menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9761  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 18:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Pasjonująca lektura,pasjonująca!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9762  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 19:13
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Posłuchałem i obejrzałem to Y.T. Obejrzałem też ilość głosów "za" i przeciw". Przeciw malutko. Wierni PO nie dopisali? Gdzie są wykształceni z dużych miast, którzy mają internet?

http://www.youtube.com/watch?v=b9vs1...eature=related --plagi Tuska. Śpiewa Pietrzak.

Pod tym też jest sonda, którą warto zobaczyć. Na 509 za jest 39 przeciw. To tacy "ortodoksyjni" z PO. Ale mało ich.

To już Pietrzak POdpadł? No tak jak za Wachowskiego, a teraz w PO. Parafrazując kto nie z Mieciem, tego zmieciem. Czytaj--kto nie z PO.



Kazik,mlodzi dali sie oglupic na chwile,bedzie dobrze,ja w to wierze,i nie pomoze glos zgredy z psem w duecie, co to niewymowne mial mi slac do Ameryki,ale ale na przesylke go nie stac,tak mu dobrze,bo dobrze wybral i jeszcze raz wybierze....reszte oszczednosci ze skarpety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9763  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 19:17
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
publicznie dziękuję
O matko! Publicznie? W takim gorącym miejscu w dodatku
I zmuszona jestem do sprostowania
Nie ja znalazłam. Ja tylko odkryłam, że zwrócono.
I od razu zastrzegam: jeśli coś zginęło z niego - to nie ja, jak bony dydy!
Nawet nie zaglądałam do przegródek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9764  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 19:19
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Kazik
nie przyszlo Ci przypadkiem na myśl,ze Pietrzak się po prostu zestarzal i stara się trafić do takich ludzi,którzy mu zapewnią choć jeszcze trochę popularności?Inni go już nie chcą oglądać,dlatego brak wpisów.Jeżeli go słuchałeś to przecież nie trudno slyszeć,że to już śpiew umierającego łabędzia.
Na tym jednym występie to już terrorysta?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9765  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 19:22
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Kolejny skandal z udziałem kk, tym razem dotyczący zabytkowego ołtarza w kościele mariackim w Krakowie.
Tu link do aroganckiej wypowiedzi Głódzia:


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...c_sprawy_.html

Druga sprawa, to łamanie prawa przez nasz rząd, który pyta o zdanie episkopat w sprawie naszej prezydencji w UE.
PO nie powinna się dziwić, że im słupki spadają.
Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie na kogo głosować, bo przecież nie na PiS, SLD cieniutkie, a PSL się nie liczy, o PiS-bis nie wspominam.
Strach się bać.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._Episkopat.htm
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9766  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 19:44
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja też jestem zdumiona rozmowami w sprawie polityki zagranicznej państwa z duchownymi.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9767  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 20:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Jan Pietrzak - Tiry i Tuski http://www.youtube.com/watch?v=8v8Kf...eature=related

Rząd tyra POdobno strasznie? A na granicy Tiry stoją. Brakło czasu aby przedłużyć umowę? Że Tiry stoją to Grabarczyk dowiedział się z mediów? Rozpoczął negocjacje na kilka dni przed wygaśnięciem umowy? Rosjanie pamiętali kiedy wygasa. Zdążyli powiadomić swoich celników.

Pawlak kiedyś zdążył z przedłużeniem umowy. Ale już nie jest to w jego obowiązkach. Grabarczyk znowu zaspał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9768  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 20:45
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

To dzisiejsze spotkanie z episkopatem hmmm.Jestem zdumiona,wygląda na to ,że każda partia pod koniec kadencji traci instynkt samozachowawczy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9769  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 20:55
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Hypatio może nie traci instynktu tylko te słupki popularności do nieba chce dociągnąć. Zaraz będzie wytłumaczenie, że duchowni to obywatele i mają prawo wypowiedzieć swoje indywidualne zdanie co do polityki państwa.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9770  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 20:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=wuere'le]FONT="
Cytat:
Georgia"][size="3"]Kolejny skandal z udziałem kk, tym razem dotyczący zabytkowego ołtarza w kościele mariackim w Krakowie.

W Gdańsku. Chodzi o dawne wyposażenie ewangelickiego kościoła, które jest własnościa państwa w gestii Muzeum Narodowego.
Ale widac, że Głodziowi chce sie powojować z państwem. Może chce zrobic dobrze Palikotowi i Napieralskiem. On jest przecie biskup i moze miec głęboko pod sutanną prawo i sprawiedliwość.
To może być ciekawa rozgrywka z KK. I test na sprawność panstwa.
Ja myślę, że minister kultury znajdzie sposób, bo to jest mądry i rozsądny człowiek.
Cytat:
[font="Georgia"][size="3"]Druga sprawa, to łamanie prawa przez nasz rząd, który pyta o zdanie episkopat w sprawie naszej prezydencji w UE.
Pytanie, to jeszcze nie zbrodnia. Pytac można, a co potem z tego wyniknie to zobaczymy.
jednym słowem.
Głódź powinien zarobić na poczatek solidną grzywnę za niewpuszczenie konserwatorów i zaliczyc sądowe ławy za propagowanie paserstwa.
A w drugim przypadku zalecałbym spokój
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9771  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 21:18
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja też do czynów zbrojnych w tej sprawie nie nawołuję, ale nie podoba mi się takie rządu postępowanie. Potem mamy właścicieli zabytków, zarządców Wawelu, którzy się z nikim i niczym nie liczą.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9772  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 21:52
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witaj serdecznie.

Cytat:
Napisał BarbaraK
Kazik
nie przyszlo Ci przypadkiem na myśl,ze Pietrzak się po prostu zestarzal i stara się trafić do takich ludzi,którzy mu zapewnią choć jeszcze trochę popularności?Inni go już nie chcą oglądać,dlatego brak wpisów.Jeżeli go słuchałeś to przecież nie trudno slyszeć,że to już śpiew umierającego łabędzia.
Na tym jednym występie to już terrorysta?
Barbaro i witaj serdeczie a wcześniej dzissiaj czytałam o Kabaretach Pietrzaka i w 100% popieram Twoją opinię.
Myśmy słuchali i to było wtedy na czasie,ale rzeczywiście On jest już stary,jak wiele innych Kabaratów,których już nie oglądam
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9773  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 21:55
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Kolejny skandal z udziałem kk, tym razem dotyczący zabytkowego ołtarza w kościele mariackim w Krakowie.
Tu link do aroganckiej wypowiedzi Głódzia:


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...c_sprawy_.html

Druga sprawa, to łamanie prawa przez nasz rząd, który pyta o zdanie episkopat w sprawie naszej prezydencji w UE.
PO nie powinna się dziwić, że im słupki spadają.
Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie na kogo głosować, bo przecież nie na PiS, SLD cieniutkie, a PSL się nie liczy, o PiS-bis nie wspominam.
Strach się bać.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._Episkopat.htm
Wrrrrrrrrrrrr Zaraza, a jak to przepędzić,jak nie ma kogo głosować.;Lizopupowcy.Bym znowu,nie była za bezczelna.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9774  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 22:42
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Długi post, ale na wiele tematów tylko jeden.

Cytat:
Napisał bronczyk
Ja też jestem zdumiona rozmowami w sprawie polityki zagranicznej państwa z duchownymi.
Może "Ojca Dyrektora" Donek zapyta [o KK]. Bronkowi proponuję doradztwo Jaruzelskiego słuchać nadal.
================================================== ==========
Dziś mówiono [Fakty i Dziennik], że gra w pokera jest w Tuskolandzie zabroniona. Nawet na punty [nie pieniądze]. Pozbyliśmy się więc takich imprez. Mistrzostwa brydżowe też są o nagrody--może Donek zakaże? Strach mi zagrać z sąsiadem w pokera o zapałki. Bo jak się CBA [nowe] Lub ABW Bondaryka się dowie, to zniknę z seniorka. Za kratami nie mają internetu. Państwo policyjne mamy?================================================== =============
Port w Szczecinie nie jest nam POtrzebny. Tusk nawet z Angelą nie rozmawiał. Podał nam, że rozmawiał. A gdzie ustalenia--czyli papierowy dokument? Rurę wkopią płytko. Rybacki kuter przepłynie, a kontenerowe bedzie rozładowywał Rostok i Hamburg. Zarobią ich porty i kolej niemiecka.
================================================== ==========
Tu154M był nie dawno remontowany [to z dzisiejszego TVN-Fakty] No to trzeba aż 6 tygodni jak nam przyślą jakiś wyświetlacz. Zbędny do przeprowadzenia próby jak się wznosi szybko taki TU 154M.Piloci mówią, że to nie potrzebne [do tej próby], ale ktoś jest za tym, że nawet żarówki na końcu skrzydła nie może zabraknąć, bo wtedy uważa się "za niesprawny". Gra Tuska na zwłokę? Sprowadzenie części to 6 tygodni. Może by wysłać kuriera--to będzie szybciej? Pisałem już, o wywiadzie z dowódcą takiej floty dla VIPA. Słowak [dowódca] używający TU154M powiedział, że ten samolot może spadać do ziemi [specjalnie się obniżając] i "odejść" musnąwszy kołami ziemi. To się nazywa "touch & go". Dotknij ziemi i odleć.
================================================== ==============
Boni--nie zabiera się OFE kasy itd. To tylko korekta. Korekta Janosika?
================================================== ===========
http://smolensk-2010.pl/2010-05-28-r...nipulacji.html
Rejestratory lotu--instrukcja manipulacji.

To Francuzi podają jak to się robi. Rosjanie wypuszczali sputniki i Gagarina--też mają fachowców w tej dziedzinie [przegrywania taśmy] Ja nie sugeruję--czytam jak to się robi. Jak przegrywam, to na kopii nie mam szumów w kilku miejscach. Zwykły domowy PC-et.

Nasi spece nie wierzą, że nie manipulowano? Niech słuchają Tuska i Anodiny. Również niech poczytają na KSC niektóre wypowiedzi. Bo tu [KSC] są fachowcy--"Komsomolskaja" skazała prawdu.
Może te spece wojskowi są z Pis i dlatego nie wierzą? A może Tusk też? Raport MAK nie do przyjęcia--raczył powiedzieć w grudniu.

Ponadto wystarczy podać pilotowi ciśnienie na płycie lotniska różne od prawdziwego o jeden milibar. A odczyt wysokości będzie miał fałszywy może o 100 metrów.

Dlatego wojskowe myśliwce [może F-16 też] mają jeszcze pomiar laserowy. Bo wróg użyje świece dymne [ja nie o Smoleńsku piszę] i nie poda do wrogiego myśliwca ciśnienia na ziemi.

Wtedy barometryczny wysokosciomierz jest nie przydatny.
================================================== ===========
Giertych dziś o becikowym. Uchwalono to dzięki PO. Część z Pis głosowała przeciw, a część z PO za. Głosów wystarczyło. Czytałem dziś o tym [użyłem Google]. Tak więc nie należy podciągać to pod Pis wyłącznie. Przystawek brak, więc Pisowi to przypisują. A co z tymi z PO co POparli?

Też byłem i jestem za tym aby dostali najbiedniejsi. Tak jak chciało SLD. Giertych dziś tłumaczył, że sprawdzanie kto ten biedny, to dodatkowy koszt na urzędników. I powiększenie potrzebnych pieniędzy--a nic by było oszczędności. No i skargi bo ktoś nie dostał itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9775  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 23:01
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Barbaro i witaj serdeczie a wcześniej dzissiaj czytałam o Kabaretach Pietrzaka i w 100% popieram Twoją opinię.
Myśmy słuchali i to było wtedy na czasie,ale rzeczywiście On jest już stary,jak wiele innych Kabaratów,których już nie oglądam
No jasne, że był dobry jak wyśmiewał PRL. Teraz to według ortodoksów z PO jest starzec. Nie można przecież tak o "wspaniałym rządzie". Co innego gdyby śpiewał o Pis. Wtedy aplauz [tutaj w KSC] murowany.

Szkoda tylko, że on was nie słyszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9776  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 23:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Martwi mnie [to żart] skąd PJN weźmie te 35 % kobiet na listy? Jest ta kanapa dłuższa niż 20 głów? Ja tylko pytam--bo nie sprawdzałem czy jest info o tym.

No to Kluzik będzie mieć problem, bo z Elą to za mało kobiet?

Może któraś z "seniorka" zgłosi akces. Proponuję Polę. Głosu bym Ci nie dał jesienią, ale jako wolontariusz mogę roznosić ulotki. To nie złośliwość, lecz trochę szacunku [w porównaniu do innych]. Tak to czytaj Polu. Teraz czekam na walce [drogowe], które mnie tu splantują.

O wyborach w czerwcu bąka Napieralski i "kuluary". Jest coś "na rzeczy?". Potrzeba 3/4 głosów do samorozwiązania. PIS, SLD a zwłaszcza koalicjant PSL--nie poprze.

Budżet już uchwalono [szansa rozwiązania] Pozostaje że 3/4 sejmu [przy minimum 50 % obecności [może przy 51 %] to można się samemu rozwiązać [sejm] To się raz zdarzyło. To za Pis sejm się rozwiązał. Przystawki odpadły. To było odważne posunięcie, ale stracono władzę.

Pis wolał nowe wybory [niż szantaż z przystawek]

No to niech Kluzik szybko szuka kobiet na listy. Może internetem? Chętne się znajdą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9777  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 23:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Ja też do czynów zbrojnych w tej sprawie nie nawołuję, ale nie podoba mi się takie rządu postępowanie. Potem mamy właścicieli zabytków, zarządców Wawelu, którzy się z nikim i niczym nie liczą.
Ale przyjęcie kasy nie odmówią? Oczywiście bez wglądu jak wydano kasę na zabytki KK. Tam żaden audyt nie jest możliwy. Tu się zgadzam z krytykującymi KK. No zaraz i tak ktoś ateiście da w łeb, jakbym był z SLD. A nie jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9778  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 23:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Strumień (po)wolnych skojarzeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9779  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 23:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Miłość do rządu coraz większa

Rodacy lubią słodkie słowa

A z wszystkich blokad najstraszniejsza

Bywa blokada umysłowa
================================================== ==========
To ktoś napisał w komentarzach. Celny strzał, dlatego go tu cytuję i na innym forum też umieszczę. Nawet wierszem pisane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9780  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 00:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

http://www.klub.senior.pl/p-a-to-pol...count7356.html
Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że wydawca „Die Welt” może zostać pozwany przez polski sąd za użycie sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. To sprawa bez precedensu, która może znacznie ułatwić dochodzenie roszczeń w wielu podobnych przypadkach.
================================================== ===============
Trzeba pomyśleć o wypowiedzi Kutza. Bo więzienia były, ale obozy koncentracyjne?

Ktoś tu podawał linki. Mogę prosić o powtórkę? Chodziło, że Kutz ma rację. Poczytać bym chciał. Chyba nie zapisałem linków, tyle postów było i odpowiadać nawet nie nadążałem.

Trudno odpowiadać jak ja jeden na dziesięciu. Poda ktoś te linki jeszcze raz? Plisy duże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.