menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 18:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie


Cytat:
Napisał snikersik
Alkohol jest dla mądrych ludzi. Zgadzam się z Tobą całkowicie.
A wiesz ilu mądrych ludzi jest alkoholikami? Cała gama zawodów i tytułów przewija się przez poradnie AA.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 18:20
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
A wiesz ilu mądrych ludzi jest alkoholikami? Cała gama zawodów i tytułów przewija się przez poradnie AA.
Mądry to nie zawsze jest człowiek wykształcony. Jeżeli piją i doprowadzają się do takiego stanu to nie są mądrzy.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 18:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał snikersik
Mądry to nie zawsze jest człowiek wykształcony. Jeżeli piją i doprowadzają się do takiego stanu to nie są mądrzy.
Alkoholizm to jest choroba. Jestem trzeźwym alkoholikiem od dziewięciu lat. Zapraszam do działu uzależnienia.
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...tml#post616987

oraz całą gamę wątków w tym dziale
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 18:46
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Alkoholizm to jest choroba. Jestem trzeźwym alkoholikiem od dziewięciu lat. Zapraszam do działu uzależnienia.
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...tml#post616987

oraz całą gamę wątków w tym dziale
Nie chciałam Cię obrazić. Mam kilku znajomych którzy są w takiej samej sytuacji jak TY. Miałam przykre doświadczenia w dzieciństwie i Wybacz mi ale nie rozumiem takich ludzi. Nikt im na siłę nie wlewał alkoholu do buzi. Ten początek musiał się jakoś tego picia zacząć.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

snikersik
Nie czuje się urażony, a odpowiadając na pytanie posłużę się cytatem tu z forum. Szkoda ale nie zapisałem czyj on jest.
Uzależnienia nikt nie wybiera. Wchodzi się w nie krok po kroku jak w morską głębinę, a potem już nie widać lądu
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:04
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
snikersik
Nie czuje się urażony, a odpowiadając na pytanie posłużę się cytatem tu z forum. Szkoda ale nie zapisałem czyj on jest.
Uzależnienia nikt nie wybiera. Wchodzi się w nie krok po kroku jak w morską głębinę, a potem już nie widać lądu
Z całym szacunkiem do Twojej osoby. Nie zgadzam się z tym cytatem. To znaczy ,że z uzależnieniem się rodzimy? Albo ja czegoś nie rozumiem.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał snikersik
Z całym szacunkiem do Twojej osoby. Nie zgadzam się z tym cytatem. To znaczy ,że z uzależnieniem się rodzimy? Albo ja czegoś nie rozumiem.
Oczywiście, że nie musisz zgadzać się z tym cytatem. Rodzic w większości przypadków też się z tym nie rodzimy. Pewnie bywają genetyczne uwarunkowania, z podkreśleniem pewnie. Nie wybieramy tej choroby tak jak i innych. Gdybyśmy byli zdolni zdać sobie sprawe w pewnym momencie, że przekraczamy cieńką niewidoczną linie uzależnienia, pewnie było by mniej uzależnionych. Podobnie jak z chorobami innymi, boimy się iść do lekarza bo wstyd, strach, obawa a później jest już za późno.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:26
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Uzależnienia nikt nie wybiera. Wchodzi się w nie krok po kroku jak w morską głębinę, a potem już nie widać lądu
__________________
Ladnie powiedziane,obrazowo,ale co z tego?
Wchodzacy ma poczucie odleglosci od brzegu,jesli nie wroci to jego wybor.Zadna choroba,na zapalenie pluc lub grype chorujemy ,stosowanie tego terminu do alkoholikow to taki eufenizm,jeszcze jedna nadmierna troska ,zeby nie urazic.
Alkoholik to pospolity pijak ,samolub ktory nie widzi jak krzywdzi rodzine,jak zeruje na uczuciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:28
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Oczywiście, że nie musisz zgadzać się z tym cytatem. Rodzic w większości przypadków też się z tym nie rodzimy. Pewnie bywają genetyczne uwarunkowania, z podkreśleniem pewnie. Nie wybieramy tej choroby tak jak i innych. Gdybyśmy byli zdolni zdać sobie sprawe w pewnym momencie, że przekraczamy cieńką niewidoczną linie uzależnienia, pewnie było by mniej uzależnionych. Podobnie jak z chorobami innymi, boimy się iść do lekarza bo wstyd, strach, obawa a później jest już za późno.
Tadeuszu Napisałeś właśnie ,że Przekroczyłeś cienką i niewidoczną linię uzależnienia Z WŁASNEJ WOLI.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
__________________
Ladnie powiedziane,obrazowo,ale co z tego?
Wchodzacy ma poczucie odleglosci od brzegu,jesli nie wroci to jego wybor.Zadna choroba,na zapalenie pluc lub grype chorujemy ,stosowanie tego terminu do alkoholikow to taki eufenizm,jeszcze jedna nadmierna troska ,zeby nie urazic.
Alkoholik to pospolity pijak ,samolub ktory nie widzi jak krzywdzi rodzine,jak zeruje na uczuciach.
Alkoholizm za chorobę uznali zdecydowanie mądrzejsi ludzie niż ty. Tyle na ten temat z tobą.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jestem dumny z tego, że od dziewięciu lat nie piję.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:57
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jestem dumny z tego, że od dziewięciu lat nie piję.
I to należy pochwalić Tadeuszu.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 20:01
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jestem dumny z tego, że od dziewięciu lat nie piję.



i bardzo dobrze,ale nie upupiaj tego co robiles wczesniej,wyszedles z nalogu,a nie z choroby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 20:06
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
nie jest choroba,jest wyborem,nie slyszalam o epidemii alkoholizmu

Idalko, kulą w płot - nie słyszałaś też zapewne o epidemii schizofrenii, łuszczycy, nadciśnienia i jeszcze mnóstwa innych chorób. A jednak są to choroby, mające różne przyczyny i różnymi czynnikami spowodowane, ale są.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 20:17
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał cruella
Idalko, kulą w płot - nie słyszałaś też zapewne o epidemii schizofrenii, łuszczycy, nadciśnienia i jeszcze mnóstwa innych chorób. A jednak są to choroby, mające różne przyczyny i różnymi czynnikami spowodowane, ale są.



Taka jest Twoja opinia,alkoholizmem nikt sie nie zarazil i nie porownuj rzeczywistych chorob do swiadomego wyboru,na luszczyce ,czy mnostwo innych choro zapadasz,czy nie wiem jak medycznie to nazwac,po wode siegasz swiadomie/nie wode,/tak wychodzi na mojej klawiaturze ,u z kreska powinno byc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 20:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.

Św. Tomasz z Akwinu


bez komentarza tylko wypada się do tego stosować.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 20:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Alkoholizm, inaczej uzależnienie od alkoholu, toksykomania alkoholowa lub choroba alkoholowa (łac. alcoholismus habitualis, alcoholismus chronicus) – choroba polegająca na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Spożywanie zazwyczaj dużych ilości alkoholu przez alkoholika jest spowodowane przymusem o charakterze psychicznym i somatycznym i nie podlega jego woli, jednak jest możliwy do powstrzymania i utrzymania abstynencji. Mechanizm powstawania uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z nadużywaniem alkoholu.



http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholizm
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 22:29
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Jakiś miesiąc temu czytałam obszerny artykuł poświęcony nowemu programowi wychodzenia z nałogu alkoholowego.
Twórcą programu jest amerykański lekarz Joe Gerstein - był uczestnikiem grup AA.
Program ten zaprzecza zasadom AA - 12 kroków,silnie związanych z religijnością.
Nowy program pomaga zrozumieć mechanizmy przyczynowo-skutkowe nadużywania alkoholu, czyli - dlaczego się pije niszcząc życie swoje i bliskich.
Uzależnienie jest bardzo ludzkim uwarunkowaniem i może być pokonane własnymi siłami przez osobę uzależnioną.
Odrzuca przekonanie, że ludzie wpadają w nałóg na całe życie.
Wszystkie sposoby do pokonania nałogu są właściwe: książka, medycyna, wsparcie bliskich.
Dokonują zerwania z nałogiem sami

Szczerze mówiąc podoba mi się ten program w walce z nałogiem alkoholowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 00:49
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Wypowiedzi na forum są prezentacją naszych opinii. Postów zatem można tworzyć miliony i moim zdaniem nie należy ich w żaden sposób odnosić do osobowości autora.

Alkoholizm jest schorzeniem nabytym w sposób fizyczny tzn. poprzez systematyczne spożywanie alkoholu, a nie w sposób biologiczny poprzez dziedziczenie DNA. Dziedziczyć możemy jedynie skutki płodzenia po kilku głębszych - zawsze są opłakane, nigdy pozytywne.

Intencją moją jest porozmawianie nie o finałowych skutkach długotrwałego pijaństwa lecz o sytuacji wiele lat wcześniejszej. Spotykamy się ze znajomymi, spotykamy się w pracy, na wakacjach i przy naprawdę błahych okazjach sięgamy po kieliszek. Czy rzeczywiście tak trudno jest zabawić się, pożartować, załatwić jakiś interesik czy odpoczywać bez kieliszka??

Tak, każdy jest kowalem swego losu kiedy pije, pali i używa. Tylko dlaczego potem liczy na moje pieniądze aby go leczyć??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 01:47
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Wypowiedzi na forum są prezentacją naszych opinii. Postów zatem można tworzyć miliony i moim zdaniem nie należy ich w żaden sposób odnosić do osobowości autora.

Alkoholizm jest schorzeniem nabytym w sposób fizyczny tzn. poprzez systematyczne spożywanie alkoholu, a nie w sposób biologiczny poprzez dziedziczenie DNA. Dziedziczyć możemy jedynie skutki płodzenia po kilku głębszych - zawsze są opłakane, nigdy pozytywne.

Intencją moją jest porozmawianie nie o finałowych skutkach długotrwałego pijaństwa lecz o sytuacji wiele lat wcześniejszej. Spotykamy się ze znajomymi, spotykamy się w pracy, na wakacjach i przy naprawdę błahych okazjach sięgamy po kieliszek. Czy rzeczywiście tak trudno jest zabawić się, pożartować, załatwić jakiś interesik czy odpoczywać bez kieliszka??

Tak, każdy jest kowalem swego losu kiedy pije, pali i używa. Tylko dlaczego potem liczy na moje pieniądze aby go leczyć??


...jak Ci ktos wrzuci kamyk do ogrodka,to odrzucasz, niech kazdy pisze ile chce ,tylko niech sie nie czepia.
Picie alkoholu....pewnie od Adama i Ewy trzeba zaczac,jak juz to jablko okazalo sie grzeszne , spozytkowali je po stracie raju, przerabiajac na napoj rozweselajacy i tak juz zostalo.
Ja nie pije i jestem wsciekla na to nianczenie sie z pijusami,moczymordami katujacymi rodziny,przynoszacymi wstyd dzieciom,albo rodzicom ,czy tez jednym i drugim,bo to sie nie wyklucza.


Schorzenie...niech ci bedzie,w/g mnie to zwykle chlanie,pije az sie uzalezni a
pozniej .....choroba alkoholowa,na koszt niepijacych sie leczy,na koszt niepijacych nie chodzi do pracy i wyciera obsliniona gebe tolerancja,a ja nie jestem tolerancyjna i domagam sie tolerancji dla mojej nietolerancji.
Pijak to pijak a nie zaden chory.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alkoholizm kobiet jaras Uzależnienia 90 11-01-2019 12:25
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 19:15
Choroba lokomocyjna siwy włos Choroby, badania, terapie 27 19-12-2011 20:55
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 08:09
Zakupoholizm - jak pokonać nałóg? - komentarze Zastawny Ogólny 0 22-01-2007 09:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.