menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Ameryka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2081  
Nieprzeczytane 17-01-2017, 09:22
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Pytanie

Punkowe i rockowe kapele od zawsze krytykowały prezydentów USA.

PUNK'S NOT DEAD
Zach Schonfeld

Cytat:
Czy prezydentura Trumpa zainspiruje nową falę pieśni protestu?
W dniu, kiedy republikanin wygrał wybory, nowojorczycy zakleili całą ścianę metra na stacji Union Square karteczkami odzwierciedlającymi ich pierwsze wrażenia. Jeden anonimowy mieszkaniec Wielkiego Jabłka napisał: „Potrzebujemy dziś PUNK ROCKA bardziej niż kiedykolwiek!”.

NEWSWEEK WYDANIE AMERYKAŃSKIE
http://www.newsweek.pl/plus/newsweek...03383,1,z.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2082  
Nieprzeczytane 20-01-2017, 20:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Gaduła

To nie żart: Donald Trump potomkiem Piastów i krewnym Stanisława Augusta Poniatowskiego

Cytat:
Marek Jerzy Minakowski, polski genealog i autor m.in. serwisu Genealogia Potomków Sejmu Wielkiego, poinformował, że udało się zrekonstruować wywód macierzystej linii Donalda Trumpa. Wnioski: Trump jest krewnym króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zarazem potomkiem dynastii Piastów.
Minakowski podkreśla, że matka Trumpa Mary Anne z domu MacLeod, urodziła się w Szkocji, gdzie archiwalia są dobrze zachowane.
Matka Trumpa wywodzi się od zmarłej w 1629 r. Jean Gordon. Jej brat Jerzy Gordon był kanclerzem Szkocji, którego prawnuczek Henryk emigrował ze Szkocji do Polski (podobnie jak wielu Szkotów w owym czasie).
Do tego matką Jerzego Gordona była Małgorzata Stuart, córka króla Szkocji Jakuba IV Stuarta (Stewarta). Jego praprababcią była Barbara Piastówna żona Rudolfa III Saskiego.

http://niezlomni.com/zart-donald-tru...oniatowskiego/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2083  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 21:15
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

My, tu w Ameryce mniej odczuwalismy obecnosc komunistycznych wywlok,/byli tacy , byli/ konsulat za peerelu byl miejscem, ktory sie omijalo szerokim lukiem a nawet wzrokiem. Lake Shore Drive to piekna ulica ale zawsze mozna spojrzec na jezioro.tu jutrzenka swobody swiecila nam jasno, w 80 latach moich rowiesnikow w polsce zganiano na przymusowe pochody 1majowe, a ja z Rodzicami chodzilam na parade z okazji swieta w ludowej Polsce zakazanego - 3 Maj.W tym roku chyba juz 125 raz Polacy przejda ulicami Chicago, dumni i szczesliwi.Ten rzad to spelnienie naszych pragnien, naszych nadzieii.Oddajac nalezna czesc sp. profesorowi i prezydentowi NajjasniejszejP. Lechowi Kaczynskiemu miasteczka satelitarne Chicago upamietniaja Jego pamiec mianujac Go patronem ulic.wczoraj byl Franklin Park ale beda nastepne, Pierwsza Dama w calym tego slowa znaczeniu, Pani Maria Kaczynskatez bedzie patronem ulicy w uroczym Oak Park.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2084  
Nieprzeczytane 29-04-2017, 01:18
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Utha jest pieknym stanem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2085  
Nieprzeczytane 10-05-2017, 00:24
Sandra56 Sandra56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Port St Luci USA
Posty: 22
Domyślnie

Znajomi Polski powiedzieli mi, ze ktos rozpuszcza klamliwe wiesci, jakoby w Chicago mial odbyc sie marsz wolnosci, prosze, nie wierzcie Panstwo w takie oszczerstwa. Od 126 lat ulicami Wietrznego Miasta idzie parada ku czci Konstytucji 3 Maja. Nikt z nas nie zhanbilby sie uczestnictwem w jakims szwendaczu ulicznym.Jestesmy dumnymi Polakami w Ameryce, kochamy Kraj ojczysty - Polske, dziekujemy Bogu, ze pozwolil nam dozyc takiej Polski, pisze to w imieniu przynajmiej 20 osob z mojego kregu znajomych, publikujemy to w roznych portalach, aby jak najwiecej osob wiedzialo, ze Polonia nie lazi w zadnych marszach, z dumnie podniesionym czolem idzie w PARADZIE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2086  
Nieprzeczytane 10-05-2017, 00:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sandra56
Znajomi Polski powiedzieli mi, ze ktos rozpuszcza klamliwe wiesci, jakoby w Chicago mial odbyc sie marsz wolnosci, prosze, nie wierzcie Panstwo w takie oszczerstwa. Od 126 lat ulicami Wietrznego Miasta idzie parada ku czci Konstytucji 3 Maja. Nikt z nas nie zhanbilby sie uczestnictwem w jakims szwendaczu ulicznym.Jestesmy dumnymi Polakami w Ameryce, kochamy Kraj ojczysty - Polske, dziekujemy Bogu, ze pozwolil nam dozyc takiej Polski, pisze to w imieniu przynajmiej 20 osob z mojego kregu znajomych, publikujemy to w roznych portalach, aby jak najwiecej osob wiedzialo, ze Polonia nie lazi w zadnych marszach, z dumnie podniesionym czolem idzie w PARADZIE.

Oj, pisz częściej. DUMA z WAS.
Te ploty w sieci rozpuszcza KODziara Beata Bojar, można ją znaleźć na FB. Mieszka w NY.
Sekundowała jej żona ''polskiego'' ambasadora już na zielonej trawce Dorota Wysocka-Schnepf,
oraz polskojęzyczne łżemedia w RP.

Brawo Polonia !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2087  
Nieprzeczytane 10-05-2017, 16:37
Sandra56 Sandra56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Port St Luci USA
Posty: 22
Domyślnie

Dziekuje Lila. Teraz jestesmy zbulwersowani wypowiedzia jakies Holland.

Cytat:
,Jesteś naszą ostatnią obrończynią w tej Unii…”. Agnieszka Holland apeluje do Merkel. Ostre słowa na temat Andrzeja Dudy. ,,A właściwie po co nam prezydent?”



Nam? To znaczy komu?


Wiem kim jest Holland, ale az korci zeby zadac pytanie:


Ta Holland to kto ona jest ? Żona Hollande-a?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2088  
Nieprzeczytane 10-05-2017, 16:53
Sandra56 Sandra56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Port St Luci USA
Posty: 22
Domyślnie

Jeszcze o Paradzie,
Cytat:
The 126th Chicago Polish Parade is celebrating the Polish Constitution of 1791 in honor of the first democratic constitution in Europe and second in the world only to the United States Constitution. Every year the Parade gathers thousands of people devoted to Polonia and Poland. Thousands more are expected to be drawn to the television coverage of the parade provided by Polish TV stations. Polish values, history, traditions and culture will be presented by the participants of this biggest outside Poland Parade.

Nie marsz, Parada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2089  
Nieprzeczytane 10-05-2017, 17:00
Sandra56 Sandra56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Port St Luci USA
Posty: 22
Domyślnie

Schnepf... Rysio on?
Urodzaj na geniuszy imiennikow, ale poki co ten ma macki, bo ten drugi to tylko inny ciezar gatunkowy inteligencji.
Slyszalam jego , Rysia macowego, rozmowe z Pszoniakiem, prostackie rechotanie przeplatane slowami, z ktorych wyniklo, ze udzial w wyborach powinni brac tylko ludzie z wyzszym wyksztalceniem, ale widocznie uswiadomili sobie wykluczenie Kwasniewskiego i znizyli pulap do matury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2090  
Nieprzeczytane 18-05-2017, 21:48
Sandra56 Sandra56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Port St Luci USA
Posty: 22
Domyślnie

Car slams into Times Square pedestrians, killing one, injuring 22.
City officials said the dead woman was 18 years old.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2091  
Nieprzeczytane 19-05-2017, 18:02
Sandra56 Sandra56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Port St Luci USA
Posty: 22
Domyślnie

Cytat:
Rodacy juz pisalem wczesniej u mnie w USA jest analogiczna sytuacja jak u Was w Polsce , wybralismy nowego Szeryfa gdyz sludzy israela i islamistow jak Obama Clinton okradli nas na 500 bilionow $$$ Nowy Szeryf wybrany przez 70% nas amerykanow zagraza tym sukinsynom w/w jak w Polsce PiS zagraza PO-PSL Tusk , Telwvizje takze mamy nieswoja szczujnie dokladnie jak u Was w Polsce TVN Obama i Clinton wiedza ze kiedy ich szabrownictwo handel dziecmi itd. wyjdzie na jak MY ICH PO PROSTU ZLINCZUJEMY - tak zakonczy sie ich sukinsynski byt na tej ziemi KOCHANYCH INDIAN !!!


Pozwolilam sobie zacytowac mlodego Amerykanina, bo polskie lewaki deformuja kazda wiadomosc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2092  
Nieprzeczytane 03-07-2017, 20:03
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Jutro amerykanski Dzien Niepodleglosci, wszystkim Polakom , ktorzy witac beda amerykanskiego Prezydenta w Polsce niech Bog blogoslawi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2093  
Nieprzeczytane 28-08-2017, 23:11
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Ja troszkę obok tematu

Nie byłem tam i nie pojadę bo mnie nie stać.
Ale zastanawia mnie jedno:
Podobno tam tylko sztuczna żywność- pamiętamy awantury gdy mieli podpisać to porozumienie handlowe- "chcą nas wytruć"- to codziennie i wszędzie pisali.
A jednak gdyby tylko znieśli te wizy to chyba kolejka do samolotu by była od razu na rok z góry zarezerwowana.
Ale to już nie moja familia.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2094  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 02:42
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Ja też nie byłam w USA

Miałam jednak przez dwa miesiące kumpelkę z Filadelfii wynajmującą u mnie pokój. To była Polka (Grażynka), która przed 30 laty wyjechała do USA i tam się wykształciła oraz wychowała dwie córki. Niestety już nie żyje bo rak ją pokonał. Jej córki obecnie należą do klasy dobrze ustawionej bo jedna jest lekarzem a druga stewardessą z mężem pilotem pasażerskich samolotów.

Ona bardzo wiele spostrzeżeń mi przekazała. Była raczej krytycznie nastawiona do Ameryki.

Największe wrażenie zrobiło na mnie to co mówiła o życiu przeciętnych amerykanów. Ona twierdziła, że większość tzw. "osiedli" poza dużymi miastami to po prostu miejsca parkingowe dla przyczep campingowych. Podobno tylko na taki dom stać "przeciętniaków". Jednak w Ameryce wszelkie wiadomości są pozbawione komentarzy więc jeśli gdzieś poszaleje jakiś kataklizm to we wszystkich wiadomościach podaje się informację, że zostało zniszczone osiedle ludzkie, bez informowania, że to campy.

Gdybyście byli zainteresowani pogłębieniem wiedzy o Ameryce to chętnie zacytuję maile, które Grażynka mi przysłała.

Bardzo starannie je przechowuję bo są bardzo cenne i pozwalają zupełnie inaczej spojrzeć na tę krainę "mlekiem i miodem płynącą".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2095  
Nieprzeczytane 08-09-2017, 19:56
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Ona twierdziła, że większość tzw. "osiedli" poza dużymi miastami to po prostu miejsca parkingowe dla przyczep campingowych.

Oczywiscie przesada, przyczepy owszem tez sa, raczej pod bogatymi domami w polnocnych stanach, aby zima wygodnie przeniesc sie na Floryde.
Forumowa Irma szaleje, a ta huraganowa zbliza sie do Florydy, ja ucieklam, jestem 500 mil od miejsca zamieszkania mojej Mamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2096  
Nieprzeczytane 23-09-2017, 13:10
iwnekk iwnekk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 5
Domyślnie

Według mnie wcale nie taki nudnym krajem, uwielbiam Nowy Jork !
---
skrobaczki samochodowe z nadrukiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2097  
Nieprzeczytane 01-10-2017, 01:22
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

[quote=iwnekk]Według mnie wcale nie taki nudnym krajem, uwielbiam Nowy Jork !
---
...masz racje, ale namaszczone a l t o r y t e t y tak orzekly no nuda, tez zakochalam sie w NY.Niesamowite miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2098  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 15:24
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Nie byłem tam i nie pojadę bo mnie nie stać.
Ale zastanawia mnie jedno:
Podobno tam tylko sztuczna żywność- pamiętamy awantury gdy mieli podpisać to porozumienie handlowe- "chcą nas wytruć"- to codziennie i wszędzie pisali.
A jednak gdyby tylko znieśli te wizy to chyba kolejka do samolotu by była od razu na rok z góry zarezerwowana.
Ale to już nie moja familia.

Jasne, tylko plastik ludzie wtranzalaja i zyja po 100 lat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2099  
Nieprzeczytane 30-10-2017, 01:08
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Dzisiaj, 13:48



Duma nas, POLAKOW, rozpiera.



Cytat:
Środa 11 października 2017
Prezydent ogłosił proklamację na Dzień K. Pułaskiego
Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Kazimierza Pułaskiego. W wydanej we wtorek proklamacji amerykański prezydent wskazał na zasługi polskiego generała w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Dzień Pułaskiego jest obchodzony w USA od prawie 90 lat.

Mam nadzieje, ze notka ujrzy swiato dzienne , mozna byc totalna opozycja broniaca ubeckich emerytur ale to jest powod do dumy nawet dla takich kretow.


Notatka nie ujrzala swiatla dziennego, zamieszczam ja ponownie, jest to przeciez powod do dumy

Ostatnio edytowane przez Miran : 30-10-2017 o 01:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2100  
Nieprzeczytane 30-10-2017, 01:12
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

W USA podobnie jak w Polsce. kanalie zwalczaja legalnie wybranego Prezydenta
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Amerykanski kociolek - raz wesoly, raz smutny Mar-Basia Ameryka 200 09-09-2012 13:48
Holandia krajem stulatków - komentarze Lila Ogólny 1 26-03-2009 21:50
Polska krajem emerytów? - komentarze Zenek Ogólny 10 23-02-2009 16:16
pomoc dla starszej pani martabork Praca, wolontariat 1 15-12-2007 17:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.