Chorwacji następnego zwiedziłam Czarnogórę i byłam w Albanii, jeszcze następnego Bośnię i Hercegowinę i zobaczyłam Mediugorie.Podobają mi się Bałkany.W tym roku tez muszę pojechać choć jest kilka ALE.... Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje RYsiek Turystyczne 7 12-07-2011 13:18
Wakacje z wnuczką Bianka Podróże, turystyka 9 31-03-2010 21:54
Wakacje w Pradze i nie tylko wnuczek Turystyczne 17 04-08-2008 00:12
Wakacje w Grecji po_tarm Podróże, turystyka 10 28-07-2008 12:07
Pokoje na wakacje Anna_Maria_57 Turystyczne 2 25-03-2008 10:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.