menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-05-2010, 20:46
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie Miłośnicy starych mebli,stylowych wnętrz różne bibeloty z poprzednik epok.


Myślę że każdy stara się mieszkać we wnętrzu ,w którym dobrze się czuje.Jedni otaczają się nowoczesnym wyposażeniem inni wręcz odwrotnie.Ja należę do tych drugich,zbieram lampy naftowe i różne bibeloty z mosiądzu.Ponieważ bardzo lubię stylowe wnętrza staram się na miarę moich możliwości aby moje wnętrze było chociaż trochę podobne do tamtej epoki.Czy są może jeszcze inni miłośnicy starych mebli lamp świeczników czy innych bibelotów?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 19:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ba, ja zastanawiam sie jak wyprowadzęz domu( przeprowadzka w najblizszym czasie)z moimi 100-i ponad 100- letnimi meblami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 20:42
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał babcinka
Ba, ja zastanawiam sie jak wyprowadzęz domu( przeprowadzka w najblizszym czasie)z moimi 100-i ponad 100- letnimi meblami.
babciela,
ale możesz zabrać te meble ze sobą....czy problem jest tylko natury logistycznej? ,jak je przetransportować ,aby nie uszkodzić?
Jeśli logistyczny to myślę że absolutnie do pokonania.Ja swoje starocie posiadam dopiero od jakiegoś czasu,więc raczej je wprowadzam co jakiś czas,ale udaje się to bez problemów( no może poza jedną komodą),która ma spore gabaryty...a trzeba ją było wprowadzić w całości bo to nie mebelki z Ikea w paczuszkach(łatwe do transportu)
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 21:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ja tez mam stare , baardzo stare meble, moze nie z czystego zbieractwa, ale rodzinne po dziadkach, rodzicach...kocham te meble, bo maja duszę i zakodowaną przeszłosć..naszą przeszłość...bibelotów nie lubię, aczkolwiek nie mozna im odmówić uroku przeszłości...fascynują mnie natomiast obrazy w starych nadgryzionych zębem czasu ramach....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 21:50
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Ja tez mam stare , baardzo stare meble, moze nie z czystego zbieractwa, ale rodzinne po dziadkach, rodzicach...kocham te meble, bo maja duszę i zakodowaną przeszłosć..naszą przeszłość...bibelotów nie lubię, aczkolwiek nie mozna im odmówić uroku przeszłości...fascynują mnie natomiast obrazy w starych nadgryzionych zębem czasu ramach....
tylko pozazdrościć ,tych rodzinnych pamiątek....ja swoje nabywam na targach staroci ,na allegro.Nie miałam szczęścia przejąć rodowych pamiątek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-11-2012, 14:44
Anek Anek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 4
Domyślnie

rzeczy typu jak maszyna łucznik, naftowe lampy, młynki do kazy, puszki na herbatę to coś co z pewnością jest teraz w modzie! Ten kto ma takie rzeczy po dziadkach etc etc jest szczesciarzem Mnóstwo teraz postarzanych mebli, agd w stylu retro, modnego decoupagu. Swoisty renesans przyzywają meble w stylu retro, rustykalne. Modna są łazienka retro, kuchnia retro, salon retro - no wszystko co jest retro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 22:11
seniorita51 seniorita51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 18
Domyślnie

mam w domu starą szafę z 1908 r. po babci co prawda musiałam ją oddać do renowacji, bo korniki miały ucztę, ale warto było. niestety nie mam zdjęcia żeby pokazać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-03-2013, 21:10
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

...a ja zakochałam się w mebelkach bielonych,przecieranych..jakiż to daje klimat. Teraz jestem na etapie poszukiwań szafeczki do łązienki pod starą umywalke (udało mi się znależć w internecie,właśnie taką w kształcie miednicy) ,ladnie wypaloną. Shabby chic, stara Prowansja,to własnie są moje klimaty.

Ostatnio edytowane przez polwieczna : 17-03-2013 o 21:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-04-2013, 21:59
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

A ja całkiem nie dawno natrafiłam na fantastyczny sklep internetowy: wobeline.pl mają meble i akcesoria w stylu kolonialnym ale nie tylko. Są także w stylu glamour, rustykalnym, ale i w nowoczesnym. Kojarzą mi się te rzeczy z romantyzmem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-04-2013, 23:51
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

...znam ten sklep kupiłam tam fotel i konsolę....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-12-2013, 09:35
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Bardzo lubię antyki, szczególnie takie odnowione i "postarzone" na nowo, takie, jakie są wykorzystywane w stylu shabby chic. Baaardzo podobają mi się masywne szafy i komody na wysokich, ozdobnych nóżkach, romantyczne toaletki, krucha porcelana i mosiężne świeczniki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-04-2014, 12:57
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Nie słyszałam o tym stylu, ale sądząc po Twoim opisie - powinien mi się spodobać. Więc zacznę zaraz sobie o nim czytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-04-2014, 02:07
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

kalina:




To takie przykłady choć moim zdaniem nie wszystko, co jest określane mianem tego stylu tak naprawdę nim jest, ludzie trochę tego nadużywają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 12:10
buziaczek102 buziaczek102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 10
Domyślnie

Bardzo lubię stare meble, bibeloty itd. - szczególnie, jeśli są rodzinne, przechodzące z pokolenia na pokolenie, wytwarzają unikalną, domową atmosferę. Nie lubię i nie podobają mi się natomiast meble i rzeczy imitujące starocie - sa dla mnie tandetne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 13:09
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał buziaczek102
Bardzo lubię stare meble, bibeloty itd. - szczególnie, jeśli są rodzinne, przechodzące z pokolenia na pokolenie, wytwarzają unikalną, domową atmosferę. Nie lubię i nie podobają mi się natomiast meble i rzeczy imitujące starocie - sa dla mnie tandetne...

Lubię stylowe dawne wnętrza i dobrze się w nich czuję.
Też lubię oryginały nie wiem co w tym jest że podróby nie mają tego coś .... "tchnienia przeszłego czasu".

Parę rzeczy mam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 15:30
buziaczek102 buziaczek102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Lubię stylowe dawne wnętrza i dobrze się w nich czuję.
Też lubię oryginały nie wiem co w tym jest że podróby nie mają tego coś .... "tchnienia przeszłego czasu".

Parę rzeczy mam
Otóż to :-)!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-05-2014, 16:20
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Ja również jakiś czas temu przerzuciłam się na starocie
Zakupiłam sobie nowy komplet mebli do salonu, który udało mi się znaleźć w sklepie brw (Orland). Możecie sobie go obejrzeć na zdjęciu poniżej - konkretnie komodę. Jest niesamowicie cieżka ale solidna i wysokiej jakości"

Tutaj reszta zdjęć: http://www.brw.com.pl/komody_kredensy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-05-2014, 18:56
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Do tego można kupić ławy rozkładane w tym stylu, krzesła, tylko żeby nie wyszło od lasa do sasa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-05-2014, 19:47
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

A mi udało się ostatnio na Allegro zakupić krzesło z XIX wieku I wcale nie drogie - zaledwie 300 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Leczenie światłem - sposób na różne dolegliwości - komentarze Basia. Ogólny 11 18-02-2012 12:32
Polska - kraj dla starych ludzi? Nedka Zaproszenia 11 13-01-2009 21:53
Jak mogą oszczędzać miłośnicy literatury - komentarze Danka Ogólny 1 15-06-2008 11:52
starych drzew się nie przesadza hebra Rodzina bliższa i dalsza 29 20-03-2008 14:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.