menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2012, 15:00
~gość: 83.28.231.xxx's Avatar
~gość: 83.28.231.xxx
 
Posty: n/a
Post Kto chce pięćdziesięciolatka w pracy? - komentarze


Komentarz do artykułu: Kto chce pięćdziesięciolatka w pracy?
--------------------
To fakty . Co można dodać .... to , że formy tzw wparcia to jak zwykle utopia albo po prostu formy wyciągania pieniędzy państwowych( naszych).Właśnie pożegnałem sie z pracą (13 lat pracy ,przekroczona 50-ka ). W urzędzie pracy brak jakichkolwiek kursów (bo pięniedzy nie ma a jak będą to dopiero realnie w marcu) .Jeśli najdziesz szkolenie na własną ręke (instytucja mająca umowę z PUP ) to urząd zapłaci wtedy gdy znajdziesz pracodawcę zobowiązującego się do zatrudnienia po skończonym kursie > co to za sposób ?
jaki pracodawca zobowiąże się na taki układ ? ( a walczymy z bezrobociem tzn.ludzi na rynku pracy jest nadmiar a nie odwrotnie) . Zdawało by się ,że można skorzystać z Funduszy Europejskich ...BZDURA .Jeśli kurs skierowany jest dla bezrobotnych to nie skorzystasz z niego bo na czas korzystania z takiego kursu karzą wyrejestrować się z Pup. Będąc na wymówieniu chciałem skorzystać z kursów tzw inwestycja w kadry i co ...na kurs można było pójść po skierowanie z własnej Firmy (czyli tej samej co wyrzuca cię z pracy). Jeśli chcesz nauczyć się np. programowania ,grafiki..itp to kursów płatnych jest pełno ale ,żeby mieć możliwość zakupu programów do nauki (co Ci po kursie jak po jego ukończeniu nie stać na zakup programów) np .po cenie zniżkowej co pozwoliłoby na próby podjęcia samozatrudnienia. Taka to rzeczywistość która się szybko zemści bo za kilka lat ludzi będzie coraz mniej a młodzi dadzą nogę bo dlaczego by niby nie siedzieć za granicą , życie ma się jedno i szkoda go marnować w tym jakże fatalnie zorganizowanym kraju .
krzysiek .K
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-12-2012, 06:15
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Gorzkie ale prawdziwe!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-12-2012, 23:26
basia6661 basia6661 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 19
Domyślnie praca po 50

witam, znam to z autopsji mam 55 lat i od pół roku nie mam pracy,nie mam na życie na rachunki,szkoda gadać niby mam dobry zawód(technik farmacji) ale jestem za stara na pracę a na emeryturę za młoda,mam depresję i samobójcze myśli i znikąd pomocy a urzędasy tylko przydzielają sobie premie i wszystko zwalają na tzw. kryzys kt. w/g mnie jest sztucznie napędzany bo na cos trzeba zwalić swoją nieudolność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-12-2012, 20:00
ewamariae's Avatar
ewamariae ewamariae jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: koszalin
Posty: 90
Domyślnie

Byłam w podobnej sytuacji,12 lat temu 50 na karku do pracy zero szans, wcześniejsza emerytura , niestety zmieniły się zasady itp..bez srodków do życia ale nie bez pomysłu.Zaczęłam zbierac złom ..tak z byłym mężem , on miał samochów a ja sporo sił ...i tak przez pięć lat od rana do wieczora.Zarabiałam na zycie i opłaty , było ciezko, ale przetrwałam.w wieku 55 lat złozyłam wniosek od wcześniejsza emeryture i znów , niespodzianka ...zmiana zasad Miałam pare odłozonych grosikóa i ...zaczęłam handlowac odzieżą uzywana na rynku.Miodu nie było, ale było na zycie i opłaty, skromniutko.Dzisiaj jestem juz od trzech lat na ,,zasłuzonej,, skromniutkiej emeryturze,Nie narzekam, dorabiam handlując w miesiacach letnich czym sie da.Pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwania.WESOŁYCH??SWIAT Ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 17:20
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Brawo dla Ciebie!!!
Miałam podobne problemy, wszystkie przepisy wyprzedzały mnie o krok ale jakoś dotrwałam do emerytury.
Teraz jest ok.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.