menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 07-06-2012, 00:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Hypatio a może tak kontrargumenty a nie inwektywy...


Czy Ty wiesz co znaczy słowo ''inwektywy''? Chyba nie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #162  
Nieprzeczytane 07-06-2012, 01:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cala wladza winna sluzyc narodowi !
Pytanie :
Jak sie powodzi narodowi POLSKIEMU we wlasnej Ojczyznie,w ktorej nie ma dla niego pracy ?
  #163  
Nieprzeczytane 12-06-2012, 09:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Czy to prawda ,ze bezrobocie Polakow we wlasnej Ojczyznie Polsce siega 50% ?

Pisza o tym na portalu:
www.monitor-polski.pl
  #164  
Nieprzeczytane 12-06-2012, 10:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nieprawda.
Niemniej idzie w tym kierunku. Sądy są zasypane wnioskami o upadłość firm. Prawdziwy obraz będzie w ostatnim kwartale.
  #165  
Nieprzeczytane 12-06-2012, 14:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To w zlym kierunku to wszystko zmierza.
A mialo byc tak dobrze "ciagnac woz" z Zachodem .
Ze Wschodem tez bylo ciezko ale "konie nie padaly".
Co do wygrania wyborow przez Polakow to chyba tez sie kolejny raz od ponad 20-tu lat nie uda ?
Dalej maja trwac te partyjne PoPiS-y ???
  #166  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 13:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Zdeklarowany kandydat na prezydenta, udzielił niezwykle ciekawego i wszechstronnego wywiadu podsumowującego minione dwudziestolecie tygodnikowi Uważam Rze .
Pisze o tym obszernie GW - niestety strona Uważam Rze nie jest ogólnie dostępna jedynie odpłatnie no i pozostaje kiosk,ale może warto zainwestować ?
Cytat:
Kolejny wywiad prezesa PiS dla "Uważam Rze". Po trosze o wszystkim, przede wszystkim jednak o tym jak jest źle i jak wszystko jest zafałszowane. Jak zwykle Jarosław Kaczyński wraca też do katastrofy smoleńskiej: - Jest dla Polski nie mniejsza klęską niż atak na World Trade Center dla USA, trzeba więc działać równie zdecydowanie.
"Ta władza czuje się bezkarna" - pod takim tytułem bracia Karnowscy publikują w "Uważam Rze" swoją rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS powtarza - osławione od kilku dni - zdanie: "Kilka tygodni temu pewna dobrze poinformowana osoba mówiła mi, że jest grupa osób, kiedyś powiązanych ze służbami specjalnymi, które są zagrożone, na które wywiera się nacisk, presję, próbuje się je uciszyć. Wśród wymienionych było nazwisko Petelickiego. Jest to więc, łagodnie mówiąc, w najwyższym stopniu zastanawiające. ( )Nie mam niestety prawa, by ujawniać jej nazwisko".
Dziwne śmierci
Dalej Kaczyński mówi, że Petelicki w ostatnich latach mówił "rzeczy, które grupom panującym w Polsce mogły się bardzo nie podobać". Chodzi o wywiady, ale też - według Kaczyńskiego - rozsyłane przez generała różnym osobom" SMS-y. Prezes PiS umieszcza śmierć Petelickiego w jednym szeregu z zabójstwem komendanta policji Marka Papały, zabójstwem byłego szefa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu Jacka Dębskiego i samobójstwami świadków w sprawie Krzysztofa Olewnika.
Według Kaczyńskiego, to "dziwne śmierci", "cała seria rozmaitych samobójstw i zabójstw ludzi, którzy dużo wiedzieli o mechanizmach i korzeniach III RP" . "Wiadomo, że dla grup panujących w Polsce osoba będąca blisko, a zaczynająca mówić, może być bardzo niebezpieczna" - mówi prezes w wywiadzie. Ale asekuruje się również zdaniem: "Oczywiście nie można wykluczyć i powodów zdrowotnych czy finansowych samobójstwa, jeśli to było samobójstwo". Ale Jarosław Kaczyński nie domaga się w tej sprawie powołania komisji śledczej. Dlaczego? Bo "przy tej władzy" nic to nie da. Jego zdaniem - komisja śledcza ds. afery hazardowej nic nie wniosła, bo "w biały dzień, bezwstydnie ukręcają wszystkiemu łeb".
Kaczyński chce natomiast ustawy, która "zmieniłaby pewne procedury" i obiecuje taka ustawę, o ile PiS dojdzie do władzy. Gdyby tak się stało, prezes też obiecuje, że wróci do katastrofy smoleńskiej. Bo to dla Polski znaczy nie mniej, niż atak na World Trade Center. "Trzeba więc działać również zdecydowanie"- mówi prezes.
Marsz kibiców prowokacją
Kaczyński mówił też o EURO. Marsz kibiców rosyjskich nazwał prowokacją. Co o tym świadczy? Na przykład to: "Szedł potężny mężczyzna z napisem Moskwa na koszulce, wyraźnie próbując wywołać agresję, a za nim chowali się gotowi wkroczyć do akcji inni potężni panowie". Również to, że "pewne" grupy kibiców polskich też chciały się bić".
Zdaniem Kaczyńskiego, "wiedział o tym rząd, ale chyba nie miał nic przeciw" . "Zapewniam, że PiS u władzy by tego nie tolerowało" - mówi w wywiadzie.
Kaczyński mówi też, że EURO oznacza dla Polski klęskę nie tylko dlatego, że nasza drużyna odpadła w mistrzostwach, ale również dlatego że nie ziszczą się nasze marzenia o skoku cywilizacyjnym. M.in. dlatego, że autostrada A2 jest nieukończona.
Jarosław Kaczyński skrytykował również Donalda Tuska za to, że odebrał niemiecką nagrodę Waltera Rathenaua, bo "Polski polityk nie może przyjmować nagrody imienia polityka, który II Rzeczpospolitą zwalczał ze wszystkich sił i uważał za państwo sezonowe, który podpisał tak niebezpieczne dla Polski traktaty z Sowietami w Rapallo. Za chwilę polski premier czy prezydent przyjmie z Moskwy Nagrodę im. Litwinowa".
Unia Europejska na niemiecką modłę
Jego zdaniem aktualna polityka UE wspiera głównie przywództwo Niemiec, znosi dotychczasowe systemy wartości i zmienia społeczeństwo w "manipulowaną bez trudu masę". "Obecna dekadencja jest przejściowa - uspokaja Kaczyński, żeby zaraz znowu pogrozić: - Jeśli jednak dopuścimy do rozmontowania państwa, nie zmontujemy go z powrotem."
Wypowiada się przeciw dalszej integracji UE. "Unia polityczna będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes" - mówi.
Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12007394,...#ixzz1ynaZgRLw
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #167  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 13:36
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

ble, ble, nie chce mnie się tego czytać
Jest źle, a będzie gorzej
  #168  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 15:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Zdeklarowany kandydat na prezydenta, udzielił niezwykle ciekawego i wszechstronnego wywiadu podsumowującego minione dwudziestolecie tygodnikowi Uważam Rze .
Pisze o tym obszernie GW - niestety strona Uważam Rze nie jest ogólnie dostępna jedynie odpłatnie no i pozostaje kiosk,ale może warto zainwestować ?

Hypatio - dziekuje za wypowiedz z platnej Rze. Hmmm...kazdy polityk ma swoj poglad ale czy ten poglad jest pogladem wyborcow? Zasadnicze pytanie i dylemat wszystkich politykow i wyborcow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #169  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 15:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał Scarlett
ble, ble, nie chce mnie się tego czytać
Jest źle, a będzie gorzej

Jak wygra to niewątpliwie !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #170  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 16:08
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jak wygra to niewątpliwie !
Nie wygra.
  #171  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 16:17
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jak wygra to niewątpliwie !
Hypatio, miałam na myśli jego katastroficzne myślenie,
a nie wybory. Przepraszam za skrót myślowy
  #172  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 16:18
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
Dwa takie same wątki - wybrałam ten
Nie dopuszczam do siebie takiej opcji,
bo mój Prezydent musi być przystojny,
w miarę wysportowany, ostrzyżony,
który ma kontakt z dentystą.
Musi mieć czyste obuwie, zapięty rozporek
i musi mieć rodzinę - no po prostu chłop
z krwi i kości
Rozbawiłaś mnie, ale masz rację.Może Sikorski?Widziałam go kopiącego piłkę.
  #173  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 16:24
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Nie wygra.


Ciiiiicho Miśkowa,wiem ,ale po co wszyscy maja usłyszeć . Niech żyją ułudą !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #174  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 16:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ciiiiicho Miśkowa,wiem ,ale po co wszyscy maja usłyszeć . Niech żyją ułudą !

No dobra!
ale może ktoś mi powie czego prezydentem ma być Kaczyński?
  #175  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 14:27
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Jakim będzie prezydentem JK? Ano takim !
Cytat:
PiS chce kar za in vitro, PO zwleka ze swoimi projektami
In vitro dzieli nie tylko posłów PO, PiS chce karać za tę metodę sztucznego zapłodnienia
PiS złożyło w Sejmie dwa projekty ustaw zakazujących in vitro. W jednym z nich partia proponuje karę grzywny oraz pozbawienia wolności za stosowanie tej metody.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #176  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 16:49
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nawet prezydentem Żoliborza nie będzie. Ale podwórka może być.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #177  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 19:11
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nawet prezydentem Żoliborza nie będzie. Ale podwórka może być.


Jarek,przecież to jest poważny polityk ,więc ja jego deklarację o zamiarze kandydowania, traktuje równie poważnie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #178  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 19:37
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
... ja jego deklarację o zamiarze kandydowania, traktuje równie poważnie.
Jarosław Kaczyński nie chce być prezydentem tylko premierem . Ale jest cień nadziei, że zmieni zdanie, jak jego zwolennicy uproszą pokornie i może zgodzi się wziąć udział w wyścigu do pałacu. Pałac wart mszy. Wszystko to piszę jako domniemanie, bo ryzyko jest ogromne. Jeżeli nie uda się wygrać wyborów prezydenckich to i nadzieja na premierostwo przepadnie. Pretorianie wystarczająco długo żyją bez oczekiwanych synekur i mogą się przestraszyć widma dalszego bezposadzia. Dlatego, jeżeli nikt go nie podpuści, raczej zrezygnuje z pokerowego sprawdzam. Przedłuży jeszcze o jakiś czas oczekiwanie i dreszczyk emocji, uda się czy się nie uda. Ciekawe czasy nas czekają. Jestem ciekawa ile jeszcze porażek musi zaliczyć emerytowany zbawca narodu żeby zrozumieć, że nie jest właściwym człowiekiem, który może poprowadzić opozycje do zwycięstwa w wyborach.
  #179  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 20:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Wszyscy widać juz zapomnieli ,ale JK z początkiem kwietnia wyraźnie i jednoznacznie - o ile to w jego przypadku jest mozliwe - zdeklarował ,ze będzie kandydował na urząd PREZYDENTA .
Nie wymyśliłam tego.
Kiedy lider największej partii opozycyjnej coś takiego mówi ,to ja to traktuje poważnie,nawet jeśli on nie traktuje tego tak !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #180  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 20:40
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

5 kwietnia 2012 roku tak głosił Adam Bielan, czyli decyzja nie była jeszcze podjeta. Ale znając prezesa to krygował się jak zawsze .

"Przypuszczam, że Jarosław Kaczyński zmieni zdanie i wystartuje w wyborach prezydenckich. PiS nie ma lepszego kandydata na prezydenta od Jarosława Kaczyńskiego. Ma szansę, mimo że z Bronisławem Komorowskim nie będzie łatwo wygrać. Nie wierzę, żeby Jarosław Kaczyński chciał łączyć wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej z kampanią wyborczą - powiedział europoseł Adam Bielan w pierwszej części wywiadu z Onetem. Bielan podkreślił również, że oskarżanie Lecha Kaczyńskiego o alkoholizm "jest haniebne".

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html

Tu oświadczenie samego prezesa w tej sprawie

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jar...em_229444.html
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Napieralski prezydentem RP Mekintosz Polityka - wątki archiwalne 81 28-02-2011 23:07
Jakim prawem poczta ponagla? konris Zarządzanie finansami 55 09-07-2010 21:45
Samolot z prezydentem na pokładzie rozbił się! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 235 29-04-2010 16:19
Tusk nie chce być prezydentem - komentarze Mirosław Ogólny 51 31-01-2010 17:30
W jakim my swiecie zyjemy ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 52 22-05-2008 08:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.