menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 11:50
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Post Jak wybrać dobre łóżko? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak wybrać dobre łóżko?
--------------------
Lozko jakie jest takie zostanie jeszcze czas jakis. Sypialam zle, budzilam sie polamana, nie moge uzywac wysokich poduch, wiec katowalam sie malutkimi jasieczkami, waleczkami pod kark, podkladalam ramiona i budzily mnie zdretwiale rece. Ogladalam w Ikei te grubasne poduchy profilowane i stwierdzilam kategorycznie ze sa dla mnie za wysokie.
Ale kiedys zdesperowana sztywnym karkiem wstapilam do sklepu rehabilitacyjnego i pani pokazala mi najciesza jaka dysponuja. Zakupilam w ciemno za 50 PLN. Trzy noce sie katowalam - to na nowej, to na moim starym jasieczku i znow na nowej - i przywyklm.
Teraz juz moje jaski sa mi zbedne. Nie wiem czym sa zdretwiale ramiona, sztywna szyja i dyskomfort podczas snu.
Polecam wszystkim. Wybor jest duzy, a ceny rozne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 12:28
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Łóżko...jak się wyspać.

Art. chyba jest sponsorowany...?
Patrz na podany na końcu link.
...
W większości łóżek stelaż jest "płaski" i istotne jest raczej co jest na tym stelażu, czyli dobrej jakości materac.
I później pościel...i tu już w zależności od potrzeb i upodobań ew. wskazań zdrowotnych. Czyli odpowiednia podusia, kołdra, czasem inne dodatki rehabilitacyjne. Np. ostatnio widziałam w sklepie rehabilitacyjnym specjalną poduszkę, którą kładzie się pod nogi.

A jeszcze do niedawna poczciwa wersalka robiła w pokoju za normalne siedzisko, jak i za alkowę
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 15:57
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Myślę, że najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego materaca. W łóżku spędzamy praktycznie jedną trzecią swojego życia więc lepiej trochę poszukać
W swojej sypialni mam materac kokosowy (http://www.klinikasnu.pl/materace-la...ti-011205.html) - twardy i jestem z niego zadowolona - nie deformuje się, dopasowuje się do kształtu ciała i co najważniejsze - nie obciążył zbytnio mojej kieszeni.
Pokrowiec piorę w pralce raz na miesiąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-05-2018, 12:28
Nijekie82 Nijekie82 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 1
Domyślnie

Na pewno należy zwrócić uwage na wybór materaca, jako iż jestem w podeszłym wieku mój wybór padł na materac termoelastyczny z firmy http://www.fabrykamateracy.info/ jestem z niego bardzo zadowolony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-05-2018, 22:56
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 525
Domyślnie

A materace termoelastyczne do trumny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 10:32
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Warto szukać promocji, można tak sporo oszczędzić. Same też zakupy w internecie na pewno okażą się dużo bardziej opłacalne niż kupowanie w stacjonarnych salonach meblowych. Ja trafiłam na świetne łózka tapicerowane w https://dreamsdesign.pl/oferta/lozka/tapicerowane Bardzo eleganckie, jednak z ciekawym klimatem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-03-2019, 16:18
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Łóżko to najpierw rama, potem materac a na koniec kołdra. Warto wybrać taką, żeby zimą nie marznąć, a latem nie pocić się gdy tylko temperatura przekroczy 25 stopni. Ostatnio zwróciłem uwagę na kołdry wełniane woolmark gdyż interesują mnie wełniane kołdry - stąd rozważam zakup.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-03-2019, 15:58
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Trzeba też zwrócić uwagę na materac - musi być nie za miękki i nie za twardy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-01-2020, 22:03
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Wiele zależy od tego jaki materac preferujemy i po taką twardość wtedy powinniśmy się udać do sklepu. Ja całkiem niedawno również kupiłam nowy materac https://godre.pl/Materace-na-wymiar/...ozka-do-spania i jestem zdania, że od tej pory śpi mi się zdecydowanie lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-03-2020, 23:20
skiles.franco's Avatar
skiles.franco skiles.franco jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Kielce
Posty: 3
Domyślnie

Łóżko nie ma za dużo do roboty, najważniejszy jest materac i myślę, że warto go wybrać w takim profesjonalnym sklepie tylko z materacami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-09-2020, 11:48
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Mogę jeszcze dodać, że jak najbardziej warto jest mieć dobry materac do spania, gdyż to od niego zależy czy będziemy wypoczęci. Ja bardzo chętnie korzystam z rankingu materacy http://www.materace-ranking.pl/ gdyż wiem, że właśnie tam mogę znaleźć bardzo wysokiej jakości materac do spania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-10-2020, 13:40
schmidt.sienna's Avatar
schmidt.sienna schmidt.sienna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Pobudka z bólem w karku nie zwiastuje dobrego dnia. To także sygnał, że poduszka lub materac mają zły wpływ na nasze ciało. Należy więc rozważyć zmianę, która nie tylko oszczędzi nam przykrych poranków, ale zapewni prawidłowe ułożenie ciała. Wybór poduchy powinien uwzględniać nasz ulubiony sposób spania. Jej zadaniem jest utrzymywanie naturalnych krzywizn, a te układać się mogą bardzo różnie w zależności od przyjętej pozycji. W sieci znalazłam bardzo ciekawy artykuł https://designiwnetrze.pl/poduszka-i...c-para-idealna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-10-2020, 23:24
tessie.johns's Avatar
tessie.johns tessie.johns jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Wydaje mi się, że główne skrzypce pełni jednak materac i to on jest najważniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-11-2020, 12:01
reanna28's Avatar
reanna28 reanna28 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Porad w sieci jest wiele jednak nikt za nas nie zadecyduje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.