menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1061  
Nieprzeczytane 25-02-2011, 18:20
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie

Dziękuję bardzo wszystkim za zaangażowanie w mój problem z Revo Uninstaller....Alu, Stefanie, Janku i inni, którzy mi pomagali. Otóż juz piszę, gdzie był problem pogrzebany ....miałam już długo ponieważ od samego początku mojego laptusia zainstalowany ten program i działał do momentu kiedy pokazał się niedawno komunikat o aktualizację tegoż programu i oczywiście kliknęłam na aktualizuj ponieważ miałam go ponad 2 lata i automatycznie, jak chciałam zakualizować wyskoczyła rubryczka do podania klucza i już program nie chciał się otworzyć, kiedy zamykalam tę rubrykę zamykał się cały program. Jednak już sobie poradziłam odinstalowałam tamten program i zainstalowałam od nowa Program Revo Uninstaller i teraz działa....jeszcze raz wszystkim pomagającym serdecznie dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1062  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 10:42
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Będą jeszcze 2 posty--proszę 10 nin tu nie pisać

Ściągaj i konwertuj YouTube
http://www.dvdvideosoft.com/free-dvd-video-software.htm kompletne 30,3 MB

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age8-6305.html na pomoc str. 8 #144 i #148 #151 do #156

To mój poprzedni „pobieracz” YT. Podstawowy program ma 30,3 MB ale to nie wszystko, bo poszczególne programy (te potrzebne nam) trzeba doinstalować. Łatwo, bo się klika w „przycisk-zakladkę” i samo pobiera. Przycisk zmienia wtedy kolor z szarego na pomarańczowy i to sygnalizuje, że jest już użyteczny. Ale w sumie do tych 30 MB dojdzie więcej.

Możliwości ten „kombajn” ma mniej niż ten opisany w następnych postach—który ma 57 MB ale ma komplet cały gotowy. Warto ten tutaj obejrzeć, bo opisując następny nie dałem obrazków jak wyglądają przyciski wyboru opcji. Bo musiałbym odinstalować program do zrzutu ekranu i robić zrzut przez Paint jak dawniej.

W poście #153 link nie działa do przeklej,pl gdyż uprzedzili że zmniejszają limit MB na trzymane u nich pliki—i wykasowali zgodnie z zapowiedzią. Tak więc warto obejrzeć to tutaj i jednak wybrać „kombajn” z następnych postów. Bo ma wiele możliwości pobierania i konwertowania. Czytając dowiesz się, że jak komuś nie otwierało w WinMediaPl to przekonwertował na AVI i już otwierało w WMP. W następnych postach to opisane dokładnie (do dużego pobieracza). Ma on nawet pobieranie YT na komórkę i możliwość umieszczenia w sieci własnego YT, jak to teraz robią szkolne chłopaki o czym mówiła policja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1063  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 10:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ściągaj i konwertuj YouTube (duży pobieracz-konwerter)

http://www.dobreprogramy.pl/Free-Stu...ows,12679.html tu pobrać „kombajn” możliwości ogromne.

Nawet na komórkę muzyczkę wstawić lub wysłać w świat własne You Tube. No to teraz obsługa tego. Piszę to dla początkujących w komputerach, więc zaawansowani wybaczcie „łopatologię”.



Tu się pobiera adres YT klikając (PPM=prawy przycisk myszy) i „kopiuj”. Tak zapamiętane-mając otwieramy Fs (nasze Free Studio). Jak załaduje program (ok. 10 sek0 to wybieramy przycisk jaki potrzebny. Tu wybieram pierwszy przycisk, bo chcę pobrać YT razem z obrazem.


Strzałki i opis są więc nie potrzeba więcej. Warto zmienić (jeżeli potrzeba) jak ma pobrać tzn. czy to ma być MP4 czy AVI lub inne.



Aby nie zasłaniało to ściągam na pasek i pracuję na PC-cie dalej
.

No i mam podgląd ile % wykonało. Dość długo to ściąga. „Na oko” to około 3 razy dłużej niż trwa filmik (gdy pobieram razem z obrazem)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1064  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 10:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie To jest ostatni post na ten temat




Gdy chcę dać do pobierania następny YT (tak samo z obrazem) to zamykam program i wyczyszczę pole (tytuł) tego co już pobrało. Wtedy nie muszę powtarzać początkowych czynności (otwieranie Fs i wybór przycisku) no i pobrany adres kolejnego YT wklejam. Dalej –pobierz-i zjazd na dolny pasek tak jak poprzednio. Jeżeli kończę--to zamykam wszystko zwyczajnie "krzyżykami".

Mogę wiele YT ściągać jednocześnie. Już tak robiłem, ale PC chodzi wtedy powoli [obciążenie internetu i procesora], więc robię tak i idę na przerwę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1065  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 11:52
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Witam i wracam do mojego nieszczęśliwego PhotoGalery
Zrzuty tak wyglądają. Straszne potwory mi się zamieściły tych zrzutów.
Pomocy!!!! Nie chcę tego



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1066  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 12:52
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Pomocy!!!! Nie chcę tego
Bono, a co się dzieje, kiedy klikasz "cancel", czyli "anuluj", "skasuj"? Wyłazi ponownie przy otwieraniu komputera?
Sprawdzałaś, czy nie wlazł Ci do programu Files?
Ze zrzutów wynika, że kliknęłaś "instaluj", bo odpowiedź brzmi, że Windows nie może zainstalować, ponieważ nie może znaleźć źródła tego typasa, co Ci się pcha.

Zrzuty Ci się dziwne porobiły, bo nie zapisałaś ich jako JPEG
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1067  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 13:13
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Próbowałam na wszystkie możliwe dla mnie sposoby. Próbowałam zainstalować- nie dało się.
Daję cancel - i to co zdążyło się zainstalować ( bardzo szybko to idzie) to się odinstalowuje. Parę razy trzeba dawać " cancel" żeby w końcu z niknęło. Jak otworzę komputer to sytuacja się powtarza.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1068  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 13:21
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Jak otworzę komputer to sytuacja się powtarza.
Współczuję Ci, ale ja za cienka jestem na to. Jeśli przeszukałaś komputer i nie znalazłaś, gdzie to wlazło... Bo musiało gdzieś wleźć.
Trzeba poczekać na pomoc znawców.
Życzę Ci, aby jak najszybciej tu zajrzeli.
I powodzenia w pozbyciu się intruza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1069  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 16:22
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Próbowałam na wszystkie możliwe dla mnie sposoby.


Wg mnie problemem jest samoczynne uruchamianie instalacji (jakby wcześniej niedokończonej). Proponuję podjęcie następujących kroków:

1. zajrzeć do Autostartu (przycisk Start)

2. zajrzeć i zlikwidować o ile by był folder PhotoGallery w Program Files

3. zlikwidować to co jest widoczne na zrzucie tzn:
c:\Document and settigs\twoja_nazwa\Ustawienia lokalne\Temp
(usunąć całą zawartość folderu Temp)

4. sprawdzić czy nie ma folderu z interesującą nas nazwą w:
c:\Document and settigs\twoja_nazwa\Dane aplikacji\
jeśli jest to usunąć

Zrestartować komputer i zobaczyć czy znowu będzie miał chęć instalacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1070  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 19:13
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie

A czy Ewo próbowałaś wejść w ten pasek poniżej (zrzut 1szy)? Gdzie jest "Browse".
Do tego Cię namawiają w zdaniu drugim.
Piszą tak (mniej więcej, bo jest strasznie nieczytelny):

"Kliknij OK(lub enter) ponownie, lub spróbuj ewentualnie (alternativ) (mode=sposób) na folder znajdujący się w pakiecie instalacyjnym PhGallery , w pasku poniżej".

I tam jest Browse - "Przeglądaj", - baardzo często używane, gdy mamy wybrać program docelowy, czyli źródło. Nad tym paskiem jest: "Użyj źródła".

Chyba nie szłaś tą ścieżką, co? No to zrób tak, rozwinie Ci się menu kontekstowe i wybierz znajomy Ci program.
No nie wiem, ja to tak widzę. Na logikę. Wypróbuj.
W 1szym zdaniu jest, że źródło, którego chcesz użyć z sieci jest niedostępne. Więc o drugim zrzucie nie ma już co.
Powodzenia, może nam się wreszcie uda .

PS. Ewuś, a zrzut czegoś małego, co ucieka rób kliknąwszy PrintScreen (pod Power, między strzałką a Scroll).
Trzeba go "wyciąć" gdy jest w Paint'cie. Potem w oryginalnym wymiarze ślij TinyPic'iem.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1071  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 20:32
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie Sos

Witam pieknie prosze ratujcie wlazlo mi to w przegladarce
W.Internet.Expl.nie moge sie tego pozbyc uniemozliwia wszelkie dzialania po kliknieciu wylacz wraca po paru sekundach jak bumerang.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1072  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 08:41
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie

Danusiu, może spróbuj tak:
Otwórz IE > Narzędzia > Opcje internetowe > Zabezpieczenia > Poziom domyślny > Zastosuj > OK.
W tym okienku na dole pisze o tym.

Nie mogę pokazać, bo od wczoraj wiele ustawień mi padło, miałem awarię kompa.

S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1073  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 09:39
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Witaj Jankuslicznie dziekuje zaraz sie za to wezme.Zycze
poprawy stanu zdrowia Twojego KomputeraNapisze co mi sie
udalo zdzialac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1074  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 08:33
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Witaj Stefanie! przepraszam, że znowu przynudzam, ale zapomniałam w jaki sposób mogę zmienić zdjęcie /na aktualne i może lepsze/ edytowane przy moich postach.Już zmieniłam na swojej stronie profilowej i nie wiem co dalej.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1075  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 14:04
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Wifi, Kazik, to co proponujecie to wszystko robiłam. Nigdzie nie mam pliku PhotoGallery. Próbowałam też" Browse' ale nic nie daje. Chyba się załamię. W dodatku nie wiem jak te potwory zrzuty robić małe. W prawdzie Alusia pisała, że jest to z złym formacie ale nic mi to nie mówi bo nie wiem jak go zmienić. Zrzuty robię klawiszem " Print Scrin SysRq " - tak kiedyś ktoś pisał. Nie chciałam ściągać żadnego programu. Totalna załamka, a PhptoGallery sobie hula jak chce
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1076  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 14:47
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Chyba się załamię. W dodatku nie wiem jak te potwory zrzuty robić małe. W prawdzie Alusia pisała, że jest to z złym formacie ale nic mi to nie mówi bo nie wiem jak go zmienić. Zrzuty robię klawiszem " Print Scrin SysRq " - tak kiedyś ktoś pisał.
Zaraz, poczekaj na razie z załamywaniem się.
Ja do zrzutów nie mam żadnego programu, poza Paintem, więc poradzę Ci w sprawie zrzutów po swojemu. Może być?
Po zrobieniu zrzutu klikasz Plik i z rozwijalnej listy wybierasz "Zapisz jako". Otwiera się okno, którego dolna część wygląda tak (już kliknęłam w trójkącik):

Zapisywanie.JPG

Nadajesz zrzutowi tytuł, klikasz w niebieski trójkącik i masz tam typy obrazka do wyboru. Wybierasz JPEG.

A jeśli chcę zmniejszyć zrzut - robię to za pomocą "obraz>rozciągnij/pochyl" lub zaznaczając tylko część obrazu, kopiując i zapisując w nowym oknie Painta.

Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1077  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 15:29
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Witam Wszystkich,w#1071 prosilam o pomoc w pozbyciu sie tego zoltego
paskudztwa.Nie pomogly zadne dzialania.Zrezygnowana zezwolila,jest to jakas wtyczka do A.M Playerteraz mam juz to w komputerze ale zaczelo mnie nekac czyms takim.Jak sie tego pozbyc ratujcie!Rada Stefana nie pomogla
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1078  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 16:24
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Alsko. duże buziaczki. Teraz wiem . Bardzo dziękuję
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1079  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 16:55
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Bono, za buziaki dziękuję i odbuziakowuję

Obie, Ty i Dana, musicie poczekać na fachową pomoc. Ja nie potrafię


Spróbuję tylko podpowiedzieć w sprawie avatarka Irence.
Cytat:
Napisał Irenka38
ale zapomniałam w jaki sposób mogę zmienić zdjęcie /na aktualne i może lepsze/ edytowane przy moich postach.Już zmieniłam na swojej stronie profilowej i nie wiem co dalej.
Irenko, nie bardzo rozumiem. Piszesz, że zmieniłaś, ale na Twoim profilu jest ten sam avatar, który wyświetla się przy poście.
Jeśli chcesz zmienić avatarek, musisz go sobie zapisać gdzieś w komputerze, pamiętając, że nie może być większy niż 19,5 KB.
Następnie klikasz "ustawienia" na czerwonym pasku. Otwiera Ci się panel sterowania profilem. Klikasz w kolumnie po lewej stronie "edytuj avatar". Otworzy Ci się okienko, w którym za pomocą przycisku "przeglądaj" wybierzesz ze swego folderu ten obrazek, który chcesz wstawić. Następnie klikasz "zapisz zmiany" i na tym koniec. Avatar powinien się zmienić.
Powodzenia!
Teraz muszę odejść od komputera, ale daj znać, czy się udało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1080  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 18:11
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie

Cytat:
Napisał danam1
Witam Wszystkich,w#1071 prosilam o pomoc w pozbyciu sie tego zoltego
paskudztwa.Nie pomogly zadne dzialania.Zrezygnowana zezwolila,jest to jakas wtyczka do A.M Playerteraz mam juz to w komputerze ale zaczelo mnie nekac czyms takim.Jak sie tego pozbyc ratujcie!Rada Stefana nie pomogla
Danko, a jednak pokazałaś coś, w czym być może jest pies pogrzebany.
To jest to na samym dole: że musisz mieć dodatek Adobe Flash Player producenta Adobe System Incorporated. (tutaj "wtyczka"="dodatek").
Czyżbyś go do tej pory nie miała?. A to taki ważny dodatek.
Na dole piszą "Jeżeli ufasz...------...kliknij tutaj". Nie zastanawiaj się tylko zrób to.

Ten dodatek masz ściągnąć na Internet Explorer'a. Otworzyć okno IE, i na nie ściągnąć (na pulpit) i zainstalować. Do IE.
Będzie się wtedy nazywał Adobe Flash Player ActiveX. Możesz to stwierdzić (nawet trzeba) pod "Dodaj lub usuń programy".
Wypróbuj, Danuśko.
Może tym razem zakrzykniemy "Bingo"!
S.

PS. Ale może wpierw idź do tych"Dodaj/usuń programy i sprawdź.
Jeżeli byłby starej wersji, to trzeba go wymienić na aktualną wersję 10.

A dla Bony będę się starał napisać extra post nt. jak robić screeny. Takie w sam raz - nie za duże, nie za małe.
Tylko że ja już przecie n.t.t. kiedyś pisałem. I to nie raz. Wystarczyłoby poszukać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.