menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 00:57
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie Proszę o pomoc.


Witam.Bardzo proszę o pomoc. Kilka miesięcy temu mój dziadek bardzo niefortunnie upadł i złamał sobie kośc udową. Pomimo faktu, iż ma 83 lata przeprowadzono operację wstawienia endoprotezy. Lekarze twierdzili, ze "dziadek jest do uruchomienia". Super. Tylko, że w dziadku sie wszystko zbuntowało. Nie chcial wstawać czego konsekwencją jest trudne poruszanie się. Jest to dla niego duży wysiłek ale na krótkich dystansach jakoś sobie radzi. Od czterech mesięcy nie wychodzi z domu tylko na balkon. Po operacji zamieszkał z moimi rodzicami. Tylko, że on z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Nie poznaje nas, siusia pod siebie albo do szuflady w segmencie, nie potrafi trafić do łazienki bo nie pamięta gdzie jest. Smaruje ściany kałem i wszystkie tego typu "atrakcje". Zmieniamy się, mamy rozpisane dyżury i stajemy na głowie. Lekarz jest co drugi dzień i konkretnej odpowiedzi nie mam, to wiek, to po narkozie itp. Mój tato jeszcze pracuje ponieważ brakuje mu lat do emerytury(system zmianowy) a mama jest na świadczeniach przedemerytalnych i w dodatku choruje na serce. Wyglądają bardzo źle bo nie mają kiedy wypocząc. Mama ma coraz częściej ma ataki, ojcie zasypia gdzie usiądzie. Ja pracuję i mam małe dziecko z astmą. Nie dajemy już rady. Dzień pomylił z nocą i rano śpi a w nocy trzeba pilnować żeby sobie nic nie zrobił albo czegoś nie wysmarował. Pdjęłam decyzję o szukaniu całodobowego domu opieki dla dziadka. Wszystko dobrze tylko, ze jego emerytura musi być minimum 1500 a on takiej nie ma. Nie jesteśmy majętni i nie damy rady dopłacać. Pomóżcie mi w znalezieniu ośrodk dla dziadka w okolicach Tarnowskich Gór żebym mogła go odwiedzać albo Częstochowy bo tam jest zameldowany moj dziadek. Dużo ośrodków juz sprawdziłam ale okres oczekiwania to minimum rok. Opłaty 70% emerytury(całkowicie do przyjęcia). Tylko ten okres oczekiwania mnie przerasta. Mam obawy, ze mojej mamy serce tego nie wytrzyma bo śpi mało i czujnie żeby wstać w porę gdyby się coś działo, jest zmęczona i jest coraz gorzej. Boję się, że oni wszscy nagle znikną z mojego życia. Mama na serce, tata zaśnie za kierownicą a dziadek po prostu dołaczy sie i już. To nie jest feir. Ja nikogo więcej nie mam. Zostanie mi mąż i córka, nie mam więcej rodziny. Wszystko. Tylko siła robocza pada na twarz. Staramy się ale okazuje się, że to wszystko nic, zawiódł czynnik ludzki. Jestem zła, zdesperowana, bezsilna. POMOCY!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 08:17
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Chickito! Poza wyrazami wspólczucia niewiele mogę Ci podpowiedzieć, gdyż mieszkam w innym regionie Polski. Jedno co wiem na pewno, to że dziadkowi należy się pomoc w osobie tzw. opiekunki społecznej. Nie jest to wiele, ale trochę odciążyłaby rodziców.Załatwia się ją przez MOPS. Jest to opieka społeczna. Może też oni będą mieli więcej informacji o domach opieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 09:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Chickito,

szukaj w Sieci grup wsparcia dla rodzin chorych na demencję starczą lub innych tego typu - podobne objawy. Podpowiedzą, co robić.
Pozdrawiam Cię
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 09:11
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Choroba Alzheimera daje podobne objawy. Bardzo dużo stron mi pokazała wyszukiwarka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 10:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

W Częstochowie MOPS jest na ulicy Staszica.Opiekunka na kilka godzin to jest to ,co na razie możesz zrobić dla swych wykończonych rodziców..

Wiecie,przeraziło mnie to,co może się stać z człowiekiem..
Ale moja Mamusia po wszczepieniu endoprotezy i powtórnym złamaniu nogi w innym miejscu,jest całkowicie sprawna umysłowo...
Ba,ona przewyższa wiele znanych mi młodych ludzi - bystrością umysłu.
Jak różnie reagują ludzie na.............starość...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 15:34
~gość: Paura's Avatar
~gość: Paura
 
Posty: n/a
Domyślnie

W Częstochowie MOPS jest na ulicy Jasnogórskiej. Podaję link do strony kontaktów MOPS. Są tu wymienione różne ośrodki:
http://83.13.18.202/
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 15:50
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Chickito ja to wszystko przerabiałam przez trzy i pół roku z moją mamą i z jej zespołem otępiennym. Jesteś w lepszej sytuacji, bo MOPS nie oddalił wniosku o starania o pobyt w Domu Opieki.W moim przypadku odrzucili wniosek, ponieważ ja już byłam na emeryturze czyli jak nie pracuję to mogę się opiekować. Chciałam ale nie dawałam rady.Żeby cokolwiek zrobić przy mamie trzeba było ją dżwigać, upadała na podłogę bo chciała wstawać, to też dżwiganie.Pampersy rozrywała na kawałki, całe noce głośno bez sensu mówiła i chciała gdzieś wychodzić.Nie chcę już więcej na ten temat pisać, ale to był największy koszmar w moim życiu.Po tych trzech i pół latach mojej męczarni, ktoś na górze się zlitował i gdy dostała zapalenia płuc pogotowie zabrało ją do szpitala.Podleczyli i chcieli wypisać do domu, wtedy coś mnie tknęło żeby poprosić lekarza żeby skierował ją do jakiegoś Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.No i szpital załatwił jej pobyt gdzie jest już ponad dwa lata.Biorą tam całą emeryturę, resztę
dopłaca NFZ.Ja dojeżdżam w odwiedziny raz w tygodniu i brat też, czyli dwa razy w tygodniu ma odwiedziny.Poznaje nas, uśmiecha się, dużo je. Natomiast drugi brat, który mieszka w Zgierzu odwiedza ją raz na pół roku, to jego nie poznaje.Takie
może być życie, nie wiadomo co kogo czeka.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 22:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochanie blyskawicznie lekarz 1 kontaktu wypelnia Ci wniosek na okreslenie stopnia n iepelnosprawnosci Wniosek oddajesz na ulicy Niepodleglosci chyba 22 (kolo basenu dawnegoKB)Lekarz musi zaznaczyc ze dziadek nie jest w stanie przyjsc Sprawa bedzie zaoczna.Dopiero wtedy wystepujesz do MOPS-u.Ja jutro wyjezdzam na urlop Bede za 2 tygodnie,postaram sie wtedy sprawe przyspieszyc.Podaj na moja skrzynke dane dziadka.Szkoda ze wczesniej nie podalas problemu mialabys juz zalarwione.Lekarz niech przepisze Promazyne po 5o mg podawajcie dziadkowi najpoierw 3x1 potae bjak bedzie spokojniejszu2x1.Opieka bedzie ,szkoda bo mam kogos chyba na Jasnogorskiej w niezlym domu opieki,sprawa sie odwlecze o 2 tagodnie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 22:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dziadek prawdopodobnie przeszedl mikrozatoty do mozgu w przebiegu tej operacji.Mozna dac mu Nootropil w tabletkach .Efektu specjalnego nie bedzie,najwieksza poprawa po promazynie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-08-2007, 22:54
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Witam. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie i pomoc. To bardzo dużo. Przepraszam, ze dopiero teraz ale nie mam kiedy. Mam pierwszy sukces 16 sierpnia była komisja orzekająca o niepełnosprawności dziadka (3 podejście) i jest!!! Teraz mam nadzieję będzie łatwiej. "Babciela" 100 dziękuję. Prześlę wszystko. Czekałam tyle, poczekam jeszcze. Dziś był kolejny dzień atrakcji w roli głównej kable elektryczne. Wymiękam. Co rano wstaje i mówię sobie, ze dam radę i mam nadzieję, że słowa dotrzymam. Wszyskim Wam gorąco dziękuję. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakiś pomysł, proszę pisać, każda rada na wagę złota. Co do leków. Nootropil dostaje i faktycznie marny skutek. Poproszę lekarkę o ten Promazyne. Dzięki jeszcze raz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-08-2007, 23:11
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Chickita, słonko,
lepiej nie mogłaś trafić, bo Babciela jest lekarzem (chyba neurologiem) i to dobrym, a serce ma tam, gdzie trzeba.
I nie będzie dawała rad w stylu "trzymaj się, dasz radę"
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 23:51
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Witajcie po raz kolejny. Bywam sporadycznie ale staram się. Dziadek się potłuk bo upadł, szedł do łazienki i nie doszedł. Promazyne nie daje rady, stal sie agresywny i mama też poobijana. Lekarka mówi, ze trzeba odstawić. Była dziś i u dziadka i u mamy. Wygladają jakby się pobili. Brak słow. Mam bałagan w głowie. Poczty nie odbiorę do jutra bo ustawienia mi padły, ktos mądry musi to do zycia powołać. Dzięki za wszystko. Będę zaglądać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 00:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Chickita napisalam na twoj adres co trzeba-pomoge.Promazyna dziala po okolo 10 dniach.jezeli nie to ktorys z antydepresantow .Nie odstawiaj Promazyny-ona dziala.Reszta w twoich wiadomosciach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 00:11
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Chickita Tak bardzo chcialabym ci pomóc . Mogę jedynie ci bardzo współczuc .Wiem co ta choroba potrafi .i wiem przez co musicie przechodzić . Pozdrawiam serdecznie ciebie i twoją mamę .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 00:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alsko,serdecznie dziekuje za mile slowa pod moim adresem.Bardzo dziekuje,pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 00:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jeszcze jedno jesli Dziadek ma znaczny stopin niepelnosprawnosci dokladnie przeczytaj orzeczenie-nalezy mu sie bardzo duzo-oplata za jeden pokoj finansowana przez urzad miasta ,sprzet ortopedyczny za grosze,pomoc co najmniej 3-4 godzinna z opieki spolecznej,bierz wszystkie rachunki z apteki(rachunki nie paragony-mozna to odliczyc od podatku)bezplatne parkowanie samochodu jezeli z nim gdzies jedziecie w miejscu oznakowanym-wiecej nie pamietam,ale przeczytaj dokladnie orzeczenie jezeli cos Ci sie nie podoba zrob odwolanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 00:41
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Witaj. Cieszę się, że juz jesteś. Poczta mi padła i odbiorę dopiero jutro. Nie moge tam wejść bo cos mnie wyrzuca, kolega ma pomóc. Co do leku, mamie dam znac rano zeby nie odstawiała. Orzeczenie dobrze przeczytam, znaczy dokładnie. Przeczytam wiadomośc i się zaraz odezwę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 00:44
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Jeszcze jedno do Was wszystkich. W życiu tak nie ryczałam jak teraz, nawet na pogrzebach. Jasny gwint, ja nie jestem zdolna do takich wzruszeń albo tak mało o sobie wiem? Dziękuję za WSZYSTKO!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 09:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochanie nie ma zaco.pamietaj ze jak Bog zamyka drzwi to otwiera okno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 09:57
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Babcielu, jesteś człowiekiem dużego formatu. Dziękuję, że jesteś z nami

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 14:06
proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu. becia8311 Choroby, badania, terapie 16 06-07-2007 23:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.